Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: EVENo »

prezes1 pisze:Jak dla mnie to drugim singlem był Knockout, potem było Labor i Born Again.
Miałem dokładnie ten sam tok myślenia, w takiej kolejności piosenki trafiały na moją listę przebojów i fakt, że ta cała sytuacja z singlami jest taka... nieoficjalna, to tylko zaszkodziło promocji albumu.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Damned »

Nie łatwo odnaleźć się w obecnym rozróżnieniu singla, bo wszystko się zmienia na naszych oczach. Artyści wypuszczają po kilka utworów przed premierą albumu i kręcą teledyski do wszystkich kawałków z płyty. Ale najczęściej nie jest to równoznaczne z tym, że każdy z tych utworów jest - lub będzie - singlem.

Przy "Burning Bridges", jeszcze przed premierą albumu wydano 5 utworów. Każdy z nich można było kupić w wersji cyfrowej w sklepie. Jednak do radia trafiły tylko "We Don't Run" i "Sat Night Gave Me Sunday Morning". Pozostałe utwory traktuję więc jako zapowiedzi.

Wydanie singla oznacza - w sumie niezmiennie od lat - wyznaczenie przez wytwórnię lub artystę utworu, który od określonego momentu ma być grany w stacjach radiowych, telewizyjnych i kandydować do aktualnych list przebojów. Tutaj akurat się nic nie zmienia. To nie radiowiec, tylko wytwórnia decyduje co ma reprezentować album na listach.

Nasuwa się pytanie, po co wydawać "Born Again Tomorrow" w lutym 2017, skoro utwór opatrzony okładką miał swoją cyfrową premierę 7 października 2016? Myślę, że po to, aby utwór mógł być traktowany jako nowość, jako nowy singiel i mógł startować w kolejce do list przebojów od teraz, oraz być oficjalnie zgłoszony jako utwór z (C)2017 roku do wszelkich notowań, nagród i formalności papierkowych z tym związanych.

Swoją drogą, podobnie było z tytułowym "What About Now", a wcześniej m.in. z "When We Were Beautiful". Oba utwory można było kupić/usłyszeć jeszcze przed premierą albumu (w ramach pre-order), a singlami zostały dopiero kilka miesięcy później, gdy już wystartowała trasa.

Co do napisów na naklejce, to różnie z nimi bywało, bo np. "Any Other Day" czy "I'm with You" obecne były na naklejkach, a nigdy nie zostały singlami.

Myślę, że dzisiaj BJ stosują nową strategię. Planowo singlami miały być utwory z naklejki, ale po przeanalizowaniu danych z YouTube, czyli dzisiejszego, ale bardziej reprezentatywnego odpowiednika Pizza Jury, stwierdzili, że największy potencjał drzemie w utworze nr5. Na to przynajmniej wskazują suche liczby i fakty, choć tutaj jakąś rolę mógł odegrać też sam teledysk.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: prezes1 »

Burning Bridges to był wyjątkowy album, więc to zły przykład na single. A do radia trafiają też promo single, które singlami nie są. :)
Tak więc nie kupuję tej obecnej mody i zupełnie jej nie rozumiem.
A 5 singlem(wg mojego old-schoolowego systemu) będzie Rollercoaster. :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Damned »

Zamieszczam dla formalności wypowiedź JBJ, z 3. grudnia 2016 w Miami:

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=G2SEw-JHfwY[/BBvideo]

Wniosek? "Knockout" i "Labor of Love" singlami nigdy nie były :)
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: prezes1 »

Nie potrzebuję wniosków i formalności bo wyrażam tylko swoje prywatne zdanie i podejście do sprawy. Oraz moje rozumienie singla :)
Co Jon mówił i mówi - wiem bo obserwuję.
Ale nie tylko ja się pogubiłem, zwykli ludzie z wikipedii też(tak wiem, że niezbyt wiarygodni są ale jednak cały świat to czyta):
"Singles:
"This House Is Not for Sale" was released as the album's lead single on August 12, 2016 and features a music video. "Knockout" was released as the second single with a music video released on October 21, 2016. "Labor of Love" was released as the third single with a music video on November 4, 2016."Born Again Tomorrow" was released as the fourth single with a music video on December 23, 2016. Roller Coaster will be released as the fifth single in 2017."
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Damned »

Tak, widziałem rewelacje w artykule na Wikipedii. Tam co chwilę się coś zmienia. Jeszcze niedawno singlami były "Scars" i "Come on Up" ;) Do pewnego momentu ktoś wpisywał tam każdy kolejny teledysk jako singiel (pomimo, że wiadomo już było że będzie 12 klipów). Dopiero przy siódmym, redaktor zorientował się, że coś tu nie gra. Gdyby kontynuował, to mielibyśmy dzisiaj na Wikipedii 12 singli z #THINFS, wydawanych średnio co 2 tygodnie :D

Dlatego pisałem, że nie łatwo się w tym połapać, a taką opinię wysnułem właśnie z obserwacji tego co dzieje się od kilku miesięcy na Wikipedii, czy z przeróżnych interpretacji fanów w innych miejscach.

"Labor of Love", "Knockout" i "Born Again Tomorrow" zostały wydane przed premierą albumu jako promo-single. Okładek i dat wydania nikt im nie odmówi, ale utwory nie trafiły do radia i TV, więc nie spełniały podstawowych cech naszego old-schoolowego rozumienia pojęcia singiel.

Do radia i TV trafiły dotychczas 3 utwory. Jak dotąd tylko one dostały/dostaną szansę by być notowane na listach:
- THINFS (cały świat)
- Roller Coaster (USA, Niemcy)
- Born Again (UK)
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: prezes1 »

Damned pisze: "Labor of Love", "Knockout" i "Born Again Tomorrow" zostały wydane przed premierą albumu jako promo-single. Okładek i dat wydania nikt im nie odmówi, ale utwory nie trafiły do radia i TV, więc nie spełniały podstawowych cech naszego old-schoolowego rozumienia pojęcia singiel.
kurczę, Filip, też nie do końca. Knockout i Labour słyszałem w radiu, i to chyba w radiu Lublin. :)
A moje old-schoolowe rozumienie jest takie: singiel - mogę kupić w sklepie, leci w radiu i ma teledysk. ;)
A promo singiel trafia do wybranych stacji, ale nie mogę go kupić. I właśnie promo single grają w radiach np. Come On Up.
Nie ja za TEN MESS odpowiadam, God Bless Jon's mess, this mess is his! ;)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Damned »

Jednorazowo mogą zagrać w radiu dowolny utwór z płyty. Wiem, że Radiu Kraków grali Scars i Labor krótko po premierze albumu.

Okazuje się, że "Labor of Love" został wydany fizycznie jako promo singiel w Meksyku, a "Knockout" w Argentynie. Jeżeli okaże się że trafiły tam też do wszystkich rozgłośni, to mamy nową sytuację - w każdym kraju drugim singlem będzie inny utwór :D

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: EVENo »

Zagadka co do Roller Coastera w roli singla rozwiązana, piosenka trafiła też do Polskiego Radia i od dzisiaj można na nią oddawać głosy na Listę Przebojów Programu Trzeciego. http://lp3.polskieradio.pl/
Z ciekawostek, tuż obok na liście nowości w zestawie do głosowania widnieje jakiś Sambor :D
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Damned »

EVENo pisze:Zagadka co do Roller Coastera w roli singla rozwiązana, piosenka trafiła też do Polskiego Radia i od dzisiaj można na nią oddawać głosy na Listę Przebojów Programu Trzeciego. http://lp3.polskieradio.pl/
Z ciekawostek, tuż obok na liście nowości w zestawie do głosowania widnieje jakiś Sambor :D
A więc "Roller Coaster" oficjalnie drugim singlem w Polsce, Niemczech i USA.
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Fromasz1899 »

nie wiem jak wam ale mi RC podoba się, dla mnie to metafora życia. Raz życie pędzi jak kolejka górska zjeżdżająca w dół a raz wolno jak pod górę xD
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: EVENo »

Roller Coaster oczywiście nie zanotuje takich wyników, jak House, ale trzeba przyznać, że 58. miejsce na LP3 to niezły wynik. Ciekaw jestem czy piosenka trafi na listę AntyRadia.

Wprawdzie mowa tu o naszym, polskim podwórku, ale ni z d*** RMF zaczął promować trzeciego singla z nowego T.Love. Nie rozumiem dlaczego akurat ten utwór, skoro "Pielgrzym" był równie radiowy i chyba nawet lepiej wpasowałby się w playlistę, ale przynajmniej mamy dowód, że takie rzeczy są jeszcze na RMFie możliwe i być może przy okazji jakieś piosenki przypomną sobie również o Bon Jovi. Roller Coaster wydaje się być idealny na eremefowe klimaty.

EDIT: Zachęcam do głosowania na Trójce! Właśnie się zorientowałem, że promowaną na forum LP3 piosenką w tym tygodniu jest właśnie Roller. Akcja promocyjna polega na tym, że forumowicze głosują na dany utwór, aby pomóc dostać się mu na wyższą pozycję. Nie będę teraz wyjaśniał dokładnie, jak to działa, ale jedno jest pewne - Bon Jovi zbierze w kolejnym notowaniu zdecydowanie więcej głosów.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: monjovi »

Eveno, a czy oprócz tego, że piosenka znajduje się w notowaniu to jest grana na antenie Trójki ? Sprawdzam codziennie na odsłuchane.eu i niestety wygląda na to, że singiel nie został jeszcze nigdzie zagrany, chyba, ze w jakiś regionalnych rozgłośniach.
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: EVENo »

monjovi pisze:Eveno, a czy oprócz tego, że piosenka znajduje się w notowaniu to jest grana na antenie Trójki? Sprawdzam codziennie na odsłuchane.eu i niestety wygląda na to, że singiel nie został jeszcze nigdzie zagrany, chyba, ze w jakiś regionalnych rozgłośniach.
Stawiam kolejkę górską, że nie jest grana. Właśnie dlatego kolejne notowanie to jedyna szansa, aby piosenka znalazła się w "50", bo o tym, że ktoś na antenie Trójki to puści możemy zapomnieć.

A jeśli singiel nie został jeszcze nigdzie zagrany, to jest to trochę smutne.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Damned »

EVENo pisze:EDIT: Zachęcam do głosowania na Trójce! Właśnie się zorientowałem, że promowaną na forum LP3 piosenką w tym tygodniu jest właśnie Roller. Akcja promocyjna polega na tym, że forumowicze głosują na dany utwór, aby pomóc dostać się mu na wyższą pozycję. Nie będę teraz wyjaśniał dokładnie, jak to działa, ale jedno jest pewne - Bon Jovi zbierze w kolejnym notowaniu zdecydowanie więcej głosów.
Dzięki za info EVENo!
Trzeba będzie zaraz przypomnieć sobie hasło do konta na LP3 :)
EVENo pisze:Stawiam kolejkę górską, że nie jest grana. Właśnie dlatego kolejne notowanie to jedyna szansa, aby piosenka znalazła się w "50", bo o tym, że ktoś na antenie Trójki to puści możemy zapomnieć.

Jest szansa, że utwór zagra Piotr Baron. Kilka razy zaprezentował w Trójce "This House is Not for Sale", zachęcając przy tym do głosowania na ten utwór. Mówił, że czeka na album i że nie martwi go że BJ brzmią od lat tak samo.

Nie widzę natomiast szans na premierę utworu w audycji Marka Niedźwieckiego (nie licząc listy przebojów, gdzie słuchacze ustalają co będzie grane). Jeden z najbardziej szanowanych dziennikarzy muzycznych w naszym kraju jawnie nie przepada za Jonem, m.in. ze względu na ich nieudaną rozmowę sprzed lat.

Ostatni raz BJ w Trójce zaprezentował legendarny radiowiec Piotr Kaczkowski, ale to była wersja live z Palladium. Na studyjną - zwłaszcza Roller Coaster - nie ma co u niego liczyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”