"Bon Jovi 2020" (nowy album)

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
FraterMajor
Patron www.bonjovi.pl
Patron www.bonjovi.pl
It's My Life
It's My Life
Posty: 108
Rejestracja: 3 września 2007, o 20:28
Ulubiona płyta: Bootlegi pro
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: FraterMajor »

Nie minął rok od koncertu, który - bez względu na jakość tekstów i głos Jona - przeżywaliśmy jak święto, a tu proszę - jakie emocjonujące dyskusje :D
W temacie tekstów mam pytanie - na ile te hity (oprócz IBTFY) były tekstowo pisane przez Desmonda Childa? Bo widzę, że figuruje jako współautor do większości hitów pomiędzy SWW a TD.
2019-07-12 - Warszawa, Polska
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3515
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: prezes1 »

FraterMajor pisze:Nie minął rok od koncertu, który - bez względu na jakość tekstów i głos Jona - przeżywaliśmy jak święto, a tu proszę - jakie emocjonujące dyskusje :D
W temacie tekstów mam pytanie - na ile te hity (oprócz IBTFY) były tekstowo pisane przez Desmonda Childa? Bo widzę, że figuruje jako współautor do większości hitów pomiędzy SWW a TD.
Desmond Child to kompozytor, song-doctor i spec od chóralnych refrenów. Na teksty miał śladowy wpływ.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: M »

prezes1 pisze:
FraterMajor pisze:Nie minął rok od koncertu, który - bez względu na jakość tekstów i głos Jona - przeżywaliśmy jak święto, a tu proszę - jakie emocjonujące dyskusje :D
W temacie tekstów mam pytanie - na ile te hity (oprócz IBTFY) były tekstowo pisane przez Desmonda Childa? Bo widzę, że figuruje jako współautor do większości hitów pomiędzy SWW a TD.
Desmond Child to kompozytor, song-doctor i spec od chóralnych refrenów. Na teksty miał śladowy wpływ.
Z tego co znalazłem na temat pisania "Prayera" wynikało by coś z gołą innego?
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3515
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: prezes1 »

M pisze:
prezes1 pisze:
FraterMajor pisze:Nie minął rok od koncertu, który - bez względu na jakość tekstów i głos Jona - przeżywaliśmy jak święto, a tu proszę - jakie emocjonujące dyskusje :D
W temacie tekstów mam pytanie - na ile te hity (oprócz IBTFY) były tekstowo pisane przez Desmonda Childa? Bo widzę, że figuruje jako współautor do większości hitów pomiędzy SWW a TD.
Desmond Child to kompozytor, song-doctor i spec od chóralnych refrenów. Na teksty miał śladowy wpływ.
Z tego co znalazłem na temat pisania "Prayera" wynikało by coś z gołą innego?
I to jest ten śladowy wpływ. ;) Nie wiesz ile napisał Jon a ile Desmond. Wiesz tylko o backgroundzie piosenki, jej bohaterach. I to jest to co ich łączy. :)
Za oficjalnego Prayera odpowiada przede wszystkim Richie(poza zaśpiewami w refrenie i tekstem).
Przez śladowy wpływ chodziło mi o to że Desmond nie raz poprawiał im refreny, poszczególne słowa, rymy, wyrażenia etc. Ale to nie znaczy że pisał teksty bo tego nie robił.
Kompozycja która jest prawie w całości Desmonda to Bad Name. Zresztą nie raz to robił biorąc co swoje(piosenki które napisał dla Bonnie Tyler czy Belindy Carlisle) i wykorzystywał gdzieś indziej. Ale o tym już dyskutowaliśmy lata temu z Adrianem... :)
Natomiast Desmond oczywiście pisał pełne piosenki(dla siebie i innych) ale my tu mówimy o współpracy z BJ.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3515
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: prezes1 »

Poza tym, nie jestem żadną wyrocznią. Wiedzę czerpałem z książek, artykułów i wywiadów(szczególnie jeden obszerny był z Desmondem). Desmond to dobry kumpel Jona i Richiego. Nie powie o nich złego słowa. A szkoda, bo jakby się pokłócili to może dowiedzielibyśmy się ciekawych szczegółów. ;)
Poza prawie gotowym Bad Name łatwo mi sobie wyobrazić że gotową piosenkę pt. 'I'd Die For You' przyniósł im Desmond(razem z tekstem). :) Child jest pianistą, wszystko pasuje, right? ;)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
JoviGirl<3
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 35
Rejestracja: 9 lipca 2019, o 21:03
Ulubiona płyta: Slippery When Wet

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: JoviGirl<3 »

Tak trochę wracając do tematu :)) na kanale Fabinho Jovi właśnie pojawiło się Limitless - Alternate version ;)
https://www.youtube.com/watch?v=YBO5vF6 ... dex=2&t=0s
When the world keeps trying to drag me down, i've gotta raise my hands, gonna stand my ground!
Ewelina

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: Ewelina »

Wybaczcie za offtopa, nie wiem, gdzie to wkleić. Ostatnio usłyszałam oficjalną wersję do akustycznego Prayera '94 i coś mi to przypomniało.. https://www.youtube.com/watch?v=o_1twHhqOOw czy mam jakies zwidy, czy to naprawdę ta sama linia?!
Awatar użytkownika
JonetteBJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 375
Rejestracja: 2 października 2017, o 12:07
Ulubiona płyta: These Days

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: JonetteBJ »

A oto pierwsze ever wykonanie Limitless live ;)
https://youtu.be/nJYaGxxoVYo
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

...And I guess I'd rather die than fade away!
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 629
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: Bon Jovi »

Bardzo fajna wersja z głosami na żywo do wersji instrumentalnej podpiętymi :-) Cieszy mnie że nasz zespół Bon Jovi jak i sam JBJ są coraz bardziej aktywni w internecie. Oby coraz więcej było występów, na obecną chwilę, takich.
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: M »

Bon Jovi pisze:Bardzo fajna wersja z głosami na żywo do wersji instrumentalnej podpiętymi :-) Cieszy mnie że nasz zespół Bon Jovi jak i sam JBJ są coraz bardziej aktywni w internecie. Oby coraz więcej było występów, na obecną chwilę, takich.
Zależy jak na to spojrzysz... Konkluzja może być przecież także smutna... Po pierwsze - wartość artystyczną schowana do... kieszeni, czyli jedynie odcinanie kuponów.
Po drugie, wszystkie główne partie (pomijając, że proste jak gwóźdź) gra maestro Shanks, a X rzuca piórami bez powodu. Kuriozum. No i ten żenujący "gag" z kubkiem... Cóż, są również pozytywy o których pisałeś powyżej...
Awatar użytkownika
pathfinder
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 144
Rejestracja: 16 września 2005, o 19:36
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Kraków

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: pathfinder »

Zmieniła się kolejność piosenek. Wyleciało Luv Can i Shine. Wskoczyły, a jakże American Reckoning i Do What You Can. Biorąc pod uwagę jakość trzech ostatnich singli, nie jestem pewien czy jestem ciekaw reszty. Podkreślę - Unbroken lubię - pozostałych znanych - nie znoszę.

https://play.google.com/store/music/alb ... ajqq&gl=PL
usunięty użytkownik 4858

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Luv Can i Shine będą na deluxie
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3515
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: prezes1 »

Tomker pisze:Luv Can i Shine będą na deluxie
Ja celuję w deluxa. Więc jakby był problem z zakupem to pomożesz Tom jak ostatnio? :)
Może być ciekawy album, 90% piosenek Jon napisał sam. Takie kolejne solo JBJ.
Byłoby idealnie gdyby się jeszcze produkować sam nauczył... ;)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
usunięty użytkownik 4858

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

prezes1 pisze: Ja celuję w deluxa. Więc jakby był problem z zakupem to pomożesz Tom jak ostatnio? :)
no pewnie! :)
usunięty użytkownik 4858

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

link do filmiku z youtuba Jennifer Nettles, w którym razem z Jonem zapowiadają nową wspólną wersję Do What You Can:
https://youtu.be/L_m1uLU9UW4
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”