Because We Can - Styl piosenki

Dyskusje na temat poszczególnych piosenek.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ

Jaki styl będzie miała piosenka "Because We Can"?

Klon It's My Life
13
24%
Piosenka z naleciałościami Country
6
11%
Wesoły numer
8
15%
Wolna ballada
2
4%
Power ballada
5
9%
Mocny rock
15
28%
Inna opcja
5
9%
 
Liczba głosów: 54

Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Because We Can - Styl piosenki

Post autor: Adrian »

Heja. W poniedziałek premiera singla "Because We Can". Jakie macie oczekiwania odnośnie stylu piosenki:
- Będzie to klon It's My Life jak np. Everyday, Have A Nice Day itp
- Będzie to kopia piosenek z naleciałościami Country jak Who Says, I Love This Town czy The More Things Change...
- Będzie to zabawna piosenka jak Misunderstood
- Będzie to wolna piosenka w stylu Make A Memory czy Not Running Anymore
- Będzie to power ballada jak Always, Bed Of Roses
- Mocny rock w stylu np. Undivided i Hook Me Up

Jakie macie przeczucie?? I co byście chcieli usłyszeć?

Ja nastawiam się na piosenkę w stylu: We Weren't Born To Follow lub Just Older.
Najlepiej dla mnie jednak jakby to było skrzyżowanie It's My Life z Keep The Faith.
Awatar użytkownika
Mkwiatek93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1389
Rejestracja: 14 października 2012, o 21:11
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mkwiatek93 »

Ja myślę że to będzie coś z powerem, tak jak było w przypadku WWBTF :)
Hey I’m walkin’ wounded but I still believe
Learning how to fly with a broken wing...
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kikusia28 »

Gdyby był klon It's my life to PGE na bank będzie pełne. Żadnych ballad jak na pierwszy singiel ! Mocny rock proszę :] Wtedy niektórzy by się wreszcie odczepili :bg:
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Jak pisałem już w innym temacie nastawiam się na kopie We Weren't Born To Follow. Jednak piosenki w takim stylu bym nie chciał zobaczyć. Najbardziej pasowałoby mi coś w stylu Undivided i Hook Me Up, ale to wydaje się nie realne.. Jednak w Beacuse We Can chciałbym usłyszeć przynajmniej troszeczkę gitary Ryśka, tylko tyle i aż tyle. I przyzwoitą solóweczkę, a także żeby piosenka nie trwała 3 minuty, tylko ponad 4 minuty.
Awatar użytkownika
Gloria
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 963
Rejestracja: 4 listopada 2012, o 22:17
Lokalizacja: brać kasę na koncerty?

Post autor: Gloria »

Chwytliwa i jednocześnie niegłupia. Błagam.
Nie no dobra, nie to że oni mają głupie piosenki czy coś ale jako, że od pierwszego singla dużo zależy, chciałabym żeby był:

1. z przytupem
2. z refrenem melodyjnym na tyle, żeby można było sobie ponucić już po pierwszym wysłuchaniu
3. z sensem pod względem lirycznym (dobra, z brakiem tego może pogodzę się najszybciej... powiedzmy)

Niech to nie będzie ballada, bo umrę :blink:
EVENo

Post autor: EVENo »

Klon IML, może trochę mocniejszy. Solówka? Cztero, pięciosekundowa to może :P Tytuł nie wskazuje na balladę, raczej na piosenkę, która sprawdzi się zarówno w radiu, jak i na koncertach. Nie byłaby to taka zła alternatywa.
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

Mam dziwne przeczucia, że będzie to dosyć dziwna piosenka. Taka jakby chwytająca za serce, a za razem nieumiejętnie to robiąca. Oceniając na podstawie nieudanych "Kółek". Obym się myliła.
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

EVENo pisze:Klon IML, może trochę mocniejszy. Solówka? Cztero, pięciosekundowa to może :P Tytuł nie wskazuje na balladę, raczej na piosenkę, która sprawdzi się zarówno w radiu, jak i na koncertach. Nie byłaby to taka zła alternatywa.
Módlmy się lepiej o dobrą piosenkę, bo będziemy musieli jej słuchać na koncercie w Gdańsku. :P
KondZik

Post autor: KondZik »

IMO

Solówka będzie.
Będzie chwytliwy kawałek, zaistnieje u nas w radiu ale nie odniesie sukcesu.
Napewno nie będzie to ballada.
Będzie za lekkie jak na zespół rockowy.

Ide włączyć Hooke me up... :kwasny:

ps :P obym się mylił
Awatar użytkownika
Mkwiatek93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1389
Rejestracja: 14 października 2012, o 21:11
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mkwiatek93 »

Zgadzam się z wami że to nie może być ballada :) No way!
Bliżej jej będzie to WWBTF, tekst również pewnie będzie mieć taki 'życiowy', co pokazują ich ostatnie dokonania. Chciałabym usłyszeć bunt jak na Bounce czy HAND, ale mało na to szansa :(
Hey I’m walkin’ wounded but I still believe
Learning how to fly with a broken wing...
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Chciałabym bardzo by piosenka ta była energiczna, gitarowa, a jednocześnie niebanalna tekstowo. Wolałabym by nie był to klon żadnej piosenki. Pewnie to zbyt wysokie wymagania, ale wierzę w ich możliwości. A jeśli nawet nie będzie to nic na skalę nagrody Grammy to dla mnie i tak fajnie będzie usłyszeć coś nowego od Bon Jovi :)
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Dali dupy, że nie było dobrej promocji na No Apologies, albo This is Love This is Life. To były takie kawałki jakich oczekuje się po Bon Jovi. I kij, że może dyskotekowe się wydawało, ale takie są czasy, to były kawałki na 'teraz' z powiewem świeżości, ale w ich energetycznym stylu. I nie było to ciapowate Weren't Born to Follow, a i solówki mimo, że krótkie były z jajem.

Zresztą to nie te czasy, każdy słucha to co chce, radia mainstreemowego 'słucha' się głównie w pracy, poza tym, jeśli będzie w rmf, to nie będzie w zet itp itd. To tak offtopem.

Ja oczekuje czegoś w takim stylu i takiej produkcji jak dwa wyżej wymienione kawałki, to było TO dla mnie.
Miracle-BJ
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2014
Rejestracja: 7 sierpnia 2011, o 16:59
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Miracle-BJ »

Ja oczekuję "bombowej" mieszanki" HAND, IML, Everyday ! Oczekuję takiego kawałka, żeby po pierwszym przesłuchaniu wracać i słuchać go, czując niesamowitą radość życia i pozytywne emocje. Kawałek z rewelacyjnym budującym tekstem, który sprawi, że będę na wszystko patrzeć z radością, wiarą i optymizmem. Utwór z niesamowitą solówką Richiego. NIE CHCĘ aby była to jakaś mdła balladka. Piękne ballady oczywiście muszą też się znaleźć na płycie, ale pierwszy singiel ma porwać i zawładnąć sercami fanów i wszystkich, którzy ten kawałek usłyszą. Może mam nieziemskie oczekiwanie, ale tak to widzę. Jak będzie inaczej to będzie rozczarowanie, ale i tak wszystko co wychodzi z pod igły BJ po prostu kocham! :)
BJ - It's my life - Always !
Awatar użytkownika
dobek994
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 633
Rejestracja: 3 grudnia 2012, o 21:35
Lokalizacja: Katowice

Post autor: dobek994 »

Też obstawiam coś podobnego do WWBTF, z motywującym tekstem... chciałbym troche mocnych gitar i może jakąś dłuższą solówke niż te z Cyrkla, no zobaczymy już wkrótce :)
I'll never grow up, and I'll never grow old
Blame it on the love of rock n' roll!


https://www.facebook.com/bandmoonshiners/
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Single rzadza sie zawsze swoimi prawami,nie musza byc ambitnie muzycznie a osiagnac sukces komercyjny by sprzedala sie pozniej plyta. Dlatego ja nigdy nie mam jakis wielkich wymagan, kazdy singiel mi zawsze podchodzil, do dzis bardzo lubie WWBTFollow,brakuje tam mocniejszych gitar ale oprocz tego jest spoko i czesto do niego wracam. Jesli mialbym teraz robic jakies przypuszczenia to stawiam, ze bedzie to bardzo podobne do WWBTFollow, tego typu stylistyka. Jesli byloby mocniejsze to bylbym bardzo mocno zaskoczony,na plus oczywiscie. Aha mam tez nadzieje na jak najmniejsza liczbe zapozyczen tekstowych z poprzednich utworow BJ, by bylo w mare orginalne tekstowo.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piosenki”