Transmisja 19.06.2013 Gdańsk

Komentarze do newsów, informacje o bieżących wydarzeniach.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Talia pisze:Zgodnie z najnowszymi informacjami sprzedano około 19tys. biletów.
"Zbliżamy się do liczby, którą udało nam się osiągnąć na wrześniowym koncercie Jennifer Lopez w Gdańsku (około 19 tys. sprzedanych biletów - red.)"
http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... ani_z.html
Dzięki wielkie za info! ;D
W końcu jakaś pozytywna informacja ;)
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Adrian pisze:Zgodnie z najnowszymi informacjami sprzedano około 19tys. biletów.
"Zbliżamy się do liczby, którą udało nam się osiągnąć na wrześniowym koncercie Jennifer Lopez w Gdańsku (około 19 tys. sprzedanych biletów - red.)"
Będzie, że narzekam znowu, ale wydaje mi się, że to przesadzona informacja. 'Zbliżamy się' - może oznaczać równie dobrze, że jest sprzedanych koło 15 tysięcy albo i mniej.

Koncert Bon Jovi na takim stadionie jak PGE na 35 tysięcy.... też szału nie ma. Na płycie ile się zmieściłoby teoretycznie osób, 30 tysięcy? Nie wiem strzelam, plus drugie 20-30 na trybunach. Tak czy inaczej ilość dostępnych biletów powinna oscylować wokół 45- 50 tysięcy moim zdaniem.

Obrazek

Dla dociekliwych, z mapki podglądowej można dokładnie policzyć miejsce po miejscu ile tego zostało jeśli się komuś bardzo by chciało :D Ewentualnie można byłoby się podzielić liczeniem, każdy jeden sektor jak są inni bardzo nerwowi w kwestii sprzedaży :PPP

Jeśli wierzyć temu co piszą o 35 tysiącach dostępnych i 19 tysiącach sprzedanych, to z tyle jest dostępnych w tym momencie na samych trybunach orientacyjnie ( nie wszystkie sektory nadal zostały udostępnione, więc nie wszystko co szare oznacza sprzedane, pomijając wszystko za sceną co jest w tym kolorze), to płyta jest prawie cała wyprzedana? Jakoś wierzyć mi się nie chce w to. Ogólnie wali mi to medialną ściemą, żeby napędzić interes. Są usatysfakcjonowani sprzedażą, ale pewnie dlatego, że zarobią od cholery na Bieberze, który chyba już się wyprzedał prawie.
Awatar użytkownika
AxeL
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 852
Rejestracja: 10 grudnia 2005, o 22:23
Lokalizacja: Przemyśl/Warszawa

Post autor: AxeL »

Koncert Bon Jovi na takim stadionie jak PGE na 35 tysięcy.... też szału nie ma. Na płycie ile się zmieściłoby teoretycznie osób, 30 tysięcy? Nie wiem strzelam, plus drugie 20-30 na trybunach. Tak czy inaczej ilość dostępnych biletów powinna oscylować wokół 45- 50 tysięcy moim zdaniem.
Nie znam sie, ale może ktos sie orientuje czy czesto wielkie "boom" na bilety nie występują miesiac/dwa przed koncertem? Tak statystycznie.
Będzie, że narzekam znowu, ale wydaje mi się, że to przesadzona informacja. 'Zbliżamy się' - może oznaczać równie dobrze, że jest sprzedanych koło 15 tysięcy albo i mniej.
Oj tam Keep the faith !
Ogólnie wali mi to medialną ściemą, żeby napędzić interes. Są usatysfakcjonowani sprzedażą, ale pewnie dlatego, że zarobią od cholery na Bieberze, który chyba już się wyprzedał prawie.
Biber gra w Atlas Arenie to tam pewnie 15 tys wejdzie max.
"These days - there ain't a ladder on these streets" - BJ These Days
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

AxeL pisze: Biber gra w Atlas Arenie to tam pewnie 15 tys wejdzie max.
Bardziej chodziło mi o zyski, Justin raczej 2-3 razy tańszy do zakontraktowania był od Bon Jovi, a bilety na niego droższe były.
AxeL pisze:Nie znam sie, ale może ktos sie orientuje czy czesto wielkie "boom" na bilety nie występują miesiac/dwa przed koncertem? Tak statystycznie.
Zdaje mi się, że Boom jest na początku. Biletów na koncerty DM, Green Day, Ironów, SOAD już nie ma, albo prawie nie ma, tudzież zostało ich bardzo mało. Slash, który koncertował wczoraj, również szybko się wyprzedał.

To trochęlipny rok na koncert Bon Jovi swoją drogą, tylu wykonawców co w tym roku odwiedzi Polskę, nie przypominam sobie. Wszystko co wymieniłem wyżej plus Waters, Rihanna, Beyonce, cały lineup Openera ( Kings of Leon, Arctic Monkeys, Skunk Anansie, Blur, Queens od Stone Hadge), Impact Festival uf.... i jeszcze sporo nie wymieniłem, a jeszcze nie wszytkie karty odkryte z pewnością.

Jest w czym wybierać, niewiadomo w co pieniądze włożyć kiedy ktoś się interesuje muzyką. Bon Jovi mają z kim konkurować, a większość z wyżej wymienionych ma na pewno lepszą prasę i uznanie w naszym kraju.
Magnum
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 268
Rejestracja: 16 września 2005, o 19:46
Lokalizacja: 128 km from New Jersey!

Post autor: Magnum »

Jak po koncercie powiesdza, ze sold out to tez nie wierzcie, bo zawsze promotor podaje, ze sold out, nawet, jesli 80% biletow tylko sprzedali :wink:
02.03.2008 - Philadelphia
24.03.2010 - Philadelphia
19.06.2013 - GDAŃSK
Awatar użytkownika
AxeL
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 852
Rejestracja: 10 grudnia 2005, o 22:23
Lokalizacja: Przemyśl/Warszawa

Post autor: AxeL »

Bardziej chodziło mi o zyski, Justin raczej 2-3 razy tańszy do zakontraktowania był od Bon Jovi, a bilety na niego droższe były.
No na pewno droższe bilety nie byly. Ponoć najtańszy faktycznie za 170 ale najdroższy za 1000 zl ale to z nocą spędzana w ramionach bibera. A czy sprowadzenie jego było tańsze? pewnie tak ale z drugiej strony on teraz jest Top ;/
"These days - there ain't a ladder on these streets" - BJ These Days
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

AxeL pisze: No na pewno droższe bilety nie byly. Ponoć najtańszy faktycznie za 170 ale najdroższy za 1000 zl ale to z nocą spędzana w ramionach bibera.
Ceny biletów są zróżnicowane. Najtańsze będzie można nabywać po 170 zł, a najdroższe w cenie 1000 zł (Diamond Circle). Poza tym organizatorzy przygotowali wejściówki w następujących cenach: 275, 295, 355, 375, 500 i 699 zł (VIP). W sprzedaży będą dostępne również następujące pakiety:

VIP Meet & Greet Experience – 1500 zł



Śmiech śmiechem, ale u niego za 1500 jest spotkanie, a u nas za 1500 jest jedynie diamond circle z jakimiś gadżetami i wycieczką po scenie co najwyżej, bez spotkania :zniesmaczony:
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Adrian pisze:Zgodnie z najnowszymi informacjami sprzedano około 19tys. biletów.
"Zbliżamy się do liczby, którą udało nam się osiągnąć na wrześniowym koncercie Jennifer Lopez w Gdańsku (około 19 tys. sprzedanych biletów - red.)"
To dobra wiadomość, ale rewelacyjnie też nie jest. Podczas ostatniej europejskiej trasy, koncertem z najmniejszą publicznością był koncert w Bristolu - 20,459 sprzedanych biletów. Ale np. w Grecji gdzie grali po raz pierwszy, biletów rozeszło się 60,652 i po za Dublinem i Monachium był to największy koncert ostatniej trasy. Myślę, że jeżeli nie zapełnimy stadionu chociażby tymi 30,000 to nie będzie można rozpatrywać frekwencji w kategorii sukcesu. Pamiętajmy, że Polska ma prawie 4x więcej mieszkańców niż Grecja.
bartekbb23 pisze: Dla dociekliwych, z mapki podglądowej można dokładnie policzyć miejsce po miejscu ile tego zostało jeśli się komuś bardzo by chciało :D Ewentualnie można byłoby się podzielić liczeniem, każdy jeden sektor jak są inni bardzo nerwowi w kwestii sprzedaży :PPP
Nie do końca, ponieważ nie mamy pewności, że cała pula biletów została już wystawiona do sprzedaży. Organizatorzy zawsze wystawiają bilety partiami. I tak w pierwszy dzień sprzedaży wydawało się, że połowa trybun jest już wykupiona, a to nie prawda. To standardowy marketingowy chwyt, aby sprawić wrażenie że biletów zaraz może zabraknąć, by ludzie kupowali natychmiast. Kto obserwował w przeszłości mapy poglądowe przy okazji innych dużych koncertów powinien to zauważyć. Biletów jest 2000 na 2 miesiące przed koncertem, a na tydzień przed okazuje się że jest jeszcze 3000 w zupełnie innych miejscach. Nie ma powodu by przypuszczać, że tym razem jest inaczej. :))

A wracając do tematu, to nie ma szans na jakikolwiek live stream. Koncert w Polsce odbędzie się po raz pierwszy, a transmisje przeprowadza się z miejsc sprawdzonych. Jeżeli chodzi o Polską telewizję, to możemy liczyć na krótką relacje, typu fragmenty 4 pierwszych utworów lub 2 minutowa relacja w Faktach. Chyba, że TVN wszystkich zaskoczy i wyda majątek, by koncert pokazać w retransmisji. Japońska telewizja WoWoW decyduje się często na pokazywanie koncertów BJ, ale u nas sprawy budżetowe, wyglądają z goła inaczej, więc szanse na taki przebieg są minimalne. Zwłaszcza, że o wiele większym zainteresowaniem będzie cieszył się Orange Festiwal, z którego telewizja już cyklicznie, od kilku lat pokazuje obszerne relacje.
Ostatnio zmieniony 14 lutego 2013, o 20:29 przez Damned, łącznie zmieniany 1 raz.
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Damned pisze:po za Dublinem
Dublin miał dwa koncerty czyli te 69 000 które jest podane w statach trzeba dzielić przez dwa.

Grecja tyle, Rumunia 55 000, no fajne liczby jak na pierwsze koncerty. Chorwacja Bodaj 33 albo 39.
Damned pisze:bartekbb23 napisał/a:

Dla dociekliwych, z mapki podglądowej można dokładnie policzyć miejsce po miejscu ile tego zostało jeśli się komuś bardzo by chciało :D Ewentualnie można byłoby się podzielić liczeniem, każdy jeden sektor jak są inni bardzo nerwowi w kwestii sprzedaży :PPP


Nie do końca, ponieważ nie mamy pewności, że cała pula biletów została już wystawiona do sprzedaży. Organizatorzy zawsze wystawiają bilety partiami. I tak w pierwszy dzień sprzedaży wydawało się, że połowa trybun jest już wykupiona, a to nie prawda. To standardowy marketingowy chwyt, aby sprawić wrażenie że biletów zaraz może zabraknąć, by ludzie kupowali natychmiast. Kto obserwował w przeszłości mapy poglądowe przy okazji innych dużych koncertów powinien to zauważyć. Biletów jest 2000 na 2 miesiące przed koncertem, a na tydzień przed okazuje się że jest jeszcze 3000 w zupełnie innych miejscach. Nie ma powodu by przypuszczać, że tym razem jest inaczej. :))

Nie wiem czy doczytałeś uważnie, ale chyba nie. Napisałem, że nie wszystkie szare miejsca to miejsca wyprzedane, lecz, że część szarych, co prawda już niewiele, nie było dostępnych w sprzedaży.
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

bartekbb23, co nie zmienia faktu, że liczenie krzesełek kolorowych nie ma większego sensu, ale jak się komuś chcę, to dlaczego nie :)

Co do Dublinu, to przeoczyłem, że tam były 2 koncerty, dzięki za sprostowanie. Sam w to jakoś nie mogłem uwierzyć czytając te oficjalne liczby :)
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3515
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

Porównywać dane to oczywiście można ale po co? Dla mnie jak będzie te 20tysięcy to będzie cud i niesamowita radość...Ludzie, ja tu czekam na koncert od 1989 :))(tylko pewnie wtedy mama by mnie nie puściła a teraz już puści...)
A żyjemy w kraju gdzie amerykańska muzyka rockowa jest traktowana w sposób tragiczny...Springsteen z zespołem nie byli tu do tej pory, to samo Kiss. A nie będę już wymieniał kapel typu Skid Row czy Poison bo szkoda gadać...
Dlatego każda liczba ponad 20 tys to będzie super news for me... :))
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

prezes1 pisze:Porównywać dane to oczywiście można ale po co? Dla mnie jak będzie te 20tysięcy to będzie cud i niesamowita radość...Ludzie, ja tu czekam na koncert od 1989 :)) (tylko pewnie wtedy mama by mnie nie puściła a teraz już puści...)
A żyjemy w kraju gdzie amerykańska muzyka rockowa jest traktowana w sposób tragiczny...Springsteen z zespołem nie byli tu do tej pory, to samo Kiss. A nie będę już wymieniał kapel typu Skid Row czy Poison bo szkoda gadać...
Dlatego każda liczba ponad 20 tys to będzie super news for me... :))

No nie gadaj, że jest krytykowana, Justin będzie i już się sprzedał w parę dni a biletów nawet za mało :D
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Prezesie pełna zgoda, też będę zachwycony i z takiej liczby. Ale gdyby skończyło się na tych 20,000, które z resztą już na 4 miesiące przed koncertem są rzekomo prawie osiągnięte, to byłby to chyba najmniejszy koncert na europejskiej trasie. Co wcale nie napawałoby optymizmem przed ewentualną szansą powrotu zespołu w przyszłości.

Ja liczę po cichu na 30,000 i uznałbym to z czystym sumieniem za sukces. :)

Co do kapeli które wymieniłeś, to fakt, nie sprzedałyby się, ale to głównie dlatego, że dziś słucha się już nieco innej muzyki. Amerykańskie bandy jak Foo Fighters, Kings of Leon czy The Black Keys wyprzedałyby w mojej ocenie stadion. Nie mówiąc o gwiazdach pop, czy hip-hop. ;)
Ostatnio zmieniony 14 lutego 2013, o 21:03 przez Damned, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3515
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

hehe, dobre o tym Justinie :D
Żeby zapomnieć o takiej gwieździe, cholera starzeję się...Chociaż nie jest tak źle - bo wiem że Lana del Rey też się wyprzedała na pniu...
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Post autor: madm »

Do niedawna była mowa o niecałych 15 tysiącach sprzedanych biletów. Dzisiaj jest ich około 18-19 tyś. Więc jest stały progres ;) Myśle, że 25tys łebków na stadionie będzie, a może i więcej? Oby ;) Natomiast gdyby nie to, że w tym roku mamy wysyp koncertów popularnych zespołów w Polsce(i to na dużych obiektach) to Bon Jovi już by było wyprzedane ;) Wniosek? Chłopaki muszą przyjechać w przyszłym roku na Stadion Narodowy ;) Centrum Polski, możliwy brak innych znaczących koncertów i mamy 70 tys ludzi ;)
It's my life!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności”