Unbroken (2019)

Dyskusje na temat poszczególnych piosenek.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Unbroken (2019)

Post autor: prezes1 »

Tomker pisze:hehh, ale wczesniej zrezygnowali też z There is ain't money and it won't ;/.
To może dadzą mocniejsze w przekazie utwory np. Spring, Rainbow or Confederation? ;)
Być może, nie wiem. Musisz mieć inne źródła... :)
Ale wiem że Obie wspominał o kilku utworach na nowy box set i tam chyba rzeczywiście było coś ze Spring czy Rainbow...Na pewno było 'Warm Water from the Tap' i 'Sorry!Such a Climate We Have'. Oba rockowe hymny! :))
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
usunięty użytkownik 4858

Re: Unbroken (2019)

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

:D
Nie zapominajmy o stadionowym hymnie "Four thousands for thousands".
Chociaż to podobno ma być wydane nie na 2020,tylko dopiero na 2023 ;)
Ostatnio zmieniony 3 listopada 2019, o 13:15 przez usunięty użytkownik 4858, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Unbroken (2019)

Post autor: EVENo »

prezes1 pisze:Czytałem o jakiś przeciekach i że ktoś tam słyszał już dwie piosenki brane pod uwagę jako single: jedna to podobno luźne połączenie 'BWC' i 'Knockout', druga to radosne country w stylu 'The More Things Change' i 'Good Times'. Nie wiem ile w tym prawdy ale nawet tytuły podał: 'We Rose from Our Knees' i 'Money We Simply Deserve'. :whoeva:
Najgorsze jest to, że po pierwszym przeczytaniu całkowicie w to uwierzyłem i nie zauważyłem nawet szczypty trollingu...
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Unbroken (2019)

Post autor: Adrian »

prezes1 pisze:
Tomker pisze:hehh, ale wczesniej zrezygnowali też z There is ain't money and it won't ;/.
To może dadzą mocniejsze w przekazie utwory np. Spring, Rainbow or Confederation? ;)
Być może, nie wiem. Musisz mieć inne źródła... :)
Ale wiem że Obie wspominał o kilku utworach na nowy box set i tam chyba rzeczywiście było coś ze Spring czy Rainbow...Na pewno było 'Warm Water from the Tap' i 'Sorry!Such a Climate We Have'. Oba rockowe hymny! :))
Drugi tytuł mnie rozbawił! Chciałbym taki song ;)
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
KM
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 680
Rejestracja: 11 marca 2006, o 22:48
Lokalizacja: Toruń

Re: Unbroken (2019)

Post autor: KM »

Fragmentami to ja już tę piosenkę gdzieś słyszałam :x

https://youtu.be/qviU-AEHMJQ

(Garou)
20.05.2008 - Leipzig
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa!!!
Awatar użytkownika
JonetteBJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 375
Rejestracja: 2 października 2017, o 12:07
Ulubiona płyta: These Days

Re: Unbroken (2019)

Post autor: JonetteBJ »

No patrz, a mi ten utwór Garou od zawsze kojarzył się z I'd do anything for love ;/
A podobieństwo do Unbroken jakoś mi się nie rzuca w uszy.
...And I guess I'd rather die than fade away!
REHABILEJKO

Re: Unbroken (2019)

Post autor: REHABILEJKO »

Tomker pisze::D
Nie zapominajmy o stadionowym hymnie "Four thousands for thousands" ;)
Świetny tytuł na płytę! Fajna zabawa słowna... Mieli by swoje "Seventh son of aSeventh son"
;)

Co do samego nowego "singla"... Jakoś nie rusza mnie ta tematyka.
. Z klipem w klimacie patetycznego amerykańskiego "in God we trust" jest już totalnie... ciężkostrawny. "Rooster" to TO nie jest...

Ale... Fajnie jak coś się dzieje w temacie Bon Jovi bo zawsze "nastraja" na muzykę od tego bandu. U mnie na tyle duży był to impuls, że za sprawą "New Jersey" Bon Jovi zdetronizowało w moim odtwarzaczu "The Gathering" Testamentu, który był pierwszym wyborem dobre 2-3 tygodnie...

Cóż, "New Jersey" mimo iż momentami infantylne i za bardzo łatwo strawne znów po latach jest dla mnie wielkie... Miła odmiana. Taki "metal" też może być ;)
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Unbroken (2019)

Post autor: EVENo »

Mam za sobą szóste przesłuchanie Unbroken. Zacząłem dostrzegać refren, ale wciąż nie rozumiem o czym Jon śpiewa w pierwszej zwrotce.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
FraterMajor
Patron www.bonjovi.pl
Patron www.bonjovi.pl
It's My Life
It's My Life
Posty: 108
Rejestracja: 3 września 2007, o 20:28
Ulubiona płyta: Bootlegi pro
Lokalizacja: Wrocław

Re: Unbroken (2019)

Post autor: FraterMajor »

Nie wiem jak u Was - u mnie od początku słuchania Bon Jovi, tj. od pamiętnych wakacji 2000, kiedy w radiu królowało It's My Life, istnieje oczekiwanie na rocker albo hit na miarę tamtego sukcesu. Chociaż kolejne wydawnictwa nie biły rekordów popularności to jednak dostawaliśmy kawał mocnego brzmienia (głównie tak zapamiętałem swoją reakcję na HAND) o uniwersalnym tekście i potencjalne na popularność.

Myślę, że Unbroken to kolejny zawód, że utwór ani nie ma mocnego porywającego brzmienia (a przynajmniej nie w warstwie wokalnej), ani nie ma potencjału na hit nr 1 utrzymujący się przez wiele tygodni na listach, ani też - co wiąże się z poprzednim punktem - nie jest o uniwersalnej (choćby nawet miałkiej) treści, która trafi do wszystkich na każdej szerokości geograficznej. Swoją drogą, oprócz płyt solowych Jona, czy kiedykolwiek zdarzyło się, żeby na singiel promujący album został wybrany utwór z soundtracku do filmu?

Podsumowując:
- nie ma co oczekiwać, że Bon Jovi znów wrócą na szczyty (choć chciałbym się mylić). W tym względzie, jeśli ktoś ma takie oczekiwania, to singiel jest kolejnym z serii zawodów ostatniej dekady
- patrząc jednak tylko przez pryzmat roku 2019 i nie porównując do poprzednich dokonań zespołu, to kawałek jest w miarę solidny, ale ciężko mi sobie wyobrazić, że miałby bawić publiczność jak inne single z ostatnich płyt, tj. Born To Follow, BWC czy THINFS

Uczę się doceniać i słuchać zespołu takiego jaki jest i zapamiętałem ich z Warszawy - we foyer hotelu dziadki w kapciach i piżamie, które na wieczór potrafią tryskać energią, a w USA raz na jakiś czas coś sobie nagrają bez presji na ratingi :)
2019-07-12 - Warszawa, Polska
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Unbroken (2019)

Post autor: Adrian »

FraterMajor pisze:Nie wiem jak u Was - u mnie od początku słuchania Bon Jovi, tj. od pamiętnych wakacji 2000, kiedy w radiu królowało It's My Life, istnieje oczekiwanie na rocker albo hit na miarę tamtego sukcesu. Chociaż kolejne wydawnictwa nie biły rekordów popularności to jednak dostawaliśmy kawał mocnego brzmienia (głównie tak zapamiętałem swoją reakcję na HAND) o uniwersalnym tekście i potencjalne na popularność.

Myślę, że Unbroken to kolejny zawód, że utwór ani nie ma mocnego porywającego brzmienia (a przynajmniej nie w warstwie wokalnej), ani nie ma potencjału na hit nr 1 utrzymujący się przez wiele tygodni na listach, ani też - co wiąże się z poprzednim punktem - nie jest o uniwersalnej (choćby nawet miałkiej) treści, która trafi do wszystkich na każdej szerokości geograficznej. Swoją drogą, oprócz płyt solowych Jona, czy kiedykolwiek zdarzyło się, żeby na singiel promujący album został wybrany utwór z soundtracku do filmu?

Podsumowując:
- nie ma co oczekiwać, że Bon Jovi znów wrócą na szczyty (choć chciałbym się mylić). W tym względzie, jeśli ktoś ma takie oczekiwania, to singiel jest kolejnym z serii zawodów ostatniej dekady
- patrząc jednak tylko przez pryzmat roku 2019 i nie porównując do poprzednich dokonań zespołu, to kawałek jest w miarę solidny, ale ciężko mi sobie wyobrazić, że miałby bawić publiczność jak inne single z ostatnich płyt, tj. Born To Follow, BWC czy THINFS

Uczę się doceniać i słuchać zespołu takiego jaki jest i zapamiętałem ich z Warszawy - we foyer hotelu dziadki w kapciach i piżamie, które na wieczór potrafią tryskać energią, a w USA raz na jakiś czas coś sobie nagrają bez presji na ratingi :)
Unbroken nie jest typowo singlem promującym wydawnictwo. Taki utwór wyjdzie w nowym oku. Ten przy okazji promuje dokument. To samo było z "Not Running ANymore". PRzecież formalnie pierwszym singlem było "Because We Can" pomimo, że "Not Running Anymore" słuchaliśmy i oglądaliśmy video kilka miesięcy wcześniej.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Unbroken (2019)

Post autor: EVENo »

Dzień jedenasty. Nadeszła pomoc w zrozumieniu pierwszej zwrotki.

Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Savi
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 11
Rejestracja: 7 lutego 2019, o 17:22
Ulubiona płyta: Keep the faith

Re: Unbroken (2019)

Post autor: Savi »

Coś od samego Jona o Unbroken
https://m.youtube.com/watch?v=Pm2n0A3lgnY
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Unbroken (2019)

Post autor: EVENo »

Na Liście Przebojów Programu Trzeciego "Unbroken" zadebiutował na 59. miejscu. Jest to całkiem niezły wynik biorąc pod uwagę zerową promocję utworu w Polsce.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 626
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Unbroken (2019)

Post autor: Bon Jovi »

FraterMajor pisze:Swoją drogą, oprócz płyt solowych Jona, czy kiedykolwiek zdarzyło się, żeby na singiel promujący album został wybrany utwór z soundtracku do filmu?
Tak w 1999 roku singlem promującym nowy album Bon Jovi - "Sex Sells", był utwór "Real Life", który pochodził z filmu "Ed TV".
https://vimeo.com/160989650
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Unbroken (2019)

Post autor: prezes1 »

Bon Jovi pisze:
FraterMajor pisze:Swoją drogą, oprócz płyt solowych Jona, czy kiedykolwiek zdarzyło się, żeby na singiel promujący album został wybrany utwór z soundtracku do filmu?
Tak w 1999 roku singlem promującym nowy album Bon Jovi - "Sex Sells", był utwór "Real Life", który pochodził z filmu "Ed TV".
https://vimeo.com/160989650
Nie. 'Real life' promował film "ed tv". Teledysk przemycał info o albumie. Album się nie pojawił w 99 roku z powodu śmierci Bruce'a Fairbairna. Pojawił się rok później z innym producentem a 'sex sells' to po prostu roboczy tytuł "Crusha". Po 'sex sells' drugim roboczym tytułem było 'One Wild Night'.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piosenki”