TOP20 Utworów Bon Jovi wg użytkowników bonjovi.pl

Dyskusje na temat poszczególnych piosenek.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kmlyna
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 16
Rejestracja: 15 września 2019, o 17:54
Ulubiona płyta: Destination Anywhere

Re: TOP20 Utworów Bon Jovi wg użytkowników bonjovi.pl

Post autor: kmlyna »

A i muszę dodać ze nie znosze Wanted dead or alive... ;[
Awatar użytkownika
Franciszek Józef I
I Believe
I Believe
Posty: 94
Rejestracja: 6 listopada 2018, o 18:49
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Gliwice

Re: TOP20 Utworów Bon Jovi wg użytkowników bonjovi.pl

Post autor: Franciszek Józef I »

Jutro, a właściwie już dziś wyniki. Mam pytanie. Te dwa ostatnie wpisy też wliczałeś do wyników? Bo pojawiły się mocno po czasie.
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: TOP20 Utworów Bon Jovi wg użytkowników bonjovi.pl

Post autor: Adrian »

WYNIKI!

Obejrzycie film a dopiero później poczytajcie komentarze aby ominąć spoilery :)
Ciekaw jestem waszych opici typu co was zaskoczyło, co was boli, jaka pozycja szokuje itp. Dzięki wszystkim jeszcze raz za głosowanie. 85 osób oddających głos daje całkiem przyzwoity pogląd na gusta fanów w naszym kraju. Miłego oglądania i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

Franciszek Józef I pisze:Jutro, a właściwie już dziś wyniki. Mam pytanie. Te dwa ostatnie wpisy też wliczałeś do wyników? Bo pojawiły się mocno po czasie.
Niestety nie. Dawno po podliczeniu. Trzeba grafiki stworzyć, projekt przygotować itp. nierealne aby pod koniec robić to jeszcze raz. Dlatego zapraszam głosujących do oddania swoich propozycji za rok albo już teraz w temacie Richiego.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
JonetteBJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 375
Rejestracja: 2 października 2017, o 12:07
Ulubiona płyta: These Days

Re: TOP20 Utworów Bon Jovi wg użytkowników bonjovi.pl

Post autor: JonetteBJ »

Moje pierwsze przemyślenie jest takie, że nie głosowałam na żaden utwór z top3 :P A ogólnie w pięćdziesiątce załapało się 9 moich propozycji :)

Edit: Nie 9, tylko 10 :P (naprawdę mogłam nie zauważyć My Guitar... ?!)
Ostatnio zmieniony 23 listopada 2019, o 11:47 przez JonetteBJ, łącznie zmieniany 1 raz.
...And I guess I'd rather die than fade away!
Awatar użytkownika
Franciszek Józef I
I Believe
I Believe
Posty: 94
Rejestracja: 6 listopada 2018, o 18:49
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Gliwice

Re: TOP20 Utworów Bon Jovi wg użytkowników bonjovi.pl

Post autor: Franciszek Józef I »

Małe rozczarowanie, jeśli chodzi o pierwszą 3. Takie zbyt oczywiste, że znalazły się tam 3 największe przeboje. Liczyłem, że między nimi wbije się coś mniej znanego, np These Days. Podejrzewałem, że wygra Prayer, ale myślałem też o I'll Be There. Follow, Born Again, Memmory, Because We Can, Roller Coaster, Thank You, We Don't Run, I'd Die For You, Letting You Go, Amen według mnie powinny być daleko za top50. Runaway, jak dla mnie za wysoko. Zaskoczył mnie brak Something For the Pain. No i szkoda, że nie było nic z Farenheita. Z plusów to wysoka pozycja dla Lay Your Hands, My Guittar, Something to Believe In, Stick to Your Guns. Fajnie też, że Any Other Day i I Want You znalazły się w top50. No dobrze, że nie było Who Says. Top 10 prawie idealnie obstawiłem, tylko myślałem, że zamiast In These Arms będzie Bad Name. Kiedy będą dalsze miejsca? I czy podasz punktację?
Ostatnio zmieniony 23 listopada 2019, o 09:54 przez Franciszek Józef I, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: TOP20 Utworów Bon Jovi wg użytkowników bonjovi.pl

Post autor: EVENo »

Trochę za długie fragmenty powstawiałeś (przecież wszyscy znamy te piosenki xD), no ale przynajmniej mogę słuchać i pisać na bieżąco :P

Cóż, dla większości tutaj zaglądających i udzielających się na bieżąco mam poradę - słuchajcie od 24 miejsca ;)

Po 47. miejscu odechciało mi się słuchać, bo boję się, że wygra PiS xD Obecność Born Again, tylko potwierdza, że wielu fanów Bon Jovi albo świadomie uwielbiają Calvina Harrisa, albo mają orzeszek zamiast mózgu, bo jestem przekonany, że wielu z nich gardzi muzyką disco, bo myślą, że słuchają rocka, a zaraz potem głosują na Born Again. To samo z miejscem 32... czemu na tym forum są tematy dla Bryana Adamsa, czy Def Leppard, a nie ma dla Timbalanda? I znowu, mam pewne podejrzenia, że gdyby spytać takiego fana, co sądzi o Lady Gadze, to pewnie by uznał, że syf, a potem bez mrugnięcia okiem zagłosował na... miejsce 25 xD Serio, wygrało z tytułowym? xD

Na początku same nowości, a pierwszym straszym utworem jest ten najsłabszy z KTF, ale nawet on nie powinien przegrywać z Amen czy wciskanymi na siłę przez RMF singlami (że to tak łagodnie ujmę). Mimo to, cieszy obecność alternatywnych wyborów, takich jak Two Story Town, czy nie-single z HAND-a, które są faktycznie dobre.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Franciszek Józef I
I Believe
I Believe
Posty: 94
Rejestracja: 6 listopada 2018, o 18:49
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Gliwice

Re: TOP20 Utworów Bon Jovi wg użytkowników bonjovi.pl

Post autor: Franciszek Józef I »

I Believe, Have a Nice Day, Never Say Goodbye. Wszystko super, a tu nagle wyskakuje Roller Coaster :PPP :P To aż boli.
Awatar użytkownika
JonetteBJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 375
Rejestracja: 2 października 2017, o 12:07
Ulubiona płyta: These Days

Re: TOP20 Utworów Bon Jovi wg użytkowników bonjovi.pl

Post autor: JonetteBJ »

Cieszy mnie obecność w top50 Two Story Town i wysoka lokata Wild Is The Wind. Pozycja Roller Coastera i to, że jest wyżej niż THINFS to dla mnie nieporozumienie... :P Nie do końca podoba mi się też IML na trzecim miejscu, ale cóż, w sumie czołówka była do przewidzenia biorąc pod uwagę wszystkich głosujących. Chociaż przy wejściu w top5 już się bałam, że IML będzie na pierwszym :P
...And I guess I'd rather die than fade away!
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: TOP20 Utworów Bon Jovi wg użytkowników bonjovi.pl

Post autor: prezes1 »

Zaskoczyła mnie tylko wysoka pozycja Runaway. Skupiłem się głównie na top20 bo to jest najważniejsze.
Ogólnie jest w porządku: 18 z moich propozycji w top50, 5 z mojego top 10 w top10, 11 z mojego top20 w top 20. :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
mario33x
It's My Life
It's My Life
Posty: 164
Rejestracja: 2 grudnia 2012, o 20:06
Lokalizacja: Poznań

Re: TOP20 Utworów Bon Jovi wg użytkowników bonjovi.pl

Post autor: mario33x »

Aż odetchnąłem z ulgą. Czytając posty zacząłem się bać, że Roller wskoczył do Top10! Pierwsza trójka to tak naprawdę wizytówka Bon Jovi. Moi mniej oczywiści faworyci, jak Blood, I belive czy Guitar wysoko i z tego się cieszę. No i moje ukochane Wanted w Top5. BWC daleko, wstydu nie ma?
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: TOP20 Utworów Bon Jovi wg użytkowników bonjovi.pl

Post autor: kikusia28 »

Tak, pozycja Runaway mnie również zaskoczyła. I trochę I'll Be There-to chyba wpływ koncertu ;-)
Trójka jak najbardziej prawidłowa, 3 największe hity. Adrian dzięki za poświęcony czas. Fajnie się słuchało tej 50 :-)
Awatar użytkownika
JonetteBJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 375
Rejestracja: 2 października 2017, o 12:07
Ulubiona płyta: These Days

Re: TOP20 Utworów Bon Jovi wg użytkowników bonjovi.pl

Post autor: JonetteBJ »

kikusia28 pisze:I trochę I'll Be There-to chyba wpływ koncertu ;-)
Też bym tak powiedziała, gdybym się swego czasu nie naoglądała trochę topów na StarsTV ;) To mi dało jako takie pojęcie, że ludzie naprawdę za tym przepadają i podejrzewam, że nawet bez koncertu co najmniej do dziesiątki by weszło spokojnie ;)
...And I guess I'd rather die than fade away!
Awatar użytkownika
JoviGirl<3
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 35
Rejestracja: 9 lipca 2019, o 21:03
Ulubiona płyta: Slippery When Wet

Re: TOP20 Utworów Bon Jovi wg użytkowników bonjovi.pl

Post autor: JoviGirl<3 »

Te top 3 były naprawdę do przewidzenia :D poza tym, myślę, że to dobrze, że tak wysoko znalazły się też utwory z This House Is Not For Sale. To dowodzi, że BJ umieją wciąż tworzyć świetną muzykę. Z mojej listy 16 kawałków znalazło się w top 50, więc super :D
Chociaż trochę szkoda, że nie było Something For The Pain.
When the world keeps trying to drag me down, i've gotta raise my hands, gonna stand my ground!
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: TOP20 Utworów Bon Jovi wg użytkowników bonjovi.pl

Post autor: Adrian »

JonetteBJ pisze:Moje pierwsze przemyślenie jest takie, że nie głosowałam na żaden utwór z top3 :P A ogólnie w pięćdziesiątce załapało się 9 moich propozycji :)
To bardzo dobry wynik. Kolejność podobna?
Franciszek Józef I pisze:Małe rozczarowanie, jeśli chodzi o pierwszą 3. Takie zbyt oczywiste, że znalazły się tam 3 największe przeboje. Liczyłem, że między nimi wbije się coś mniej znanego, np These Days. Podejrzewałem, że wygra Prayer, ale myślałem też o I'll Be There. Follow, Born Again, Memmory, Because We Can, Roller Coaster, Thank You, We Don't Run, I'd Die For You, Letting You Go, Amen według mnie powinny być daleko za top50. Runaway, jak dla mnie za wysoko. Zaskoczył mnie brak Something For the Pain. No i szkoda, że nie było nic z Farenheita. Z plusów to wysoka pozycja dla Lay Your Hands, My Guittar, Something to Believe In, Stick to Your Guns. Fajnie też, że Any Other Day i I Want You znalazły się w top50. No dobrze, że nie było Who Says. Top 10 prawie idealnie obstawiłem, tylko myślałem, że zamiast In These Arms będzie Bad Name. Kiedy będą dalsze miejsca? I czy podasz punktację?
Statystycznie największe hity mają największe szanse że u kogoś dostanie maxa a u kogoś np pare punkcików. Te małe punkciki potem decydują. These Days było przez pewien czas pierwsze, ale to pewnie dlatego, że punkty z forum były zliczane w pierwszej kolejności i tym sposobem na szczycie po kolejnych podsumowaniach były utwory typu These Days, Wanted, I'll Be There czy Dry County (chociaż na FBooku później też zbierał dobre noty). Przez długi czas myślałem, że na bazie koncertu i sukcesu koszulki zestawienie w tym roku wygra "I'll Be There", które kilka razy pojawiło mi się na szczycie przy okresowym podsumowaniu. Postaram się podać jutro dalszą kolejność.
EVENo pisze:Trochę za długie fragmenty powstawiałeś (przecież wszyscy znamy te piosenki xD), no ale przynajmniej mogę słuchać i pisać na bieżąco :P
Miałem dylemat czy dawać 10s fragmenty pod nas czy zrobić to tak jak ja lubie słuchać topek innych artystów a przy okazji poznawać trochę lepiej dany kawałek. Myślę że na video mogą trafić kiedyś randomowi ludzie chcący zobaczyć co tam BJ sobą prezentują więc zrobiłem tak jak ja lubie najbardziej.
EVENo pisze:Cóż, dla większości tutaj zaglądających i udzielających się na bieżąco mam poradę - słuchajcie od 24 miejsca ;)
Zastanawiałem się czy niektózy nie pierznął listą przy pozycji 39/40. Wiadomo co u nas króluje i początek mógł zryć komuś beret :) Przy BWCan pozostaje 39 pozycji na których nie zmieszczą się wszystkie dobre utwory sprzed 2000 roku :)
EVENo pisze:Po 47. miejscu odechciało mi się słuchać, bo boję się, że wygra PiS xD
Hahahha. Rozwaliłeś system :)
EVENo pisze:Obecność Born Again, tylko potwierdza, że wielu fanów Bon Jovi albo świadomie uwielbiają Calvina Harrisa, albo mają orzeszek zamiast mózgu, bo jestem przekonany, że wielu z nich gardzi muzyką disco, bo myślą, że słuchają rocka, a zaraz potem głosują na Born Again. To samo z miejscem 32... czemu na tym forum są tematy dla Bryana Adamsa, czy Def Leppard, a nie ma dla Timbalanda? I znowu, mam pewne podejrzenia, że gdyby spytać takiego fana, co sądzi o Lady Gadze, to pewnie by uznał, że syf, a potem bez mrugnięcia okiem zagłosował na... miejsce 25 xD Serio, wygrało z tytułowym? xD
Haha. Calvina Harrisa akurat osobiście bardzo lubię (część twórczości oczywiście). A co do Roller Coastera, to jest to chwytliwy kawałek a dużo osób zakochało się w nim po koncercie, bo jest to stadionowy killer.
prezes1 pisze:Zaskoczyła mnie tylko wysoka pozycja Runaway. Skupiłem się głównie na top20 bo to jest najważniejsze.
Ogólnie jest w porządku: 18 z moich propozycji w top50, 5 z mojego top 10 w top10, 11 z mojego top20 w top 20. :)
Dobry wynik, ale dziwie się zaskoczeniu odnośnie Runaway.
kikusia28 pisze:Tak, pozycja Runaway mnie również zaskoczyła. I trochę I'll Be There-to chyba wpływ koncertu ;-)
Trójka jak najbardziej prawidłowa, 3 największe hity. Adrian dzięki za poświęcony czas. Fajnie się słuchało tej 50 :-)
Proszę bardzo :)
JoviGirl<3 pisze:Te top 3 były naprawdę do przewidzenia :D poza tym, myślę, że to dobrze, że tak wysoko znalazły się też utwory z This House Is Not For Sale. To dowodzi, że BJ umieją wciąż tworzyć świetną muzykę. Z mojej listy 16 kawałków znalazło się w top 50, więc super :D
Chociaż trochę szkoda, że nie było Something For The Pain.
SFTPain walczyło do końca i przegrało 1 punktem z DLSecret :) a co do This House to racja.
JonetteBJ pisze:
kikusia28 pisze:I trochę I'll Be There-to chyba wpływ koncertu ;-)
Też bym tak powiedziała, gdybym się swego czasu nie naoglądała trochę topów na StarsTV ;) To mi dało jako takie pojęcie, że ludzie naprawdę za tym przepadają i podejrzewam, że nawet bez koncertu co najmniej do dziesiątki by weszło spokojnie ;)
Myślę, że w top10 by było, ale w tym roku I'll Be There przez długi czas walczyło o zwycięstwo!
mario33x pisze:Aż odetchnąłem z ulgą. Czytając posty zacząłem się bać, że Roller wskoczył do Top10! Pierwsza trójka to tak naprawdę wizytówka Bon Jovi. Moi mniej oczywiści faworyci, jak Blood, I belive czy Guitar wysoko i z tego się cieszę. No i moje ukochane Wanted w Top5. BWC daleko, wstydu nie ma?
Gdyby było mniej głosujących, to Roller Coaster miałby szanse być wyżej bo momentami jak spisywałem punktacje to non stop widziałem RCoastera na wysokich miejscach.
JonetteBJ pisze:Cieszy mnie obecność w top50 Two Story Town i wysoka lokata Wild Is The Wind. Pozycja Roller Coastera i to, że jest wyżej niż THINFS to dla mnie nieporozumienie... :P Nie do końca podoba mi się też IML na trzecim miejscu, ale cóż, w sumie czołówka była do przewidzenia biorąc pod uwagę wszystkich głosujących. Chociaż przy wejściu w top5 już się bałam, że IML będzie na pierwszym :P
Akurat pozycja Two Story Town to dla mnie jedno z większych pozytywnych zaskoczeń.
Franciszek Józef I pisze:I Believe, Have a Nice Day, Never Say Goodbye. Wszystko super, a tu nagle wyskakuje Roller Coaster :PPP :P To aż boli.
No mnie tutaj akurat Never Say boli.. ale to własnie piękno zestawień. Można się łapać za głowe jakim cudem coś czym gardzimy jest tak lubiane :)

Co mi się najbardziej podoba w zestawieniu:
- Podoba mi się wysokie miejsce IML
- Cieszy miejsce w topce dla Any Other Day, Dirty Little Secret, Whole Lot, Born Again Tommorow, Roller Coaster, Undivided, Because We Can (zapowiadało się, że nie wejdzie, ale pod koniec dużo osób głosowało) i wielu innych utworów po 2000 roku. Całkiem solidne grono reprezentantów.
- Szokująco wysokie miejsce -> Never Say Goodbye (chyba Gdańsk robi swoje), I Want You (nie rozumiem fenomenu), Bad Medicine, Stick To Your Guns, Blood On Blood (dałbym poza 100) czy Sleep (poza 200tką)
- Myślałem, że Dry County czy These Days spadną poza top10 jak dołączą głosy FBookowiczów, a tu sporo osób na FB dawało im solidne noty
- Również cieszy miejsce Wild Is THe Wind, Something TBI, Guitar Lies Bleeding, If I Was Your Mother (Zaskakująco wysoko),

Myślę, że lista całkiem udanie reprezentuje szerokie grono fanów Bon Jovi w naszym kraju. Z jednej strony bardzo mocne pozycje utworów z wielkiej czwórki, a z drugiej strony docenienie perełek z nowej twórczości. Bardzo mocne wsparcie dla utworów które po koncercie w Warszawie otrzymały dobre recenzje (Be There For You, Roller Coaster, This House, We Don't Run czy Amen). Oprócz hitów znajdują się takie perełki które ja osobiscie uważam, że skrzywdzonie je zostawiajac je na albumie a nie promując na singlach jak Hearts Breaking, Something TBIn czy Wild Is The Wind.
Ciekawi mnie jakby to się rozkładało w innych krajach. Jestem w stanie wyobrazić sobie, że w Argentynie np na 1wszym jest "This Ain't A Love Song" które tam zrobiło furorę, a w UK w czołówce widziałbym zamiast utworów z KTF utwory z TDays.

Zobaczymy na odzew odnośnie tej listy jak i Richiego i Jona. Możę za rok ponowimy i zobaczymy tendencje.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Franciszek Józef I
I Believe
I Believe
Posty: 94
Rejestracja: 6 listopada 2018, o 18:49
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Gliwice

Re: TOP20 Utworów Bon Jovi wg użytkowników bonjovi.pl

Post autor: Franciszek Józef I »

Dość zaskoczyło mnie to, że Bad Name jest dopiero na 12 miejscu. Jakby nie patrzeć to czwarty najbardziej znany kawałek Bon Jovi, moim zdaniem o wiele lepszy od It's My Life. Wolę go też od Prayera. It's my Life na 3 miejscu też mnie lekko zdziwiło, bo jakby nie patrzeć ma on sporo przeciwników. Byłem prawie pewny, że wyprzedzą go Wanted i I'll Be There, po cichu liczyłem też na These Days (dopiero ósme miejsce :( ). Nieco zaskoczyło mnie też 9 miejsce dla In These Arms, ale to raczej pozytywne zaskoczenie. Brak mi też Supermana. 100 razy lepszy od tego smętnego Follow. Tak generalnie uważam, że facebookowicze trochę popsuli ranking, choć też nie zawsze. Lie to Me i Never Say Goodbye na forum wypadły słabo, ale dzięki facebookowi poszły w górę. Dobrze, że nie ma Knockout, bo też miał sporo głosów na fb. To byłoby już lekkie przegięcie. Ciekawe jest to, że koncert nie pomógł Captainowi Crashowi. Świetnie wtedy wypadł i sam kawałek też bardzo lubię. Ale na szczęście jest Two Story Town, jako reprezentant jaśniejszej strony Crusha.
Ostatnio zmieniony 23 listopada 2019, o 12:10 przez Franciszek Józef I, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piosenki”