Oceny - Burning Bridges

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

usunięty użytkownik 4858

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Masz wiele racji. Mnie jednak ciekawi odmienny punkt widzenia ludzi z "poza forum" (tym bardziej, że zdarzają się i wypowiedzi byłych forumowiczów)

Póki co kolejna wypowiedź na temat Burning Bridges (tekst tylko dla chętnych, Mariusz, nie czytaj ;) ):
http://blognawiedzonego.blogspot.com/20 ... -2015.html
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: Damned »

Z poprzednim albumem BJ autor obył się bardzo podobnie (tak jakby pomiędzy BB i WAN nie było różnicy), ale uwaga, już 3 miesiące później uderzył się w pierś i skruszony napisał:
[font=Georgia]"niedawno przecież ja sam, na tymże, a nie innym blogu, zjechałem najnowsze dzieło Jona i kolegów "What About Now". Proszę Państwa, każdy ma prawo do chwilowego zgłupienia i napisania sobie jakiś tam nieprzemyślanych bzdur. Ja także.(...)"[/font]
i teraz kwintesencja:
[font=Georgia]"Po środowym koncercie na PGE Arenie w Gdańsku, powiem Państwu, zupełnie inaczej postrzegam najnowsze kompozycje, bo każdy kto był tam w środku tego bursztynowego spodka wie, jak chłopaki zagrali, no i jakie "ciary" biegały po ciele"[/font]
Cóż, to za pewne kolejny znawca rocka, który w temacie BJ zaciął się na SWW i NJ. Ale co w tym dziwnego, skoro to jedyna słuszna wersja historii powielana w kraju nad Wisłą. Olać to :)
Awatar użytkownika
AxeL
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 852
Rejestracja: 10 grudnia 2005, o 22:23
Lokalizacja: Przemyśl/Warszawa

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: AxeL »

Przesłuchałem BB ok 50 razy wiec mogę napisać coś na chłodno.

1. A Teardrop to the Sea 5:07 8/10
Mocny punkt i fajne rozpoczecie płyty. Fajnie ze jak sie wkłada płyte do odtwarzacza to nie chce sie dawać next
2. We Don't Run 3:17 7/10
Tutaj ten kawałek jak dla mnie stracił troche, najbardziej rockowy ale za duzo PC w nim
3. Saturday Night Gave Me Sunday Morning 3:23 5/10
Wtórny, nic nowego znowu typowe bon jovi po Crashu
4. "We All Fall Down" 4:05 3/10
Ta piosenka jest jak czekolada, za słodka
5. Blind Love 4:48 4/10
One Man Show Jona które prawie zawsze przełaczam dalej w połowie, sadze ze Amen jest bardziej do przesłuchania, mimo ze głos Jona brzmi tutaj bardzo fajnie brakuje mi w połowie czegos co ma Thick as Thieves
6. "Who Would You Die For" 3:54, 8/10
Dłuższa solówka gdyby była oraz irytuje mnie moment 4 krotnego powtarzania I want to know what makes you feel I want to know love truly heals. Reszta super.
7. "Fingerprints" 5:58 9/10
Mój faworyt. Najlepsza ballada od memory albo nawet thank you for loving me
8. "Life Is Beautiful" 3:22 3/10
Tutaj tekst jak na zespół któy gra 30 lat i lider który jest po 50 to troche słaby, oczywiscie wtórne, mam wrażenie ze słyszałem coś podobnego wiele razy
9. I'm Your Man 3:44 7/10
Mam wrażenie ze Jonemu brakuje czasem weny. Przed BWC na trasie TC czesto spiewał alleluja, to na WAN nagrał Amen - marnego clona. Teraz spiewa z KOS https://www.youtube.com/watch?v=-fd1niRe2XQ i mamy I'm your man, fajnie crashowe
10. "Burning Bridges" 2:44 6/10
Tutaj do końca nie wiem czy to do wydawnictwa czy do Richiego. O co chodzi z Saint-Tropez ? Wie ktoś?
"These days - there ain't a ladder on these streets" - BJ These Days
M

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: M »

Tomker pisze:Masz wiele racji. Mnie jednak ciekawi odmienny punkt widzenia ludzi z "poza forum" (tym bardziej, że zdarzają się i wypowiedzi byłych forumowiczów)

Póki co kolejna wypowiedź na temat Burning Bridges (tekst tylko dla chętnych, Mariusz, nie czytaj ;) ):
... Za późno... Przeczytałem ;) Oczywiście kolejne potwierdzenie, że jeśli czegoś nie znasz/nie lubisz to na siłę się nie przekonasz. Kto wie, może ja się mylę (może się po prostu nie znam) i Pan Autor Masłowski lepsze gitary i solówki wymyśla "przy śniadaniu" grając jednym palcem ;)

Było nie było - każdy kto cokolwiek gra raczej wie jak ciężko zrobić dobry porządny riff. Może być banalny (nawet akordowy) ale... jesli jest dobry to JEST DOBRY i tyle :D

Kiedyś pisałem, że wielbiciele mocniejszych brzmień w temacie Bon Jovi wypowiadają się raczej pozytywnie. Może dlatego, ze w BJ nie szukają na siłę czegoś czego tam znaleźć się nie da.

Mnie osobiście męczy dwupłytówka gunsowskiej "Iluzji" (przebrnęliście kiedykolwiek całość? Ja jedynie drugą część ;) ), histeryczne (i nie tylko) Def Leppard ale... po co tym faktem zamęczać innych? Do Sepultury, Screaming Trees czy Alice in Chains i tak nikt na siłę się nie przekona ;)

W pewnym wieku chyba "kładziemy lachę" na to co o albumie XYZ myslą inni. Szkoda życia by walczyć z wiatrakami ;) Bon Jovi=Rock. Bon Jovi=Legenda i zgodnie z logo na koszulce JBJ z sesji "Crush" BON JOVI FOREVER! ;)

Damned pisze: (...) kolejny znawca rocka, który w temacie BJ zaciął się na SWW i NJ. Ale co w tym dziwnego, skoro to jedyna słuszna wersja historii powielana w kraju nad Wisłą. Olać to :)
Rozmowa z kuracjuszem z Kanady: (prawdziwa historia) ;)
- Co Pan sądzi o AC/DC?
- Lubię ale wolę Bon Jovi...
Po chwili.
- Ja w sumie też ;)
usunięty użytkownik 4858

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Damned pisze: Cóż, to za pewne kolejny znawca rocka, który w temacie BJ zaciął się na SWW i NJ. Ale co w tym dziwnego, skoro to jedyna słuszna wersja historii powielana w kraju nad Wisłą.
Coś z tym zacięciem na SWW w polskojęzycznych "recenzjach" rzeczywiście jest na rzeczy :D
Ale co do samego punktowania BJ: poza PL też jest słabo... Przykład pierwszy z brzegu. (styl pseudo recenzji, dużo gorszy od rodzimych). Znany portal MelodicRock - ocena: Horrendous. 10!/100:
http://www.melodicrock.com/articles/rev ... ges-review
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: monjovi »

AxeL pisze:Tutaj do końca nie wiem czy to do wydawnictwa czy do Richiego. O co chodzi z Saint-Tropez ? Wie ktoś?

Jon jasno zaznaczył, że to piosenka dla wydawnictwa, a z St. Tropez chodzi zapewne o to, że prezesi czy zarządcy takiej wytwórni płytowej są bogaczami, którzy spędzają wolne chwilę z przyjaciółmi w willach nad Lazurowym Wybrzeżem. A zatem, póki co mogą rozkoszować się płytą/kopniakiem w tyłek od Bon Jovi w Saint-Tropez wraz ze swoimi ziomkami, a gdy kopną kalendarz i pochłonie ich inferno zaśpiewają (sing along) z Lucyferem :D To tak na ''babski'' rozum ;)
Tomker pisze:Ale co do samego punktowania BJ: poza PL też jest słabo... Przykład pierwszy z brzegu. (styl pseudo recenzji, dużo gorszy od rodzimych). Znany portal MelodicRock - ocena: Horrendous. 10!/100:
http://www.melodicrock.com/articles/rev ... ges-review
Oho, chyba ktoś wstał lewą nogą, niech idą posłuchać AC/DC.

Cóż przynajmniej Burning Bridges podoba się fanom, WAN nawet tego nie osiągnęło, jest progres ! :D
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: Damned »

monjovi pisze:
AxeL pisze:Tutaj do końca nie wiem czy to do wydawnictwa czy do Richiego. O co chodzi z Saint-Tropez ? Wie ktoś?

Jon jasno zaznaczył, że to piosenka dla wydawnictwa, a z St. Tropez chodzi zapewne o to, że prezesi czy zarządcy takiej wytwórni płytowej są bogaczami, którzy spędzają wolne chwilę z przyjaciółmi w willach nad Lazurowym Wybrzeżem.
Dokładnie. Saint Tropez, Monaco - znane miejsca owiane legendami, w których każda "gruba ryba" musi mieć swoją letnią rezydencję ;)
M

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: M »

monjovi pisze:
Oho, chyba ktoś wstał lewą nogą, niech idą posłuchać AC/DC.

Cóż przynajmniej Burning Bridges podoba się fanom, WAN nawet tego nie osiągnęło, jest progres ! :D
Dzisiaj po raz pierwszy przesłuchałem najnowsze AC/DC czyli album "Rock Or Bust". O jeden raz za dużo ;) Ani jednego kawałka, który miałby w sobie cokolwiek. Smutne bo w sumie lubię tych nieokrzesanych Australijczyków ale... z krótkich spodenek fajnie było by kiedys wyrosnąć. Dla masochistów.
Miracle-BJ
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2014
Rejestracja: 7 sierpnia 2011, o 16:59
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: Miracle-BJ »

To może ja napiszę coś o BB. Płyta mnie zaskoczyła bardzo pozytywnie. Zaskoczył mnie przede wszystkim vocal Jona, jest czysty, wyrazisty, a i zadziorny a wręcz drapieżny, taki jaki oczekiwałam, a nie ciężki i męczący. BB przebija i TC i BWC! Całość oceniam na 7/10.

A Teardrop To The Sea - 7/10 – ciekawy utwór, trochę mroczny i ciężki, denerwuje mnie trochę solówka, mogłaby być wyraźniejsza, ale całość świetna.

We Don't Run - 8/10 – dziwna kompozycja jak na BJ, ale zarąbista, wieje nowoczesnością, refren cudowny. :brawo:

Saturday Night Gave Me Sunday Morning - 6/10 – z początku nie byłam przekonana, ale z czasem zmieniam zdanie. Piosenka fajna, lekka i przyjemna, do bujania na każdej imprezie. Pozytywny i wesoły klimat, jestem na tak. :))

We All Fall Down - 5/10 – można przesłuchać, ale nie zapamiętuje się długo.

Blind Love - 4/10 – coś nie wyszła ta balladka, nudna i długa.

Who Would You Die For - 9/10 - fantastyczny utwór, z pazurem, ten głos i krzyk, kompozycja bardzo ciekawa i zachwycam się nią! :o

Fingerprints - 10/10 – jestem zakochana po uszy w tym utworze, mogę słuchać non-stop, z pierwszym dźwiękiem ma jakąś tajemnicę, którą nie umiem określić. W każdym razie mnie osobiście wzrusza, zachwyca i dodaje jakiejś niepowtarzalnej energii. Obydwie solówki piękne i cały utwór na dychę. :jupi:

Life Is Beautiful - 5/10 - łoo łoo do wycięcia, poza tym da się słuchać , aczkolwiek nie zachwyca.

I'm Your Man - 8/10 – rockowo się zrobiło, rytmicznie i świeżo, jestem na tak, tak, tak :brawo:

Burning Bridges - 8/10 – oczy mi wyszły z orbit jak ją pierwszy raz usłyszałam, cholera piknik country! Uważam, że jest to piosenka z jajem! Jon miał dobry pomysł, całkowicie na luzie a zarazem wyśmiewająco żegna się z … . No właśnie z kim tak naprawdę? Tekst pasuje i do RS i wytwórni. :P

A co do bonusu Take Back The Night – jednym słowem określam - katastrofa.

Z czasem pewnie jak zawsze zmieni się moja ocena, ale dzisiaj wygląda to właśnie tak. :)
BJ - It's my life - Always !
M

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: M »

Płytę przesłuchałem już ze 100x (pewnie z 50 ale co tam) więc "oceny na chłodno"

1. Teardrop To The Sea - najlepsza solowa piosenka JBJ od czasów "Destination Anywhere" 5/5. Chyba najlepszy utwór na płycie. Świetne rozpoczęcie. Miło się do tego wraca. Plus za tekst...

2. We Don't Run - piosenka-zagadka. Niby najmocniejsza w zestawieniu ale... juz razi kolejne "łooo" w kolejnym wstępie. Z plusów - świeżość. Nie mogę jednak od początku oprzeć się wrażeniu, że piosenka jest jedynie "zesztukowana" albo sprawia takie wrażenie. 3/5

3. Saturday Night Gave... - standardowo, bezboleśnie. Nihil Novi 3/5

4. We All Fall Down
- mi się podoba. Wstydu nie przynosi, szału też nie ma 2,5/5

5. Blind Love - czy uwierzycie w to, że dawno żadna ballada BJ tak mi się nie wbiła pod kopułę? Ostatnia to chyba... Thank You For Loving Me. Fajna liryka, estetyczny całokształt. Minimalizm. JBJ solo II. Kupuję. 4/5

6. Who Would You Die For - nadal nie lubię tych zwrotek.Clubbing? ;) Piosenkę na powierzchni utrzymuje jedynie - jak najbardziej świadomie - rewelacyjny refren. Kiedy JBJ śpiewał tak porywająco? 4/5

7. Fingerprints
- w czasie odsłuchów snippetów w ogóle mi nie podchodził ten kawałek. Z czasem było jedynie lepiej. Co jak co - w duchu BJ. Brawa dla JBJ, brawa dla Shanksa. Świetny kawałek. 5/5

8. Life is...
- Davidowe "ło ooo o" jakoś mnie nie porywa. Najgorszy kawałek w zestawieniu. 2/5

9. I'm Your Man - oklepane, rockandrollowe i luzackie. Balansowanie pomiędzy odgrzewanym kotletem, a graniem z jajami ;) Solidnie, prosto, pearljamowo - i za to plus. 4,5/5

10. Burning Bridges
- 5/5 albo 0/5. Wyśrodkujmy... ;) W granicach rozsądku - 3/5. Morda sama się uśmiecha.

Koniec końców - nadal lubię słuchać tego krążka. Badrdzo dobry plus czyli "trójeczka" ;)
usunięty użytkownik 4858

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

"recka" i ocena od Chaina dla magazynu Gitarzysta:
http://www.magazyngitarzysta.pl/muzyka/ ... idges.html
Brand New EVENo

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: Brand New EVENo »

Tak zwany "live timing", czyli oceny wystawiane bezpośrednio po pierwszym odsłuchu.

1. A Teardrop to the Sea 7/10
Wow! Nieprawdopodobne zaskoczenie, bo piosenka naprawdę fajna. Może fragment pomiędzy drugim refrenem, a końcową partią jakiś chaotyczny i bez pomysłu na zgrabne przejście (którym równie dobrze mogła być solówka), ale utwór wydaje się być dokładnie taki, jak powinien. Wszystko się zgadza, nic do zarzucenia.

2. We Don't Run 3/10
No i pozytywny wstęp od razu zaprzepaszczony. Because We Can, Shake It Off, cośtam cośtam. Melodia fajna, ale muzycznie to nawet nie przypomina tej lepszej komercji/popu, a zdecydowanie bardziej to współczesne szambo. Jakieś BZZZZTTTTT i WRRRRRRRRR w tle, nienawidzę tego, a wciskają to dzisiaj w każdą piosenkę w radiu.

3. Saturday Night Gave Me Sunday Morning 5/10
Ta sama piosenka po raz osiemdziesiąty, ale jeśli coś jest sprawdzone, to czemu nie? Na poziomie Born To Follow, bez szału. Ale w odróżnieniu od We Don't Run, ta piosenka stoi po tej dobrej stronie popu. Stronie, której słuchanie nie drażni, nie irytuje i jest całkiem przyjemnym, choć mało oryginalnym doświadczeniem.

4. We All Fall Down 5/10
Zapychacz, mam rację? Niezłe, ale się dłuży, choć trwa ledwo 4 minuty.

5. Blind Love 2/10
Od pierwszych sekund czułem, że to będzie słabe. Na tyle, że po dwóch minutach przewinąłem do czwartej i... nic się nie zmieniło!

6. Who Would You Die For 4/10
Zaraz się okaże, że zapychacz jest mocnym punktem płyty.

7. Fingerprints 7/10
Zaczytałem się w coś (w dyskografię Taylor Swift, lol) i zapomniałem tego słuchać, ale jak się ocknąłem to był całkiem niezły fragment, po którym nastąpił kolejny niezły fragment i to gitarowy! Koniec końców - fajny numer.

8. Life Is Beautiful 3/10
Zapychacz, to słychać. Po prostu razi po uszach, że proces powstawania tej piosenki był taki, że Jon pomyślał "Dawno nie napisałem żadnego utworu, dzisiaj muszę napisać". Jakiś tekst jest, jakaś melodia jest, jakaś piosenka gotowa.

9. I'm Your Man 6/10
Piosenka miała potencjał, aby stać się najmocniejszym punktem albumu, zamiast tego przypomina po raz kolejny, że pewne rzeczy już nie wrócą i Bon Jovi należy do szerokiego grona artystów, których nowe wydawnictwa są dalekie od świetności. Jest licho, ale stabilnie.

10. Burning Bridges 3/10
Chyba czegoś nie załapałem.

Generalnie lepiej, niż WAN, to oczywiste. Mamy tu trochę uzupełnienia LH, lepszego niż samo LH i kilka kawałków próbujących być na poziomie HAND-a, ale nawet to jest poza możliwościami Bon Jovi. Szkoda, bo to nie było przecież aż tak dawno.
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: Damned »

Billy Falcon, współautor czterech utworów z Burning Bridges opublikował kilka dni temu swoją, akustyczną interpretację "Teardrop to the Sea". Powiedział także, że utwór został napisany w domu Jona. Wygląda na to, że jest to kawałek napisany stosunkowo niedawno.

https://www.youtube.com/watch?v=g0V0q7PhXZI
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: monjovi »

Damned pisze:Billy Falcon, współautor czterech utworów z Burning Bridges opublikował kilka dni temu swoją, akustyczną interpretację "Teardrop to the Sea". Powiedział także, że utwór został napisany w domu Jona. Wygląda na to, że jest to kawałek napisany stosunkowo niedawno.

https://www.youtube.com/watch?v=g0V0q7PhXZI

Kolejna wersja Billego i troche informacji na temat piosenki (powstała w listopadzie 2014) i rzekomej solowej płyty JBJ na która pierwotnie została napisana.

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=gwIs83Se6X4[/BBvideo]
PLEASE SHARE...Thanks!
This demo is a special acoustic version of a song that
appears as Track 1 on the new Bon Jovi record, Burning Bridges.
The song was co-written by Billy Falcon & Jon Bon Jovi in NY City
last November (2014).
It was originally titled "My Worst Enemy" and was intended
for Jon' solo record. Jon then decided to release it on Bon Jovi's final Mercury record, Burning Bridges, which was conceived to fulfill Bon Jovi's commitment to Mercury Records, as the band and label could not agree on terms for the band's recording contract.
Jon then changed the lyric/song title to " A Teardrop to the Sea"
To z facebooka Billego , niestety ja nie mogę odpalić tego fanpage'a :/

Ale reasumując - Teardrop to nowy utwór i żaden odrzut z Cyrkli czy innych Wanów !! :czytaj: :brawo:
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Brand New EVENo

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: Brand New EVENo »

Cóż, przebrnąłem po raz drugi przez to wszystko i mogę wystawić oceny już nie spontaniczne i w odpowiednim kształcie.

1. A Teardrop to the Sea [highlight=#80ff00]POZYTYWNA[/highlight]
2. We Don't Run [highlight=#ff0000]NEGATYWNA[/highlight] (utwór nie jest zły, ale gatunek muzyczny, jaki reprezentuje jest fatalny)
3. Saturday Night Gave Me Sunday Morning [highlight=#ffff00]NEUTRALNA[/highlight]
4. We All Fall Down [highlight=#ffff00]NEUTRALNA[/highlight]
5. Blind Love [highlight=#ff0000]NEGATYWNA[/highlight]
6. Who Would You Die For [highlight=#ff0000]NEGATYWNA[/highlight]
7. Fingerprints [highlight=#80ff00]POZYTYWNA[/highlight]
8. Life Is Beautiful [highlight=#ff0000]NEGATYWNA[/highlight]
9. I'm Your Man [highlight=#ffff00]NEUTRALNA[/highlight]
10. Burning Bridges [highlight=#ff0000]NEGATYWNA[/highlight]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”