Bon Jovi - Powstawanie hitów

Dyskusje na temat poszczególnych piosenek.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Bon Jovi - Powstawanie hitów

Post autor: Adrian »

Siema. Jak wiemy piosenki mogą powstawać w przeróżny sposób. Czasami artyści dostają muzykę/demo od wytwórni, czasami współpracują nad utworami tworzonymi przez innych (np. Falcon, Child), a przeważnie tworzą swoje własne kompozycje od samego początku.
Sposób tworzenia jest przeróżny. Dzisiaj trafiłem na ciekawy klip w którym wokalistka Sia nagrywała siebie podczas tworzenia tekstu/sposobu śpiewania wielkiego hitu Rihanny "Diamonds".

Możemy usłyszeć wstępny podkład muzyczny i teksty w stylu Da Ba Di Ba a także pojedyncze słowa i zdania.
https://www.youtube.com/watch?v=Xt_7h0t ... a-utnB_6jk

A tutaj oficjalna wersja w wykonaniu Rihanny, która jak tylko usłyszała demo utworu to zastrzegła sobie, że chcę wykonać ten utwór za wszelką cenę.
https://www.youtube.com/watch?v=lWA2pjMjpBs

Dla fana taki filmik jest na wagę złota.
Chcielibyście usłyszeć jakiś utwór w takiej wersji, albo jeszcze lepiej, być podczas takich sesji. Oczywiście pytam o utwór Bon Jovi.

Ja chciałbym usłyszeć we wczesnej wersji "Whole Lot Of Leaving". Jak wiemy jest to piosenka m.in o umieraniu ojca Sambory. Podejrzewam, że sposób jej powstawania był dosyć nostalgiczny.

A chciałbym być również przy nagrywaniu "It's My Life" bo uwielbiam wokal Jona z tego utworu oraz przy "Livin On A Prayer", bo fajnie byłoby widzieć jak powstaje utwór legenda.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Bon Jovi - Powstawanie hitów

Post autor: Fromasz1899 »

myślę, żę każdy z nas by chciał być przy czym takim ja osobiście chciałbym być przy pisaniu mojego własnego ukochanego hitu "Happy Now" wiadomo że to nie singiel, wiadomo że nie ma imprezy świetnego teledysku ale chciałbym przy tym być :)
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
usunięty użytkownik 4858

Re: Bon Jovi - Powstawanie hitów

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

powstawanie niekoniecznie "hitów", ale coś z czego BJ słynie i robi to od laat dość zręcznie... Nazwę to "bazowaniem" na innym bardzo znanym utworze... I'LL be there, You give love, "Mathbox20", hymn UE itp to oczywiste przykłady, ostatnio jednak poczułem się całkowicie zaskoczony podobienstwem skomponowania refrenu You Really Got Me Now (z solowej Blaze of Glory Jona) do I Hear You Knockin' Smileya Lewisa.
Czy ja już wszędzie słyszę Bon Jovi czy to nie jest przypadek? :D
I, nie - wyprzedzając ewentualne zarzuty - nie hejtuję, tylko szukam ich "inspiracji"
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Bon Jovi - Powstawanie hitów

Post autor: EVENo »

Na Mycharts przy okazji topu BJ wiele osób zauważyło, że zespół ma mnóstwo "autocoverów". Takie głosy słyszałem już wcześniej i ciężko się z nimi nie zgodzić. Skoro singiel brzmiący dokładnie tak samo, co Bad Name został ich największym przebojem, to śmiało można pozostać przy filozofii "kopiuj/wklej" na kolejne lata ;)
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
REHABILEJKO

Re: Bon Jovi - Powstawanie hitów

Post autor: REHABILEJKO »

W przypadku BJ kluczowa jest jedna kwestia - to fabryka komercyjnych piosenek. Kradzionych, kupionych, splagiatowanych, napisanych we współpracy ze specami od pisania piosenek. Czyli od początku do końca PRODUKT. Wyprodukować, opakować, sprzedać.

Ja osobiście wybrałbym hity z KTF... Dry County, KTF, Bed od roses. Bo oprócz pomyślunku czuć tam również serce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piosenki”