Mona Lisa

Dyskusje na temat poszczególnych piosenek.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Mona Lisa

Post autor: Damned »

Kilka dni temu znalazłem na eBay promo singiel z nikomu nie znanym utworem Mona Lisa. Chciałem go kupić, ale z tego co widzę, jego cena może osiągnąć astronomiczną wysokość. Kawałek pochodzi z ery Bounce, ale poza tym promo singlem którego nakład można pewnie liczyć w kilku, kilkunastu sztukach nigdzie nie ma ani słowa o nim.

Trwa licytacja:
http://www.ebay.com/itm/261295004064

Tymczasem na JoviTalk ludzie umówili się że jeżeli wygra ktoś z gremium forumowiczów, zripuje utwór do formatu FLAC i podzieli się. Także bądźmy czujni.

Fragment utworu:
http://vocaroo.com/i/s1CqtrDA1oAu
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Post autor: monjovi »

O kurcze, skąd to się wzięło? i czemu nikt o tym wcześniej nie wiedział? (tzn. ja pierwsze słysze o takiej piosence) i dziwne, ze wyszło to na jakimś promo singlu.. i przez tyle lat cisza :O
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Dzięki za linka Damned! Słyszałem o tym, ale nie słyszałem utworu nawet we fragmencie :) początek jak z czasów Destination
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Moim zdaniem jest to singiel rozsyłany do wytwórni filmowych, telewizji itp. Jeżeli jakiemuś producentowi się spodoba i będzie pasować do jego filmu, serialu, reklamy, to zgarnia taki utwór i ma pewność że kawałek będzie kojarzony jedynie z jego produktem. Jak widać nikt nie skorzystał ;)

Po fragmencie można wnioskować że to nic wielkiego, ale sam fakt posiadania takiego rarytasa to wielki przywilej dla fana.
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

ale jak by wysyłali w tyle miejsc to nie wypłynęło by wcześniej?
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

No właśnie pytanie ile było tych egzemplarzy. Nie sądzę że więcej niż kilka/kilkanaście.. najwidoczniej leżały gdzieś w szafie, albo u fanów, którzy nie udostępniają (nie piracą) swoich zasobów. :)

Z promo singlami które wędrują do radia jest tak, że są one po czasie rozdawane w konkursach itp, a taka wytwórnia filmowa czy telewizyjna nie wiadomo co z tym robi.
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

A czy już ktoś sprzedawał kiedyś taką płytę? Ja słyszałem o tym (tylko informacje) jeszcze przed koncertem w Gda, ale wyleciało mi z głowy, bo nie brałem tego do końca na poważnie (nie miałem żadnych dowodów, że to nie "fake")
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Ja szczerze mówiąc nie przypominam sobie. To jest rarytas jeden na 10 lat, choć sam song raczej przeciętnie się zapowiada :cfaniak:
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

a na jt też dopiero teraz zaczęli tym mówić?
...nie pamiętam gdzie, ale widziałem jakiś tekst na ten temat ładnych parę miechów temu...
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Post autor: monjovi »

Tomker przyznaj się to ty wystawiłeś tego singla? :D:D bo nikt o nim nie wiedział wcześniej tylko Ty :P

Faktycznie, nie ma szału, bardzo Bounce'owo-Crushowe :P ale strasznie dziwna sprawa, że to nigdy nie wyciekło, myślałam, ze to w tych czasach niemożliwe.
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

tylko, ze ja do dzisiaj nie brałem tego poważnie. Gdyby nie dzisiejszy e-bay z fragmentem utworu to nigdy bym nie uwierzył, że BJ nagrało utwór pt. Mona Lisa i zamroziło na 11(?) lat :D
Damned, masz njusa roku! ;)
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Do wczoraj nie było żadnej oferty na eBay i miałem po cichu nadzieję że zgarnę to za jakąś normalną cenę. Dopiero dzisiaj pojawił się temat na JoviTalk i obstawiam że singiel ten pójdzie za więcej niż 1000 zł ;)
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

muzycznie szału nie ma, ale i tak wg mnie utwór przyjemniejszy niż parę innych, które zostały wydane na płytach
Miracle-BJ
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2014
Rejestracja: 7 sierpnia 2011, o 16:59
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Miracle-BJ »

Mona Lisa? Tytuł zastanawiający jak na BJ! Gdzie ona się uchowała przez tyle lat?
Wysłuchawszy fragment oceniam pozytywnie. Chcę wysłuchać w całości jak najszybciej! :o
BJ - It's my life - Always !
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

zapętliłem fragment utworu i leci już jakiś czas... z prawdziwymi bonjoviastych piosenkami nie ma nic wspólnego, ale jak zastosuję miarkę z BWC to nie jest najgorzej :D Po tym jak przestała mnie drażnić plastikowa perkusja, kawałek zaczął mi wpadać w ucho :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piosenki”