Moje życie - Miłego dnia!

Dyskusje na temat poszczególnych piosenek.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Sam Bora

Moje życie - Miłego dnia!

Post autor: Sam Bora »

Kolejny temat dotyczący piosenki It's My Life. Na kompilacji GH sąsiaduje ona z utworem Have A Nice Day, który wydaje się być kopią swojej wielkiej poprzedniczki. Który z tych utworów bardziej Wam się podoba? Który jest dla Was lepszy?

Myślę , że w kwestii pomostu i refrenu It's My Life bije HAND na łeb na szyję
rosie1996
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 291
Rejestracja: 3 kwietnia 2011, o 13:52
Lokalizacja: Płock

Post autor: rosie1996 »

Dla mnie IT'S MY LIFE jest lepsze. Ale prawdą jest że ten kawałek ludziom najbardziej kojarzy się z Bon Jovi. Teledysk, reklama samochodów... W sumie nie wiem czy ta piosenka zaszkodziła im czy im pomogła.Pytasz się o Bon Jovi a to Ci od It's my life. A ja nie znając zespołu wczeeśniej znałam ich 7 piosenek...
Where are u now? Only in my dreams...
Rosie
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

To są moje dwie ulubione piosenki po 2000 roku. ?atwo wpadające w ucho, z fajnymi teledyskami. Bardziej rozpoznawana jest piosenka It's My Life, a Have A Nice Day ma lepszą solówkę. Pomimo, że maja podobieństwa, są naprawdę świetnymi piosenkami. It's My Life jest częściej przeze mnie słuchane i dla mnie jest lepszą piosenką. Dla mnie w ogóle w każdym okresie był taki wielki hit: W 80's - LOAP, 90's - Always, 00's - It's My Life.
Select
I Believe
I Believe
Posty: 58
Rejestracja: 18 czerwca 2011, o 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Select »

It's my life zna każdy. Have a nice day już nie koniecznie. Ja zdecydowanie bardziej lubię HAND. Bardziej podoba mi się teledysk, moim zdaniem ma ciekawsze brzmienie i o wiele lepszą solówkę. Co nie zmienia faktu że It's my life też lubię słuchać, i nabić wyświetlenie na youtube :D
Smolek pisze:Dla mnie w ogóle w każdym okresie był taki wielki hit: W 80's - LOAP, 90's - Always, 00's - It's My Life.
To jak na ten czas hitu w kolejnej dekadzie jeszcze nie ma xD
Liza
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 11
Rejestracja: 26 lutego 2011, o 11:11
Lokalizacja: Polska

Post autor: Liza »

Ja wolę IT'S MY LIFE. I piosenkę i teledysk. A moment kiedy ten gościu skacze z mostu i milkną wszystkie instrumenty - super po prostu!
Awatar użytkownika
AxeL
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 852
Rejestracja: 10 grudnia 2005, o 22:23
Lokalizacja: Przemyśl/Warszawa

Post autor: AxeL »

Hand to klon IML az za bardzo perfidny. Teledysk lepszy IML oczywiście . Charakterystyczny w całości , w teledysku HANDa tylko te "buźki" sa do zapamietania . Solówke ogolnie wole w Have a nice day. Ja wybieram IML , od tej piosenki sie wszystko zaczęło.
Ps. Jak sadzicie , gdyby nie powstało IML czy Have a nice day osiągnął by taki sukces jak w 2000 roku Its my life?
"These days - there ain't a ladder on these streets" - BJ These Days
rtcr
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 215
Rejestracja: 15 maja 2011, o 19:54
Lokalizacja: Pińczów

Post autor: rtcr »

Ja wole HAND. Dla mnie bardziej chwytliwe i bardziej rockowe.
How does money lead to greed
When there's still hungry mouths to feed
KondZik

Post autor: KondZik »

rtcr pisze:Ja wole HAND. Dla mnie bardziej chwytliwe i bardziej rockowe.
Zgadzam się, lepsza gitara, lepszy riff, ale teledysk gorszy.
Oba kawałki są ważne, ale uważam, że HAND w 2000r. by nie zastąpił my life.
Orynthia
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 34
Rejestracja: 11 czerwca 2011, o 12:49
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Orynthia »

Obie piosenki są świetne, IML jest bardziej znane i naprawdę miło się go słucha, ja jednak i tak wolę HAND coś w tym jest takiego co uzależnia ;) hehe Mogłabym słuchać jej kilka razy z rzędu.
EVENo

Post autor: EVENo »

Have a Nice Day jest moim zdaniem lepszym utworem i nie mówię tego tylko dlatego, że stąd wziął się mój awatar używany wszędzie. Gdy jestem sam w domu daje mega koncerty swoim chomikom i nie mam bladego pojęcia jak zrobić porządną zabawę w rytm It's My Life. Tak jak zostało wspomniane wcześniej - HAND jest bardziej chwytliwy.

Kwestia teledysku pozostaje pod znakiem zapytania. Co mam na myśli? Teledysk Black Eyed Peas do Where Is The Love, w którym pytajniki są dosłownie wszędzie tak jak buźka w teledysku Bon Jovi. Wideoklip ten by mi się zapewne spodobał bardziej od tego z IML, gdyby nie fakt, że praktycznie już to wcześniej widziałem.
mała-mi
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 392
Rejestracja: 17 września 2010, o 11:26
Lokalizacja: z Doliny Muminków

Post autor: mała-mi »

Jestem za HAND, ale to chyba głównie dlatego, że IML już mi się za bardzo 'osłuchało'. Teledyski lubię obydwa, ale faktycznie IML wprowadza ten niepokój "czy zdąży?" :D
"Nawet jeśli coś jest twoim przeznaczeniem, to wcale nie znaczy, że wyniknie z tego coś dobrego."
Awatar użytkownika
imp
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1900
Rejestracja: 7 stycznia 2011, o 13:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: imp »

Na płycie wolę It's My Life ale jeśli chodzi o koncert to raczej HAND. Nie wiem dlaczego ale jakoś bardziej do mnie "przemawia". Może to kwestia tej animacji? Kiedy robi się pomarańczowo-czerwono i pojawiają się te buźki... I gitara Ryśka... no coś w tym jest takiego, że do mnie trafia.

A tu przypomnienie Jona na gitarze w IML
http://www.youtube.com/watch?v=qJGXxL3O ... re=related
arturos
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 101
Rejestracja: 20 września 2005, o 18:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: arturos »

Ja wolę IML, aczkolwiek hand też lubię :)) IML jest zdecydowanie bardziej chwytliwy, świadczy o tym chociażby sukces jaki odniósł. Koncertowo może rzeczywiście lepiej wypada hand....chociaż... :PPPP Niestety głos Jona już nie jest tak silny jak kiedyś....wystarczy porównać obecne wykony IML tzn. od 2006 r. do dziś z np tym : http://www.youtube.com/watch?v=UpdGCnFc4Ao - od pierwszych sekund słychać różnicę. Reansumując, gdyby nie IML wielu z nas by tutaj nie było ;)
Awatar użytkownika
Talia
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 692
Rejestracja: 5 grudnia 2010, o 13:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Talia »

Do It's My Life mam niesamowity sentyment, była to ulubiona piosenka mojej klasy w podstawówce :D na każdej dyskotece szła i niesamowicie się nią jaraliśmy. HANDa preferuję w wersji live - gitara brzmi o wieele lepiej na koncertach. W pojedynku tych dwóch utworów u mnie remis z niewielką przewagą HANDa, może dlatego, że się nią jeszcze nie znudziłam, a IML jednak osłuchało mi się przez te 10 lat ;)
I ain't quittin' - I'm just splittin' for awhile
Love Bon Jovi
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 12
Rejestracja: 3 stycznia 2011, o 19:39
Lokalizacja: Marki

Post autor: Love Bon Jovi »

Wg mnie IML, gdyby nie ta piosenka, to by mnie tu nie było :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piosenki”