Nowa edycja specjalna New Jersey - 2 CD!

Komentarze do newsów, informacje o bieżących wydarzeniach.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AxeL
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 852
Rejestracja: 10 grudnia 2005, o 22:23
Lokalizacja: Przemyśl/Warszawa

Post autor: AxeL »

Moge również prosic o link na priv?
"These days - there ain't a ladder on these streets" - BJ These Days
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Co prawda nie udało mi się jeszcze zdobyć box setu w wersji fizycznej, ale słucham sobie jego zawartości od kilku dni, więc chyba przyszedł czas na pierwsze przemyślenia...

Na początek muszę zaznaczyć, że podstawowe New Jersey zostało całkiem nieźle zremasterowane. Brzmienie jest jakby bardziej przestrzenne. Żaden instrument nie jest słyszalny za cicho, co miało miejsce przy ostatnim remasteringu z 2010 roku. Momentami z ukrycia wychodzą nawet niesłyszalne wcześniej (przynajmniej przeze mnie) partie. I już z tego chociażby powodu warto mieć to nowe wydawnictwo!

Największą atrakcją miały być jednak legendarne demówki, rocznik '88... i tak jest w istocie, bo są naprawdę dobre! Oczywiście jeżeli ktoś spodziewał się nagrań na poziomie podstawowej wersji New Jersey to może być zawiedziony, bowiem nad nagrywaniem utworów demo nie czuwali Panowie Bob Rock oraz Bruce Fairbairn. Mamy tu do czynienia z surowym, garażowym Bon Jovi. To oczywiście też ma swój urok, ale utwory są niedopracowane i tylko niektóre z nich można oceniać w kategorii dzieła skończonego.

Dla mnie przede wszystkim wyróżniają się: House of Fire, Backdoor to Heaven, Now and Forever, Diamond Ring, Homebound Train oraz jak zawsze genialne Let's Make it Baby.

Ten ostatni utwór ma również dla mnie nowy, nieoficjalny i niecenzuralny tytuł, który został wypowiedziany talkboxem na sam koniec, a brzmi on I Want to Fu*k You ;)

W Wild is the Wind wyróżniają się znacznie ciekawiej zaimprowizowane solówki gitarowe.

Does Anybody była od początku jedną z największych ciekawostek... Tym bardziej szkoda, że zdecydowano się wydać jeden z pierwszych nagranych take'ów tej piosenki, w którym JBJ zaledwie rozgrzewa swój wokal, a nawet pomija niektóre kwestie (niczym na próbie). O ile w powszechnie znanej wersji denerwowało mnie to piskliwe i wręcz kiczowate "i know, i know" w refrenie, tak zwrotki były tam zaśpiewane po stokroć lepiej niż w przypadku nowej wersji...

Ogólnie rzecz biorąc każdy koneser nie powinien być zawiedziony. Dorwanie takich archiwów po latach to nie lada rarytas.

Biorę jeszcze poprawkę na fakt, że z kompaktu zabrzmi to znacznie lepiej, niż w marnym mp3, więc właściwy seans z książeczką w ręce dopiero przede mną :D

Obrazek
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Post autor: teken020 »

powiedz mi Damned jakiego sprzętu do słuchania muzyki używasz. Bo ja tam żadnej różnicy nie słysze, jesli chodzi o remaster NJ. W sumie brzmi to identycznie jak na remasterze z 1998. Ja do słuchania używam słuchawek sennheiser hd 555 + prodigy cube.
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

teken020 pisze:powiedz mi Damned jakiego sprzętu do słuchania muzyki używasz
W tym przypadku słuchałem na sprzęcie który mam przy kompie, a jest to Creative 5.1 T6300 ze wspomaganiem programu SRS Audio Sandbox (skonfigurowanym na 5 głośników i subwoofer). Swoją drogą polecam ten program, bo to bardzo przydatne narzędzie dla amatorów muzyki ;)

Różnice w stosunku do remaster z 1998 są kosmetyczne, ale w moim odczuciu dźwięk został dostrzegalnie odświeżony. Bardziej rzetelną analizę będzie szansa przeprowadzić po odsłuchu z oryginalnych płyt, bo niestety mówimy wciąż o marnym mp3... ;)
Awatar użytkownika
pathfinder
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 144
Rejestracja: 16 września 2005, o 19:36
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pathfinder »

Już jest!!!!! Dziś idę odebrać płyty z Music Cornera.
Awatar użytkownika
lydia
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 635
Rejestracja: 17 lipca 2013, o 06:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lydia »

Ja dziś odbieram z Empiku :jupi:
BON JOVI- Because Life's Too Short To Listen To Bad Music...
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Post autor: monjovi »

Mam, mam ! :D Przesłuchana już dwa razy, jestem zachwycona, czuje się jak dzieciak podczas gwiazdki ! :D

Kupiłam 2CD bardzo ładnie wydane, ale booklet nie powala niestety, kilka zdjęć, których wcześniej nie widziałam, jakaś opowiastka i teksty. Pewnie w tym 60 stronicowym nie jest dużo lepiej. Ale co tam booklety ważniejsza jest muzyka ! :D

1CD wydaje mi się, że jest w takiej samej jakości jak remaster, nie usłyszałam żadnych zmian. Love is War świetny kawałek, gdyby tylko nie przypominał aż tak Bad Name :D

2CD zacznę od minusów bo ich jest najmniej - Judgament Day i HT - chyba najsłabsze na płycie. Pierwsza kompozycja strasznie przeciętna, a druga mimo świetnej harmonijki wokal pada z biegiem utworu Jon śpiewa słabiej i słabiej, jakby miał na końcu zejśc :D
Rozczarowanie przy Does Anybody Really Fall in Love Anymore? dali zupełnie robocza wersje :( Jon nie dośpiewuje tekstów... nie mówiąc o tym, ze końcówke śpiewa o oktawe niżej bo chyba nie wyrabiał głosowo. Gdyby to tylko była inna wersja, a tu jest jej dośc nieudana próba :/ Chociaż ciekawe solo na klawiszach.

Mój nr 1 to Now and Forever - przepiękny utwór, ciary po całości ;) Backdoor To Heaven podobnie coś wspaniałego.
Growin' up The Hard Way - bomba ! Super kawałek, wpada w ucho - oczywiście znałam wcześniej, ale dopiero teraz mnie zachwycił ;) Full Moon High tak samo bardzo dobry.

Love hurts i House Of Fire na równi, dobre utwory.

Let's Make It Baby ! ten utwór powinien być od +18 :D znakomite :D talbox pasuje idealnie - końcówka rządzi :D Chyba najlepsza wersja ze wszystkich znanych.

Diamond Ring - strzał w 10 ! podoba mi się bardziej niż wersja z TD, chociaż wiadomo każda ma swój niepowtarzalny klimat. ;)

Wild Is The Wind i Stick To Your Guns - jak zwykle doskonałe, ciekawe inne wersje, fajna sprawa dla die hard fanów ;)

Reasumując - Sons OF Beaches to najlepsza płyta od These Days i wiele bym dała aby te utwory ukazały się pod nazwą "What About Now?' i wyszły jako regularny studyjny album, zamiast znanego nam potworka z 2013 roku ;) Dobrze, że za marzenia nie karzą ;)

ah daje 12/10 za tą podróż do lat 80 :)
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

monjovi pisze: 2CD zacznę od minusów bo ich jest najmniej - Judgament Day i HT - chyba najsłabsze na płycie. Pierwsza kompozycja strasznie przeciętna, a druga mimo świetnej harmonijki wokal pada z biegiem utworu Jon śpiewa słabiej i słabiej, jakby miał na końcu zejśc :D
Wg mnie Homebound Train pomimo paru szczegółów wypadł bardzo dobrze :cfaniak: I totalnie mnie to nie dziwi, że został umieszczony na I miejscu. :)

Co do wokalu na HT- być może do zanikającego głosu Jona zdążyłem się już przyzwyczaić i niezbyt mnie to razi ;) Ale co ważniejsze, wolę taka autentyczność. Ciągłość utworu... Wypada to lepiej niż komputerowo sklejone piosenki, metodą "powiel fragment" tak rażące choćby na ostatniej płycie ;)
Jedno co nie podoba mi się w tej wersji to wokalne udawanie odgłosu sygnału pociągu :D Strasznie to infantylne i drażniące. Tym bardziej w jednym z najostrzejszych utworów BJ. ;/
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Post autor: monjovi »

Tomker pisze:Ciągłość utworu... Wypada to lepiej niż komputerowo sklejone piosenki, metodą "powiel fragment" tak rażące choćby na ostatniej płycie
Jedno co nie podoba mi się w tej wersji to wokalne udawanie odgłosu sygnału pociągu Strasznie to infantylne i drażniące. Tym bardziej w jednym z najostrzejszych utworów BJ.
Hehe zapomniałam dopisać pozdrowienia dla Ciebie przy wspomnieniu o HT :D oczywiście masz racje, nawet nie porównuj tego do WAN ! :) Ale mimo wszystko mnie bardziej podoba się wersja ze zwykłego NJ :) ajj no właśnie i odgłos 'ciuchci' haha to mnie rozbroiło, mogli sobie darować ten umierający pociąg :D

a tu jeszcze fotka psychofana :)

Obrazek
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Post autor: teken020 »

a obie tłumaczył się, dlaczego umieścił tą ver. "Does anybody.." ?
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Hao
I Believe
I Believe
Posty: 99
Rejestracja: 27 września 2013, o 13:51
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Hao »

Dzisiaj dostałem w swe ręce swój egzemplarz nowej edycji New Jersey. Pierwsze co zrobiłem to od razu wrzuciłem do odtwarzacza Disc 2 a następnie chwyciłem książeczkę do ręki. Niesamowicie się wciągnąłem. Najmocniejszymi punktami całości wydaje mi się Full Moon High i Let's Make It Baby, robią miazgę. :) Na początku wahałem się zakupu Super Deluxe Edycji, ale teraz po odsłuchaniu powiem szczerze że było warto. Nie pogardziłbym podobnymi edycjami SWW, KTF i TD, no ale cóź, marzenia :/.
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Post autor: teken020 »

a mozna gdzieś "kupić" pliczek iso. z dvd. i jakies scany ksiazeczek + 2cd 320kbps ? ;d
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Post autor: monjovi »

Jak donosi wieść gminna bonjovi.com wyemituje "Access All Areas: A Rock & Roll Odyssey'' poprzez stream 9 i 10 lipca ;) :D

http://www.bonjovi.com/en/news/90698335 ... 7Z3RNJdWSp

nasza strefa: London: July 9 at 7:00 PM BST, July 10 at 2:00 AM BST

czyli o 20, 9 lipca, albo o 3 w nocy 10 lipca. ;)
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
imp
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1900
Rejestracja: 7 stycznia 2011, o 13:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: imp »

Hao pisze:...następnie chwyciłem książeczkę do ręki
Hao, napisz jakie wrażenie zrobiła na tobie książeczka?
I co w niej w ogóle jest Super Deluxe ;)
Hao
I Believe
I Believe
Posty: 99
Rejestracja: 27 września 2013, o 13:51
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Hao »

imp pisze:
Hao pisze:...następnie chwyciłem książeczkę do ręki
Hao, napisz jakie wrażenie zrobiła na tobie książeczka?
I co w niej w ogóle jest Super Deluxe ;)
Na początku byłem wielce zdziwiony tym jak mała jest, przed zakupem SDE unikałem jakichkolwiek zdjęć całego zestawu żeby zrobić sobie niespodziankę co do zawartości. Przede wszystkim liczyłem że będzie to coś bardziej w stylu takiego albumu ze zdjęciami i dużą ilością tekstu. Ale cóż, siadłem, przeczytałem, jest trochę informacji o tym jak powstawało New Jersey, trochę genezy utworów, teksty piosenek i w sumie tyle. Wydaje mi się że trochę wciskane na siłę, ale to tylko moje odczucia, może miałem zbyt wygórowane oczekiwania. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności”