Bon Jovi nie włączeni do RHOF

Komentarze do newsów, informacje o bieżących wydarzeniach.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Witek
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 19
Rejestracja: 6 listopada 2005, o 13:33
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Witek »

Nie teraz to później, nie ma co się spinać ;)
Awatar użytkownika
Cleevleen
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 254
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 15:14
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Cleevleen »

Popieram zdanie nie pamiętam już czyje: dobrze, że przynajmniej Alice się tam znalazł.
A BJ na pewno tam wejdą, jak dla mnie nie ma innego wyjścia.

[ Dodano: 2012-01-06, 18:41 ]
Swoją drogą, przeglądam artykuł o tym na Wiki i dziwi mnie:
1. Dlaczego tak późno znaleźli się tam RHCP, G'N'R, Metallica, Black Sabbath, AC/DC, Queen, Pink Floyd.....
2. Dlaczego nie ma tam KISS
3. Co do cholery w ROCK AND ROLL HOF robi Madonna i Michael Jackson?!
Select
I Believe
I Believe
Posty: 58
Rejestracja: 18 czerwca 2011, o 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Select »

Jacksona można jeszcze przecierpieć. Wszyscy określają jego muzykę jako pop, ale całkiem spora część jego piosenek była nagrana w rockowych klimatach.
Co do tego że Gunsi znaleźli się tam dopiero w tym roku, jest to podyktowane wymogiem 25-letniego "stażu" od wydanie pierwszej płyty. Z RHCP może być podobnie.
Nie ma tam KISS tak samo jak i Bon Jovi. Kiedyś będą musieli ich tam umieścić, czy chcą czy nie...
magdamiko1991
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 4
Rejestracja: 20 stycznia 2012, o 12:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: magdamiko1991 »

Wreszcie Alice Cooper! Już myślałam, ze nigdy sobie nie przypomną, co zrobił dla shock rocka! :D

Co do Bon Jovi i KISS, chyba najwyższy czas, żeby szanowna komisja sobie o nich przypomniała, bo do RHOF dostają się nie te osoby, co powinny (czytaj: Madonna - a od kiedy to rock?!)
KondZik

Post autor: KondZik »

Richie w wywiadzie spytany co myśli o tym, że nie zostali włączeni powiedział coś w stylu, że ważniejsze było dla niego Songwriters Hall of Fame i że w RHOF jest poityka itd. Coś w ten deseń, wiem może to zwykłe gadanie ale może też prawdziwe odczucie.
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Cleevleen pisze: A BJ na pewno tam wejdą, jak dla mnie nie ma innego wyjścia.

3. Co do cholery w ROCK AND ROLL HOF robi Madonna i Michael Jackson?!
Luiza Ciccone i Jacko - blee, ale...
np. w 500 wyselekcjonowanych przez Rock and Roll Hall of Fame piosenkach, jako najlepiej definiujące gatunek rocka znalazły się co najmniej 2 Jacksona i ANI JEDNEJ Bon Jovi...

za wkład w wizerunek "hair metal" ich nie nominują;)

(chociażby Kiss mają 1, van halen 2, ). Co innego, że uznają za "definiujące rocka" np. Like a Virgin hłe hłe - jeśli tak na to patrzeć to może BWC będzie miało szansę ;)

Za co BJ mają szansę wejść wg mnie? A chociażby za "Livin' On A Prayer" i za zapoczątkowanie koncertów unplugged w mtv - tutaj żadna Ciccone ich nie przebije...
Awatar użytkownika
Gloria
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 963
Rejestracja: 4 listopada 2012, o 22:17
Lokalizacja: brać kasę na koncerty?

Post autor: Gloria »

Tomker pisze: Co innego, że uznają za "definiujące rocka" np. Like a Virgin hłe hłe - jeśli tak na to patrzeć to może BWC będzie miało szansę ;)
Dlatego ja do tej całej hall of fame podchodzę z dystansem i fakt, że nie chcą tam BJ jakoś szczególnie nie spędza mi snu z powiek..


..chociaż trochę dziwi, no ale cóż.
Awatar użytkownika
Milla
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 886
Rejestracja: 20 listopada 2011, o 12:29
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Milla »

Ja podobnie jak Gloria, nie uważam HOF za jakieś mega szczególne wyróżnienie, skoro jest tyle wątpliwości co do osób znajdujących się tam.
Jeśli chodzi o uwzględnienie Michaela Jacksona- on w swojej twórczości mieszał chyba wszystkie gatunki muzyczne, a naprawdę spoko piosenek jest rockowych, tj. Dirty Diana, Give in to me, D.S, czy inne... Co do Madonny- mam większe zastrzeżenia, bo jakoś nie kojarzę ją z klimatami rockowymi, ale może nie znam tak bardzo jej twórczości i coś tam kiedyś rockowe było, a komisja uznała to za odpowiednie, żeby znaleść się na liście.
Ale baaardzo dziwi mnie brak Bon Jovi, który będąc prawie 30 lat na scenie, zawojował sceną muzyczną i listami przebojów. Dlatego też mam opinie o HOF jaką mam :cfaniak:
Awatar użytkownika
wiki525
It's My Life
It's My Life
Posty: 166
Rejestracja: 23 grudnia 2012, o 10:30
Lokalizacja: Za daleko Gdańska:)

Post autor: wiki525 »

PePe pisze:-.- W przyszlym roku wyprzedzi ich pewnie Justin Bieber i Lady (z)GaGa.......
No na pewno, pewnie nominują też One Direction albo inny dziesiejsze popowe byle co ;/
So I save a prayer
When I need it the most
To the Father,Son
And the Holy Ghost
And sign it from a sinner
With no name
Awatar użytkownika
misiek_93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 763
Rejestracja: 24 września 2008, o 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misiek_93 »

Tomker pisze: za zapoczątkowanie koncertów unplugged w mtv - tutaj żadna Ciccone ich nie przebije...
Ja słyszałem, że pierwszym rockowym zespołem, który zagrał część repertuaru swojego w wersji unplugged był zespół Jethro Tull, a miało to ponoć miejsce w 1987 roku (dla przypomnienia Bon Jovi w 1989 na MTV Music Awards)

Tak na marginesie Jethro Tull również nie są w RnRHoF, Pink Floyd czekali na włączenie aż do 1996 roku! Chociaż w zasadzie akurat gdzieś około 1996 mijała ich rocznica 25 lecia bez zmiany składu (bo chyba jest taki warunek?) zakładając, że po The Wall czyli w 1979 się rozpadli, bo oczywiście później były nagrywane płyty to bez Wrighta, to bez Watersa, w zasadzie tylko Gilmour był "stałym członkiem" licząc od 1968 kiedy dołączył do Pink Floyd.
No ale zmierzam do tego, że nawet tak powszechnie uznane zespoły jak Pink Floyd dość sporo się naczekały, a do tego jeszcze wiele świetnych bandów czeka na włączenie do tego elitarnego grona. Nie pomaga też fakt, że Bon Jovi, jak wiemy, nie jest specjalnie uznawany przez krytyków, a i przez wielu miłośników czy krytyków wręcz lekceważony i/lub wyśmiewany.
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

misiek_93 pisze:
Tomker pisze: za zapoczątkowanie koncertów unplugged w mtv - tutaj żadna Ciccone ich nie przebije...
Ja słyszałem, że pierwszym rockowym zespołem, który zagrał część repertuaru swojego w wersji unplugged był zespół Jethro Tull, a miało to ponoć miejsce w 1987 roku (dla przypomnienia Bon Jovi w 1989 na MTV Music Awards)
Ale czy Jethro zagrali w MTV? Pamiętam, że w tamtych czasach światowy rozgłos zdobywały koncertu mtv unplugged i właśnie za ich genezę bierze się występ BJ (a w zasadzie chyba był sam Jon i Richie, ale pod banderą BJ)
Awatar użytkownika
misiek_93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 763
Rejestracja: 24 września 2008, o 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misiek_93 »

Tomker pisze:Ale czy Jethro zagrali w MTV? Pamiętam, że w tamtych czasach światowy rozgłos zdobywały koncertu mtv unplugged i właśnie za ich genezę bierze się występ BJ (a w zasadzie chyba był sam Jon i Richie, ale pod banderą BJ)
Mnie w tamtych latach nie było jeszcze nawet w planach :D Całą swoją wiedzę opieram na informacjach z internetu, a według tego filmu http://www.youtube.com/watch?v=sotzgSvjZUQ było to transmitowane przez MTV i to nawet na żywo.
Trzeba jednak przyznać, że Jethro Tull mają sporą część swojego repertuaru oryginalnie akustycznego, a poza tym nigdy się nawet nie zbliżyli do popularności Bon Jovi (ich najbardziej popularna płyta w USA to potrójna platyna, natomiast Jovinsi zdobyli status dwunastokrotnej platyny dla płyty Slippery When Wet). No i chyba właśnie dwie tak wielkie gwiazdy rocka, jak Richie i Jon w tamtym czasie, tylko z gitarami akustycznymi na scenie to było coś nowego, a jako, że widocznie spodobało się to publice zapoczątkowało to występy MTV Unplugged.
Taką mam teorię, bo jako fan Bon Jovi (chociaż Jethro Tull też bardzo lubię) wolę uznawać, że to właśnie nasi chłopcy rozpoczęli ten trend.
Awatar użytkownika
wiki525
It's My Life
It's My Life
Posty: 166
Rejestracja: 23 grudnia 2012, o 10:30
Lokalizacja: Za daleko Gdańska:)

Post autor: wiki525 »

Witek pisze:Nie teraz to później, nie ma co się spinać ;)
Może i masz rację ale jest denerwujące to , że nominowani zostają wokaliści lub zespoły , które z rockiem nie mają nic wspólnego np. Madonna,M.Jackson??!!! :zniesmaczony:
So I save a prayer
When I need it the most
To the Father,Son
And the Holy Ghost
And sign it from a sinner
With no name
Awatar użytkownika
Milla
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 886
Rejestracja: 20 listopada 2011, o 12:29
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Milla »

wiki525, odpowiedź na Twoje pytanie, co ma wspólnego MJ z rockiem jest nieco wyżej...
Awatar użytkownika
wiki525
It's My Life
It's My Life
Posty: 166
Rejestracja: 23 grudnia 2012, o 10:30
Lokalizacja: Za daleko Gdańska:)

Post autor: wiki525 »

Milla pisze:wiki525, odpowiedź na Twoje pytanie, co ma wspólnego MJ z rockiem jest nieco wyżej...
No dobra MJ,ale Madonna? ??
So I save a prayer
When I need it the most
To the Father,Son
And the Holy Ghost
And sign it from a sinner
With no name
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności”