Not Running Anymore

Dyskusje na temat poszczególnych piosenek.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Not Running Anymore

Post autor: Adrian »

Najnowszy solowy singiel Jona:
http://soundcloud.com/lakeshore-records ... by-jon-bon

Jak dla mnie klimatem przypomina mi wolne ballady z Destination Anywhere ale osadzone lekko w klimacie albumów Blaze Of Glory/Lost Highway.

Stylistycznie na pewno inna niż pierwszy singiel z płyty zespołu ;)

Co wy o niej sądzicie?
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

Uwielbiam Jona w takich kompozycjach bardziej niż w jakichkolwiek innych. Podoba mi się.
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Już podczas występów live, ta piosenka bardziej mi się podobała niż "Old Habits Die Hard". ;) W takich kompozycjach, Jon wychodzi dobrze. ;) Na soundtrack piosenka jak znalazł. ;)
Awatar użytkownika
Milla
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 886
Rejestracja: 20 listopada 2011, o 12:29
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Milla »

Piękne :comk2:
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Ricky Skywalker »

Po akustycznym występie Jona myślałem że mimo wszystko będzie to jakaś mocniejsza balladka, taka "z przytupem", a tu się okazuje, że zagrał wtedy normalną wersję :D ale i tak mi się podoba ;) Klimatyczna, z całkiem fajnym tekstem - JBJ dał radę ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

No to ja troche inaczej bo nie podoba mi się ten obecny głos Jona przy wolnych utworach. Za bardzo jęczy.
Sama kompozycja jednak bardzo klimatyczna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Grzesiek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 508
Rejestracja: 2 listopada 2006, o 09:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grzesiek »

Po występie na żywo liczyłem na więcej. Liczyłem na taki sam wkład emocji, ale ogólnie lepszą jakość tego głosu. Dla mnie za nisko i trochę jak z byle jakiego występu na żywo. Mógł dołożyć trochę mocy przynajmniej w ostatnim refrenie. No i harmonicznie jest trochę zbyt prosto (praktycznie cała piosenka na dwóch akordach - w jednym miejscu trzeci).

Poza tym piosenka świetna. Ale tak jak mówię - zaśpiewana tak jak It's My Life 2003 byłaby cudem (wyżej mocniej ładniej)
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Post autor: ROCKSTAR »

Przegapilem ten temat jakos... i ten kawalek... A numer swietny- prosty, czytelny... I pierdziele fakt ,czy ma dwa czy szesc akordow. ;) Wazne, ze swietnie mi sie tego slucha...

Slychac rzecz jasna pietno Bruce'a, ale to nie zarzut w tym przypadku...

Facec siedzacy z gitara na scenie przy dosc oszczednym swietle.. Troche dymu papierosowego wokol niego, troche rozlanego piwa na podlodze... Gdzies w tle rozmowy ludzi...

Tak czuje ten numer... Tak go widze w pewnym sensie...

A o glos chyba juz sie przestane czepiac... Lata na scenie zrobily swoje, wieku tez sie nie da oszukac...

Wraca wiara :D

Jest bijace cieplo od tego kawalka- o to mnie do niego pewnie bedzie przyciagac czas jakis :)
Awatar użytkownika
Mkwiatek93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1389
Rejestracja: 14 października 2012, o 21:11
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mkwiatek93 »

Jest jest ciepełko i takie ukojenie :)
Choć trudno mi się pogodzić z tym że dawny głos Jona już nie wróci (np z lat 90.) :beksa:
Hey I’m walkin’ wounded but I still believe
Learning how to fly with a broken wing...
agu
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 105
Rejestracja: 15 września 2011, o 12:29
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: agu »

podoba mi się, zwłaszcza, że jakoś tak mnie uspokaja... czuje się ukojona :)
studentmibm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 582
Rejestracja: 14 maja 2006, o 16:38
Lokalizacja: Bytom

Post autor: studentmibm »

Kawałek stylistycznie żywcem zerżnięty z solowych dokonań Springsteena. Jeśli nie wiecie o czym mówie, to posłuchajcie plyty Devils and Dust.
Bardzo dobry song. Zdecydowanie wolę jak DżejBiDżej kopiuje Boga.. tfu Bossa, niż samego siebie. I to co kolejne dobre w tej piosence to surowe brzmienie. Widać, że żaden Shanks ani inny producencik nie tykał tego swoimi brudnymi łapskami.
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Post autor: ROCKSTAR »

studentmibm pisze:Kawałek stylistycznie żywcem zerżnięty z solowych dokonań Springsteena. Jeśli nie wiecie o czym mówie, to posłuchajcie plyty Devils and Dust.
Bardzo dobry song. Zdecydowanie wolę jak DżejBiDżej kopiuje Boga.. tfu Bossa, niż samego siebie. I to co kolejne dobre w tej piosence to surowe brzmienie. Widać, że żaden Shanks ani inny producencik nie tykał tego swoimi brudnymi łapskami.
Ha! Nic dodac, nic ujac !!
kejt93bub
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 678
Rejestracja: 12 sierpnia 2010, o 14:11
Lokalizacja: Wwa

Post autor: kejt93bub »

Dand pisze:No to ja troche inaczej bo nie podoba mi się ten obecny głos Jona przy wolnych utworach. Za bardzo jęczy.
Sama kompozycja jednak bardzo klimatyczna.
Dokładnie, pewnie nie powinnam się czepiać, bo wiek zrobił swoje i choć jestem ogromną fanką, to jego głos, no delikatnie mówiąc, nie jest najwyższych lotów. Nie zrozumcie mnie źle, uwielbiam ich, za bilety na koncert mogę zabić, ich muzyka jest cudem, ale głos Jona już czasami mi nie podchodzi :)) Co nie zmienia faktu, ze piosenka jest bardzo fajna i na sto procent będę jej słuchać.
KondZik

Post autor: KondZik »

studentmibm pisze:Kawałek stylistycznie żywcem zerżnięty z solowych dokonań Springsteena. Jeśli nie wiecie o czym mówie, to posłuchajcie plyty Devils and Dust.
Bardzo dobry song. Zdecydowanie wolę jak DżejBiDżej kopiuje Boga.. tfu Bossa, niż samego siebie. I to co kolejne dobre w tej piosence to surowe brzmienie. Widać, że żaden Shanks ani inny producencik nie tykał tego swoimi brudnymi łapskami.
Zgadzam się. I z tym o Bossie i o producentach. To samo pomyślałem.
A głos... hm... gorzej i to oczywiste ale szukając na siłe plusa to znajde taki jeden pod szyldem = czuje że dojrzewam z tym zespołem, czas mija a podróż z BJ wciąż trwa.
Awatar użytkownika
Grzesiek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 508
Rejestracja: 2 listopada 2006, o 09:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grzesiek »

Ja bym się pogodził z tym głosem, ale w sumie tu nie chodzi nawet o głos. Bardziej o dykcję, inwencję i przemyślenie wszystkich fraz tak żeby brzmiało jak przemyślane i z pomysłem. Czyli włożoną pracę

A jak słucham These Open Arms to sobie przypominam że JBJ jak coś przemyśli i się postara to już lepiej być nie może. Wtedy jeszcze miał doskonały głos.

Tzn chodzi mi o to że nie chciałbym takiego śpiewania na nowej płycie uświadczyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piosenki”