NAJSŁODSZA PIOSENKA BON JOVI

Dyskusje na temat poszczególnych piosenek.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

M

NAJSŁODSZA PIOSENKA BON JOVI

Post autor: M »

Lukier, cukier, miód...

Bon Jovi ma w karierze sporo cukierkowych, do bólu polukrowanych wyciskaczy łez (nie tylko), których w większości ciężko się słucha. Na szczęście np. "New Jersey" jest wolne od tego schematu (niby "Living in Sin" i "I'll Be There For You" too ballady miłosne jednak są utrzymane w granicach dobrego smaku ;) ).

Zabawmy się więc i wybierzmy najsłodszą piosenkę Bon Jovi. Mam 10 propozycji na które możecie oddawać głosy. Ewentualnie możecie dorzucić coś od siebie jeśli nie zgadzacie się z moimi typami. Najsłodsza - 10, najmniej słodka ze słodkich - 1. Zaprrrrrrrrrraszam! :D

Propozycje (POTEM PUNKTY)

1. She Don't Know Me
2. Only Lonely
3. Without Love
4. Never say Goodbye
5. I Want You
6. Lie To Me (lubię tą kompozycje ale chórki Richiego mnie irytują czasem)
7. Thank You For Loving Me (tak 50/50 ale, żeby nie było ;) )
8. All About Lovin' You (chyba faworyt ;) )
9. Open All Night
10. 'till We Ain't Strangers Anymore
Pudel
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 29
Rejestracja: 23 listopada 2014, o 20:29
Ulubiona płyta: 7800 Fahrenheit
Lokalizacja: Ciechanów

Re: NAJSŁODSZA PIOSEKA BON JOVI

Post autor: Pudel »

10pkt She Don't Know Me
9pkt Without Love
8pkt Only Lonely
7pkt Thank You For Loving Me
6pkt 'till We Ain't Strangers Anymore
5pkt Open All Night
4pkt All About Lovin' You
3pkt I Want You
2pkt Never say Goodbye
1 pkt Lie To Me
Kurcze, trudne zestawienie zrobiłeś, ciężko to ustawić :)
M

Re: NAJSŁODSZA PIOSEKA BON JOVI

Post autor: M »

Pudel pisze:10pkt She Don't Know Me
9pkt Without Love
8pkt Only Lonely
7pkt Thank You For Loving Me
6pkt 'till We Ain't Strangers Anymore
5pkt Open All Night
4pkt All About Lovin' You
3pkt I Want You
2pkt Never say Goodbye
1 pkt Lie To Me
Kurcze, trudne zestawienie zrobiłeś, ciężko to ustawić :)
Eee, gdzie tam ;)

W nawiasie aktualny stan:

1 pkt - Thank You For Loving Me (ogółem 8 pkt)
2 pkt - Without Love (ogółem 11 pkt)
3 pkt - Lie To Me (gdyby nie yeah, yeah, yeah... ogółem 4 pkt)
4 pkt - Strangers Anymore (ogółem 10 pkt)
5 pkt - Open All Night (ogółem 10 pkt)
6 pkt - Only Lonely (ogółem 14 pkt)
7 pkt - All About Lovin' You (sama słodycz! mniammmm :D ogólem 11 pkt)
8 pkt - Never Say Goodbye (niczym cynamonka białowieska! ;) ogółem 10 pkt)
9 pkt - I Want You (tłusty czwartek coraz bliżej! ;] ogółem 12 pkt)
10 pkt - SHE DON'T KNOW ME ( and the winner is... She :D Avsec rządzi!!! 20 pkt)
Awatar użytkownika
Iwa
It's My Life
It's My Life
Posty: 221
Rejestracja: 21 lutego 2015, o 17:27
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Poland

Re: NAJSŁODSZA PIOSEKA BON JOVI

Post autor: Iwa »

Fajny pomysł z tym zestawieniem :jupi:

Moje typy to:
1. 10 pkt She Don't Know Me
2. 9 pkt Thank you for loving me
3. 8 pkt Without Love
4. 7 pkt Open All Night
5. 6 pkt All About Lovin You
6. 5 pkt ' till we ain't strangers anymore
7. 4 pkt Only Lonely
8. 3 pkt I Want You
9. 2 pkt Lie to Me
10. Never Say Goodbye
[font=Georgia]Nothing is as important as passion.
No matter what you want to do with your life,
be passionate.[/font]
usunięty użytkownik 4858

Re: NAJSŁODSZA PIOSEKA BON JOVI

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

przelukrowane? :jem2:

10. Thank You for Loving Me
9. Silent Night
8. Without Love
7. I Want You
6. Open All Night
5. Save the World
4. You Had Me from Hello
3. Welcome to Wherever You Are
2. Always
1. Bed of Roses

poczekalnia:

All About Lovin' You
Never Say Goodbye
Superman Tonight
Misunderstood
She's A Mystery
Till We Ain't Strangers Anymore
:x
M

Re: NAJSŁODSZA PIOSEKA BON JOVI

Post autor: M »

Tomker pisze:przelukrowane? :jem2:

She's A Mystery
:o No proszę Cię ;)

Raczej oszczędne i... ambitniejsze :P

P.S. Widocznie masz hiperglikemię kolego ;)
M

Re: NAJSŁODSZA PIOSEKA BON JOVI

Post autor: M »

Dorzuciłbym jeszcze "Stick To Your Guns" :D
usunięty użytkownik 4858

Re: NAJSŁODSZA PIOSEKA BON JOVI

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

M pisze:
Tomker pisze:przelukrowane? :jem2:

She's A Mystery
:o No proszę Cię ;)

Raczej oszczędne i... ambitniejsze :P

P.S. Widocznie masz hiperglikemię kolego ;)
ambitniejsze? Od czego? Od sepultury na pewno ;D Od Iron Maiden i BWC też ;D Słodziutka kołysaneczka w sam raz do masowania kuracjuszek, miodzik wylewa się z każdym słowem Jona. Mglisto senna atmosfera otula, a nie dodaje pikanterii. Ale co ja tam wiem, to Ty jesteś specem od lukru ;)

P.S. To nie jest tak, że ja zjeżdżam ten kawałek, czy nie doceniam. Dla mnie jest po prostu prze lu kro wa ny! Nawet jeśli na tle innych wydaje się być oryginalny :)
BTW - She Don't Know Me to jedna z typowych landrynek. Ale nie nazwałbym tego piosenką BJ. To coś jak oceniać cover ;)
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: NAJSŁODSZA PIOSEKA BON JOVI

Post autor: Adrian »

10 She Don't Know Me
09 This Ain't A Love Song
08 Seat Next To You
07 You Had Me From Hello
06 I Want You
05 Maybe Someday
04 All About Loving You
03 What Do You Got?
02 Without Love
01 Silent Night
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
M

Re: NAJSŁODSZA PIOSEKA BON JOVI

Post autor: M »

Tomker pisze: ambitniejsze? Od czego? Od Sepultury na pewno ;D Od Iron Maiden i BWC też ;D Słodziutka kołysaneczka w sam raz do masowania kuracjuszek, miodzik wylewa się z każdym słowem Jona. Mglisto senna atmosfera otula, a nie dodaje pikanterii. Ale co ja tam wiem, to Ty jesteś specem od lukru ;)

P.S. To nie jest tak, że ja zjeżdżam ten kawałek, czy nie doceniam. Dla mnie jest po prostu prze lu kro wa ny! Nawet jeśli na tle innych wydaje się być oryginalny :)
BTW - She Don't Know Me to jedna z typowych landrynek. Ale nie nazwałbym tego piosenką BJ. To coś jak oceniać cover ;)
Cóż, być moze się nie znam...

W każdym razie - dla mnie "She's A Mystery" to jedna z NAJciekawszych kompozycji Bon Jovi. Mglisto-senna atmosfera otula ale... nie ma tutaj tego (często męczącego) patosu i "dramatyzmu" większości milosnych ballad tegoż zespołu i za to duży plus. Gdybym miał wybierać pomiędzy "She's A Mystery", a np. "Letting You Go" to zdecydowanie wolę tę pierwszą kompozycję ;)

Nie odebrałem też Twojej wypowiedzi negatywnie ;) Masz jednak w pewnej kwestii rację. Jestem specem od lukru dlatego słucham np. wspomnianej przez Ciebie Sepultury ;)

Miłego dnia!
usunięty użytkownik 4858

Re: NAJSŁODSZA PIOSEKA BON JOVI

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

M pisze: W każdym razie - dla mnie "She's A Mystery" to jedna z NAJciekawszych kompozycji Bon Jovi. Mglisto-senna atmosfera otula ale... nie ma tutaj tego (często męczącego) patosu i "dramatyzmu" większości milosnych ballad tegoż zespołu i za to duży plus. Gdybym miał wybierać pomiędzy "She's A Mystery", a np. "Letting You Go" to zdecydowanie wolę tę pierwszą kompozycję ;)

Nie odebrałem też Twojej wypowiedzi negatywnie ;) Masz jednak w pewnej kwestii rację. Jestem specem od lukru dlatego słucham np. wspomnianej przez Ciebie Sepultury ;)
Chyba mnie źle zrozumiałeś. Nie oceniłem piosenek w kategorii "słodyczy", których najbardziej nie lubię. Oceniłem pod kontem, która jest najbardziej dla mnie przesłodzona. Nie tak miało być? Letting You Go w swojej konwencji wypada znakomicie, natomiast She's A Mystery, która w założeniach nie miała być słodka została przelukrowana. :) Ale nie bój się, przecież to moja odległa "poczekalnia" i nie przyznałem jej ani jednej Kostki Cukru ;)

P.S.I. Z tym "patosem i dramatyzmem" w balladach BJ to bym nie przeszkadzał... Ja tego tak nie odbieram. Jon z reguły stara się przedstawić swoje ballady bardzo romantycznie.

P.S.II. Hehe, przecież każdy wie, że te Twoje Slayery to zasłona dymna. Tu na forum jesteś specem od zachwytów nad Because We Can, Szalonej i innych słodyczy ;) Mi to nie przeszkadza, więc nie odbieraj tego negatywnie :)

Have a nice day as well!
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: NAJSŁODSZA PIOSEKA BON JOVI

Post autor: Damned »

1 pkt Lie to Me
2 pkt 'till We Ain't Strangers Anymore
3 pkt Never Say Goodbye
4 pkt Thank You for Loving Me
5 pkt Without Love
6 pkt Only Lonely
7 pkt She Don't Know Me (daruję mu pierwsze miejsce za to ile miał lat ;) )
8 pkt I Want You
9 pkt All About Lovin' You (czy ma ktoś drugą paczkę chusteczek?)
10 pkt Open All Night ("save me, baby", czyli mazgajowanie na całego - bezapelacyjnie numer #1)
M

Re: NAJSŁODSZA PIOSEKA BON JOVI

Post autor: M »

Tomker pisze: Chyba mnie źle zrozumiałeś. Nie oceniłem piosenek w kategorii "słodyczy", których najbardziej nie lubię. Oceniłem pod kontem, która jest najbardziej dla mnie przesłodzona. Nie tak miało być? Letting You Go w swojej konwencji wypada znakomicie, natomiast She's A Mystery, która w założeniach nie miała być słodka została przelukrowana. :) Ale nie bój się, przecież to moja odległa "poczekalnia" i nie przyznałem jej ani jednej Kostki Cukru ;)
I to są właśnie różnice w poglądach. She's A Mystery nie jest piosenką wyrazistą (podobnie jak np. Letting You Go, Make A Memory, Seat Next To You) ale - w przypadku Crusha - wyróżniającą się (nieprzebojowym podejściem, ciekawą linią melodyjną i cholernie sennym wokalem). Z tego wszystkiego wyszła swoista Krucjata w obronie tej piosenki ale... fajnie że mogliśmy o niej podyskutować. Kłócić się w tej kwestii możemy wieczność (o ile to możliwe) ale wątpię byśmy uzyskali jakikolwiek konsensus. Kwestia gustu, kwestia chwili, skrzywienie muzyczne ;)
Tomker pisze:P.S.I. Z tym "patosem i dramatyzmem" w balladach BJ to bym nie przeszkadzał... Ja tego tak nie odbieram. Jon z reguły stara się przedstawić swoje ballady bardzo romantycznie.
Kurcze, pamiętam moje rozczarowanie kiedy pierwszy raz wysłuchałem Always z Video Live from London. W ogóle wtedy rozczarował mnie cały (momentami słodki - moment z dziewczynka) występ. Wtedy chyba oczekiwałem albo wyobrażałem sobie Bon Jovi jako... no właśnie. Po prostu byłem młodszy ;) Bed Of Roses (i tango) z Crush Tour to juz w ogóle. Trudno. Taki target. To się sprzedawało, to się sprzedaje. Ja tego nie kupuję.
Tomker pisze:P.S.II. Hehe, przecież każdy wie, że te Twoje Slayery to zasłona dymna. Tu na forum jesteś specem od zachwytów nad Because We Can, Szalonej i innych słodyczy ;) Mi to nie przeszkadza, więc nie odbieraj tego negatywnie :)
Otóż to ;)

Wydaje mi się jednak, że dzisiaj nie muszę (nawet nie chcę) dowartościowywać się przez muzykę w rozumieniu "licytować się kto czego słucha i czyj gust jest lepszy". Wolę sobie posłuchać Because We Can niż utyskiwać jakie to gówno. W przypadku Bon Jovi wszystko albo nic, a nie chce mi się obrażać na zespół i wyj...ać Keep The Faith, These Days czy Crusha. Jak się znudzi włączę coś innego ;) Bon Jovi to osobna liga. Z tym, że gdybym nie poznał zespołu gdzieś w erze Keep The Faith to dziś chyba bym go nie słuchał.

W muzyce to jest piekne, że nie musi Cię ograniczać. Oczywiście jeśli ktoś nie chce się ograniczać ;)
M

Re: NAJSŁODSZA PIOSEKA BON JOVI

Post autor: M »

Damned pisze:("save me, baby", czyli mazgajowanie na całego - bezapelacyjnie numer #1)
Pięknie to ująłeś :))
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: NAJSŁODSZA PIOSEKA BON JOVI

Post autor: monjovi »

Zarządzam modyfikacje ! :D

Moja lista nie tyle jest lukrowa, co utwory są tak romantyczne i piękne, że mdli mnie jak po zjedzeniu 10 tabliczek czekolady, mam do nich mała awersję :)

10 pkt. She Don't Know Me
9 pkt. All About Loving You
8 pkt. Thank You For Loving Me
7 pkt. You Had Me From Hello - nie pamiętam jak to leci, pamiętam, że jest urocze
6 pkt. Amen - nie mogę słuchać, to jest tak uczuciowe i zmysłowe i emocjonalne, że nawet mi jest niedobrze ! Mam podobnie z Wicked Game Chrisa Isaaka :D
5 pkt. Open All Night
4 pkt. 'till We Ain't Strangers Anymore
3 pkt. Make A Memory
2 pkt. Without Love
1 pkt. I Want You

Generalnie pierwsza trójce lubię, no ale nie ma co się czarować :)
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piosenki”