Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Smolek »

Z każdym odsłuchem "Walls" jeszcze bardziej podoba mi się. Obecnie to mój TOP 5 "This House Is Not For Sale". I nie mówię tylko o regularnej trackliście, ale także włączam do tego wszystkie bonusy. Więc jest dużo lepiej niż przewidywałem.
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2018, o 14:59 przez Smolek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: prezes1 »

No jak sobie kupiłem porządnej jakości mp3 to czuć różnicę i nawet When We Were Us zaczyna mi się umiarkowanie podobać(chociaż maniera wokalna Jona na początku refrenu jest ciężka do przetrawienia). Ale oczywiście brak porządnego sola i produkcja Shanksa niweczy wiele rzeczy.
Walls - zdania nie zmieniam. Jest dziwna jak na BJ ale podoba mi. Ma fajny klimat, bridge i chórki. Jest ok nawet jak zerżnęli z Imagine Dragons. ;)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Damned »

Na światowych listach reedycja wypadła blado. Album nie powrócił na listy w żadnym kraju. Nowe utwory zostały odnotowane w paru państwach:

When We Were Us

#29 Brazil
#53 Spain
#66 Austria
#118 Ireland
#149 Australia
#177 Italy


Walls

#30 Finland
#45 Brazil
#84 Austria
#117 Ireland
#124 Spain
#192 Australia
prezes1 pisze:Dlaczego to nie jest singlem? Dlaczego nie ma teledysku?
Albo Jon albo ci z wytwórni się zupełnie pogubili...
Pragnę uspokoić prezesa gdyż "Walls" też ma być singlem, a według fankubu Phila teledysk jest już nagrany, a przynajmniej jego część. Może i lepiej, że zostawili ten utwór na deser, bo mają więcej czasu na dopracowanie klipu, a "Walls" zasługuje na lepszy obraz z mocnymi, zapadającymi w pamięć scenami. Brakuje mi rozmachu z czasów Wayne'a Ishama.

"When We Were Us" obejrzałem wczoraj na Tidalu raz i chyba mi wystarczy. Ale żeby nie było, jest tam parę fajnych scen, np. David i Hugh, którzy piją sobie po pół litra rumu na głowę, lub koncertowe ujęcia Jona w strugach deszczu :ok:
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Damned »

Pełniejsze dane z dnia dzisiejszego. Jest i Polska :D

When We Were Us

#12 Brazil
#18 Hungary
#18 Argentina
#29 Greece
#31 Finland
#39 Czech
#42 Austria
#45 Norway
#47 Columbia
#55 Spain
#57 Sweden
#104 Ireland
#149 Australia
#174 Italy


Walls

#8 Brazil
#10 Finland
#17 Argentina
#17 Hungary
#38 Czech
#44 Norway
#46 Columbia
#49 Austria
#56 Sweden
#76 Spain
#84 Poland
#91 Mexico
#103 Ireland
#136 Greece
#192 Australia

Źródło:
http://kworb.net/ww/
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Damned »

House powróci za parę dni na pierwsze miejsce Billboardu!! :zdrowie:

Pewnie zapytacie: Jakim cudem? Do każdego zakupionego biletu trasy, zespół rozesłał w tym tygodniu fizyczny egzemplarz płyty. Co prawda bez nowych utworów, ale to o reedycji zrobi się natychmiast głośno w mediach.
REHABILEJKO

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: REHABILEJKO »

Damned pisze:House powróci za parę dni na pierwsze miejsce Billboardu!! :zdrowie:

Pewnie zapytacie: Jakim cudem? Do każdego zakupionego biletu trasy, zespół rozesłał w tym tygodniu fizyczny egzemplarz płyty. Co prawda bez nowych utworów, ale to o reedycji zrobi się natychmiast głośno w mediach.
Smutne, kupili sobie pierwsze miejsce. Gorzej niż smutne. Żenujące...
Awatar użytkownika
tribe94
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 338
Rejestracja: 7 stycznia 2013, o 17:40
Ulubiona płyta: Keep The Faith
Lokalizacja: Milicz

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: tribe94 »

REHABILEJKO pisze:
Damned pisze:House powróci za parę dni na pierwsze miejsce Billboardu!! :zdrowie:

Pewnie zapytacie: Jakim cudem? Do każdego zakupionego biletu trasy, zespół rozesłał w tym tygodniu fizyczny egzemplarz płyty. Co prawda bez nowych utworów, ale to o reedycji zrobi się natychmiast głośno w mediach.
Smutne, kupili sobie pierwsze miejsce. Gorzej niż smutne. Żenujące...
Jon serio ma bzika na punkcie pierwszych miejsc...
"Everybody's got their cross to bear these days..."
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Adrian »

REHABILEJKO pisze:
Damned pisze:House powróci za parę dni na pierwsze miejsce Billboardu!! :zdrowie:

Pewnie zapytacie: Jakim cudem? Do każdego zakupionego biletu trasy, zespół rozesłał w tym tygodniu fizyczny egzemplarz płyty. Co prawda bez nowych utworów, ale to o reedycji zrobi się natychmiast głośno w mediach.
Smutne, kupili sobie pierwsze miejsce. Gorzej niż smutne. Żenujące...
A jak w większości przypadków to się odbywa.. Pierwsze miejsca w dużej mierze zależne są od kasy włożonej przez wytwórnie w promocje. Dlatego Jon miał pretensje do wytworni na koncertach w o2 za to że nie promuje ich singli. Od kasy i układów zależy jak długo pewne rzeczy będą promowane. Zrobić hit przez ciągłe powtarzanie utworów w radio da się niemal ze wszystkiego. Ostatni album np Metalliki miał bardzo mocną reklame i dużo kasy w nich włożyli.

Wszystko ma 2 strony. Uważam że albumów dodawanych do biletównie powinno się wliczać do billboardu. Co prawda BJ powrócą na 1 miejsce ale jednocześnie szykuje się największy spadek z 1 miejsca w historii .

Dla mnie to dowodzi na brak pomysłu wytwórni na promocje tego zespołu. Zamiast promować single np Walls, Born Again, Roller czy Devil to oni promują Come Up To Our House czy robią takie zabiegi?? Wtf?
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: prezes1 »

Jakie to ma znaczenie czy album będzie znów numerem jeden skoro wciąż nie przegonił Fahrenheita w sprzedaży? ;)
Teraz ma na to szansę a może nawet przegoni jedynkę dzięki 'Walls' i wejściu do Hali Sław?
A wytwórnia i promocja? Teraz Jon się pewnie zastanawia czy dobrze zrobił zostając tam...
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: ROCKSTAR »

Walls...
Pierwszy numer Bon Jovi, od ponad 10 lat w moim zyciu ( od czasow Make a Memory ), ktory maltretuje wiecej, niz 20 razy z rzedu, na playliscie, w moim domowym zaciszu...
Az nie wiem, co napisac wiecej...
REHABILEJKO

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: REHABILEJKO »

Adrian pisze: A jak w większości przypadków to się odbywa.. Pierwsze miejsca w dużej mierze zależne są od kasy włożonej przez wytwórnie w promocje.
Adrian, miło czyta się takie Twoje wypowiedzi.

Jedna rzecz - "w dużej mierze" nie znaczy WYŁĄCZNIE. Zgodze się, że promocja THINFS nie była jakaś powalająca, ale... nie było tez hitu! Od czasów "It's My Life" Bon Jovi nie nagrali żadnego prawdziwego-potężnego hitu. Nie nagrali niczego co zagościłoby na dłużej w świadomości przeciętnego zjadacza chleba. A na hitomanii ten zespół bazował! Śmiem twierdzić, że znienawidzony przez wielu fanów supersingiel z 2000 poradziłby sobie na listach nawet bez promocji. To po prostu był monstrualnie chwytliwy kawałek od którego nie mogłeś się opędzić.
Adrian pisze: Dlatego Jon miał pretensje do wytworni na koncertach w o2 za to że nie promuje ich singli. Od kasy i układów zależy jak długo pewne rzeczy będą promowane. Zrobić hit przez ciągłe powtarzanie utworów w radio da się niemal ze wszystkiego. Ostatni album np Metalliki miał bardzo mocną reklame i dużo kasy w nich włożyli.

Wszystko ma 2 strony. Uważam że albumów dodawanych do biletównie powinno się wliczać do billboardu. Co prawda BJ powrócą na 1 miejsce ale jednocześnie szykuje się największy spadek z 1 miejsca w historii .

Dla mnie to dowodzi na brak pomysłu wytwórni na promocje tego zespołu. Zamiast promować single np Walls, Born Again, Roller czy Devil to oni promują Come Up To Our House czy robią takie zabiegi?? Wtf?
Tutaj bardzo fajne, trafne spostrzeżenia. Z opinią na temat włączania dodawanych płyt do biletów tez się zgodzę.

Co do Metalliki natomiast - ostatni album byłby bestsellerem nawet bez tak dużej reklamy. Samo logo tego zespołu na miliony fanów rocka/metalu działa jak magnes. Bon Jovi takiego statusu niestety nie ma. Ich "jedyną" szansą jest to na czym wypłynęli - zabójczo chwytliwe hity, bo o ambitniejsze granie otarli się na chwilę ponad 20 lat temu otrzymując skrajnie różny odbiór.

Jon ma zagwozdkę i - a niech mnie - dobrze mu tak! Mając wyrobiony styl, markę i miliony nie próbuje się nagle pozyskać nowych fanów, którzy i tak się na to nie nabiorą. Nie oddaje się również gitary komuś kto zwyczajnie nie umie grać (szanujmy Shanksy'ego, szanujmy też swoje uszy). Nie redukuje się gitary do roli odległego tła i wreszcie - po co tyle cyfry i kompesji? ;)

Obstawiam jednak, że następca "House" się pojawi, a Jon kupi sobie kolejne #1 w Ameryce... Pytanie po co? Bo może? Because We Can ;)

Dobrej nocy
REHABILEJKO

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: REHABILEJKO »

ROCKSTAR pisze:Walls...
Pierwszy numer Bon Jovi, od ponad 10 lat w moim zyciu ( od czasow Make a Memory ), ktory maltretuje wiecej, niz 20 razy z rzedu, na playliscie, w moim domowym zaciszu...
Az nie wiem, co napisac wiecej...
O Bracie... Świat się wali ;)
REHABILEJKO

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: REHABILEJKO »

prezes1 pisze:Jakie to ma znaczenie czy album będzie znów numerem jeden skoro wciąż nie przegonił Fahrenheita w sprzedaży? ;)
Za 2-3 lata nikt nie będzie o okolicznościach "zdobycia #1" pamiętał, a będzie to pięnie wygląć w dossier ;) Może tylko o to Jonowi chodzi ;)
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: prezes1 »

A od kiedy ten 'wybitny' pomysł wszedł w życie?
Czy rozesłali też wszystkim co już wcześniej kupili bilety? Czy dopiero teraz dla tych 'świeżych' co właśnie kupują?
Nie wiem po co to. Fani i tak mają po kilka wersji płyty. Sztuczne pompowanie i przegięcie!
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
mario33x
It's My Life
It's My Life
Posty: 164
Rejestracja: 2 grudnia 2012, o 20:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: mario33x »

Zgadzam sie z Rockstarem. Walls pierwszy utwor od baaardzo dlugiego czasu przy ktorym mam ciary. Rewelacja!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”