Lost Highway - Recenzja

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Lost Highway - Recenzja

Post autor: Adrian »

Hehe. Niech będę pierwszy. Oto wszystko co mam do powiedzenia w tej chwili o tej długo oczekiwanej płytce:

LOST HIGHWAY – 4,5 – śpiew Jona jest tutaj na bardzo wysokim poziomie. Początkowo mnie denerwował, ale teraz bez niego nie wyobrażam sobie tej piosenki. Dla mnie ta piosenka istnieje właśnie dla wokalu Jona. No a piosenka dobra na podróż cadillakiem po autostradach (w Usa oczywiście).

*SUMMERTIME – 4,5 – Na wstępie gitara jest bardzo charakterystyczna i sprawia że od razu chce się słuchać dalej. Piosenka może nie jest porywcza, ale w sam raz na dalszą podróż cadillakiem po Amerykańskich autostradach (oczywiście w lato).

MAKE A MEMORY – 6 – Czemu 6 ? W całej piosence nic się nie powtarza. Cały czas Jon śpiewa inaczej. Przez całą piosenkę sie coś dzieje, ale jest to utrzymane w spokojnym klimacie. Śpiew Jona jest taki hmm przejmujący (jakby rozpaczał). To jego wyciąganie jest bardzo klimatyczne no i boskie długie (dłuższe niż dotychczas!!) mruczenie fat Ryśka. Podobają mi się klawisze. Dobre tło muzyczne. Zakończenie piosenki jest nieprawdę świetne (od solówki).
Swoją drogą to jest kolejna wersja tej piosenki. Różni się początkiem (spiew Jona), końcem i tłem (jakieś rozmowy), gitary na początku i po solówce też inaczej brzmiały.

WHOLE LOT OF LEAVING – 6 - Jeśli piosenka ma mówić o tak ważnym wydarzeniu jak choroba nowotworowa ojca Ryśka to musi być ta piękna jak ta !! Super Beztroska piosenka. Tekst jest genialny patrząc na to o czym mówi (choroba ojca i rozwody Ryska i Davida). Jeśli Rysiek chce wrócić do Heather to niech wyśle jej tą piosenkę. Powrót murowany ! Genialny utwór.

WE GOT IT GOING ON - 6 - Czad, czad i jeszcze raz czad. Piosenka średnio mi się podobała po filmiku dla AFL, ae to co tutaj mamy jest wyśmienite. Super rozwiązania.
1. Oooo Aaa Heyye to jest bardzo klimatyczne
2. Dłuuuga solówka
3. Jak Jon śpiewa „We'll be banging and ...” po solówce to mnie ciarki przechodzą
4. Talk-Box – bardzo mi się podoba
5. To powtarzanie „We Got It” pod koniec piosenki nadaje jej fajny klimat
Ludzie narzekają na tekst ? Może jest robiony specjalnie na potrzeby chwytliwej piosenki co dla mnie jest plusem, bo jak widzę jak fani reagują na koncercie na tą piosenkę to wiem, że warto robić takie piosenki (Lay Your HOM, , Captain Crash). Piosenka ma bawić i bawi. Piosenka ma dać kopa i daje.

ANY OTHER DAY
– 10/6– Jeśli ktoś chce sie dowiedzieć na czym polega geniusz Bon Jovi to włączcie mu ta piosenkę. Piosenka wbija w ziemie swoją pięknością, przesłaniem, energią, smutkiem, pasją. Jon tu śpiewa niesamowicie a Richie wymiata 2 solówki (jedne z najładniejszych jakie kiedykolwiek stworzył). Wszystko co tutaj jest jest genialne, wyśmienite i perfekcyjne. Zmienne tempo ehh no brakuje mi słów aby ją opisać. Eyeyeye i normalnie ekstaza. 4 Refreny i 2 Solówki !! Kurde po ostatnich dokonaniach nie spodziewałbym się czegoś takiego. Super tekst. Mógłbym powiedzieć, ze pisany o mnie albo dla mnie.
Dla tej piosenki zrobiłbym wiele. Nawet nie che myśleć co by się stało gdyby nigdy ne powstała. Ominęłoby mnie coś niesamowitego. Dobra kończę to bo nie przestane..

SEAT NEXT TO YOU – 4,5 – Niby coś ma w sobie z Maybe Someday, ale w sumie to inna piosenka. Przyzwoita piosenka. Bardzo mi się podoba śpiew Jona przy tekście „that we'll be allright with me” jest taki słodki. Szkoda, że nie ma solówki. Nie wiem w jakim kontekście Rysiek wplątał tu problemy Ojca. Może jak wsłucham się w tekst to załapie to. NA początku nie podobał mi się to jak śpiewała babka, ale teraz bardzo mi się to podoba.

*EVERYBODY'S BROKEN – 5 - Przyjemna piosenka. Nie mogę o niej zbyt wiele powiedzieć poza tym iż refren bardzo odpręża. Klimat piosenek lat 90-tych jak dla mnie (jakieś R.E.M itp).

TILL WE NOT STRANGERS ANYMORE – 6 – Po snippecie myślałem, ze to będzie jeden ze słabszych punktów płyty. O tym jak bardzo sie myliłem mówi moja nota. Zdecydowanie najlepszy duet Jona. Sama piosenka jest trochę spokojna, ale przeważa podniosłość. Bardzo dobre i charakterystyczne gitary (w tym solówka). Bardzo dobre efekty w tle. No i porażające wejście w pierwszy refren.

*THE LAST NIGHT – 6 - Nie wiem co napisać. Podoba mi się i tyle.

*ONE STEP CLOSER – 6 – Ta gitarka jest ciekawa, cholera bardzo ciekawa. Piosenka (powtarzam sie) klimatyczna. spokojna. Słuchając ja jednak noga cały czas mi lata w rytm piosenki. Wejście po pierwszym refrenie bardzo dobre. Jak będę miał ponury nastrój to włączę sobie ta piosenkę.

I LOVE THIS TOWN – 6 - Może jest to zupełnie inny klon WSYCGH. Może tekst nie jest tak dobry jak inne piosenki i może to say yeee jest banalne ale ... Od samego początku piosenka wywoływała u mnie pozytywne emocje. Uwielbiam ten bit. Podoba mi się na zakończenie tej płytki.

OCENA ALBUMU : 5.5 / 6

Piosenki Na Single:
1.Make A Memory
2.We Got It Going On
3.Any Other Day
4.Whole Lot Of Leaving / Til We Not Strangers

Jakbym miał powiedzieć jaki jest ten album w jednym słowie to użyłbym słowa „Beztroski”.
Piosenki są relaksacyjne. Bardzo przyjemnie się ich słucha. Tylko właśnie tak jak z Tdays nie da się ich włączyć i iść odkurzać pokój. Trzeba sobie przysiąść zapalić świece i się odprężyć. Następnie wsłuchać w każdy dźwięk i każe słowo zaśpiewane przez Jona a satysfakcja gwarantowana.

Sam materiał jest przewyższający niektóre płytki (w tym mojego ukochanego Handa) pod względem różnorodności. Tak wielu rożnych dźwięków, gitar i śpiewu Jona, rozwiązań w piosenkach nie słyszeliśmy zbyt często na jednej płycie Mimo to trzyma się to wszystko kupy. Co to teksów to są niektóre słabsze (np Lost Highway) ale znajdują się tutaj prawdziwe perełki (np Whole Lot Of Leaving czy Any Other Day).
Myślę, ze Jon pokazał że potrafi dalej przejmująco śpiewać. Widać że się starał w każdej piosence dać z siebie maksimum i wyszło mu to rewelacyjnie. Rysiek – chłop zawiódł trochę na HANDzie gdyż gitarki były zbyt podobne do siebie a tuaj są i charakterystyczne i sa piękne.

Jeśli miałbym do jakiegoś albumu go odnieść to odniósłbym go tak jak wiele innych osób do These Days. Czemu ?? To o czym opowiadają piosenki (ojciec, rozwody) + klimat nadaje mu podobieństwo do Tdays. Uspokajam zwolenników Tdays - dużo podobieństw nie ma ale bliżej mu do Tdays niż do NJ czy HANDa (3 moje ulubione płytki).

Podsumowując. Płytka bardzo dobra i zdecydowanie jedna z lepszych w ich twórczości (na pewno nie najlepsza ale jedna z lepszych). Płyta na te „trudniejsze” dni kiedy jest człowiekowi smutno. Nie jest dołująca jak These Days ani nie jest tak radosna jak Crush. Jest po środku. Można przy niej trochę sobie pomyśleć i pomarzyć, ale można też się podbudować.

Jeśli Bon Jovi chcą nagrywać H-hop, Techno, Death Metal a będą wychodzić z tego takie płytki to proszę bardzo. Mimo iż gdy pierwszy raz usłyszałem o pomyśle nagrania tej pytki to wybuchłem śmiechem muszę powiedzieć, ze czegoś tak dobrego się naprawdę nie spodziewałem. Myślałem, że będzie więcej piosenek w stylu Put Boy Back To Cowboy co nie byłoby dla mnie dobrym rozwiązaniem. Myślę, ze płyta będzie miała sporo typowych opinii (średniak), ale dla wielu będzie czymś więcej niż zwykłą płytką.
W mojej opinii jest dobrze, ba jest bardzo dobrze. Ide jeszcze raz posłucha albumu bo późno się robi (1wsza w nocy) :)

ps
*Piosenki z taką gwiazdką są jeszcze dobrze przeze mnie nie przesłuchane aby solidnie je ocenić. Oceny mogą się zmienić.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
AxeL
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 852
Rejestracja: 10 grudnia 2005, o 22:23
Lokalizacja: Przemyśl/Warszawa

Post autor: AxeL »

Ja tez chce ja posluchac!! :(
"These days - there ain't a ladder on these streets" - BJ These Days
studentmibm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 582
Rejestracja: 14 maja 2006, o 16:38
Lokalizacja: Bytom

Post autor: studentmibm »

ADRIAN!! Skad masz ta plyte !!??
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

?adna frajda słuchać płyty przed premierą :P Osobiście wolę poczekać do premiery lub nieco dłużej (zależnie od tego kiedy będę miała możliwość kupienia płyty ;) )
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
M.Ssed
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 534
Rejestracja: 18 marca 2007, o 21:30
Lokalizacja: Oława/Wrocław
Kontakt:

Post autor: M.Ssed »

No więc..domyślam się, że za bardzo ta płytka rockowa nie jest ;) ale i tak po tej recenzji widze że jest świetna i już się nie moge doczekać ;]
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

dna frajda słuchać płyty przed premierą :P Osobiście wolę poczekać do premiery lub nieco dłużej (zależnie od tego kiedy będę miała możliwość kupienia płyty ;)
Jak to jaka frajda ?? Czekam na ta płytkę już od tak długiego czasu że tygodnia bym jeszcze nie wytrzymał.
Poza tym za tydzień nie będę miał pytki bo chce jakąś lepszą wersje sobie kupić. A czekać dodatkowych tygodni nie zamierzam.
No więc..domyślam się, że za bardzo ta płytka rockowa nie jest ;) ale i tak po tej recenzji widzę że jest świetna i już się nie moge doczekać ;]
Rockowa to od założenia nie była. Miała być Country. Jest spokojną rockową płyta z dodatkiem Country (ale bardzo małym).

Kopa dają: Sumemrtime, We Goit It going on, Whole Lot Of Leaving (refren po solkówce) , Till We Not Strangers i I Love This town.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

Wczoraj słuchałam przez 2,5 godziny i naprawdę nie miałam dosyć ;) jak na razie moje typy to: The whole lot of leaving i seat next t o you. Nie ma piosenki, która byłaby zapychaczem. Nawet I love this town nie jest takie złe, gdyby zmienić tekst i bicie :D
10 czerwca 2006 - Milton Keynes
11 czerwca 2006 - Milton Keynes
25 maj 2008 - Lipsk
28 maj 2008 - Hamburg
3 czerwca 2008 - Frankfurt
8 czerwca 2010 - Londyn
10 czerwca 2011-Drezno
25 czerwca 2011-Londyn
19 czerwca 2013 - GDANSK
21 czerwca 2019 - WEMBLEY
12 lipca 2019 - Warszawa
Loading... please wait...
Sorry, your time has expired.
Awatar użytkownika
M.Ssed
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 534
Rejestracja: 18 marca 2007, o 21:30
Lokalizacja: Oława/Wrocław
Kontakt:

Post autor: M.Ssed »

Adrian pisze:Kopa dają: Sumemrtime, We Goit It going on, Whole Lot Of Leaving (refren po solkówce) , Till We Not Strangers i I Love This town.
No więc nie jest tak źle ;) zakładając że jest pare bardzo fajnych ballad :D
studentmibm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 582
Rejestracja: 14 maja 2006, o 16:38
Lokalizacja: Bytom

Post autor: studentmibm »

Wlasnie skonczylem przesluchiwac plytke pierwszy raz :) Wiec oceny w ciagu najblizszych dni moga sie jeszcze diametralnie zmienic :

Skala 1-6

LOST HIGHWAY – 4.5 - jakos tak srednio mi podchodzi ta piosenka
SUMMERTIME – 6 - szybkie chwytliwe, takiego czegos u nich jeszcze nie slyszalem
MAKE A MEMORY – 6 - chociazby za to ze przez tyle czasu mi sie jescze nie znudzila, super ballada
WHOLE LOT OF LEAVING – 7 - poprostu P I ę K N A piosenka.
WE GOT IT GOING ON - 6 - wypas i tyle :D
ANY OTHER DAY – 5.5 - na poczatku bylo 5 teraz juz pol pkt wyzej, ale tak szczerze to po wszystkich waszych ochach i achach myslalem ze to bedzie troche lepsze
SEAT NEXT TO YOU – 2 - nie podoba mi sie, taka typowa bounce'owska balladka. Tej piosenki nie powinno byc na plycie .
EVERYBODY'S BROKEN – 5 - fajne i tyle
TILL WE NOT STRANGERS ANYMORE – 4.5 - narazie ciezko cokolwiek mi powiedziec na temat tej pisoenki
THE LAST NIGHT – 4.5- taka jak dla mnie troche za podobna do dwoch poprzednich
ONE STEP CLOSER – 5- fajne ale wstep do refrenu troche zabardzo podobny do Postcard from the Westland
I LOVE THIS TOWN – 5 - fajne
Awatar użytkownika
AxeL
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 852
Rejestracja: 10 grudnia 2005, o 22:23
Lokalizacja: Przemyśl/Warszawa

Post autor: AxeL »

No chyba nadszedl dobry czas na napisanie mojej recenzji.Przesluchalem pare razy wszystkie piosenki. Coz na poczatku musze zaznaczyc , nie spodziewajcie sie plyty rockowej , nic z tych rzeczy. Jest to plyta lekko rockowa (jak nie popowa, ale w dobrym tego slowa znaczeniu) z elemntami country. Wg mnie te elementy sa dosc dobrze widoczne :Lost Highway,Whole Lot Of Leaving,I Love This Town,Strangers. Sa to piosenki na pograniczu country . Nie mowie ze to zle wypadlo , nawet przeciwnie .
Skala 1-6

1..Lost Highway 4
Poczatek piosenki moze wskazywac ze bedzie z tego niezla wiocha. Hey hey ... ratuje ja refren , ktory jest chwitliwy.Jest takze mysl przewodnia , tak jak w poprzednich plytach 1 piosenka na plycie wskazuje nam droge . W its my life to mowa o tym ze to nasze zycie . W Handzie zeby nie pozwalac soba manipulowac , a w LH Jon mowi nam ze znalazl swoja droge ,ze mowi zegnaj wczorajszy dniu. To slowa Jona ale kazdy kto to slucha moze powiedziec to o sobie. Piosenka dobrCoua do sluchania w trakcie jazdy samochodem. Solowka richego krotka , dobra , lecz nie wybitna . Koncowa faza piosenki przyjemna ,fajnie sie slucha. Ale lepiej zeby z niej nie bylo singla , Hitem nie bedzie .
2.Summertime 4.5
Na poczatek wada , piosenka krotka 3.20. Na poczatku przypomnialo mi sie fear z KTF. ALe to co innego to nie jest tak rockowe , ma kopa lekkiego . Kojarzy mi sie z I wanna be loved . Jak sie ja slucha to noga sama chodzi:D
Taki utwor bardziej na konto rocka. Singiel raczej z tego nie powstanie i dobrze.Fajna solowka w 2 czesci piosenki .
3.(You Want To) Make A Memory 6
To znamy juz dobrze. Co moge powiedziec ? Sadze ze jest to napewno najlepsza ballada na plycie . Co wiecej najlepsza od Crusha ( wg mnie TYFLM jest lepsze badz na rowni).Nic sie tam nie powtarza. Wada dla niektorych moze okazac sie nudna, ale wystaczy posluchac do 2 czesci , tam juz jest podniosly refren . Naprawde fajna ballada , to nie jest POWER BALLAD tak jak bed of roses czy always , ale na liscie Ballad Bon Jovi mozne znajdzie sie gdzie na 6,7 pozycji . Mozna uznac to za sukces.4.
4.Whole Lot Of Leaving 6
Napisalem na poczatku ze podchodzi pod coutry , pewnie Was to dziwi , ale ta gitarka takie wrazenie we mnie sprawia, ale to dzieki tej gitarce sadze ze ten utwor jest jednym z najlepszych na plycie . Ballada tego nie nazwie , a po intencji powstania tego utworu takie mialem wrazenie . Jest to utwor rockowo/popowo/countrowy:P Gitarka duzy plus, glos duzy plus, tekst duzy plus, wpada w ucho bardzo latwo . Wad narazie nie widze , no mogla byc dluzsza , ale nie narzekam .
5.We Got It Going On 6
Rockowy utwor, cos czego oczekuje od Bon Jovi XXI wieku . Na plycie rockowej MAJA BYC TAKIE PIOSENKI. Dla mnie MUSI byc 2 singlem , bedzie leciec w radiu caly czas:D
Te glosy nadaja cos niesamowitego tej piosence . Moze robic za hymn zespolu i nie tylko:P.Co wazne nie przypomina Its my life i Have a nice day . Nie slyszalem w wykonaniu Bon Jovi podobnej piosenki , nawet nie moge podac cos podobnego . Solo Richego jedno z najlepszych na plycie i nawet troche trwa . Trwa 4,15 a mam wrazenie ze trwa z 6 :D . Nie moge podac wad , bo dla mnie nie ma.
6.Any Other Day 6
Srodek plyty trzyma bardzo wysoko poprzeczke . Naprawde dobra muza leci.Any other day to utwor rockowy , nie w takim stopniu jak WGIGO ale bardzo mocny punkt na plycie.Refren bardzo fajny . 2 solowki robia wrazenie . Tylko z tego co slyszlam od was , liczylem ze ta piosenka bedzie moja ulubiona na plycie , a jak narazie jest 3 lub 4 .Moze byc singlem , zda egzamin . Wpada w ucho , jest przyjemna , szybka . Do czego podobna ? Nie jestem wstanie teraz powiedziec , Last man standig? Moze ? Nie przypominam sobie piosenki ktora jest podobna , a to dobrze , bardzo dobrze.
7.Seat Next To You 3
Plyta trzymaja poziom do tej piosenki. Mayby somday jak sie patrzy. Na poczatku wydaje sie ze tylko tekst inny . Wada duza . Piosenka spokojna.To takie Opel all night na bounce. Tylko ze troszke lepsza. Jak dla mnie najgorsza piosenka naplycie . Ale jak ktos sie zakocha i pusci sobie wieczorem , zgasi swiatlo , ta piosenka moze byc idealna to takiej aury:D. To jest jej plus. Narazie mi ise nie nudzi ale wole sluchac wczesniejsze piosenki. 2 czesci piosenki lepsza od 1 . Przez moment przyspiesza , zeby pozenij zwolic . Moge zrozumiec ze jest na tej plycie , to nie jest plyta rockowa , ale mam nadziej ze jak wydadza rockowa to takich slodkich ballad nie bedzie . Starczy baby save me w wykonaniu Bon Jovi.Moze zmienie o niej zdanie .
8.Everybody's Broken 4.5
Poczatek taki bez wyrazu, gdy wchodzi refren jest lepiej. Dla mnie taka mocniejsza kontynuacjia Seat Next To You, lepsza , ciekawsza . Tico mocniej w bebny wali:D Ta piosenka to jest Pop , rocka tutaj nie widze.
Czy znam podobna piosenke ? Moze nie , ale takie piosenki w wykoniu Bon Jovi to standard . Ale ogolnie na + .Solo jest nawet spoko . Fajnie sie slucha.
9.Til We Ain't Strangers Anymore 4.5
Poczatek country :D Jon ladnie spiewa , ale pierwsza mysl to to ze troche slabe , nic nowego , ale wchodz Pani z ladym glosem:D Cos nowego , nowy glos , fajny glos. Nastroj rosnie , refren sie zbliza , a ja ta piosenke coraz bardziej lubie:D . Gdy refren leci to juz wiem ze jest to + . Ladniy spiew Jona
i pani LeAnn Rimes . Solo Richego takze fajne , jak w kazdej piosence na plycie:D. Pozniej zwolnienie tempa , aby zakonczyc w podnioslym styu z gitaka w tle. Singiel z tego raczej slaby , ale pozycja na plycie godna wsluchania sie . Pop ale fajny, taka fajna ballada .
10.The Last Night 5
Pocztek takze nie wyrazniy , ale za to refren jak dla mnie rewelacja . Slyszalem go wczesniej i caly czas mi lecial w glowie:D Krotka fajna piosenka na pewno na +.Mimo ze nie jest wybitna , lubie ja , nawet bardzo.
Piosenka znajduje sie w fajnym miejscu na plycie , taki fajny koniec.
11. One Step Closer 3.5
Tutaj dla mnie najwiekszy zawod. Moze dlatego ze ktos mi wyostrzyl apetyt na nia;P To z Dry country to albo plota albo klamstwo , albo inny gust muzyczny ma brat Jona:D Poczatek wolny , pozniej sie rozkreca , ale liczylem na wiecej od niej .
12.I love this town. 4.5
Na poczatku sadzilem ze bedize najslabsza na plycie . Plyta sie zaczyna w stylu country i konczy :D Ale koniec bardziej mi sie podoba . Piosenka o Nashville , wg mnie:P Poczatek troche odbciachowy, ale pozniej DUZO lepiej , giarka , refren . Piosenka genialna do wykonywania na zywo . Jak dla mnie + . FAJNE COUNTRY:D .... z elementem rocka;P

Czy mnie ta plyta zakoczyla? Nie do konca. Tak w 50%. Czy mi sie podoba? Tak podoba mi sie . Czy jest to najmniej rockowa plyta Bon Jovi? Tak jest to najmniej rockowa plyta Bon Jovi w histori , ale nie jest najgorsza plyta.
Duzy plus tej plyty to to ze nie slychac tam komputera , tak jak na Bounce czy Handzie .Jest rowniejsza od Handa . Piosenki sa mniej wiecej na rownym poziomie . Sa 2 wyjatki ale takze nie sa zle.
Moze powiem ze jest to jedna z lepszych plyt od These days. Crush jest na podobnym poziomie , tylko ze tam sa hity tutaj raczej ich nie dostanimy. Bounce to jest wogole duzo slabsze , tylko ze na bounce bylo troche sytego rocka, ale tutaj mamy plyte o charakterze country.Hand popowe dzielo , tutaj tez tego popu jest duzo tylko ze LH to pop ktory bardziej mi sie podoba.Oczywiscie daleko jej do dziel z lat 80/90 ale blizej niz Handowi i duzo blizej niz Bounce.
Moze przedstawie jeszcze liste piosenek od najlepszych do najgorszych wg mnie rzecz jasna:D
1.We Got It Going On
2.Whole Lot Of Leaving
3.(You Want To) Make A Memory
4.Any Other Day
5.The Last Night
6.Til We Ain't Strangers Anymore
7.I Love This Town
8.Everybody's Broken
9.Summertime
10.One step Closer
11.Lost Highway
12.Seat Next To You

Podsumujac , nie liczylem od jakiegos czasu na rock "ala Bon Jovi"ale spotkalem fajna muze . Wiem dlaczego slucham BJ , ich muzyka trafia do mnie .
"These days - there ain't a ladder on these streets" - BJ These Days
Awatar użytkownika
Grzesiek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 508
Rejestracja: 2 listopada 2006, o 09:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grzesiek »

Jeśli ktoś wie skąd to wziąć - bardzo bym prosił :whoeva: .
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

Grzesiek pisze:Jeśli ktoś wie skąd to wziąć - bardzo bym prosił :whoeva: .
Ode mnie? ale u mnie trzeba długo wypraszać heheh.. słyszłam, że Adrian daje za darmo :P wystarczy ładny usmiech w jego stronę.

Już zamówiłam płytkę i czekam na nią z niecierpliwością :tancze:
10 czerwca 2006 - Milton Keynes
11 czerwca 2006 - Milton Keynes
25 maj 2008 - Lipsk
28 maj 2008 - Hamburg
3 czerwca 2008 - Frankfurt
8 czerwca 2010 - Londyn
10 czerwca 2011-Drezno
25 czerwca 2011-Londyn
19 czerwca 2013 - GDANSK
21 czerwca 2019 - WEMBLEY
12 lipca 2019 - Warszawa
Loading... please wait...
Sorry, your time has expired.
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

Mógłbym powtórzyc recenzję Axla ;] (pewnie nie całą, ale mnijsza o szczególy)
Więc. Nareszcie mamy dobrą muzykę w wykonaniu BJ, choć nie jest to muzyka jaką ja do końca preferuję. Nie jest to album typowo rockowy. Bardzo odróżnia sie od reszty dyskografi i cięzko go sklasyfikować. Pomijając gatunki jest to chyba najlepsza pod paroma wazymi względami płyta od Crush włącznie. Nie będę opisywal piosenek bo zrobili to poprzednicy. Moge wymienić tylko te, ktore uważam za słabe czyli I Love Tjis Town, Sitting NeXt To You (tragedia) i piosenka tytułowa oraz summertime (choc te dwie ostatnie moze nie do konca...)
Na albumie nie znajdziemy też hitó, jak to było poprzednio. Muzyka, teksty, wokal na wysokim/wyższym poziomie. Mimo tego nie będzie to album po który będę czesto siegał, ponieważ za mało w nim rocka, jest zbyt 'spokojny' i pod tym względem nie przypadł mi do gustu. Chętnie natomiast wybiorę z niego 6 piosenek i wrzucę je na playlistę miedzy inne kawałki Bon Jovi.
Wszystko ma swoje zady i walety. Bardzo dużą i zasadniczą wadą tego krążka jest dlugość piosenek 4,4,4,4,4,4,3,3,4,4 itd aż nie dobrze się robi. Nawet ani jednej piosenki trwającej chociażby ok. 6 minut.
Tą "recenzję" piszę na śweżo po przesłuchaniu (2 x), więc może [napewno] sie coś jeszcze zmienić, biorąc pod uwagę to, ęe robie porzadek w kmuterze z moimi GBs muzyki)

Miłego słuchania wszystkim życzę:)

ehhh ta fatalna okładka ;/
Hey Bon - where have all your good songs gone? ..
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

słyszłam, że Adrian daje za darmo :P
Hesus jak to brzmi :P
Dementuje te plotki. Nic za darmo nie daje a za kase tym bardziej :P

A Grzesiek jak dalej nic to odezwij sie na gg albo priv.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Grzesiek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 508
Rejestracja: 2 listopada 2006, o 09:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grzesiek »

A Grzesiek jak dalej nic to odezwij sie na gg albo priv.
Dzięki, już mam.

Jak na razie bardzo mi się podoba. Szczególnie Whole Lot Of Leaving za świetny podkład i gitary. Ogólnie fajne wokale, niezłe kompozycje, niektóre świetne. Podoba mi się ta wersja MAM - bez tzw. ulepszaczy jak w wersji singlowej i bez wyciszenia.
Seat Next To You nie jest tragiczne. Jest przyzwoite moim zdaniem. Any Other Day jest super, tylko słabe zakończenie ;] Stranger - tylko jeden genialny refren, a potem do końca już nic się nie dzieje, na dodatek wyciszenie... - spodziewałem się czegoś więcej, ale i tak jest piękne. Nie wiem tylko skąd porównanie One Step Closer do Dry Country, piosenka przeciętna, ładna ale nic więcej.

Obawiam się tylko że sytuacja może być taka jak na Crush - pierwsza połowa płyty świetna, druga przeciętna z małymi wyjątkami (Stranger).

Więcej napiszę jak się dokłądniej przysłucham.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”