Boxset 2024

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
FraterMajor
Patron www.bonjovi.pl
Patron www.bonjovi.pl
It's My Life
It's My Life
Posty: 108
Rejestracja: 3 września 2007, o 20:28
Ulubiona płyta: Bootlegi pro
Lokalizacja: Wrocław

Boxset 2024

Post autor: FraterMajor »

Na samym wstępie napiszę, że NIE - nie posiadam żadnych informacji na temat specjalnego wydawnictwa w 2024 roku :) Nie ma więc żadnego spoiler-alert :D

Wiemy, że na okrągłe rocznice często zespół robi nam niespodziankę. Na 20-lecie dostaliśmy boxset, na 30-lecie edycję specjalną New Jersey. W międzyczasie dostaliśmy też sporo innych rzeczy - Crossroad Sound & Vision z Wembley 1995 na DVD, czy Slippery When Wet 5.1 w super jakości na Blu-ray.
2024 rok jest odległy. Niemniej od dłuższego czasu zastanawiam się czym zespół nas może zaskoczyć oraz o czym moglibyśmy pomarzyć. Najpierw małe podsumowanie czego raczej NIE dostaniemy.

1. Niepublikowane dotąd piosenki i dema
Po 100mlnFCBW z 2004 wydaje mi się, że ten temat został wyeksploatowany, a w zakresie nowej twórczości chyba nie było tego aż tak dużo, żeby zapełnić nowe wydawnictwo. Nie widzę też, żeby Jon pałał specjalną miłością do swoich dokonań z ostatnich 10-15 lat.

2. Edycje specjalne z pierwszej dekady
Pierwszy album właściwie wyczerpał temat, a reszta dem jest dostępna na nieoficjalkach z czasów studia Power Station. 7800 Jon nie lubi. Temat SWW (Blu-ray, demo Livin') i NJ (edycja specjalna z 2014) został wyeksploatowany.

3. Pełny live z jakiegoś koncertu
Na Jovitalku był kiedyś całkiem spory wątek na ten temat. Z jakiegoś powodu Jon i Obie nie lubią pełnych zapisów koncertowych i nie potrafią wydać porządnego zapisu. Lubują się w publikowaniu pojedynczych piosenek, fragmentów do 5-6 piosenek (Osaka 2000, AOL Sessions, Hyde Park 2003), kompilacje są wątpliwe pod kątem doboru (czy naprawdę uważacie OWNL 2001 za koncertowe podsumowanie dokonań zespołu z ówcześnie przeszło 30-letnią historią...?), a wypuszczone live na B-side również się różnią w stosunku do zapisów radiowych, czy TV. Nota bene - oficjalne Dry County z Milton Keynes 1993 prawdopodobnie częściowo zostało dograne w studiu ;)

Co możemy zatem dostać biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania zespołu, niezbadane obszary oraz praktykę wydawniczą?

1. Kolejny dokument
Błeeeeee..... Access i Kiedy byliśmy piękni dla mnie wyczerpują już temat...

2. Dema i koncepcje z czasów Crush
These Days oraz Sex Sells są tematem wykorzystanym mocno połowicznie. Nie mamy wersji preprodukcyjnych z jednej i drugiej płyty (oprócz wycieków od Yovany z Peru, która dorwała - prawdopodobnie z ebaya - i opublikowała fragmenty na youtube). Wiemy też, że istniało sporo piosenek, które Jon grał w trakcie koncertów w 1998 roku, a nie pojawiły się ani na Crush, ani jako B-sidy na singlach, czy na boxsecie z 2004 roku.

3. Kolejna kompilacja koncertowa
Trzeba przyznać, że lata 2003-2013 aż proszą się o zrobienie takiej kompilacji. Częściowo niedosyt został wypełniony specjalnymi edycjami z płyt z 2010 roku + Obie vaults (razem prawie 70 nowych wykonań live!) a do tego z okresu 2010-2013 jest ogromna ilość transmisji internetowych, które zostały zarejestrowane i krążą w internecie. Jest też oczywiście Inside Out. Jeśli zatem znów miałaby być kompilacja, to który okres? Taki rozstrzał jak OWNL 2001?

4. Częściowy live z archiwów lub remaster
Remaster
Pierwsza myśl jaka mi się jawi, to zrobienie pełnego zapisu z Wembley 1995 w 5.1. Materiał jest - był to bodaj jedyny koncert nagrywany na taśmie filmowej. Można przypuszczać, że został wyreżyserowany jako de facto 2/3 oryginalnego koncertu wyłącznie z powodów ograniczeń VHS. A więc zrobienie wersji uncut reżyserskiej aż się prosi :) Drugim jest oczywiście An Evening With Bon Jovi z 1992 roku (może jakaś szersza wersja, bo z bootlegów wynika, że materiał jest spory!)
Nowy koncert
Ze względu na dotychczasową politykę wydawniczą (gdzie de facto mieliśmy tylko Zurich 2000 oraz MSG 2008) nie sądzę, żeby cokolwiek w tym temacie sensownego się zadziało i traktuję temat raczej jako marzenie. Niemniej kilka z nich obejmuje:
- Milton Keynes 1989
- New Jersey 1989
- Hammersmith Odeon 1990 - chcemy całość!
- Wreszcie coś porządnego z tras Crush, OWN, Bounce i HAND. Nie ma nic pełnometrażowego i wartościowego. Zurich 2000, Melbourne 2001 z TV, New Jersey 2001 z TV i późniejsze koncerty promocyjne nie wyczerpują dla mnie tematu
- Shepherd's Bush Empire 2002 - istnieje porządny bootleg fanklubowy audio! Dołożenie porządnego wideo (jak istniejący Distance z płyty promocyjnej Bounce) aż się prosi!
- Akustyczna Yokohama 2003 - zespole, dlaczego nigdy tego nie wydałeś...?
- Cokolwiek z czasów Bounce i HAND. Nie mamy LITERALNIE żadnego pro-shota z tych dwóch tras.
- Zapis jednego z koncertów lub kompilacja z O2 Londyn 2010. Tam są perełki!

A co Wy myślicie? Jakie kierunku obstawiacie? O czym marzycie?
2019-07-12 - Warszawa, Polska
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Boxset 2024

Post autor: prezes1 »

Dla mnie wystarczy jak wydadzą pełny Wembley. Przydałyby się też wszystkie teledyski na 1-2 płytach dvd(w każdym razie jako jedno wydawnictwo). :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Boxset 2024

Post autor: M »

Niech wróci Sambora ?? w pełni wystarczy?

W 2024 równie dobrze możemy mieć Farewell Tour?

Ja życzyłbym sobie jakieś "Lost tracks" z ery TD-Crush.

Zresztą, wczoraj sobie odswiezylem bestsellera z 2000 i mimo 20 lat na karku nadal brzmi świetnie!
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 626
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Boxset 2023

Post autor: Bon Jovi »

Nowy boxet w 2023 roku. Artykuł ukazał się 18 października.
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”