Who says you can't go home?

Dyskusje na temat poszczególnych piosenek.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
imp
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1900
Rejestracja: 7 stycznia 2011, o 13:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Who says you can't go home?

Post autor: imp »

Who says you can't go home?

Jakie jest wasz stosunek do tej piosenki?

Nie znam fana BJ, który lubi ten kawałek...
Osobiście też nie przepadam, mówiąc delikatnie.
Kiedy słyszę Jennifer to, już w ogóle zgrzytam zębami ;/

Jedyny plus, który potrafię znaleźć, to wykorzystanie utworu do celów JBJ Soul F.

A równocześnie, utwór zdobył sporo dobrych pozycji na różnych listach.
Jasiek, przez długi czas uparcie wpisywał ją w set listy.
Teraz też wybrał do Flood relief.

Co takiego szczególnego jest w Who says... jeśli jest :P

Ciekawa jestem waszego zdania o tej piosence.
PiterQ
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 28
Rejestracja: 16 stycznia 2011, o 20:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: PiterQ »

A zatem jestem jednym z nielicznych jak to napisałeś, którzy bardzo lubią ten kawałek.
Przede wszystkim, melodia wpadła mi w ucho, przyjemnie mi się jej słucha. Po drugie tekst "trafia" do mnie. Gdy tylko początek usłyszałem tzn:

"Spędziłem 20 lat próbując uciec z tego miejsca
Szukałem tego czegoś, czego nie mogłem niczym zastąpić
Uciekałem z jedyną rzeczą, którą miałem
Jak ślepy pies bez kości
Byłem jak zagubiony cygan w czasie zmierzchu
Porywałem tęcze i uderzałem w garnek złota"

zrobił na mnie wrażenie. Reszta również jest wg mnie hmm życiowa.
Jak dla mnie piosenka na wielki plus :cfaniak:
kejt93bub
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 678
Rejestracja: 12 sierpnia 2010, o 14:11
Lokalizacja: Wwa

Post autor: kejt93bub »

pierwszy raz usłyszałam tę piosenkę w wersji koncertowej i rozbawiło mnie to powtarzanie 'it's alright it's alright' po raz milionowy... a potem posluchalam wersji plytowej, wsluchalam sie w tekst i teraz uważam te piosenke za bardzo dobra. chwytliwa, z fajna melodia i tekstem. na plus zdecydowanie :))
Awatar użytkownika
Mrówka
It's My Life
It's My Life
Posty: 124
Rejestracja: 20 września 2010, o 08:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mrówka »

Najbardziej irytującym mnie elementem w Who says... jest nieustanne powtarzanie "It's alright". Z deka bez sensu, ale może tylko ja jestem jakaś przeczulona ;D
Melodia fajna, rytmiczna, szybka- nie mam nic szczególnego do zarzucenia, bo i tekst jest mądry, życiowy, ciekawy.... Myślę, że nawet na plus.
Chociaż jak dla nie samo BJ brzmi lepiej. Gdy usłyszałam ten duet z Jennifer... :zly:
Mylić się jest rzeczą ludzką, ale żeby naprawdę coś spaprać- na to potrzeba komputera.
kejt93bub
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 678
Rejestracja: 12 sierpnia 2010, o 14:11
Lokalizacja: Wwa

Post autor: kejt93bub »

Zgadzam się, wersja z Jennifer mnie dobija...Nie dość, że laska ma strasznie irytujący wokal, to jeszcze na teledysku się rusza jakby chciała, a nie mogła :D Zdecydowanie samo BJ brzmi lepiej.
Awatar użytkownika
imp
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1900
Rejestracja: 7 stycznia 2011, o 13:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: imp »

A propos teledysku!

Drugi plus dla WSYCGH: funny alternate version.

Pośmiać się przynajmniej można :D
Sin666
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 32
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, o 12:28
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Sin666 »

Nie wiem imp czy często bywasz tutaj na forum, albo innych forach, ale jest dużo osób które lubi tą piosenkę. A na koncertach bawi się przy niej więcej osób niż przy innych hitach.

Mi od razu wpadła w ucho. Stałą sie wielkim sukcesem BJ i dzięki niej dostaliśmy ciekawy album -> LHighway.

Co do tekstu to jak dla mnie jest w stylu WDOAlive. Czyli opowiada o zespole w chwili pisania tekstu.

No i dobra jest historia powstania tego kawałka. Przykład, ze artysta potrafi czerpać inspiracje zewsząd, nawet od osoby drącej się na ulicy ;)
Awatar użytkownika
imp
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1900
Rejestracja: 7 stycznia 2011, o 13:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: imp »

Bywam. Tu i tam. I poniekąd stąd wzięło się moje pytanie.

Grudzień/styczeń to czas przeróżnych zestawień i podsumowań, szczególnie, że kończyła się dekada. Zresztą, tutaj też było typowanie.
Na różnych stronkach trafiałam na listy w stylu 10 najlepszych/najgorszych kawałków BJ.

I WSYCGH pojawiało się na obydwu. ;)

Tak jak napisałam: osobiście nie lubię. Tych kilku fanów, których znam bardziej - też nie.
A jednocześnie wiem przecież, że hit-sukces-zabawa na koncertach.

Tyle, że jak mam łapki podnosić to chciałabym Raise your hands albo Capitan C...

LH ciekawy, mówisz. Trafne określenie. Czasami posłucham. Ale nie za często.
Ja jednak z tych, co to tęsknią za ostrzejszym BJ.

I może stąd moja niechęć do WSYCGH.
Bywa.

Trzeci plus: budzi różne opinie i jest o czym pogadać. :D
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Trudno zaprzeczyć temu, że WSYCGH wpada w ucho bardzo szybko. Gdy się ją usłyszy to nuci się ją później przez resztę dnia.
Nie jest to najlepsza piosenka BJ, ale mam do niej w sumie jakąś sympatię. Chociaż fragment "it's alright, it's alright" mógłby, jak dla mnie, zostać całkowicie pominięty w tym utworze :P
W przeciwieństwie do wielu z Was lubię wykonanie z Jennifer. Moim zdaniem ma ciekawy i mocny wokal, który dodaje piosence świeżości. Oczywiście wersja, gdzie mamy samo BJ też jest bardzo dobra, ale myślę że duet wyszedł im w tym przypadku całkiem dobrze ;)
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Jaro
It's My Life
It's My Life
Posty: 142
Rejestracja: 27 grudnia 2010, o 01:42
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Jaro »

Całkiem przyjemna piosenka ;] Słychać w niej że zespół lubi eksperymentować z różnymi stylami muzycznymi. Tutaj akurat mamy troszkę zabawy z country ;]
PiterQ
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 28
Rejestracja: 16 stycznia 2011, o 20:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: PiterQ »

Wg mnie "it's alright, it's alright" jest w dobrym miejscu :) nie mam nic do tego, że sobie śpiewa tak :P
A może chciał się w ten sposób dowartościować? Każdy z Nas czasami wmawia sobie "it's alright" :P
A co do duetu z Jen, jest ok, ale zdecydowanie solo lepiej wyszło mu
usunięty użytkownik 4647

Post autor: usunięty użytkownik 4647 »

świetny utwór bardzo mi się podoba
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

Nie będę rzucała milionami argumentów dlaczego, dla mnie jest znośna. Jest to jedna z wielu, której nie przewijam, gdy słucham Greatest Hits.
Awatar użytkownika
bad_name62
I Believe
I Believe
Posty: 83
Rejestracja: 1 lutego 2011, o 14:14
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: bad_name62 »

Ja na tym forum to się nie wiele udzielam, ale moim zdaniem WSYCGH to świetna piosenka. Dostrzegam w niej tylko 2 rzeczy, które inni również uważają za minusy :)
Czyli powtarzanie "It's alright". Szczerze mówiąc drażni mnie to tylko na koncertach w wersji płytowej jest świetne ;] :P I również tak jak niektórzy, wolę wersję samego BJ bez Jennifer :PPPP Ogólnie piosenka mi się baaaardzoo podoba :D

Edit. Zmieniłam zdanie po koncercie ;p Już mnie nie drażni It's alright na koncertach, sama darłam sie jak nie wiem co :D A piosenkę lubię jeszcze bardziej :))
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2013, o 05:19 przez bad_name62, łącznie zmieniany 1 raz.
I've been everywhere, still I'm standing tall .. :)
Anulla
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 41
Rejestracja: 21 czerwca 2013, o 21:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Anulla »

Oo, temat, w którym są ludzie, którzy znoszą tę piosenkę :D

Wierzcie lub nie - ja ją bardzo lubię. Głównie za tekst, bo na etapie wyprowadzania się z domu była mi bardzo, bardzo bliska i potrafiłam (tak!) się przy niej popłakać ;) Nie jest to klasyczne BJ, a ja fanką country też nie jestem, ale "Who says..." to lekka, miła piosenka, do nucenia, do słuchania po drodze na nieprzyjemne zajęcia (kto niby mówi, że nie możemy zostać w domu, ech ;) ). "It's alright" byłoby alright, jakby zredukowali ilość, ale na koncercie mnie to nie raziło, raczej śmieszyło, za to ludzie dookoła mnie się dobrze bawili - a stałam poza DC i GC więc nie w strefie największych fanów - trafia do przypadkowych ludzi :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piosenki”