DLACZEGO NIE/LUBIĘ IT'S MY LIFE

Dyskusje na temat poszczególnych piosenek.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Sam Bora

DLACZEGO NIE/LUBIĘ IT'S MY LIFE

Post autor: Sam Bora »

Temat dotyczy piosenki bądź co bądź kontrowersyjnej... Z jednej strony odejście od brzmień cechujących muzykę BJ w latach 90. Z drugiej - delikatne nawiązanie do Livin'On A Prayer. Uroku dodaje również fakt, że It's My Life dla wielu słuchaczy jest najbardziej rozpoznawalnym utworem grupy z NJ. Ewentualnie, najbardziej znanym obok wspomnianego już Prayer. Za co NIE/lubię utworu It's My Life?

Za dyskotekowe brzmienie w wersji live...
Za przesyt elektroniki...

Za świeżość...
Zapraszam do dyskusji
witektok

Post autor: witektok »

..
Ostatnio zmieniony 3 lipca 2013, o 07:32 przez witektok, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

Nie lubię It's my life za to, że zbyt łatwo daje się remiksować i przerobić na elektroniczny kicz :/
http://ursus222.wrzuta.pl/audio/aSnVoSx ... chno_remix
-
Lubię za to, że w czasach swojej świeżości wzbudziła we mnie zainteresowanie tymże cudownym zespołem :)

delikatne nawiązanie do Livin'On A Prayer
Faktycznie, w obu piosenkach wyraźnie podkreślone talkboxowe akcenty :)
witektok

Post autor: witektok »

..
Ostatnio zmieniony 3 lipca 2013, o 07:32 przez witektok, łącznie zmieniany 1 raz.
mała-mi
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 392
Rejestracja: 17 września 2010, o 11:26
Lokalizacja: z Doliny Muminków

Post autor: mała-mi »

Nie lubię za to, że szybko mi się osłuchała
Lubię za to, że dzięki niej jako 12-latka kupiłam CRUSH :D
I za teledysk :)
"Nawet jeśli coś jest twoim przeznaczeniem, to wcale nie znaczy, że wyniknie z tego coś dobrego."
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

witektok pisze:To dla mnie akurat wielki PLUS dla tego utworu :D
Dla mnie również. Mam nadzieję, że jeszcze wyprodukują jakąś piosenkę z dobrze słyszalnym efektem tego cuda.
witektok

Post autor: witektok »

..
Ostatnio zmieniony 3 lipca 2013, o 07:32 przez witektok, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Martaaa
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 333
Rejestracja: 30 grudnia 2010, o 18:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Martaaa »

Lubię IML za nutę wpadającą w ucho :cfaniak: i za teledysk

Do tego kocham It's My Life za to, że tuż przed egzaminem gimnazjalnym usłyszałam ją w sekretariacie w radiu, a trzy lata później (maj 2011) sytuacja powtórzyła się jak wychodziłam z domu na pierwszą z matur --> w obu przypadkach piosenka dodała mi otuchy i siły (i już wiedziałam, że ja jestem Sprite, a egzaminy to pragnienie :D )

Nie lubię za to, że ludzie kojarzą Bon Jovi praktycznie tylko z tą piosenką.
NIENAWIDZę za profanację w Bitwie na głosy :bije:
witektok

Post autor: witektok »

..
Ostatnio zmieniony 3 lipca 2013, o 07:32 przez witektok, łącznie zmieniany 1 raz.
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Niecierpię IML ponieważ:

Dyletanccy radiosłuchacze uważają Bon Jovi za wykonawcę One-Hit Wonder.

Zrobiła dokładnie to samo z Bon Jovi co I Don't Want to Miss a Thing z Aerosmith.

Tak samo nazywa się druga płyta nieistniejącej dziś brytyjskiej grupy Talk Talk, która została wydana w tym sam roku co debiut Bon Jovi.
Ostatnio zmieniony 10 sierpnia 2011, o 20:15 przez Geminiman019, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

sytuacja powtórzyła się jak wychodziłam z domu na pierwszą z matur
Ja ją słyszałam przed maturą z polskiego i niestety dowalili "Granicę " :P
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Post autor: ROCKSTAR »

Nie lubie "It's My Life"- w zasadzie tylko i wylacznie za wtornosc- dla mnie ten kawalek to taka ubozsza wersja "Livin'..." czy "You Give Love...". Z drugiej strony, bez tego numeru, wielu z Was moze nigdy nie odkryloby Bon Jovi- a wiec udal sie znakomiecie zabieg marketingowy ( bo tylko w tych kategoriach traktuje ten song).

Ale istnieje inna strona medalu- ta z "This Left Feels Right" i z przepiekna, akustyczna wersja "It's My Life". Nagle okazuje sie, ze to piekny, chwytajacy za serce i przejmujacy, ba! liryczny nawet kawalek, ktory... ma po prostu rece i nogi :))

A moze, kiedy wizja kilku dodatkowych "zielonych" pojawia sie na horyzoncie, kwestie estetyki artystycznej schodza na dalszy plan? Bo wersja z "Crusha" to piekny przyklad na to, jak skutecznie odciac kupon od slawy... Gdyby jednak tak sie zastanowic- to daj Boze pisac kazdemu takie komercyjne papki, jak "It's My Life"

Nie... Nie lubie... To niej jest... Heh... To "moje" Bon Jovi... ;)
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

DLACZEGO NIE/LUBIę IT'S MY LIFE

Post autor: teken020 »

jedna z niewielu piosenek, która potrafiła wywołać dreszcze. Za każdym razem kiedy jej słuchałem. Ba, nawet po tych 11 latach, czasem jej się to udaje :)
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

To jest przyczyna, dlaczego jej nie lubię. Przyczynił się do tego też ich album z 1984 roku.
Obrazek
alex
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 1
Rejestracja: 11 lutego 2012, o 22:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: alex »

ROCKSTAR pisze:Z drugiej strony, bez tego numeru, wielu z Was moze nigdy nie odkryloby Bon Jovi- a wiec udal sie znakomiecie zabieg marketingowy
Ale to akurat prawda, bo gdyby nie ta piosenka to pewnie bym nie odkryła najlepszego zespołu. :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piosenki”