Lost Highway na listach

Komentarze do newsów, informacje o bieżących wydarzeniach.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
Rattie
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1391
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:43
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Rattie »

Skoro płyta BJ tak dobrze się sprzedaje to chyba jest dobra
Jak już kiedyś mówiłem - Ich Troje sprzedało milion razy więcej płyt niż np. śp Mozart. Czyli Ich Troje jest lepsze?
To nie jest warszawa coby butelkę wódki zakręcać!
Awatar użytkownika
nemo
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 45
Rejestracja: 17 września 2005, o 21:34
Lokalizacja: z Czarnej Wierzy

Post autor: nemo »

Ja się bardzo cieszę ,że chłopakom się udało!
Nie wiem czy to już było , ale tą nowinkę znalazłam dziś na Interii:
''W okresie między 18 a 24 czerwca br. najczęściej kupowanym albumem na świecie był "Lost Highway" amerykańskiej formacji Bon Jovi. Tytuł ten awansuje z miejsca 2. na 1. na światowej liście bestsellerów płytowych, z nakładem 489 tys. egzemplarzy.'' :jupi: :D
?ródełko:

http://muzyka.interia.pl/pop/news/bon-j ... psi,937076

(jesli już było to......proszę nie bić!)
Come
As you are
As you were
As I want you to be
As a friend
As a friend
†''D''[*]
Awatar użytkownika
PePe
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 738
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 20:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: PePe »

Mysle ze chodzi tu o cos innego...skoro plyta jest popularna, zespol jest na topie to napewno szybciej ktos wpadnie na pomysl by zasprosic zespol np do NAS. I nie mowie tu o popularnosci w Polsce bo z tym zawsze bylo pod wiatr....ale czy np RHCP sprzedali tyle plyt w Polsce zeby ktos zdecydowal sie ich zaprosic? Nie wiem. Ale z tego co mi sie wydaje to zostali zaproszeni przez Ere bo bili rekordy popularnosci na swiecie swoja nowa plyta.....
studentmibm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 582
Rejestracja: 14 maja 2006, o 16:38
Lokalizacja: Bytom

Post autor: studentmibm »

Szymon_14
Skoro płyta BJ tak dobrze się sprzedaje to chyba jest obra
HAHAHAHAHAHAHAHAHA tak oczywiscie sprzedaz danego albumu odzwierciedla jego poziom, tak masz racje dziecko. Buahahahaaha nie ma to jak tak takie teksty z rana poczytac :D
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Przez tyle lat jakoś nikt kto miałby możliwość zaproszenia BJ do Polski nie palił się do tego. Myślę, że również tym razem taka sytuacja nie nastąpi...smutne, ale prawdziwe. Chyba w ogóle straciłam już wiarę w to, że chlopaki kiedyś dadzą u nas koncert :( Ale jak to się mówi - nadzieja umiera ostatnia :)
studentmibm pisze:Szymon_14
Cytat:
Skoro płyta BJ tak dobrze się sprzedaje to chyba jest obra

HAHAHAHAHAHAHAHAHA tak oczywiscie sprzedaz danego albumu odzwierciedla jego poziom, tak masz racje dziecko. Buahahahaaha nie ma to jak tak takie teksty z rana poczytac :D
Przypominam, że na forum obowiązuje Cię kultura osobista, nawet jeśli brak Ci jej w życiu poza internetem ;) Trochę szacunku dla wypowiedzi innych.

Oczywiście sprzedaż albumu nie odzwierciedla jego poziomu, ale cynizm i ironia są tu zbędne. Może według kogoś jest inaczej niż według Ciebie czy mnie.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
szymon_14

Post autor: szymon_14 »

Rattie pisze:Jak już kiedyś mówiłem - Ich Troje sprzedało milion razy więcej płyt niż np. śp Mozart. Czyli Ich Troje jest lepsze?
Po pierwsze nie sprzedali milion razy więcej niż Mozart. Po drugie nie porównuj muzyki klasycznej z rozrywkową, bo dobrze wiesz, że więcej ludzi słucha muzyki rozrywkowej niż klasycznej!

[ Dodano: 2007-07-03, 15:15 ]
studentmibm pisze:HAHAHAHAHAHAHAHAHA tak oczywiscie sprzedaz danego albumu odzwierciedla jego poziom, tak masz racje dziecko. Buahahahaaha nie ma to jak tak takie teksty z rana poczytac :D
Czyli mam z tego rozumieć, że ludzie kupują kiczowatą płytę, żeby tylko wyrzucić pieniądze w błoto.
Awatar użytkownika
Rattie
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1391
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:43
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Rattie »

Po drugie nie porównuj muzyki klasycznej z rozrywkową, bo dobrze wiesz, że więcej ludzi słucha muzyki rozrywkowej niż klasycznej!
mogę sobie porównywać w tym przypadku co mi się podoba. Zgodnie z Twoją teorią Ich Troje prezentuje 'wyższy' poziom, ponieważ sprzedali więcej płyt. McDonald's serwuje lepsze żarcie bo do nich chodzi najwięcej osób, a kilku użytkowników na tym forum jest bardzo mądrych i aktywnych bo ma >500 postów (nieważne, że 90% z nich to 'skojarzenia')
Czyli mam z tego rozumieć, że ludzie kupują kiczowatą płytę, żeby tylko wyrzucić pieniądze w błoto.
Kupują, bo to jest modne, bo inni tego słuchają itp. Takich osób nie brakuje
Oczywiście sprzedaż albumu nie odzwierciedla jego poziomu, ale cynizm i ironia są tu zbędne. Może według kogoś jest inaczej niż według Ciebie czy mnie.
Cynizm i ironia to jedne z najpiekniejszych rzeczy w zyciu :D
To nie jest warszawa coby butelkę wódki zakręcać!
szymon_14

Post autor: szymon_14 »

Rattie pisze:mogę sobie porównywać w tym przypadku co mi się podoba. Zgodnie z Twoją teorią Ich Troje prezentuje 'wyższy' poziom, ponieważ sprzedali więcej płyt. McDonald's serwuje lepsze żarcie bo do nich chodzi najwięcej osób, a kilku użytkowników na tym forum jest bardzo mądrych i aktywnych bo ma >500 postów (nieważne, że 90% z nich to 'skojarzenia')
Nie mogę powiedzieć, że jak ty to mówisz ICH TROJE prezentuję "wyższy" poziom. Mówię tylko, że większość ludzi ma przed swoimi oczyma płyty Mozarta i ICH TROJE i wybierze ich troje, bo nie słucha klasyki i dla nich to jest nuda.
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

szymon_14 pisze:bo nie słucha klasyki i dla nich to jest nuda.
Dlatego jest to muzyka poważna, a nie rozrywkowa....
Awatar użytkownika
Daroo
It's My Life
It's My Life
Posty: 216
Rejestracja: 28 września 2005, o 21:34
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: Daroo »

Rattie - skończ już człowieku, co ty usiłujesz ludziom wkręcic?? że nie zawsze to co sie sprzedaje jest dobre?? tu pojawia sie gust - słyszałes o czymś takim kiedyś facet? może dla ciebie i dla kogos pewna płyta moze byc zaprzeproszeniem do d.. ale stu innym osobom gdzies na swiecie moze sie podobac i ją kupić. Nie dlatego że jest na topie (no nie mowie tu o dzieciakach z podstawówek czy gimnazjum bo to jedyny przypadek gdzie faktycznie liczy sie "coś co jest na topie jest fajne" czyli narkotyki - bo koledzy jarają to ja tez - mądre?, tokio hotel, us5 itp.) , tylko dlatego że lubi taką muzykę czy zespół, piosenkarkę itd.

[ Dodano: 2007-07-03, 18:57 ]
tyle miałem do powiedzenia na ten temat - to jest moje zdanie, mówta co chceta ale mnie nie przekonacie...
Awatar użytkownika
Rattie
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1391
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:43
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Rattie »

hmmmm......

(no nie mowie tu o dzieciakach z podstawówek czy gimnazjum bo to jedyny przypadek gdzie faktycznie liczy sie "coś co jest na topie jest fajne" czyli narkotyki - bo koledzy jarają to ja tez - mądre?, tokio hotel, us5 itp.)
może dla ciebie i dla kogos pewna płyta moze byc zaprzeproszeniem do d.. ale stu innym osobom gdzies na swiecie moze sie podobac i ją kupić.
;]
To nie jest warszawa coby butelkę wódki zakręcać!
Awatar użytkownika
Daroo
It's My Life
It's My Life
Posty: 216
Rejestracja: 28 września 2005, o 21:34
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: Daroo »

Bon Jovi i Lost Highways numerem #3 w USA w tym tygodniu! 125,000 sprzedanych płyt, co prawda nie utrzymali pierwszego miejsca ale utrzymują bardzo wysoką pozycję. Brawo! Dla przypomnienia Have A Nice Day po debiucie na #2 miejscu w następnym tygodniu spadło na miejsce #9.

[ Dodano: 2007-07-05, 12:46 ]
Już teraz Lost Highways dołącza do grona najlepiej sprzedających się płyt Bon Jovi na rynku amerykańskim, co prawda rozeszło sie jak narazie dopiero ponad 400,000 płyt (po dwóch tygodniach), ale wysokie miejsca jakie już album zajął czyli #1 i #3 usadawia go wśród najlepszych płyt w dorobku Bon Jovi. Jeszcze tylko "Slippery When Wet" i "New Jersey" mogą się poszczycić pierwszym miejscem w USA (odpowiednio 8 i 4 tygodnie). Co prawda wysokie #2 miejsca zajmowały "Bounce"i "Have A Nice Day" ale szybko wypadały z wyższych miejsc. "Keep The Faith " najwyżej było na #5, a "Crossroad - The Best Of" choć ma aż 4 platyny w USA to dotarł jedynie do #8 miejsca, a za pare lat "Lost Highways" też może uzyskać status kilku platyn. Jeszcze tylko solowy album Jona "Blaze Of Glory" zaliczył miejsce w TOP3 na pozycji #3.
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

USA (w nawiasach poprzednie miejsca) :
#1 Billboard Rock Albums (1)
#3 Billboard Top 200 (1)
#3 Billboard Comprehensive Albums (1)
#4 Billboard Internet Sales (1)
#5 Billboard Digital Albums (2)

Inne:
#1 - Europa -> 3ci tydzień !
#1 - Szwajcaria -> 3ci tydzień !
#1 - Austria -> 3ci tydzień !
#1 - Kanada -> 2gi tydzień
#3 - Świat (1)
#3 - Japonia (1)
#3 - Finlandia (3)
#4 - Hiszpania (2)
#5 - Dania (13)
#5 - Grecja (debiut)
#10 - Australia (7)
#13 - UK (4)
#15 - Szwecja (15)
#16 - Norwegia (8)
#17 - Irlandia (7)


727.00 + 268.000 = 995.00 -> Milion jest już sprzedany na dzień dzisiejszy.
Jedna strona podała, że jest już sprzedanych 1,5 mln kopii LHighway co jest wielce prawdopodobne gdyż te dane ze światowych list są podawane w okrojonej wersji.
W Japoni i Niemczech sprzedano ponad 130 tys sztuk.

W Europie LH ma najdłuższą serie od Crusha (7 tyg). Bounce był tydzien na szczycie a HAND 2 tygodnie.

Denerwuje mnie, że wytwórnia nie reaguje i nie promuje płytki drugim singlem. Rozumiem, można czekać jak singiel promujący szaleje na listach ale MAMemory już dawno z list spadło.

Chociaż...
Singiel MAM:
#3 Austria
#9 Niemcy
#17 - Eurochart
#33 - UK
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Bon Jovi w Polsce zanotowali spadek z 11 na 13. Chociaż, tak jak przegląda sie archiwum tej listy to album i tak radzi sobie lepiej od Crusha. Może będzie złota płyta nawet hehe. Crush pomimo słabych miejsc status złotej płyty osiągną po 5 tygodniach.
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Post autor: monjovi »

Będzie złota płyta I znowu BJ przyjadą do nas na 4 godzinki :d och jak miło ;) :D
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności”