Bon Jovi oczami (uszami) nowego pokolenia

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

usunięty użytkownik 4858

Bon Jovi oczami (uszami) nowego pokolenia

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Wielu z nas ma już siostrzeńców, bratanice, czy własne dzieci... Pewnie będąc naszymi krewnymi nie raz chcąc nie chcąc musieli usłyszeć BJ... Jak odbierają Bon Jovi? Która płyta jest ich ulubioną, a jakiej piosenki nie lubią? Ja już mam swoje notatki na ten temat, a Wy? Zrobimy TOP100 w imieniu naszych nie majacych jeszcze kont w internecie dzieciaków? :)
wranglerek
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 324
Rejestracja: 23 listopada 2007, o 11:12
Ulubiona płyta: All
Lokalizacja: Radom

Re: Bon Jovi oczami (uszami) nowego pokolenia

Post autor: wranglerek »

Ostatnio słyszę jak mój 11 letni dziś syn nuci „Do What You Can”, ale to chyba z racji kilkukrotnego domowego i samochodowego przesłuchiwania płyty i wcześniejszych odsłuchiwań singli,; ale pamietam czasy kiedy w samochodzie leciało IML i wówczas 4 letni Kacperek nucił sobie po swojemu i „grał na gitarze”.
Teraz muszę popytać co lubią i które piosenki są faworytami, ale myślę, że będzie to odbicie upodobań rodzicow (nie tylko w moim przypadku), ale zabawa jak najbardziej przednia.
And I blame this world for making a good man evil
It's this world that can drive a good man mad
And it's this world that turns a killer into a hero
Well I blame this world for making a good man bad
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Bon Jovi oczami (uszami) nowego pokolenia

Post autor: M »

wranglerek pisze:Ostatnio słyszę jak mój 11 letni dziś syn nuci „Do What You Can”, ale to chyba z racji kilkukrotnego domowego i samochodowego przesłuchiwania płyty i wcześniejszych odsłuchiwań singli,; ale pamietam czasy kiedy w samochodzie leciało IML i wówczas 4 letni Kacperek nucił sobie po swojemu i „grał na gitarze”.
Teraz muszę popytać co lubią i które piosenki są faworytami, ale myślę, że będzie to odbicie upodobań rodzicow (nie tylko w moim przypadku), ale zabawa jak najbardziej przednia.
No tak... To też najnowszy hit mój i mojego "Dżona". Chwytliwe badziewie ?
Tak naprawdę jednak ulubionym albumem i ulubioną piosenką mojego synka jest... THINFS ? numerem 1 jest jednak Alice in Chains.
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 627
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Bon Jovi oczami (uszami) nowego pokolenia

Post autor: Bon Jovi »

A moja sobie upodobała "It's My Life", szczególnie wersję z Lost Highway: The Concert. To jest nasza startówka, bez tego utworu nie da mi posłuchać niczego innego. Więc jak tworzę listy z różnymi zespołami w telefonie, to najpierw musi być "It's My Life" z Lost Highway: The Concert. A nuci oraz podśpiewuje wszystkie utwory Bon Jovi i Lady Pank a także innych zespołów. Ostatnio Lady Gaga była przez moją córkę męczona.
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
usunięty użytkownik 4858

Re: Bon Jovi oczami (uszami) nowego pokolenia

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

dzięki za odzew :), miałem długą listę od kilku wspaniałych przedstawicieli najnowszego pokolenia fanow BJ z ocenami od 0 do 10 i... gdzieś przepadła. "My fault" :/ Postaram się to spisać ponownie. Z tego co pamietam to całościowo najlepsze oceny miały płyty NJ, WAN i THINFS, potem SWW i RFA.
Awatar użytkownika
KM
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 680
Rejestracja: 11 marca 2006, o 22:48
Lokalizacja: Toruń

Re: Bon Jovi oczami (uszami) nowego pokolenia

Post autor: KM »

Mój syn (10,5l.) lubił Because we can, teraz najbardziej It's my life, ale on muzycznie trochę odbiega na razie w stronę techniawek i przeróbek Minecrafta :-/.

Moje dziewczynki (5 i 3l.) jak słyszą jakiś rockowy numer, gdzie jest facet na wokalu, który im pasuje głosowo, to pytają: czy to "bondziowi"? Zwykle trafiają, bo to np. Livin w radiu ;-). Mocniej na razie się nie zarazili :-/.
20.05.2008 - Leipzig
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa!!!
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Bon Jovi oczami (uszami) nowego pokolenia

Post autor: M »

Chyba coraz częściej odnoszę wrażenie, że BJ tworzy piosenki dla najmłodszych ? proste, łatwe do śpiewania. Ponadto tak uniwersalne, że maluchy mogą "edytować" tekst.

U nas nowy hit! Dziś słyszę: "Do What You do, do What You Can, this House is not for sale"?
mario33x
It's My Life
It's My Life
Posty: 164
Rejestracja: 2 grudnia 2012, o 20:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Bon Jovi oczami (uszami) nowego pokolenia

Post autor: mario33x »

Pewnie tak. Raczej mało kto zaczął słuchać Bon Jovi po 30stce. Ja zacząłem katować New Jersey w okolicach 1989r, czyli w wieku 11lat! Moje chłopaki uwielbiajà Livina, YGLABN, IML i oczywiście BWC!
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Bon Jovi oczami (uszami) nowego pokolenia

Post autor: M »

mario33x pisze:Pewnie tak. Raczej mało kto zaczął słuchać Bon Jovi po 30stce. Ja zacząłem katować New Jersey w okolicach 1989r, czyli w wieku 11lat! Moje chłopaki uwielbiajà Livina, YGLABN, IML i oczywiście BWC!
U nas w kwestii najbardziej lubianych utworów wygląda to mniej więcej tak. Kolejność nieprzypadkowa ? na każdą dłuższą trasę musi się w aucie znaleźć "Jar of flies".

1. Nutshell (Alice in Chains)
https://youtu.be/g_ihXlWKC7g
2. Broken (Seether)
https://youtu.be/srRRYZpb6Mg
3. Immortality (Pearl Jam w wykonaniu unplugged Seether)
https://youtu.be/jtf14WlPH-E
4. This House is not for sale (Bon Jovi)
5. Do What You Can (Bon Jovi)
mario33x
It's My Life
It's My Life
Posty: 164
Rejestracja: 2 grudnia 2012, o 20:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Bon Jovi oczami (uszami) nowego pokolenia

Post autor: mario33x »

W kwestii poza bon jovi było u nich swego czasu duże ciśnienie na Ire X i Czarny Album? jak młodszy miał jakieś 6 lat to darł się w aucie bym puścił to mocne! Chodziło o Sad But True?
Awatar użytkownika
bad_name62
I Believe
I Believe
Posty: 83
Rejestracja: 1 lutego 2011, o 14:14
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Bon Jovi oczami (uszami) nowego pokolenia

Post autor: bad_name62 »

Hej! Gdy przeczytałam temat dyskusji, od razu przypomniał mi się ten filmik - ciekawe doświadczenie pokazujące reakcję dzieciaków na muzykę Bon Jovi :P
https://www.youtube.com/watch?v=NqG1x5ISHVM
I've been everywhere, still I'm standing tall .. :)
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Bon Jovi oczami (uszami) nowego pokolenia

Post autor: M »

Dzisiaj synek robi mi "porządek" w płytach. Odkrył jakiś czas temu Nirvanę, ale mu się dziwnie myli.. wyciąga Nirvanę, patrzy, pokazuje mi i mówi: "Pantera".
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Bon Jovi oczami (uszami) nowego pokolenia

Post autor: M »

Wybaczcie prywatę...
Od jakiegoś czasu Młody zaczął nazywać artystów przeglądając booklety. I tak w temacie Bon Jovi...

1st one - Riczi Sambora? dalej Dawid Brajan, Dżon Bondżowi i T... Rex???
Paulska
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 11 czerwca 2013, o 09:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: Bon Jovi oczami (uszami) nowego pokolenia

Post autor: Paulska »

No i ma rację, Tico to przecież dinozaur... rocka ;)
Pozdrawiam
Paulska
usunięty użytkownik 4858

Re: Bon Jovi oczami (uszami) nowego pokolenia

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

M pisze:Wybaczcie prywatę...
Od jakiegoś czasu Młody zaczął nazywać artystów przeglądając booklety. I tak w temacie Bon Jovi...

1st one - Riczi Sambora? dalej Dawid Brajan, Dżon Bondżowi i T... Rex???
przesuperanckie są te "przejęzyczenia" naszych juniorów :D Do dzisiaj pamiętam jak - po pierwszym przesłuchaniu THINFS - mój syn przechrzcił utwór Born again tomorrow na "Burak kiwi mango" :D
a zamiast Knockoutowego "Here comes the knockout
My time is right now" spontanicznie nucił: hirkoms Renata, Marta jest ładna...! :D
Co ciekawe - od laaaat - co album czy piosenka BJ pojawia się rozkminka na jovitalku co tak naprawdę śpiewa Jon; jakie są slowa. Czyli nawet mało osób z najwiekszego fanpejdżu rozumie tekst za pierwszym razem, fakt :O :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”