"Bon Jovi 2020" (nowy album)

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: prezes1 »

Adrian pisze:2.Wiesz co do tego "WDR" ja nie mam przekonania. Wiemy, że to mają być dema od 2005 roku więc jest szansa, że tworzył ją Shanks, Phil jak i inny muzyk z którym nagrywał akurat demówki (np. Bandiera). Nie mamy chyba oficjalnego potwierdzenia.
Była o tym mowa, były wywiady. WDR to była nowa piosenka, nie stare demo. Shanx ją współkomponował i zagrał wszystkie partie gitarowe. I przypomnę, że w 2015 roku Phila nie było jeszcze w składzie.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: Adrian »

prezes1 pisze:
Adrian pisze:2.Wiesz co do tego "WDR" ja nie mam przekonania. Wiemy, że to mają być dema od 2005 roku więc jest szansa, że tworzył ją Shanks, Phil jak i inny muzyk z którym nagrywał akurat demówki (np. Bandiera). Nie mamy chyba oficjalnego potwierdzenia.
Była o tym mowa, były wywiady. WDR to była nowa piosenka, nie stare demo. Shanx ją współkomponował i zagrał wszystkie partie gitarowe. I przypomnę, że w 2015 roku Phila nie było jeszcze w składzie.
Phil X jak i inni muzycy od zawsze krążyli wokół Bon Jovi. Po latach przecież Phil X wyznał, że solówke w "What Do You Got" on zagrał. A to przecież 2009/2010 rok.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 627
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: Bon Jovi »

Adrian pisze:
prezes1 pisze:
Adrian pisze:2.Wiesz co do tego "WDR" ja nie mam przekonania. Wiemy, że to mają być dema od 2005 roku więc jest szansa, że tworzył ją Shanks, Phil jak i inny muzyk z którym nagrywał akurat demówki (np. Bandiera). Nie mamy chyba oficjalnego potwierdzenia.
Była o tym mowa, były wywiady. WDR to była nowa piosenka, nie stare demo. Shanx ją współkomponował i zagrał wszystkie partie gitarowe. I przypomnę, że w 2015 roku Phila nie było jeszcze w składzie.
Phil X jak i inni muzycy od zawsze krążyli wokół Bon Jovi. Po latach przecież Phil X wyznał, że solówke w "What Do You Got" on zagrał. A to przecież 2009/2010 rok.
Według oficjalnego info o albumach BB i THINFS, to John Shanks je napisał i nagrał. A jak było naprawdę, to możemy tak gdybać, faktem jest że tak jak Adrian pisze, wokół zespołu Bon Jovi przewinęło się tylu różnych muzyków, że mogłoby się okazać że solówki mógł nagrywać ktoś inny. Ciekawe informacje przecież wypłynęły co do albumu These Days wiele lat temu, więc może kiedyś JBJ nam zdradzi kto co nagrywał a kto co napisał. W THINFS Phil X jest twórcą drugiej solówki którą grają na koncertach w wydłużonej wersji pod koniec utworu.
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: prezes1 »

Adrian pisze:
prezes1 pisze:
Adrian pisze:2.Wiesz co do tego "WDR" ja nie mam przekonania. Wiemy, że to mają być dema od 2005 roku więc jest szansa, że tworzył ją Shanks, Phil jak i inny muzyk z którym nagrywał akurat demówki (np. Bandiera). Nie mamy chyba oficjalnego potwierdzenia.
Była o tym mowa, były wywiady. WDR to była nowa piosenka, nie stare demo. Shanx ją współkomponował i zagrał wszystkie partie gitarowe. I przypomnę, że w 2015 roku Phila nie było jeszcze w składzie.
Phil X jak i inni muzycy od zawsze krążyli wokół Bon Jovi. Po latach przecież Phil X wyznał, że solówke w "What Do You Got" on zagrał. A to przecież 2009/2010 rok.
Phil krążył przy Shanxie, a nie przy BJ, to po pierwsze.
Najlepiej napisz do Phila i niech się przyzna, że napisał też wszystkie na HANda, LH i Circle.
Ja fanem Shanxa nie jestem i każdy to wie. W sumie po co bronię go i faktów? F.. it! Phil napisał wszystko jak leci... ;) Tak łatwiej się łyka wszystko, jest wygodniej. :) Przepraszam za ten 'dziecinny' upór. ;)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: prezes1 »

I jeszcze jedna rzecz a propos tego 'kłamcy solówkowego' Shanxa: jest oficjalnie na zdjęciach w książeczce i wymieniony jako 'electric guitar' ! :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 627
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: Bon Jovi »

Story Of Love, mnie też rozwaliło :-) Przepiękną ballada.
Lower The Flag, także miałem ciary, kawał dobrej roboty :-)
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: Adrian »

prezes1 pisze: Phil krążył przy Shanxie, a nie przy BJ, to po pierwsze.
Najlepiej napisz do Phila i niech się przyzna, że napisał też wszystkie na HANda, LH i Circle.
Ja fanem Shanxa nie jestem i każdy to wie. W sumie po co bronię go i faktów? F.. it! Phil napisał wszystko jak leci... ;) Tak łatwiej się łyka wszystko, jest wygodniej. :) Przepraszam za ten 'dziecinny' upór. ;)
Nie traktuj tego jako atak. Ja tylko chce wiedzieć czy mamy potwierdzenie jakieś na to co mówisz :) założenia masz jak najbardziej słuszne i prawdopodobnie tak jest, ale.. po latach dowiadujemy się, że na basie KTF gra Hugh zamiast Aleca który przez tyle lat zbierał za ten wstęp pochwały :)
Zresztą niepotrzebnie wdałem się w wasza dyskusje. Cofam moje wtrącenia :)
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: M »

TheRock pisze:Prezesie, odnośnie tych słówek - ja akurat nie jestem przekonany, że on je tworzył na House czy Run. Przecież on ich nie gra na koncertach. Poza tym oddał by innemu co sam tworzył? Nie sądzę. Inna rzecz, że nawet jeżeli by w nich maczał palce to takie coś musi chyba miesiąc tworzyć, a Phil czy wcześniej Richie takie solówki odgrywają na poczekaniu. Nie mówię, że John S. nic nie potrafi, ale jego sola są takie raczej "flat", aczkolwiek np. w Teardrop Shanks robi robotę, zajebisty klimat i fajna gitara! Właśnie z takich różnych względów JBJ to widzi, dlatego niejednokrotnie mówi, też na koncertach, że raczej usilnie namawiał Phila do dołączenia do zespołu, bo wie w czym Pan X jest o 2 klasy lepszy. Może inaczej - jakie utwory potrzebują Phila.
Solówki do We Don't Run czy THINFS raczej stworzył Shanks i nie ma co się o to spierać, ponieważ do tego wymiatacza nie potrzeba. Shanks ma studio, ma swoje zabawki. Mógł wszystko nagrać w 2-3 sekundowych fragmentach i ładnie posklejać sobie w PRO tools.

Ponadto stylistyka i sposób gry/frazowania X jest inny. Mniej nerwowy, płynniejszy, lżejszy. Z tym, że ta pozorna większą lekkość wynika z jego skilla. Phil ewentualny ciężar w grze bierze jedynie z brzmienia, a i tego ciężaru w brzmieniu jak na lekarstwo.

"Ciężar", choć tutaj bardziej pasowałoby powiedzieć/napisać SUROWOŚĆ brzmienia Shanksa bierze się - co naturalne - z mniejszej biegłości w operowaniu na gryfie.

Sambora był gdzieś pośrodku nich dwóch. Z tym, że Rychu nie będąc wymiataczem ma ten nerw, czy to w bandingu za co chyba każdy z nas go kocha, czy w prostych ozdobnikach.

Wracając jednak do "sporu"...

Wystarczy sobie przypomnieć takie House Live Warszawa... Proste chordy X po solówce JS zabrzmiały obłędnie... Czucie, vibratto, luz sceniczny... Ale to nie studio.

Paradoksem jest dla mnie fakt, że Filipek jak na takiego wymiatacza w ogole nie używa wajchy.

I puentując... Phil X wie jak grać (świetny sideman, który prawdopodobnie zagra wszystko), bo ma warsztat, ALE... więcej liryki w grze na o dziwo Pan Producent (wie co chce grać).
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: M »

Co do albumu... Napiszę później...
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: Adrian »

Po kilkukrotnym odsłuchaniu potwierdzam. Wokal Jona w obu jest wyśmienity. Do takich ballad pasuje idealnie. Ryzykując album balladowy zdecydowanie widzę miejsce dla obu na płytce.
Shine - świetny klasyczny utwór w rytmi wykorzystywanym ostatnio przez MSPreachers czy Ed Sheeran. Fajna solówka
Luv Can - Pierwsze prześłuchanie ok, ale kolejne.. druga częśc daje ciary. Wyśmienita! To wspólne śpiewanie daje ciary!

ps. Chciałem kilku osobom wysłać "Kupon rabatowy", ale wszystki wiadomosci mam w "do wysłania". Lepiej bedzie jak sami się odezwiecie bo wtedy lepiej to działa.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: monjovi »

Cześć Wam ^_^

Na początku tylko powiem, że nie czytałam poprzednich komentarzy i nie słuchałam snippetow. Znałam tylko single, płytę włączyłam pierwszy raz w całości bez żadnych spoilerów.
Pierwsze trzy utwory, mogłyby dla mnie nie istnieć, fatalny wybór singli.
Dalej robi się lepiej, na uwagę zasługuje na pewno Story of love, przeurocza ballada, nie wiem czy aż nie za bardzo, za to outro robi wielkie wrażenie, gdyby ten utwór był cały w takim klimacie... Ale nie można mieć wszystkiego, za to Można się pobujać do walczyka. ;-) Brothers in arms, słyszę Sleep when I am dead i bardzo dobrze, fajny rock n rollowy kawałek, nie spodziewałam się, że jeszcze nagrają taką piosenkę. Blood on the water, dobre, ambitne, naleciałosci z Dire Straits, zwłaszcza gitara a'la Knopfler. ale! Ale tak bardzo bardzo słyszę tam Dry County... że w refrenie w głowie chce śpiewać tekst DC, jednakże nie narzekam, fajnie, że panowie (Jon) sięgają do lat 90. Let it rain energiczne, pozytywne jest ok, słyszę troszkę blood on blood. Lower than flag, jakoś przeszłam obok obojętnie. Unbroken, byłoby dobrze gdyby nie Oda do radości (why?:|), ale utwór z przesłaniem, weterani wojenni, pieski, jestem na tak.

Bonusy bardzo pozytywnie! Świetne ballady, z wyrazem, żadne flaki z olejem, szkoda, że to tylko dodatki.

Ogólnie jest dobrze, wiele znanych już mi melodii, wielokrotnie słyszanych, ale chłopaki powielają w końcu to, co kiedyś wychodziło im najlepiej, a nie kolejne badziewia, biegnące na plastikowej melodyjce Johna Sh.

Albumu posłucham na pewno dłużej, a kilka utworów zostanie na mojej playliście.

Pozdrawiam moi mili!
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 627
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: Bon Jovi »

A chyba nikt nie zauważył że mamy kolejne (Lyric Video) - "Brothers In Arms" - mój ulubiony utwór z całego albumu :-).


W "Luv Can" rzeczywiście chórki na końcu robią swoje, aż ciary też mam :-), "Shine" także jest ładną balladą.
P.S. Adrianie wielkie dzięki :-)
Ostatnio zmieniony 2 października 2020, o 14:56 przez Bon Jovi, łącznie zmieniany 1 raz.
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: Adrian »

Dla tych co kupony jeszcze nie dotarły ;)
https://www.youtube.com/watch?v=oC4HcVWauEs
https://www.youtube.com/watch?v=gr2Z2YBYDiA
Bon Jovi pisze:P.S. Adrianie wielkie dzięki :-)
:)
monjovi pisze:Pozdrawiam moi mili!
Dzięi za recenzje. Również pozdrawiamy :D
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 627
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: Bon Jovi »

"Luv Can" to znakomity kawałek na zamknięcie płyty, wiem że chodzi dla wytwórni o kasę, ale poza pierwszym albumem Bon Jovi drugim i trzecim oraz BB, pozostałe miały po 12 utworów w standarcie (These Days wydanie europejskie 14, KTF 13 :-) przed zremasterowaniem), czy koniecznie tylko na Japoński rynek musi iść wydawnictwo wzbogacone o dodatkowe utwory? Rozumiem 20 lat temu, ale dziś kiedy można kupić w wersji elektronicznej utwory, takie wydawanie płyt pociętych nie ma najmniejszego sensu. Bo to tylko zniechęca od posiadania CD, tylko zachęca do posiadania wersji mp3/waw/wma.

Osobiście uważam że z tymi bonusami album jest piękny i każdy dźwięk działa mi na zmysły. Mi nie przeszkadzają te 3 utwory na początku, właśnie dzięki temu że różnią się od pozostałych, sprawiają że cały album jest bardzo ciekawym wydawnictwem. Oczywiście album These Days w moim sercu na zawsze zajmuje pierwsze miejsce, ale ten nowy album "2020" jest naprawdę tego czego oczekiwałem, poprzednie także mi się podobały, ale ten ma tak dobrze dobrane instrumenty i jest dopracowany że nie mogę go przestać słuchać. Będę musiał wziąć urlop z pracy ...
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 627
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: Bon Jovi »

"Let It Rain" (Lyric Video).
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”