Transmisja 19.06.2013 Gdańsk

Komentarze do newsów, informacje o bieżących wydarzeniach.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

madm, przyszły rok to chyba by było za pięknie :)) no ale jak przyjadą przy okazji następnej trasy to będzie niewątpliwy sukces. Spojrzałem przed momentem na europejską mapę koncertową i zastanawiające jest, że na koncert w Grecji przed dwoma laty przyszło 60,000 ludzi i pomimo to, kraj ten został pominięty przy Because We Can Tour. Co może oznaczać, że kompletnie bez znaczenia jest frekwencja.
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Post autor: madm »

Już sobie wyobraziłem jak na Narodowym przy zamkniętym dachu(wtedy stadion byłby niczym gigantyczna hala) 70 tys ludzi(trybuny + płyta) śpiewa "wohoooo livin on a prayer!" :)

Dobra, a teraz zejdźmy na ziemie. I uczmy sie śpiewać hej hej lost hajłej :lol:
It's my life!
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3523
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

Nie, jeśli chodzi o Grecję to kryzys jest winny. Jon o tym gadał, chyba jeszcze o jednym kraju - Hiszpanii? Nie pamiętam dokładnie...
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Damned pisze:madm, przyszły rok to chyba by było za pięknie :)) no ale jak przyjadą przy okazji następnej trasy to będzie niewątpliwy sukces. Spojrzałem przed momentem na europejską mapę koncertową i zastanawiające jest, że koncert na koncert w Grecji przed dwoma laty przyszło 60,000 ludzi i pomimo to, kraj ten został pominięty przy Because We Can Tour. Co może oznaczać, że kompletnie bez znaczenia jest frekwencja.
Jon podkreślał wielokrotnie, że z chęcią by zagrał w Grecji, bo fascynuje go ten kraj czy jakoś tak, ale nie jest zapraszany z zespołem- czytaj- brak zainteresowania promotorów, gotowych zapłacić za koncert z góry.

W Grecji jest kryzys mocny, nie wiem jak wyglądają tam w tym momencie agencje koncertowe i ściąganie muzyków do Grecji, może po prostu nie ma zapotrzebowania na bon jovi w tym momemncie, albo agencji koncertowej sprowadzenie bj się po prostu nie opłaciło.

Swoją drogą, Jon tak mówił o Grecji dobrze, 60 000 ludzi, a set listę na tle zeszłorocznej Europejskiej trasy dostali bez szału jakoś.
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Nie wiedziałem nic o wypowiedziach na temat Grecji. Pozostaje trzymać kciuki by nas kryzys nie dopadł ;)
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3523
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

Damned pisze:Amerykańskie bandy jak Foo Fighters, Kings of Leon czy The Black Keys wyprzedałyby w mojej ocenie stadion.
The Black Keys - fajna kapela. Naprawdę wierzysz żeby stadion wyprzedali? Byłoby nieźle ale chyba zbyt wielkim optymistą jesteś...Co innego na jakimś festiwalu...
Awatar użytkownika
wiki525
It's My Life
It's My Life
Posty: 166
Rejestracja: 23 grudnia 2012, o 10:30
Lokalizacja: Za daleko Gdańska:)

Post autor: wiki525 »

Aha czyli temat transmisji zszedł na ilość fanów na stadionie :lol: Ja też licze (chociaż mnie tam nie będzie) na 40 - 50 tysięcy fanów, bo jakby było 20 - 25 to by była KATASTROFA!!!Chociaż może w sumie może nie chodzi o ilość ludzi tylko o atmosferę na koncercie? :whoeva:
So I save a prayer
When I need it the most
To the Father,Son
And the Holy Ghost
And sign it from a sinner
With no name
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

wiki525 pisze:Aha czyli temat transmisji zszedł na ilość fanów na stadionie :lol: Ja też licze (chociaż mnie tam nie będzie) na 40 - 50 tysięcy fanów, bo jakby było 20 - 25 to by była KATASTROFA!!!Chociaż może w sumie może nie chodzi o ilość ludzi tylko o atmosferę na koncercie? :whoeva:
To się przeliczysz bo biletów jest 35 tys, a jak będzie 25 tys publiki to bedzie mega sukces... chociaz stadion bedzie wygladal na pusty ;]

Trochę więcej realizmu na przyszłość ...
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Magnum pisze:Jak po koncercie powiesdza, ze sold out to tez nie wierzcie, bo zawsze promotor podaje, ze sold out, nawet, jesli 80% biletow tylko sprzedali :wink:
Jest gdzieś chyba ustalone, że jeżeli sprzeda się 75% biletów na dany koncert to uważa się go za sold out. Tak czytałem kiedyś na jovi talku.
Damned pisze: To dobra wiadomość, ale rewelacyjnie też nie jest. Podczas ostatniej europejskiej trasy, koncertem z najmniejszą publicznością był koncert w Bristolu - 20,459 sprzedanych biletów. Ale np. w Grecji gdzie grali po raz pierwszy, biletów rozeszło się 60,652 i po za Dublinem i Monachium był to największy koncert ostatniej trasy. Myślę, że jeżeli nie zapełnimy stadionu chociażby tymi 30,000 to nie będzie można rozpatrywać frekwencji w kategorii sukcesu. Pamiętajmy, że Polska ma prawie 4x więcej mieszkańców niż Grecja.
Aha czyli temat transmisji zszedł na ilość fanów na stadionie Ja też licze (chociaż mnie tam nie będzie) na 40 - 50 tysięcy fanów, bo jakby było 20 - 25 to by była KATASTROFA!!!Chociaż może w sumie może nie chodzi o ilość ludzi tylko o atmosferę na koncercie?
Hmm Ja to widzę tak:
Mamy czasy w których każdy jeden fan żąda ustalania setlisty pod siebie, formy idealnej, 3 godzinnego grania itp. Jeśli nie jest wszystko spełnione to nie ide.
W tym roku jak Bartek wspominał jest masa innych artystów aktualnie będących na topie.
BJ owszem nadal się utrzymują na topie, ale nie singlowo. To nie przyciąga nowych fanów.
Miejsce koncertu i termin nie sprzyjają frekwencji.
Koncert na północy to i nawet żadnej promocji na południu. A jakby ludzie wiedzieli o koncercie to może by się skusili.
BWCan nie radzi sobie w naszych stacjach radiowych a i fani nie lgnął się do zorganizowanych akcji głosowania. Ludzie nie mają szans się z tą piosenka osłuchać.
To jest ten sam zespół z którego Wojewódzki śmiał się, ze grają muzykę dla fryzjerów, Leszczyński, że grają od 1992 country a generalnie w Teraz rocku oceny min KTF czy TD oscylowały w granicach ocen 3/6. Ten zespół nie jest u nas jakoś masakrycznie dobrze oceniany i popularny.
Mamy ciężkie finansowo czasy, a bilety pomimo że dla naszego kraju prawie najtańsze to i tak dla nas drogie.
'
Generalnie podsumowując. Liczyłem przy dobrym wietrze na 15 tys. Przy naprawdę dobrym 20 tys. Ta informacja z gazety była dla mnie mega pozytywną informacją! Dla mnie jeżeli będzie 20 tys to będzie sukces.

Nie porównywałbym się z żadnym innym krajem na trasie. Owszem jakby była Albania, Armenia, Uzbekistan czy Luksemburg to owszem można by stawiać porównania.
Damned pisze: Co do kapeli które wymieniłeś, to fakt, nie sprzedałyby się, ale to głównie dlatego, że dziś słucha się już nieco innej muzyki. Amerykańskie bandy jak Foo Fighters, Kings of Leon czy The Black Keys wyprzedałyby w mojej ocenie stadion. Nie mówiąc o gwiazdach pop, czy hip-hop. ;)
Nie sądze. Gdyby to były takie gwiazdy w naszym kraju to nie lądowałyby na festiwalach typu Opener. A liczba fanów na Openerze całościowo w tym roku co byli Kings Of Leon było bodaj 60 tys ludzi. Licząc tych co byli tylko na 1 dniu. I jak na KOL było 30 tys to i tak pewnie sporo. Jak ma ktoś dane to bym się im przyglądnął.

Swoją drogą BWCan nie potrafi wejść na listy LP3, RMF, Eska a wy tu o 60 tys publiki na Bon Jovi ;D
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

Adrian pisze: Mamy ciężkie finansowo czasy, a bilety pomimo że dla naszego kraju prawie najtańsze to i tak dla nas drogie.
A dopiero co pisałeś o średniej krajowej dobijającej do 4 tys i tabunach managerów, biznesmenów itp... ;p kurde Adi po prostu jak Ci zawieje... :)
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Scrooge pisze:A dopiero co pisałeś o średniej krajowej dobijającej do 4 tys i tabunach managerów, biznesmenów itp... ;p kurde Adi po prostu jak Ci zawieje... :)

hahahahahahahahahahhahahahahahhhahahahahahhahahahahahahahhahahahahahhahahahahah

tak było, dzięki za przypomnienie :D
Awatar użytkownika
Milla
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 886
Rejestracja: 20 listopada 2011, o 12:29
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Milla »

wiki525 pisze:Aha czyli temat transmisji zszedł na ilość fanów na stadionie :lol: Ja też licze (chociaż mnie tam nie będzie) na 40 - 50 tysięcy fanów, bo jakby było 20 - 25 to by była KATASTROFA!!!Chociaż może w sumie może nie chodzi o ilość ludzi tylko o atmosferę na koncercie? :whoeva:
25 tysięcy to może i dla Ciebie katastrofa, ale więcej ludzi raczej nie będzie... chyba, ze jakimś cudem dobijemy do 30 000, co będzie niewątpliwym sukcesem... :cfaniak:

Przy puli 35 000 biletów, Twoje marzenia o 50 000 ludzi są nie do zrealizowania, sorry. :whoeva:
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

prezes1 pisze:The Black Keys - fajna kapela. Naprawdę wierzysz żeby stadion wyprzedali? Byłoby nieźle ale chyba zbyt wielkim optymistą jesteś...Co innego na jakimś festiwalu...
Tak, z The Black Keys chyba trochę mnie poniosło, bo są w Polsce jeszcze stosunkowo mało znani. Publiczność Open'erowa, do której sam od 2007 roku regularnie należę z pewnością zadowoliłaby się ich koncertem, ale stadion jeszcze nie teraz.

Foo Fighters za to są tak wyczekiwani w kraju, że nie mam wątpliwości, że PGE Arenę by wyprzedali, jeżeli nie do ostatniego miejsca, to z pewnością w większej ilości niż Bon Jovi, choć sam za zespołem Dave Grohla szczególnie nie przepadam.
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Scrooge pisze:
Adrian pisze: Mamy ciężkie finansowo czasy, a bilety pomimo że dla naszego kraju prawie najtańsze to i tak dla nas drogie.
A dopiero co pisałeś o średniej krajowej dobijającej do 4 tys i tabunach managerów, biznesmenów itp... ;p kurde Adi po prostu jak Ci zawieje... :)
Pośmiałeś się, ale myślę, że rozumiesz o co chodzi i nie muszę odpowiadać ;) Tym bardziej, że skończyłeś odpowiednie studia, aby zrozumieć ten prosty schemat ;]
Ostatnio zmieniony 15 lutego 2013, o 15:18 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

Milla pisze:
wiki525 pisze:Aha czyli temat transmisji zszedł na ilość fanów na stadionie :lol: Ja też licze (chociaż mnie tam nie będzie) na 40 - 50 tysięcy fanów, bo jakby było 20 - 25 to by była KATASTROFA!!!Chociaż może w sumie może nie chodzi o ilość ludzi tylko o atmosferę na koncercie? :whoeva:
25 tysięcy to może i dla Ciebie katastrofa, ale więcej ludzi raczej nie będzie... chyba, ze jakimś cudem dobijemy do 30 000, co będzie niewątpliwym sukcesem... :cfaniak:

Przy puli 35 000 biletów, Twoje marzenia o 50 000 ludzi są nie do zrealizowania, sorry. :whoeva:
Moim założeniem jest, ze zawsze bawi się w mniejszej, bardziej kameralnej grupie osób, ale wiadomo, że z perspektywy organizatorów dla piętnastu osób koncertu nie zorganizują :cfaniak:
25 tysięcy osób, to nie byłaby katastrofa. Byłby całkiem zadowalający wynik (a co dopiero 30 tys!), dlatego jeśli nie spiszą się Polacy, to liczę na zagranicznych fanów - chociaż statystyki podają, że biletów najwięcej sprzedało się na Litwie i była to liczba około 300 ...
Adrian pisze:
Scrooge pisze:
Adrian pisze: Mamy ciężkie finansowo czasy, a bilety pomimo że dla naszego kraju prawie najtańsze to i tak dla nas drogie.
A dopiero co pisałeś o średniej krajowej dobijającej do 4 tys i tabunach managerów, biznesmenów itp... ;p kurde Adi po prostu jak Ci zawieje... :)
Pośmiałeś się, ale myślę, że rozumiesz o co chodzi i nie muszę odpowiadać ;)
Ja chyba rozumiem. Rozchodzi się o to, że gdybyśmy roznosili ulotki, to państwo by się wzbogaciło i wtedy prawie każdego byłoby stać na koncert...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności”