Ranking Teledysków - This House Is Not For Sale

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Ranking Teledysków - This House Is Not For Sale

Post autor: Adrian »

Hej. Zapraszam do zrobienia swojego osobistego rankingu teledysków do piosenek z najnowszego albumu. Ranking ten można po każdym teledysku aktualizować.

Moje:
01.Born Again Tommorow - 6/6 - Energiczny, dopracowany, dzieje się dużo, bardzo dobra praca kamery, dobry casting. Klip utrzymuje tempo i charakter utworu.
02.The Devil's In The Temple - 5.5/6 - Fajnie zrealizowany. Pomimo, że niewiele się dzieje to jest akcja. Pani atrakcyjna a i fajna rola Jona. Nie robi nic a jednak potraf przekazać emocję. Z teledyskiem robi się to jak Damned wspomniał "Protest song". Oglądałem z przyjemnością kilka razy ;)
03.God Bless This Mess - 5.5/6 - No i to jest idealny przykład jak dobrze zrealizowany klip może wpłynąć na lepszy odbiór utworu. Klip oparty jest na połączeniu "I Believe" z klimatami reżysera m.in "Neon Demon" czy "Drive". Bardzo dobra praca kamery i świetne efekty oraz filtry. To co nie wypaliło do końca w "Superman Tonight" tutaj udało się idealnie. Oglądając filmik z nagrywania klipu można było się uśmiać bo Jon wyglądał komicznie. Tutaj jest to jednak tak dobrze pocięte, że wygląda to naturalnie, z energią i feelingiem. Muszę przyznać, że bardzo, ale badzo mi się ten klip podoba, a pierwszy refren jest wręcz genialnie przedstawiony. W takiej konwencji widziałem klip do Devila. Nadaję on "God Bless" jeszcze większego pazura.
04.This House Is Not For Sale - 5/6 - Szybki, dobre scenerie, ciekawy, widać że dopracowany
05.Knockout - 5/6 - Niby już z niższym budżetem, ale jakoś mi się podoba i oglądałem go więcej razy niż nie jeden wysokobudżetowy klip BJ.
06.Roller Coaster - 5/6 - Energiczny, żywy, z pomysłem i ciekawymi rozwiązaniami. Jedynym minusem jest brak motywu przewodniego.
07.Scars On This Guitar - 4.5/6 - Zwyczajny, ale bardzo miło się ogląda. Generalnie piosenka jest tylko ok, ale z klipem jakoś lepiej się ją słucha.
08.NewYears Day 4.5/6 - No niby nudny, bez większych emocji i wyrazu. Jednak jeśli weźmiemy zawarte w nim treści jako metafory (alkohol = Richie / Szerokie wody = nowy kierunek BJ, Zawracanie znad przepaści), to klip nabiera sensu. Bez większego szału, ale całkiem dobry.
09.Labor Of Love - 4.5/6 - Fajne i oczywiste nawiązanie do Wicked Games. Przykuwa oko.
10.Come Up To Our House - 4/6 - Ciepły, przyjemny, z klimatem Stranger Things, ale generalnie nic się nie dzieje.
...To be continued...
Ostatnio zmieniony 6 stycznia 2017, o 11:55 przez Adrian, łącznie zmieniany 6 razy.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ranking Teledysków - This House Is Not For Sale

Post autor: Damned »

Adrian, czy mógłbyś uzasadnić dlaczego uważasz że teledysk do Knockout jest niskobudżetowy?
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ranking Teledysków - This House Is Not For Sale

Post autor: Adrian »

Damned pisze:Adrian, czy mógłbyś uzasadnić dlaczego uważasz że teledysk do Knockout jest niskobudżetowy?
Kamera, 1 miejsce zespołu, ujęcia z jednej lokalizacji czy czas w jakim rozgrywa się klip (dobry klip można nagrywać w kilka dni). Generalnie jak się ogląda Memory, Everyday, IML itp to od razu widać dynamikę, jakość obrazu, mnogość elementów itp. Knockout jest oczywiście pomiędzy wyższym budżetem jak THINFSale a niższym jak Labor czy Come Up.
No takie jest moje odczucie. Może wydali więcej kasy, ale w moim odczuciu tego nie widać ;) co nie oznacza, że to zły klip ;)
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3515
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Ranking Teledysków - This House Is Not For Sale

Post autor: prezes1 »

A propos teledysku do Scars, w kilku ujęciach widzimy jakiegoś zacnego łiskacza. :)
To jak to jest? Rycho nie może a Jonny się posiłkuje po każdym show??? I jeszcze się chwali w klipie? ;) :D
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ranking Teledysków - This House Is Not For Sale

Post autor: Adrian »

prezes1 pisze:A propos teledysku do Scars, w kilku ujęciach widzimy jakiegoś zacnego łiskacza. :)
To jak to jest? Rycho nie może a Jonny się posiłkuje po każdym show??? I jeszcze się chwali w klipie? ;) :D
No własnie widzimy łiskacza . Z Rryskiem nigdy nie robili takich ujec bo głupio pokazywać stos pustych butelek :3
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Ranking Teledysków - This House Is Not For Sale

Post autor: Fromasz1899 »

ja chyba poczekam z oceną jak wyjdą wszystkie teledyski i zobaczę jak to wyjdzie :P
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ranking Teledysków - This House Is Not For Sale

Post autor: Adrian »

Aktualizacja ;)
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”