RIFF

Dyskusje na temat poszczególnych piosenek.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Sam Bora

RIFF

Post autor: Sam Bora »

(Prawdopodobnie) temat z rodzaju "jakich wiele". Nie wiem, może juz był temat tego typu? Temat konkretnie dotyczy riffów. Naturalnie tych "samborowskich". Jaki rif wśród wszystkich znanych Wam gitarowych "szaleństw" Bon jovi jest Waszym zdaniem najlepszy, najciewkawszy, najbardziej nośny, najbardziej rozlazły, apatyczny, oszczędny, tnący, gęsty, itp, itd. Skala kryteriów posiada dość duży zakres. w gruncie rzeczy jestem ciekaw Waszych typów. ciekawe czy jaieś piosenki będą się pernamentnie powtarzać w "konkretnych kategoriach'. Repertuar zespołu jest nawiasem mówiąc imponujący...

P.S. Uściślić by należało jeszcze, iż pisząc riff nie miałem na myśli jedynie solówek. Te w przypadku Bon Jovi z reguły są wtórne i "na odpieprz się'.

START
Awatar użytkownika
fmk.
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 306
Rejestracja: 1 listopada 2012, o 20:37
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: fmk. »

Kurczę.. Ciężko poddać te riffy jakimkolwiek kryteriom. Zacznę może od mało lubianej (z tego co zdążyłem zauważyć po opiniach) Have a nice day. Riff dziecinnie prosty, ale chwytliwy. Kolejny to oczywiście Wanted, ale tutaj mam problem jak nazwać kategorię:D Bo raz: jest melodyczny, dwa: jak to powiedziałeś-rozlazły, trzy: ciekawy. Motyw z Bed of roses nazwałbym porywającym, bo to dzięki niemu piosenka jest tak uwielbiana. If I was your mother do kategorii najbardziej wyrazisty. Najbardziej rozpoznawalny: Livin on a prayer
Chciałbym przydzielić jeszcze coś do kategorii najlepszy, ale w tej chwili nie potrafię :D
Ostatnio zmieniony 18 marca 2013, o 17:08 przez fmk., łącznie zmieniany 1 raz.
What a beautiful mess..
Awatar użytkownika
PePe
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 738
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 20:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: PePe »

1. Wanted dead or alive
2. These days
3. Just older

i chyba długo nic jeśli chodzi o riffy którę lubię ;) Jeśli chodzi o solo to wszelkie solo to najlepsze, moim zdaniem, były te z KTF i TD, no i oczywiście solo z Wanted. Po 2000 roku solo z We got it going on jak dla mnie urywa dupę ;)
Sam Bora

Post autor: Sam Bora »

Ja cholernie lubię klasyczne riffowanie w stylu "Roulette" czy genialny riff 'In & Out of Love'... Odlot
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3515
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

Dla mnie riffy mają mieć powera i dlatego genialne są: Hey God, Undivided, Damned, One Wild Night, HAND, Everyday, Hook Me Up, Bounce czy I Wanna Be Loved.
Oczywiście klasykami są motywy z These Days czy Wanted...Zresztą jest ich do cholery więc ograniczę się tylko do powyższych... :D
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
EVENo

Post autor: EVENo »

Dla mnie oczywiście Wild Is The Wind, szczególnie w refrenie ta gitara daje się mocno we znaki. Jak już wspomniano - Wanted, gdzie riff jest chyba głównym atutem. Z solowych dokonań Richiego nie można zapomnieć o Ballad Of Youth czy Rosie, choć w przypadku tej drugiej jednak bardziej znaczącą rolę odgrywa solówka (a właściwie aż trzy).

Wracając jednak do zespołu to bardzo podoba mi się też riff w I Want To Be Loved, jeden z najbardziej charakterystycznych występuje w I Could Make A Living Out Of Lovin' You, wyróżnia się Bed of Roses, lubię też gitarę w refrenie 99 In The Shade. Dobre wejście w Hook Me Up.
Malkolit
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 401
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:56
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Malkolit »

Hey God - ten na samym początku utworu, zwiastuje wielką przygodę muzyczną, bardziej "stateczny" niż sam utwór, w którym peel załamuje się, spokojny, a zarazem pobudzający do życia.

I Could Make A Living... - jeden z ostatnich tak dobrych riffów, od paru dni nie wychodzi mi z głowy

Two Story Town - oszczędny, ale drapieżny i pobudzający
Awatar użytkownika
ZB
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 424
Rejestracja: 18 lipca 2007, o 15:26
Lokalizacja: };]

Post autor: ZB »

One Wild Night. Riff - potwor :D Ostatni rock'n'rollowy utwor nie liczac We Got It Goin' On i moze crossoveru 'Put The Boy Back In Cowboy'. One Wild Night jak dla mnie na poziomie Bad Name i jak wyjete z tamtych czasow, oczywiscie bardziej wole wersje z Crusha, bo jest surowsza i bardziej rockowa. Jeden z ostatnich kawalkow z jajem, na wesolo, na glamowo. Na Bon Jovi :D A riff miodzio.
LET IT ROCK!!!!!!!!!!!!!!
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Post autor: teken020 »

I Could Make A Living jeden z ich najlepszych riffów
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

u BJ brakuje mi takich galaktycznych riffów jak np
walk this way
smoke on the water
sweet child of me
Money for Nothing
enter sandman

czy choćby
welcome to the jungle
Rock You Like a Hurricane
Let It Go

Mój typ to: Raise Your Hands
Sam Bora

Post autor: Sam Bora »

Coś temat z "riffowaniem" się nie udał. I niby słuchamy rocka... Dziwne.

http://www.youtube.com/watch?v=qNuJy6Ya4io

Tutaj nieco szybciej. 3:15 - palce lizać...

W muzyce Bon Jovi jest sporo fajnego riffownia
http://www.youtube.com/watch?v=ZhGleMWIgzQ

http://www.youtube.com/watch?v=p9qcauel6Uo

http://www.youtube.com/watch?v=9bLPQdj17JY

z rodzaju innych
http://www.youtube.com/watch?v=9NCHcEkbpg8

http://www.youtube.com/watch?v=rWWZJDIe52s
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

ja tam jestem za starym, klasycznym definiowaniem słowa riff:

Riff w muzyce rockowej (i gatunkach muzycznych wywodzących się z rocka jak np. w heavy metalu) to krótka melodia, motyw lub pojedyncza fraza, zwykle część dłuższego solo, często otwierająca utwór i potem powracająca wielokrotnie w czasie jego trwania. Riffy są najłatwiej "wpadającymi w ucho" częściami utworów rockowych

i stąd moje powyższe przykłady,
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Jednego faworyta wyłonić się nie da, więc jadę z całym albumem killer-riffów:

Homebound Train
Hey God
Bad Medicine
Last Man Standing
Damned
Outlaws of Love
One Wild Night 2000
Could Make a Living Out
Ain't No Cure for Love
We Got It Going On
Too Much of a Good Thing
These Days
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piosenki”