Unbroken (2019)

Dyskusje na temat poszczególnych piosenek.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 626
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Unbroken (2019)

Post autor: Bon Jovi »

W tym teledysku wystąpienie samego Jon'a było oczywistością i też mi nie przeszkadza. Fajnie zrealizowany i na pewno w USA się przyjmie. A jak wiemy Jon chce by w USA Bon Jovi mieli dobry wynik i według mnie Amerykanom się ten utwór spodoba i teledysk też, który jest dobry. ?
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Unbroken (2019)

Post autor: EVENo »

Bon Jovi pisze:A może to ktoś inny ma kuku w główkę? Mimo że nie przemawia do mnie twórczość T. Love i Pana Muńka, to proszę nie obrażać Pana Muńka i Pana Jon'a Bon Jovi. Nie podoba się Tobie Eveno śpiew, to napisz że nie podoba a nie porównuj z nikim i z niczym.
W takim razie nie podoba mi się to, jak fatalnie używasz znaków interpunkcyjnych.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Unbroken (2019)

Post autor: EVENo »

Chciałem napisać, że oglądając teledysk piosenka nie dłuży się tak bardzo, dopóki nie zorientowałem się, że nie jestem nawet w połowie.

Ten plakat z "We Want You" i golenie głowy... naprawdę nie było lepszego sposobu, żeby pokazać o czym jest piosenka? Trzeba od pierwszej sekundy krzyczeć widzowi w twarz "TO JEST O ŻOŁNIERZU, ŻOŁNIERZU!"? Reszta klipu OK, Jon wygląda porządnie, efekty są fajne, klimat stonowany. Koniec końców teledysk jest chyba lepszy od tych czternastu poprzednich razem wziętych. Piosenka mi się raczej nie podoba, ale przynajmniej nie przynosi wstydu.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
gnjovi
I Believe
I Believe
Posty: 82
Rejestracja: 22 września 2005, o 09:17
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Skawina

Re: Unbroken (2019)

Post autor: gnjovi »

Po snippecie miałem ciary i oczekiwania duże.Jest tylko ok, a można było wycisnąć zdecydowanie więcej. Dla mnie za monotonnie jak na 6 minut.Brakuje chociażby małej solóweczki delikatnej w środku i byłoby świetnie.Tak to jest bardziej jak recytowanie,rodzaj modlitwy z muzyką w tle.Nie jest złe,ale można było zrobić coś bardziej zapadającego w pamięć.Na plus intro( po którym apetyt był duży) no i melodyjne fragmenty przy refrenie.Ale jest nadzieja na przyszłość jeśli będą słyszalne gitary, nie będzie grania mechanicznego, będzie słychać żywe instrumenty a nie komputerowe brzmienia-takie gwiazdkowe życzenia :))
SOMEDAY I'LL BE SATURDAY NIGHT
Awatar użytkownika
JonetteBJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 375
Rejestracja: 2 października 2017, o 12:07
Ulubiona płyta: These Days

Re: Unbroken (2019)

Post autor: JonetteBJ »

Ja się nawet cieszę, że nie dali żadnej solówki. Bo jeśli miałoby to być coś w stylu jaki znamy, to rozwaliłoby kompletnie kompozycję całości. Tak jak jest jest moim zdaniem ok.
...And I guess I'd rather die than fade away!
usunięty użytkownik 4858

Re: Unbroken (2019)

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

no i świetnie! Ogromna "wartość dodana' do samej muzyki. Brawa dla marketingowca; z obrazem ten singiel zyskuje wiele na wartości.
Przy ogladaniu teledysku nie przeszkadza nawet to, ze Jon nie spiewa tylko wypowiada po kolei slowa tekstu. Bardzo dobrze to wyszło. Gdybym nie był przywiazany do fizycznych singli (winylowych, cd czy nawet nagranych na taśmie magnetycznej) to tę wersję; wersję z obrazem ocenilbym bardzo wysoko. Jak ktoś lubi "sluchać" muzyki oczami z cyfrowego nosnika to polecam jak najbardziej! :ok:
usunięty użytkownik 4858

Re: Unbroken (2019)

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

dodam po drugim (prawie calym ;D) obejrzeniu: genialny teledysk. (jak na ten singiel - zastrzegam, zebym za chwilę nie musial tlumaczyc, że w historii bj byly lepsze ;D) Wideo do Unbroken bije na głowę wszystkie osiemnascie wersji wideoklipu BWC (a pamiętajmy, że tam byly niezapomniane panie z piorami i tatuazami wprowadzajace dobry klimat ;D).
Czekam na album. Nie. Wróć! Czekam na teledyski do albumu 2020 ;D
usunięty użytkownik 4858

Re: Unbroken (2019)

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

jeszcze jedna ciekawostka zwiazana z naszym Forumowiczem. Pamiętacie promocyjny klip do "The Exit" Rockstara? Tam była fajnie wstawiona bardzo dynamiczna scena z amerykanskimi żołnierzami. Dwie sekundy czy trzy? To też robiło mocny klimat. Andrzej, miałeś jakąś jovi-wizję w przyspieszeniu? ;) Takie gitarowe klimaty jak w snippecie The Exit z chęcią uslyszalbym od wielebnego Shanksa na 2020 ;P
REHABILEJKO

Re: Unbroken (2019)

Post autor: REHABILEJKO »

"Unbroken" to utwór na trzy przesłuchania i do zapomnienia chwilę po nich. Pierwszy odsluch - na tle ostatnich dokonań - mega pozytywny, drugi - już nijaki... trzeci, wiadomo.

"Unbroken" z wiadomych powodów jest przeprodukowany, jednak ignorując ten fakt, to mamy bardzo dobry utwór na miarę obecnych możliwości wokalnych Jona i gitarowych Shanksa, który nie trąci kiczem jak spora cześć utworów z THINFS [Born tomorrow, livin with a ghost, rollercoster, knockout czy New years Day]. Reasumując jest to całkiem twórcze wykorzystanie jakże ograniczonych możliwości dwóch najważniejszych osób w zespole.
usunięty użytkownik 4858

Re: Unbroken (2019)

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

JonetteBJ pisze:
Dand pisze:Znowu oczywiście gitara elektryczna i akustyczna : John Szanks.
Nie wiem po co jesteśmy robieni w balona,ze to Phil jest gitarzystą zespołu.
Nie wiem jak to rozumieć, ale w info na Tidalu jest coś takiego:
Acoustic guitar: John Shanks
Electric guitar: John Shanks
Guitar: Phil X
od laaaat nie można brac na poważnie oficjalnych danych. To sie już ciagnie od sprawy z Hueyem, a potem Alem. Teraz bawią się w zmylki z shanksem vs philem.
W Unbroken Phil jest jedynie "associated guitar performer", to Shanky dzierży wiosła BJ. Phil mogl co najwyzej podać pomysly do intra i outra, a Shanky to przerobil po swojemu i moze pozwolił zagrac Iksowi jakis fragment, tak to dzialalo ostatnio i tak to dziala w Unbroken.
Co nie znaczy, że na albumie nie może inaczej; na co liczę jak ksiegowy przed wyslaniem dokumentów ;)
Ostatnio zmieniony 1 listopada 2019, o 20:57 przez usunięty użytkownik 4858, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Franciszek Józef I
I Believe
I Believe
Posty: 94
Rejestracja: 6 listopada 2018, o 18:49
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Gliwice

Re: Unbroken (2019)

Post autor: Franciszek Józef I »

Raczej przeciętny kawałek, choć lepszy od większości tej papki serwowanej w radiu. Fajny wstęp i zakończenie oraz główny motyw gitarowy. Wersje śpiewane już takie sobie, choć zwrotki lepsze niż refren. Największym minusem jest niestety głos Jona, który nawet po obróbce brzmi źle. Choć trzeba przyznać włożył tu trochę emocji, co w ostatnich latach rzadko się to zdarzało. Piosenka zdecydowanie za długa. 6/10

PS. Nie wiem czemu, ale refren trochę mi przypomina Odę do Młodości (wiem, że do dziwne :PPP )
Awatar użytkownika
JonetteBJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 375
Rejestracja: 2 października 2017, o 12:07
Ulubiona płyta: These Days

Re: Unbroken (2019)

Post autor: JonetteBJ »

Franciszek Józef I pisze:Nie wiem czemu, ale refren trochę mi przypomina Odę do Młodości (wiem, że do dziwne :PPP )
Chyba Odę do Radości ;) Jeszcze by tego brakowało, żeby Jon czerpał z Mickiewicza :P
...And I guess I'd rather die than fade away!
Awatar użytkownika
Franciszek Józef I
I Believe
I Believe
Posty: 94
Rejestracja: 6 listopada 2018, o 18:49
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Gliwice

Re: Unbroken (2019)

Post autor: Franciszek Józef I »

JonetteBJ pisze:
Franciszek Józef I pisze:Nie wiem czemu, ale refren trochę mi przypomina Odę do Młodości (wiem, że do dziwne :PPP )
Chyba Odę do Radości ;) Jeszcze by tego brakowało, żeby Jon czerpał z Mickiewicza :P
Kurde, faktycznie :PPP Co za amnezja.
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Unbroken (2019)

Post autor: EVENo »

Zwrotki i refren? Czekaj, co?

Słuchałem tego trzy i pół raza i nie pamiętam żadnego refrenu XD Pamiętam recytację Jona, a potem "Łooo Łooo" pod koniec. Tam serio jest jakiś refren?
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 624
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: Unbroken (2019)

Post autor: michael »

Ręce opadają jak muzycznie to jest słabe. To jest BJ? i jaki przekaz? amerykańskie żołnierzyki zbawiają świat. Amerykanie wszędzie się udzielają gdzie mają interes... tak było i jest.
Wracając do muzyki brak Sambory niezaprzeczalny. Teraz słysząc takiego gniota jak Unbroken wiem że wkład Sambory w muzykę BJ był pierwszoplanowy. Kontrakt mówił wyraźnie że czego nie stworzysz dla BJ to zawsze jego głównym autorem będzie JBJ. I to słychać od bardzo bardzo dawna.
Ostatnio zmieniony 1 listopada 2019, o 23:11 przez michael, łącznie zmieniany 1 raz.
Let's get rocked!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piosenki”