Pierwsze single - Gdzie Because We Can?

Dyskusje na temat poszczególnych piosenek.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Pierwsze single - Gdzie Because We Can?

Post autor: Adrian »

Ok. Mamy już kilka dni po wydaniu singla i możemy ocenić gdzie umieścilibyśmy Because na liście pierwszych singli w hitorii Bon Jovi..
Skala 1-10. 1 - Żal ;) / 10 - Legendarna


1.It's My Life 11/10 +1 ponieważ jest to najlepsza piosenka w historii. Uwielbiam tutaj Jona wokal, gitary i to, że słychać tutaj każdego z całej 4ki.

2.Always - 10/10 fantastyczna, łatwo wpadająca w ucho ckliwa Soft Ballada.
Keep The Faith - 10/10 - Kolejny hymn Bon Jovi. Świetna produkcja, bardzo rockowa. Uwielbiam głos Jona.

4.Runaway - 9.5 - Rewelacja zarówno w wersji rockowej jak i jako ballada.

5.Have A Nice Day - 9 - Rockowa, ironiczna, drapieżna, zadziorna. Dodatkowo poparta świetnym video.
You Give Love A Bad Name - 9 - Pierwszy wielki hit. Kopia Bonnie Tyler, ale mimo wszystko najcięższy z ich największych hitów.
One Wild Night - 9 - Świetny imprezowy utwór.

8.Make A Memory - 8.5 - Bardzo dobra ballada. Ciekawa i inna niż pozostałe ballady.

7.Because We Can - 8 - Nie mam jeszcze wyrobionego zdania o niej. Przeszkadza mi produkcja, chociaż jak puszczam głośno w dobrej wersji, to mi się podoba nawet bardzo. Jest to jednak na tyle obca mi produkcja, że muszę poczekać, aby ostatecznie powiedzieć. Może być wyżej, ale też niżej.
Everyday - 8 - Mocna, chwytliwa, ale nie wiem czy dobry wybór na 1 singla.
This Ain't A Love Song - 8 - Super balladka. Jeden i to duży zarzut. Zawsze była dla mnie za słodka. Bardziej słodkiej ballady nie słyszałem. Często dlatego dałbym jej ocenę niższą niż 8, bo na codzień nie lubie takiej słodyczy.
We Weren't Born To Follow - 8 - Generalnie lubię ją. Czasami dałbym jej tylko 5/10 a czasami 10/10. Zależy od nastroju. Przeszkadza mi to, że oczekiwałem wtedy mocnego rocka, a dostałem ją. Do dzisiaj nie mogę oddzielić swoich oczekiwań do tej piosenki. Niestety.

11.Bad Medicine - 5.5 - Nigdy za nią nie przepadałem. Bez wachania zastąpiłbym ją Love Is War czy Growing Up.. Dziwna piosenka. NJ miało wiele znakomitszych jak np Wild Is The Wind. Live brzmi lepiej.

12.What Do You Got - 5 - Jest Ok. Można ja posłuchać raz na rok. Nie rzuca na kolana.
Only Lonely - 5 - Nie jest to mój ulubiony typ piosenki. Są dni kiedy oceniałbym znacznie wyżej, ale przeważnie też traktuje ją jako piosenkę do przesłuchania raz na rok.

Jak widać sytuacja BWCan nie jest tragiczna, ale tez mogłoby być lepiej. Zastanawiam się czy jej pozycja jest aż taka wysoka, bo działa efekt świeżości czy aż taka niska, bo muszę się do niej przyzwyczaić, bo moje oczekiwania były zupełnie inne, a i produkcja jest dla mnie obca...

Zobaczymy za kilka miesięcy.

Jak to ktoś napisał na DC.
I love the damn song. It is well written? No. Is it strong musically? No. Does it make me feel good when I turn it up in my car and sing along? You bet, and sometimes that's all a song needs to do. The chorus is infectious, dumb or not and I applaud the guys for releasing a song that doesn't try to be anything more than what it is, a fun pop song. That might not be to your taste and that's fine but there are no overly political or social undertones here which is what many of you hated on the last record. I love the first verse and wish the song had more like it.

I rated it a 6, now I would rate it a 7 or 8. It's my favorite first single since at least Have A Nice Day and maybe since It's My Life. Sue me.
Ja ją tak traktuję i jest dla mnie jak najbardziej ok.
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Na obecną chwilę u mnie prezentuje sie to tak :

Runaway: 9/10.
Only Lonely: 8/10.
You Give Love a Bad Name: 10/10.
Bad Medicine: 8/10.
Keep The Faith: 10/10.
Always: 9/10.
This Ain't A Love Song: 9/10.
It's My Life: 8/10.
One Wild Night : 9/10
Everyday: 8/10.
Have A Nice Day: 9/10.
You Want To Make A Memory: 7/10
We Weren't Born To Follow: 7/10
What Do You Got?: 5/10
Because We Can: 6/10:
Obrazek
EVENo

Post autor: EVENo »

Niektóre oceny remisowe, ale pozycje już nie - po prostu nie lubię się bawić w ułamki :P Ta sama nota nie oznacza, że traktuję niektóre piosenki równo, kolejność ma znaczenie ;)

1. You Give Love a Bad Name 10/10
TO mogę nazwać hymnem, jednym z moich własnych.

2. Always 9/10
Drugie miejsce, mimo, że już chyba zawsze ten utwór będzie wyraźnie przegrywał z Bed Of Roses.

3. Keep The Faith 9/10
Wszystko tu ze sobą współgra. Dosłownie i w przenośni.

4. (You Want To) Make A Memory 9/10
Dobrze, że z góry zaznaczano, że LH będzie płytą country, bo po takim singlu miałbym wobec niej niesamowite wymagania.

5. Everyday 8/10
Niby klon IML, ale zawsze mi się bardzo podobał. Mam inne zdanie od Adriana - wg mnie najlepszy wybór na singla :P

6. This Ain't A Love Song 8/10
Choć to jeden z mniej lubianych przeze mnie na TD utworów to są chwile, w których nie potrafię się od niego oderwać.

7. Only Lonely 8/10
Pachnie latami 80. jak żaden inny. Mocno popowy, ale w tamtych czasach to nie oznaczało nic strasznego :P

8. Runaway 8/10
Można się zesikać na myśl, że to ich debiutująca piosenka. Dobry materiał, ale tylko nieźle wykorzystany, jednak debiut to usprawiedliwia.

9. Bad Medicine 7/10
New Jersey na dziewiątym miejscu, sam w to nie wierzę. Ale Bad Madicine to po Love For Sale najmniej lubiany przeze mnie kawałek na tej płycie.

10. Have A Nice Day 7/10
Łatwiej mi sobie wyobrazić dobrą zabawę na koncercie przy tym, niż przy IML.

11. One Wild Night 6/10
Gdyby to nagrali kilka, kilkanaście lat wcześniej to by wyszło świetnie. Niestety potencjał tego kawałka nie został w pełni wykorzystany.

12. It's My Life 6/10
Wrócę do tego tematu w przyszłości, bo chyba mi się trochę bardziej zaczyna podobać :P Ale na razie niech sobie siedzi tutaj :P

13. What Do You Got? 6/10
To nie jest zła piosenka, ale również brakuje w niej tego "czegoś" co miało np. These Open Arms.

14. We Weren't Born To Follow 5/10
Jeeee, jeeee, jeeee.

15. Because We Can 3/10
Śpieszę się na autobus, nie mam czasu na komentarz :PPP
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

hmm...

Runaway: 8/10.
Only Lonely: 6-7/10.
You Give Love a Bad Name: 10/10.
Bad Medicine:11/10.
Keep The Faith: 9/10. (dzisiaj, wtedy 10)
Always: 6/10. (bez zawodzenia will love you byłoby 8/10)
This Ain't A Love Song: 6-7/10.
It's My Life: 8/10. (wtedy 9/10)
One Wild Night : 9/10
Everyday: 7/10.
Have A Nice Day: 6-7/10.
You Want To Make A Memory: 3/10
We Weren't Born To Follow: 3/10
What Do You Got?: 3/10
Because We Can: 7/10
Awatar użytkownika
harriet
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 969
Rejestracja: 31 grudnia 2012, o 16:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: harriet »

You give love a bad name 10/10
Bad medicine 10/10
Only lonely 9/10
Always 9/10
Keep the faith 9/10
Runaway 8/10
This Ain't love song 8/10
Have a nice day 8/10
Everyday 7/10
Make a memory 8/10
One wild night 5/10
We weren't born to follow 5/10
Because we can 4/10
We wszystkim co warto robić, warto przesadzać.
Awatar użytkownika
djpj1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 129
Rejestracja: 16 grudnia 2007, o 11:28
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: djpj1 »

Runaway: 8/10.
Only Lonely: 6/10.
You Give Love a Bad Name: 10/10.
Bad Medicine:10/10.
Keep The Faith: 10/10.
Always: 9/10.
This Ain't A Love Song: 8/10.
It's My Life: 11/10.
One Wild Night : 9/10
Everyday: 8/10.
Have A Nice Day: 9/10.
You Want To Make A Memory: 8/10
We Weren't Born To Follow: 5/10
What Do You Got?: 6/10
Because We Can: 5/10

It's My Life-powyżej skali ze względu na powrót na szczyt ..i z powodu tego że dzieki tej piosence młodzi ludzie nie interesujący się zbytnio Bon Jovi kojarzą zespół:)
22 lipca 2011-Wiedeń-Austria
19 czerwca 2013-Gdańsk-Polska
12 lipca 2019-Warszawa-Polska
Awatar użytkownika
Martixx
Patron www.bonjovi.pl
Patron www.bonjovi.pl
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 280
Rejestracja: 21 lutego 2012, o 21:05
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Martixx »

You Give Love A Bad Name 10/10
Always 10/10
It's My Life 10/10
This Ain't A Love Song 10/10 (Zauważyłam, że dużo osób krytykuje tą piosenkę, a to jedna z moich ulubionych zespołu. Jest tak przesiąknięta emocjami, że nie potrafię jej nigdy w spokoju wysłuchać :) )
Keep The Faith 9/10
Everyday 9/10
Runaway 9/10
Have A Nice Day 9/10
Make A Memory 9/10
Bad Medicine 9/10
Only Lonely 8/10
One Wild Night 8/10
What Do You Got? 8/10 (Także podoba mi się ta ballada. Nawet bardzo :) )
We Weren't Born To Follow 7/10
Because We Can 7/10 (Coraz bardziej zaczyna mi się podobać :) )
Cerise
I Believe
I Believe
Posty: 50
Rejestracja: 18 listopada 2012, o 22:37
Lokalizacja: PL

Post autor: Cerise »

Na chwilę obecną:

Runaway: 9/10.
Only Lonely: 8/10.
You Give Love a Bad Name: 10/10.
Bad Medicine: 8/10.
Keep The Faith: 9/10.
Always: 10/10.
This Ain't A Love Song: 10/10.
It's My Life: 8/10.
One Wild Night : 9/10
Everyday: 10/10.
Have A Nice Day: 10/10.
You Want To Make A Memory: 9/10
We Weren't Born To Follow: 8/10
What Do You Got?: 7/10
Because We Can: 6/10
Sam Bora

Post autor: Sam Bora »

. Runaway - subiektywnie 10. Dość dziki i jak na Bon Jovi buntowniczy utwór. Jako ciekawostkę można by dodać, że został wspomniany w książce Junota Diaza "Krótki i niezwykły żywot Oskara Wao". Uliczny rock'n'roll. Kawał historii.

. Only Lonely - 8,5. Brzmi trochę jak próba rehabilitacji za "She Don't Know Me". Fajnie pracuje perkusja. Wszystko nieco naiwne niestety ale zaletą piosenki jest to, że mija bezboleśnie. Podobnie jak cały "7800 degrees F" na którym na całe szczęście jest sporo hałasu.

. Bad Name - 10. Inaczej być nie może. Dynamiczna, hardrockowa, z mega prostym głównym riffem i z ognistą solówką. Idealnie zachowane proporcje.

. Bad Medicine - 9,5. Linia melodyczna wstępu od zawsze kojarzy mi sie z "You Give Love A Bad Name". Swietny, pulsujący kawałek. Oczywiście w warstwie tekstowej piosenka pozostawia wiele do życzenia. Moim zdanie jest jednak doskonałym zobrazowaniem gatunku.

. Keep The Faith - 10. Zupełnie inny świat, zupełnie inny zespół... Fajne syntyzatory, synkopujący riff w zwrotce, mocne solo i partia mówiona. Nie bez znaczenia kapitalna forma wokalna Bongioviego. Naprawdę efektowny kawałek.

. Love Song - 9. Jakby uczciwie na to "spojrzeć uchem" jest to zdecydowanie najbardziej gitarowa (dorzuciłbym jeszcze "Breaking Even") miłosna ballada tego zespołu. Świetne tło pod wokal Jona wykreowały palce Sambory. Sama kompozycja wydaje się mieć nieco mniej zbędnego patosu typowego dla "Bed of Roses" czy "Always".

. It's My Life - 9,5. Można by rzec - powrót do normy. Jest mocno (jak na tego typu wydawnictwo), jest gitarowo (jak na tak prostackie uderzanie w power chordy C lub F), jest bezapelacyjnie przebojowo. Piosenka dziś ma juz swoją historię. Jest luzacka i świeża. Wystarczy wspomnieć , że po "It's My..." Bon Jovi żadnym kolejnym singlem nie zbliżyli się choćby do jej poziomu.

. Everyday - 7. Zaprzepaszczona szansa. Pod względem wykonawczym wszystko w porządku. Jak na Bon Jovi - mocno. Przycinany riff, galopujące (co może być novum ale bez przesady) tempo, przeszywające solo. Tyle, że nie jest to granie w 100% organiczne. Organiczne w sensie naturalne.

. Have A Nice Day - 4,5. Odgrzewany kotlet. Ostatecznie da się jakoś przezyć.

. Make A Memory - 9. Z perspektywy czasu - miły dla ucha. Zaskakujący. Sentymentalny i co dziwne (zdaniem piszącego) nie pozbawiony dobrego smaku. Rzekłbym: Bitter.
Piosenka raczej nie na listy przebojów co jest plusem. Podobnie zresztą rzecz dotyczy całego "Lost Highway". Pogodna, szczera płyta.

. Born To Follow - 8. Szału nie ma. Głównie za przewietrzenie brzmienia i mimo sporego rozczarowania za jakąś namiastkę próby powrotu do mocniejszego grania.

. Because We Can - 4. Koniec przygody drodzy Państwo...

Pozdrawiam
GP
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 33
Rejestracja: 11 grudnia 2012, o 00:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: GP »

I teraz wyjdzie, kto jak słucha piosenek :-) Co jest ważne? Rytm? Przesłanie? Gitara Richiego czy głos Jona?

Runaway 10/10
Zawsze i wszędzie, o każdej porze dnia i nocy...

Only Lonely: 5/10.
Druga strona medalu. 5, bo to Ich utwór, ale nie umiem się wsłuchać w tą piosenkę. Nic mnie w niej nie pociąga...

You Give Love a Bad Name: 7/10.
Na pewno na utwory z pierwszych płyt zawsze patrzę przez pryzmat Runaway i jedynym zarzutem wobec tej piosenki jest to, że nie jest tamtą. Bardzo dobra pod każdym względem.

Bad Medicine: 7/10.
Tak jak powyżej. Może w tej chwili odrobinę słabsza niż poprzedniczka, ale bywało odwrotnie, więc obiektywnie równo.

Keep The Faith: 9/10.
KTF to moja pierwsza płyta BJ. Piosenka inna niż poprzednie, dużo dojrzalsza, z dużo głębszym tekstem.

Always: 8/10
Z różnych względów zdecydowana czołówka. O ile KTF miałem w 1993 roku, to Always puszczany w TVP Katowice w '94-'95 ukierunkował mnie muzycznie i sprawił, że właśnie tej kapeli zostałem wyznawcą... Zdejmując maskę sentymentu dałbym mniej.

This Ain't A Love Song: 8/10.
Tu bez sentymentów daję 8.

It's My Life: 9/10.
"Ja to najbardziej lubię te piosenki, które już kiedyś słyszałem". Oczywiście świat się zachłysnął tym kawałkiem i pewnie gdyby się nie przejadł dostałby 10/10.

One Wild Night : 9/10
Kwintesencja Bon Jovi. Wiesz, że coś wydadzą i wiesz, że będzie czego posłuchać, ale nie możesz nic oczekiwać. OWN to dla mnie taki żart - piosenka na odreagowanie. Puszczasz i masz ochotę poskakać.

Everyday: 6/10.
Czegoś tu zabrakło. Napisana poprawnie, zagrana poprawnie, ale bez pazura. Taka trochę "das piosenka" i nic więcej.

Have A Nice Day: 8/10.
Minusem jest zaangażowanie polityczne, bo trochę się Jon zaczął wikłać w politykę. Ogólnie lepsza niż Everyday, bo wywołuje usmiech na twarzy.

You Want To Make A Memory: 10/10
I zestaw tu teraz Runaway, OWN, nawet Always z czymś takim. Wyszeptana, wybrzdękana. Kurde, co to jest? To jest ten gość, który kilka lat temu darł się, że to jego życie? A puść jeszcze raz... I jeszcze... I jeszcze... Dlaczego ja płaczę? Jakie to piękne...
Pamiętam komentarze, jak BJ wypuścili ten kawałek. Ile biednych psów na chłopakach powiesili...

We Weren't Born To Follow: 8/10
Dobra melodia, świetny tekst (vide Undivided), a piosenka trochę przeszła bez echa.

What Do You Got?: 5/10
Mam z nią problem jak z Only Lonely. Nie bardzo mogę ją sklasyfikować. Nie bardzo znajduję punkt zaczepienia.

Because We Can: 9/10
Raz posłuchałem - przyjemnie. Drugi raz już nuciłem. Leci na okrągło i mnie nie męczy, więc u mnie ma zadatki na mocne 9. Może powinni kilka razy mocniej uderzyć, ale wybrali taki styl i zobaczymy jak zareaguje publika. Mnie do kupienia płyty zachęca.

Pytanie - czy i jak szybko mi się znudzi... Ile dam za rok - dwa?
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kikusia28 »

Always 10/10 - moja first love!
It's My Life 10/10 - co druga osoba na tym forum słucha BJ od 2000r- więc chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego
Runaway 9/10- kiedyś dałabym 6, ale od chwili kiedy usłyszałam ten numer w wolnej wersji, w dodatku live, zdanie zmieniłam
Only Lonely 9/10- chyba od 1 przesłuchania uwielbiam ten utwór
Everyday 9/10- świetny kawałek z b.dobrej płyty moim zdaniem
What Do You Got 8/10 pierwsze 35 sekund po prostu obłędne!
Keep The Faith 8/10- stare dobre czasy ,ale i tak moimi faworytami zawsze pozostaną If I Was Your Mother & DC!
One Wild Night 8/10- ma coś w sobie
This Ain't A Love Song 8/10- Czy na tej płycie są jakieś złe utwory? Jak dla mnie nie ma ...
Have A Nice Day 7/10 - z biegiem lat notowania idą do góry
You Give Love a Bad Name 7/10- jest ok, ale Livin nic nie przebije!
You Want To Make A Memory 7/10- po Dreźnie się przekonałam
Bad Medicine 6/10 - tyle lat tego słucham i coś ciężko znoszę ten utwór. Chociaż na żywo może być
Because We Can 6/10- za 158 dni będzie więcej :D
We Weren't Born To Follow 5/10- 19.06 nie chciałabym tego usłyszeć!
Awatar użytkownika
Mrsadler1997
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 375
Rejestracja: 6 maja 2012, o 16:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mrsadler1997 »

Keep The Faiht 10/10
Always 10/10
One wild night 9.5/10
It's my life 9.5/10
You give a love a bad name 10/10
This ain't a love song 10/10
Only Lonley 9/10
Runaway 9.5/10
Have a nice day 7.5/10
(You want to)make a memory 8/10
Everyday- 8.5/10
We Weren't born to follow 8/10
Bed Medicine 9/10
What do you got? 8/10
Because we can 7/10

Powiem tak, do tych starszych piosenek na swój sposób mam sentyment,a Because we can za pierwszym razem po prostu się załamałam tym czym usłyszałam, wczoraj zaś wysłuchałam i zaczyna mi się podobać.
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

1984 RUNAWAY 9/10
1985 ONLY LONELY 5/10
1986 YOU GIVE LOVE ABAD NAME 10/10
1988 BAD MEDICINE 8/10
1990 BLAZE OF GLORY 8/10
1991 BALLAD OF YOUTH 8/10
1992 KEEP THE FAITH 10/10
1994 ALWAYS 8/10
1995 THIS AIN'T A LOVE SONG 6/10
1997 MIDNIGHT IN CHELSEA 4/10
1998 HARD TIMES COMES EASY 6/10
2000 IT"S MY LIFE 10/10
2001 ONE WILD NIGHT 2001 5/10
2002 EVERYDAY 6/10
2004 HAVE A NICE DAY 7/10
2007 (YOU WANT TO) MAKE A MEMORY 4/10
2009 WE WEREN'T BORN TO FOLLOW 4/10
2010 WHAT DO U GOT 3/10
2012 EVERY ROAD LEADS HOME TO YOU 5/10
2013 BECAUSE WE CAN 9/10



Because We Can muzycznie, to na pewno coś nowego. Co prawda czuć w utworze klimat towarzyszący nam od We Weren't Born To Follow, czy chórki w stylu nieszczęsnego No Apologies, jednak w znacznie lepszym wydaniu. Nie jest to może stare, dobre Bon Jovi, ale jak dla mnie to najlepszy utwór singlowy od It's My Life. Dodatkowo już dawno nie słyszałem tak melodycznych zwrotek zaśpiewanych przez Jona. Oczywiście chciałoby się jeszcze jakiegoś gitarowego solo rodem z albumu These Days, czy chociażby mocniejszy riff gitarowy. Ale pamiętajmy że to tylko przebój do radia i telewizji. Powiem tak, po stokroć wolę nowy singiel, niż bujanie się z kowbojami przy Who Says You Can't Go Home lub Lost Highway...
Dla mnie ten numer to rewelacja!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piosenki”