The Best BJ Lyrics Ever

Dyskusje na temat poszczególnych piosenek.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3516
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

The Best BJ Lyrics Ever

Post autor: prezes1 »

Nie wiem czy był już taki temat ale warto chyba wrócić do niego... :))
Jakie są dla Was najlepsze teksty BJ lub z albumów solowych? Jakie was poruszyły i do których jesteście przywiązani?
Wg mnie apogeum najlepszych tekstów nastąpiło w latach 1992-95 oraz 97-98(solo).

Absolutną czołówką są dla mnie:

Keep the Faith, Dry County, These Days, Hey God, My Guitar Lies Bleeding in Arms, Something to Believe in, Saturday Night, Always, Bed of Roses, Wanted Dead or Alive, Blood on Blood

a z ostatnich 13 lat: Any Other Day, Whole Lot of Leaving, Last Man Standing, Undivided, Joey, Right Side of Wrong, Just Older

solo: Jon: Every Word Was a Piece of My Heart, Destination Anywhere, Little City, August 7 4:15, Blaze of Glory, Santa Fe, Not Running Anymore
Richie: Made in America, Undiscovered Soul, Who I am, Harlem Rain, Stranger, Father Time, Mr Bluesman, Seven Years Gone, You can Only Get So High, I'll Always Walk Beside You, Weathering The Storm

Podsumowując: w miarę 'złoty okres' trwał od 1990(Blaze of Glory) do 1998(Undiscovered Soul). Generalnie można by uznać że KTF a szczególnie TD to tekstowy top wszechczasów.
Potem były tylko wyjątki i ostatnio Aftermath Richie'go. Czasem złożyło się tak że ze świetnym tekstem szła w parze muzyka ale nie zawsze to się udawało...Później nastąpiły klisze, powtórzenia, schematy a to niestety zabija inwencję...
Zapraszam do zabawy! Pamiętajcie, chodzi o same teksty...
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Będę marudził.

Po co znowu to wałkować :p Poziom tekstów równa się w tym przypadku to co się komu podoba muzycznie, czyli powtórka z rozrywki.

Bo nikt nie pochwali takiego Summertime, Seat Next To you itp itd, bo mu sie nie widzi muzycznie, choć tekst może mieć dobry.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3516
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

No właśnie, chcę odseparować teksty od muzyki co może dla niektórych jest za trudne...
Więc nie marudźmy ;) Tylko skupmy się... :D
Seat Next To You niezły rzeczywiście...
A Joey czy Right Side to właśnie chwalę za teksty a nie za muzykę...
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Ja tam bardzo doceniam teksty, są dla mnie dużo ważniejsze od samej melodii utworów.
Do moich ulubionych słów spośród piosenek Bon Jovi należą z pewnością Novocaine, Welcome To Wherever You Are, Real Life czy These Days. W sumie ciężko wybrać tylko kilka bo BJ to niemal same genialne teksty. Do najnowszych "nabytków" wśród moich faworytów należy That's What The Water Made Me.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
EVENo

Post autor: EVENo »

Ja w swoim stylu poruszę obie strony medalu. A właściwie nie w swoim, a w stylu Bon Jovi, który mnie do tego zmusza, bo zarówno pod względem muzyki, jak i tekstów ich forma jest bardzo niestabilna, więc i te najgorsze pozwolę sobie wymienić.

(Refleksja na godzinę 15:59 - pisanie postów zaraz po próbnej maturze z matematyki jest trudniejsze, niż normalnie. Pierwszy akapit pisałem z 10 minut, literówka w co drugim słowie O_o)

Najlepsze teksty:

Secret Dreams
Z jakiegoś powodu nazywam ten utwór niedojrzałą wersją Bed Of Roses. Ale czy wymienianie niedojrzałego tekstu w gronie najlepszych nie przeczy się ze sobą? Okazuje się, że nie, bo przepełniony młodzieńczą fantazją utwór idealnie trafia w moje równie młodzieńcze gusta.

Living in Sin
Momentami bezbarwny, ale ma swoje mocne momenty. Samo I call it love they call it living in sin jest dla mnie po prostu genialne, choć proste i po prostu prawdziwe.

(Refleksja na godzinę 16:09 - słuchanie Bon Jovi pozytywnie wpływa na pisanie postów)

Wild is the Wind
Nie mógłbym tego nie wymienić. Z czasem ten tekst stał się dla mnie bardziej banalny, niż wydawało mi się to kiedyś, ale wciąż jest to mocny atut utworu. Wybór ten jest naturalnie najbardziej subiektywny ze wszystkich.

Edge Of A Broken Heart
Niby nic specjalnego, ale podoba mi się jak mało który.

Bed of Roses
Głęboko wierzę, że Jon pisząc wers I want to be just as close as the Holy Ghost is brał pod uwagę, że Maryja Zawsze Dziewica zaszła w ciąże właśnie za sprawą Ducha Świętego. Jeśli tak nie było, to wolę o tym nie wiedzieć i nadal delektować się najlepszym podtekstem o seksie, jaki kiedykolwiek powstał.

Lie To Me
Niby motyw wałkowany przez różnych pisarzy i artystów od dawna, ale wciąż wybitnie dobry.

My Guitar Lies Bleeding In My Arms
Tekst piosenki dotyczy samej piosenki, ale w tym przypadku jest to po prostu świetne.

Something To Believe In
Genialny od początku do końca.

Dirty Little Secret
Znakomity refren. Wprawdzie knock, knock knocking łudząco podobne do fragmentu innej piosenki, którego tytułu nie muszę chyba nikomu przytaczać, ale można to wybaczyć.

Love's The Only Rule
Po prostu mi się podoba, choć nie wiem nic o Johnie Coltrane.

Thick as Thieves
Wprawdzie nie trafia do mnie, ale obiektywnie patrząc - jest znakomity.

Ballad Of Youth
Zastrzyk pozytywnej energii. Młodość nie jest wieczna, trzeba wycisnąć z niej 100%.

August 7, 4:15
Inspiracja szczera, prawdziwa i przepełniona bólem musi dać w efekcie dobry utwór.


Najgorsze teksty:

Get Ready
Zarówno tekst, jak i cała piosenka najgorsze z całej twórczości Bon Jovi lat 80.

I'll Be There For You
Words can't say what love can do. Więc po co ich używasz, Jon... Naprawdę mało ambitny refren.

I'll Sleep When I'm Dead
Zaletą języka angielskiego jest to, że niemal każde słowo brzmi fajnie. Wyobraźcie sobie, że jakiś polski zespół by śpiewał o tym, że nie korzysta z niedziel i nie potrzebuje poniedziałków. Ale mimo słabych zwrotek, samo I'll sleep when I'm dead jest dosyć błyskotliwe.

Na pewno jest tego więcej, ale nie jestem w stanie sobie przypomnieć.
Awatar użytkownika
ZB
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 424
Rejestracja: 18 lipca 2007, o 15:26
Lokalizacja: };]

Post autor: ZB »

Coz, mnie sie jednak wydaje, ze tutaj najdojrzalsze muzycznie utwory faktycznie zawieraja najlepsze teksty.. I jakos mnie to nie dziwi xD Ale coz. Najwspanialszymi dokonaniami sa te, ktore, chyba jako jedyne, stanowia poezje, tj. 'Bed Of Roses' i 'Dry County'. Chociaz nie powiem, zebym nie lubil tekstow z '99 In The Shade' czy 'Let It Rock' Wiele swietnych, pisanych w roznych stylach.

Wymienilbym i 'Amen', ale to kolejna zzyna w sumie, wiec po cholere. Gdyby choc w ktoryms momencie zaznaczyli, ze to hold dla Cohena, czy cos, ale nie sadze. A szkoda, bo trzeba nie znac 'Hallelujah', zeby sie nie zorientowac, ze kawalek jet o tym samym, z ta sama puenta i podobny muzycznie, tak? (podpowiadam: TAK!) :D
LET IT ROCK!!!!!!!!!!!!!!
Malkolit
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 401
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:56
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Malkolit »

Patrzę tylko pod kątem tekstów:

Something To Believe In - w zasadzie wszystko, co typowe dla BJ, ale tekst boleśnie prawdziwy, bo "we need something to believe in"

My Guitar Lies Bleeding In My Arms - lęk przed wypaleniem twórczym, chęć pozostawienia po sobie czegoś wartościowego, męki twórcze

Hey God - przepełniony żalem i goryczą utwór - jak STBI - o kryzysie wiary

Love Song - o ludziach, którym nie wyszło

Keep The Faith - znakomity utwór o pozytywnym przesłaniu, mój top5 BJ

Z Blaze Of Glory wyróżnić można wiele wspaniałości, ale wskażę tu na niedoceniane Never Say Die - mocny, szczególnie ostatnia zwrotka, mówi "zawsze walcz do końca"

Always i I Want You - najpiękniejsze ballady BJ

Dry County - kopalnia złotych myśli, kawałek nie na miarę tego zespołu (przewyższa o klasę prawie wszystkie inne pod każdym względem)

Najgorsze:
I'll Sleep When I'm Dead - to się komuś podoba? Pewnie tak, ale dla mnie to najgorszy, najbardziej infantylny tekst z lat 90. Pierwowzór It's My Life, ale i tak dużo gorszy.

Joey - nigdy nie lubiłem, rozbraja mnie już sam początek

Born To Follow - bo to tekst o niczym


Generalnie cenię sobie teksty całkiem, całkiem, wiele z nich po prostu lubię.
jacky374
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 1
Rejestracja: 16 listopada 2013, o 07:27
Lokalizacja: London

Post autor: jacky374 »

Znowu to wałkować :p Poziom tekstów równa się w tym przypadku to co się komu podoba muzycznie, czyli powtórka z rozrywki.
ileatherjackets www.ileatherjackets.me.uk
project management training project management training
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3516
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

Czy Jacky to ex-bbb23? Wróciłeś? ;) :)
(jeśli tak - witaj z powrotem!! :D )
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
dariaa
I Believe
I Believe
Posty: 74
Rejestracja: 5 listopada 2013, o 18:44
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: dariaa »

Takich tekstów na pewno jest sporo, ale pierwsze, które przychodzą mi do głowy to:
- Blood on Blood
- If I Was Your Mother
- Dry County
- Bed Of Roses
- Something To Believe In
- My Guitar Lies Bleeding In My Arms
- Santa Fe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piosenki”