We Weren't Born To Follow

Dyskusje na temat poszczególnych piosenek.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

dario_esik
It's My Life
It's My Life
Posty: 189
Rejestracja: 8 lipca 2009, o 20:39
Lokalizacja: Kaszczor/ Leszno

Post autor: dario_esik »

don_browarro pisze:Teledysk podoba mi się :) Sprawia, że piosenkę przyjemniej się słucha, więc spełnia swoje zadanie.

A przy okazji, takie moje małe spostrzeżenie z cyklu "znajdź 10 różnic" :P
Zwróćcie uwagę na ujęcie w 2 minucie i 26 sekundzie.
Jest to odbicie lustrzane: Jon ma grzywkę zaczesaną w drugą stronę, David ma zamontowany mikrofon również z przeciwnej strony ;)

Może to i głupie, ale rzuciło mi się w oczy już przy pierwszym oglądnięciu teledysku :P
nieźle za pierwszym razem prześledziłeś teledysk ... ale rzeczywiście Jon jest zaczesany drugą stronę niż zwykle. trochę pedalsko ale może być :P
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

No warto było czekać ;)

Plusy:
- Teledysk powoduje, ze piosenkę się dobrze słucha
- Fajne wstawki adekwatne do tekstu
- Dobrze ukazane różne aspekty życia
- Obecnośc Obamy, Gora, Lutera Kinga i paru innych osób, których podziwiam .

Minusy:
- Brak Wałęsy
- Brak wstawek z drugiego planu (myślałem, ze bedzie przy solówce)
- Brak Bandiery xD
Awatar użytkownika
BoVi
It's My Life
It's My Life
Posty: 192
Rejestracja: 8 lipca 2009, o 22:45
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: BoVi »

Pierwszy raz usłyszałam solo i jestem pod ogromnym wrażeniem, naprawdę świetnie pasuje :brawo: . ogólnie myślałam, że to będzie coś innego. Ten teledysk można powiedzieć, że to 'kawałek historii'. Mina Jona podczas solówki mnie.... hemmm no nie wiem, powiem tak fajny urywek ;D a Rysiu pod koniec solówki miał mine zadowolonego. Mało Davida! a ilość Tico mnie zaskoczyła ;D
Miłe zaskoczenie w taki brzydki dzień :) To prawda piosenka dużo zyskała. No i są tak razem, nie ma lidera(można tak powiedzieć). Na początku wygląda jakby Jon na koniu jechał :lol: haha głupie skojarzenie wiem xD
Dobrane ujęcia do słów. Ogólnie dobra robota :)
No i przyczepie się: Rysiu i tak ma klapeczki xD

Ahh za drugim razem miałam ciary, a to dobry oznak :D choć przyznam się za pierwszym razem nie byłam zadowolona :whoeva:
..?ycie to nie liczba oddechów, lecz liczba chwil, które zapierają dech w piersiach..
dario_esik
It's My Life
It's My Life
Posty: 189
Rejestracja: 8 lipca 2009, o 20:39
Lokalizacja: Kaszczor/ Leszno

Post autor: dario_esik »

Biorąc pod uwagę za i przeciw wszystko wyszło na 5-
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Adrian pisze:- Teledysk powoduje, ze piosenkę się dobrze słucha
Ja bym powiedział więcej - ten teledysk nadaje piosence dusze.
BoVi pisze:No i przyczepie się: Rysiu i tak ma klapeczki xD
Własnie , kurde, na początku nie zauważyłem i myślalem ,że jednak to jakoś zakryli ale przyglądając sie głębiej to przynajmniej w 3 momentach widać klapacze.
Biorąc pod uwagę za i przeciw wszystko wyszło na 5-
Ja tam daje 5+ lub 6-. O ile oczywiście obracamy sie w szkolnej skali ocen :)
Obrazek
dario_esik
It's My Life
It's My Life
Posty: 189
Rejestracja: 8 lipca 2009, o 20:39
Lokalizacja: Kaszczor/ Leszno

Post autor: dario_esik »

tak Dandi szkolna skala ocen ale oceniajmy obiektywnie ... oceniamy
Ja daję 5-
Awatar użytkownika
rockdk
It's My Life
It's My Life
Posty: 238
Rejestracja: 3 czerwca 2006, o 11:15
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Post autor: rockdk »

teledysk jak najbardziej ok :) nie ma się co rozwodzić, po prostu sprawia że piosenkę lepiej się słucha ;]
Minus: uwaga uwaga :D Mowie absolutnie serio :D Od samego poczatku jak tylko zobaczylem co tam w trawie piszczy to pomyslalem: "No to pewnie zaraz nasz Lechu bedzie!". Niestety. Brak Lecha Walesy. A slowa piosenki pasuja do sytuacji ;)
Adrian też poruszył ten temat ale... powiem szczerze że bardziej to mi brakuje naszego Papierza... chociaż to oczywiście tylko gdybanie i dla amerykanów pewnie żadna z tych postaci nie jest tak istotna...

ale ogólnie jest ok i to jest najważniejsze ;)
For those about to rock - we salute you ;)
Awatar użytkownika
milagros^
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 538
Rejestracja: 26 lutego 2009, o 22:36
Lokalizacja: mazowieckie..

Post autor: milagros^ »

O lol, rzeczywiście klapki Ryszarda się pojawiły! ;] ( widać je 2 razy wg mnie ;P) Za pierwszym razem ich nie zauważyłam, zauważyłam za to świetną minę Dżona podczas solówki oraz jego :tancze: ;) Za drugim podejściem ujrzałam też obecność Davida.. :P Ogólnie oczywiście na plus, już się nie będę powtarzać :lol:
ROCK NOW, ROCK THE NIGHT!!! <3
Dorota
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 224
Rejestracja: 10 września 2009, o 08:40
Lokalizacja: Lublin/Kraków

Post autor: Dorota »

Szczerze mówiąc po obejrzeniu making of jakichś cudów się nie spodziewałam, a tu proszę, taka niespodzianka. Przede wszystkim: no kapitalny pomysł. Teledysk do piosenki, na temat, wszystkie zdjęcia świetnie wpasowane, mnie osobiście najbardziej podoba się to z tym chłopaczkiem, którego noszą na rękach (?) na meczu koszykówki. I tak jak ktoś już napisał: „winds of change” i scenki z upadku muru berlińskiego, no, no, pogratulować. A tak odnośnie B. Obamy w tle "This ones about anyone who does it differently", ciekawe kogo by pokazali jak leci „This one goes out the sinner and the cynical” ;) Co do Wałęsy- nawet nie pomyślałam o nim podczas oglądania, ale rzeczywiście, pasuje tu jak nic. Gdyby go pokazali, to chyba bym im zrobiła jakiś ołtarzyk w domu i codziennie paliła przy nim świeczki, ale cóż, nie pokazali, niech żałują ;) Faktycznie- śmiesznie Jon wygląda kiedy macha tymi łapkami, ale są też fajne momenty, jak np. 1.00 albo 2.12. I ogólnie lepiej wygląda jak go pokazują od pasa w górę. Heh to odbicie w 2.26 też od razu zauważyłam. Na początku myślałam, że chyba coś mi się pomyliło, że tylko ich przestawili, a Jona inaczej uczesali. Ale potem przyjrzałam się, z której strony ma guziczki (czy co to tam jest) na tym swoim ubranku i rzeczywiście, były po innej stronie niż w reszcie teledysku. Poza tym dwa ujęcia, które mi się szczególnie spodobały: wejście w solówkę i Tico zaraz po solo przed refrenem. Świetne. Ach, i jeszcze sam koniec, kiedy pokazują głównie Richiego i Tico też super. I nawet bardzo nie przeszkadza mi to, że są ciągle w jednym miejscu, co po making of spędzało mi sen z powiek. I tak jest ciekawie, czasami nawet tak dużo się dzieje, że nie wiadomo na co patrzeć. Taki mój komentarz tak „na gorąco”.

Generalnie bardzo mi się podoba. Świetnie, że zrobili coś w tym stylu. Pokazali, że nie są jakimś tam zespołem starzejących się panów utrzymujących się dzięki swojej marce, ale facetami poruszającymi ważne, trudne, aktualne tematy, których niektórzy wolą nie dotykać. Szacuneczek. I ja też podpisuję się pod tym, że teledysk bardzo dużo daje samej piosence.

PS. Przepraszam, że tak trochę bez ładu i składu, ale to tak szybko pisane i w emocjach :D

Ach, i jeszcze zapomniałam napisać, że moim zdaniem teledysk ma dużą szansę zrobić niezłe zamieszanie w Stanach. Oni lubią takie rzeczy ;)
Awatar użytkownika
Anka29
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 281
Rejestracja: 16 czerwca 2007, o 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Anka29 »

No, aż ze zdziwienia na chwilę się zawiesiłam...
Teledysk świetnie obrazuje piosenkę i dodaje jej mocniejszego znaczenia, co powinno byc przecież istotą każdego teledysku. Wszyscy wyglądają fantastycznie, umiejscownienie zespołu na dachu, ponad miastem - świetny pomysł, wszysctkie obrazki pokazywane w ciągu trwania klipu bardzo na temat i dobrze wkomponanowane.
Solówka - też nie słyszałam jej wcześniej, a podoba mi się. Było tu na forum trochę dyskusji o solówkach i ich długościach po niefortunnej wypowiedzi Rycha, ale taka, jaka jest w WWBTF odpowiada mi absolutnie. Jeszcze w teledysku Rycho pięknie pokazany, a i mina Jona podczas jego solo znamiennna :)
Ach, i jeszcze zapomniałam napisać, że moim zdaniem teledysk ma dużą szansę zrobić niezłe zamieszanie w Stanach. Oni lubią takie rzeczy
Zwłaszcza po tym Noblu dla Obamy - udało się dodatkowo wstrzelic w aktualne wydarzenia :)
Dodam jeszcze, że tło miasta, na którym chłopaki są pokazani, nieodparcie kojarzy mi się z klipem do KTF a to jest bardzo, bardzo dobre skojarzenie :)
studentmibm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 582
Rejestracja: 14 maja 2006, o 16:38
Lokalizacja: Bytom

Post autor: studentmibm »

no jestem mile zaskoczony. Teledysk nadaje piosence glebszego sensu. No i naprawde jestem w szoku iloscia calego zespolu. Idzie w dobra strone :)
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Post autor: monjovi »

Co on ma z tymi rękoma?;| adhd;P i ten fryz taki średniawy reszta super ;D
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
Tatiana
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 578
Rejestracja: 17 września 2005, o 06:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tatiana »

Teledysk to prawdziwy majstersztyk. Gdy pierwszy raz go obejrzałam byłam strasznie podekscytowana. Dla mnie jest to pierwszy teledysk od tych z ery Crusha, który naprawdę mnie poruszył. Świetny dobór zdjęć, wspaniała forma chłopaków,pokazywanie wszystkich członków - można by jeszcze długo tak wymieniać.
A co do tego, że nie ma tam Wałęsy- cóż nie ma też wielu innych osób z osiągnięciami. Musimy się pogodzić, że zawsze kogoś zabraknie. Nie można dogodzić wszystkim.
Aha i jeszcze co do Jona i jego rączek - mi to w ogóle nie przeszkadza. Wolelibyście, żeby stał jak słup soli?
Ostatnio zmieniony 11 października 2009, o 13:37 przez Tatiana, łącznie zmieniany 1 raz.
I came here like so many did
To find the better life
To find my piece of easy street
To finally be alive
And I know nothing good comes easy
EVENo

Post autor: EVENo »

To teraz ja sie wypowiem :P :

Ogólnie trochę dziwnie mi się na to patrzy, bo uznaję naród Stanów Zjednoczonych za trochę... niemądry delikatnie mówiąc. Zaś klip pokazuje "Jacy to my, Amerykanie nie jesteśmy" ;/ Ręce Jona na początku mnie dobiły. Poległem. Przyznam, że sie śmiałem na cały głos (Sorki Jasiu).

Ogólnie to teledysk zrobiony super, ale wolałbym coś zupełnie innego. Ale przynajmniej jest solówka (i to jaka!).

[ Dodano: 2009-10-10, 19:12 ]
monjovi pisze:Co on ma z tymi rękoma?;| adhd;P


HAHAHAHA

[ Dodano: 2009-10-10, 19:14 ]
A co do oceny to 4+
Awatar użytkownika
milagros^
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 538
Rejestracja: 26 lutego 2009, o 22:36
Lokalizacja: mazowieckie..

Post autor: milagros^ »

eej, bez przesady z tą solówką ;)
ROCK NOW, ROCK THE NIGHT!!! <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piosenki”