Ilość sprzedanych krążków...

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Daroo
It's My Life
It's My Life
Posty: 216
Rejestracja: 28 września 2005, o 21:34
Lokalizacja: Bogatynia

Ilość sprzedanych krążków...

Post autor: Daroo »

...właśnie, wszyscy wiemy mniej więcej ile Bon Jovi sprzedali płyt...suma ta przekracza liczbę 100 mln. sztuk...no dobra, ale konkretnie która płyta się lepiej sprzedawała a która nie...więc tutaj bedziemy zamieszczać info z różnych zródeł. Na dobry początek podam info z niemieckiej wikipedii:

"Bon Jovi" - 3 miliony
"7800 Fahrenheit" - 2,5 miliona
"Slippery When Wet" - 25 milionów
"New Jersey" - 15 milionów
"Keep The Faith" - 12 milionów
"Crossroad" - 19 milionów - i tutaj mam dylemat, ponieważ pierwsze słysze żeby owa składanka osiągła taki nakład! Czy to możliwe??
"These Days" - 10 milionów
"Crush" - 10 milionów - i tutaj też mam drobne wątpliwości, ponieważ wiadomo że "Crush" zakupiło 8 milionów, ale czyżby przez ostatnie lata ta liczba się zwiększyła o kolejne 2??
"One Wild Night Live 1985-2001" - 3 miliony - hmm a ja słyszałem o 4 milionach...
"Bounce" - 5 milionów - a niektórzy podają że ok. 6 milionów
"This Left Feels Right" - 2 miliony
"Have A Nice Day" - 3 miliony

Ponadto podają że wydany w Japonii "Tokyo Road" rozszedł się w 500 tys. egzemplarzy, a boxet w 200 tys. A solowe albumy Jona łącznie w 6 milionach, zaś Richiego w ilości 1,5 miliona sztuk.

Hehe...troszke to chyba zawyżone, bo z moich wyliczen wobec tego wszystkie podane wyżej rozeszły sie razem w ok. 117 milionach , raczej nie możliwe...chociaż, trudno powiedzieć, zobaczymy jakie bedą kolejne informacje podawane przez was, pozdro! 8)
Awatar użytkownika
culles
It's My Life
It's My Life
Posty: 246
Rejestracja: 6 października 2005, o 20:12
Lokalizacja: z nienacka
Kontakt:

Re: Ilość sprzedanych krążków...

Post autor: culles »

Daroo pisze:Hehe...troszke to chyba zawyżone, bo z moich wyliczen wobec tego wszystkie podane wyżej rozeszły sie razem w ok. 117 milionach , raczej nie możliwe...chociaż, trudno powiedzieć, zobaczymy jakie bedą kolejne informacje podawane przez was, pozdro! 8)
Nic tylko cieszyć się z takich zawyżeń... teraz pozostaje nam tylko czekać na nowy boxet "117'000'000 fans can't be wrong" :D

Co do HAND'a to dobrze byłoby gdyby wyrównał do Bounce'a, choć wydaje mi się to nierealne na przestrzeni niedalekiej przyszłości...
Do piachu z tematem: "BON JOVI do piachu??"
"Bon Jovi skonczyli sie na Kill'Em All..." -Haslo roku
.:blog:.
Awatar użytkownika
Tatiana
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 578
Rejestracja: 17 września 2005, o 06:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tatiana »

Ja slyszalam jak Richie mowil w jednym wywiadzie, ze Crossroad zakupilo 10 mln ludzi
Awatar użytkownika
Daroo
It's My Life
It's My Life
Posty: 216
Rejestracja: 28 września 2005, o 21:34
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: Daroo »

Natomiast RIIA podaje że przekroczyli 110 mln. no i plus tych ponad 7 mln. solowych Jona i Richiego to by się zgadzało...ale z kąd ulicha te 19 mln. Crossroada?? :-| 8) ja słyszałem o nawet 12 mln. co jest bardzo wiarygodne ale nie 19... :-| ).
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Ja słyszałem, ze Cross Road sprzedał się w ponad 15 mln egzemplarzy. Bounce w 6 mln. OWNight 4 mln, Crush ponad 8 mln, no i These Days też około 15 mln.

Trudno powiedzieć. też wyliczałem. A co do solowych dokonań to słyszałem, że Stranger w 500 tys egzemplarzy, Blaze Of Glory 3 mln a DA około 9mln (ale tu nie wiem).
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Sebastian P.
It's My Life
It's My Life
Posty: 100
Rejestracja: 22 stycznia 2006, o 15:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Sebastian P. »

To dziwne, aczkolwiek całkiem możliwe, ale słyszałem dokładnie tak samo. Cross Road w 19 milionach
What is the distance between a bullet and a gun?
Awatar użytkownika
Daroo
It's My Life
It's My Life
Posty: 216
Rejestracja: 28 września 2005, o 21:34
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: Daroo »

W sumie to bardzo możliwe...tymbardziej że w ostatnim roku, całkiem niedawno, Bon Jovi wydali te wersje specjalne Crossroada i uważam to może być kolejna może nie wielka - ale sprzedaż, no nic narazie nie jest oficjalnie potwierdzone...można gdybać...

[ Dodano: 2006-03-08, 23:10 ]
Angielskie wikipedia podają takie sumy:

Bon Jovi - 4 mln. (aż?? :-| nie jestem przekonany)
7800 Fahrenheit - 2 mln. (napewno)
Slippery When Wet - 26 mln. (możliwe)
New Jersey - 14 mln. (napewno)
Keep The Faith - 10 mln. (nie jestem przekonany, ale możliwe)
Crossroad - 18 mln. (niemcy podają 19)
These Days - 7 mln. (malutko...ale możliwe)
Crush - 8 mln. (napewno)
OWN - 2 mln. (mało, oficjalnie wiadomo że ok. 3-4 mln.)
Bounce - 3 mln. (możliwe)
TLFR - 1 mln. (możliwe)
Have A Nice Day - 3,5 mln. (napewno)
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

A ja mam pytanie... Bo gdzies słyszalem że Bon Jovi to czwarty zespół w historii któremu udało się przekroczyć sumię 100'000'000 sprzedanych płyt. Jest to prawda?? Zastanowiło mnie to dość... to niezłe osiągniecie jeśli to prawda??
Awatar użytkownika
Rattie
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1391
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:43
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Rattie »

Ja mam takie czysto ciekawskie pytanko - skoro BJ sprzedali około 100 000 000 płyt to dlaczego mówi się o takiej samej ilości fanów?? Czyli każdy kto kupił płyte jest fanem :?:
To nie jest warszawa coby butelkę wódki zakręcać!
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

Dobre pytanie Rattie!! Tez sie nad tym zastanawiałem. Ale doszedłem do oczywistego wniosku, że to tylko, napewno chwyt marketingowy. Chociąż nie wykluczam że fanów mogą mieć nawet zanacznie więcej... nie każdego chyba stać na zbieranie dyskografi, a nawet na kupno płyty! A ja wracam dalej do mojego pytanai czy rzeczywiście BJ jest czwartym zespołem na świecie, któremu udałe sie przekroczyc tę "magiczna" liczbe sprzedanych albumów????????
Awatar użytkownika
AxeL
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 852
Rejestracja: 10 grudnia 2005, o 22:23
Lokalizacja: Przemyśl/Warszawa

Post autor: AxeL »

PRzeciez jak ktos jest fanem BJ to ma wszystki plyty.Wiec liczbe fanow mozna podzielic przez ilosc plyt,ale to nie jest wazne.Wg mnie bon jovi ma wiecej fanow albo przynajmniej sprzymierzencow ktorzy moze nie kochaja BJ ale lubia sluchac ich muzyki i napewno wybrali by sie na koncert.Wiec sadze ze bon jovi ma napweno mnostwo fanow wiec jest jednym z najlepszych zespolow swiata :) :)
"These days - there ain't a ladder on these streets" - BJ These Days
Awatar użytkownika
Sandra1988
It's My Life
It's My Life
Posty: 166
Rejestracja: 9 października 2005, o 20:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sandra1988 »

PRzeciez jak ktos jest fanem BJ to ma wszystki plyty.Wiec liczbe fanow mozna podzielic przez ilosc plyt,ale to nie jest wazne.
a mi sie wydaje że niekoniecznie... ja sam przez długi czas ograniczłam sie do NY i SWW ale już naprawiłam swój błąd... :D uważam że ktoś może być fanem pewnego "okresu" danego zespołu, a ilość płyt wcale nie odzwierciedla liczby fanów... zwłaszcza teraz gdy płyty można ściągnąć itd...
Be who you want to be,
Be who you are,
Everyone's a hero,
Everyone's a star!!!
Awatar użytkownika
Rattie
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1391
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:43
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Rattie »

Bovi pisze:PRzeciez jak ktos jest fanem BJ to ma wszystki plyty.Wiec liczbe fanow mozna podzielic przez ilosc plyt,ale to nie jest wazne.
Dzielić umiesz?? 100 baniek/100 baniek = 1 z tego co wiem a BJ wydali chyba więcej płyt no nie??:)
Wg mnie bon jovi ma wiecej fanow albo przynajmniej sprzymierzencow ktorzy moze nie kochaja BJ ale lubia sluchac ich muzyki i napewno wybrali by sie na koncert.Wiec sadze ze bon jovi ma napweno mnostwo fanow wiec jest jednym z najlepszych zespolow swiata :) :)
Fakt, że ktoś jedzie na koncert nie oznacza, że jest fanem - np. ja byłem na Helloween, a fanem nie jestem, tak samo Saxon, Rage i kilka innych. A poza tym.... 'sprzymierzeńców'?? Co to ma znaczyć?? Sprzymierzeńcem to była Francja dla Amerykanów w wojnie o niepodległość :P
To nie jest warszawa coby butelkę wódki zakręcać!
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

A co wkońcu z tym 4 miejscem w histori ( powtórze ,że chodzi o to, iż Bj to ponoć 4 zespół w historii, który sprzedał tyle albumów ?? wiek ktoś coś, czy to tylko czyjeś domniemania wyssane z palca... ciekawe?? :)
Awatar użytkownika
AxeL
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 852
Rejestracja: 10 grudnia 2005, o 22:23
Lokalizacja: Przemyśl/Warszawa

Post autor: AxeL »

Rattie ciesze sie niezmiernie ze umisz dzielic jest to wspaniala umiejetnosc ktora ci sie napewno przyda w zyciu ;]Jestes wspaniala!!! Ale jak niby bon jovi wydalo 100.000.000 plyt to przeciez jak podzielimy przez ilosc plyt czyli 11 (nie biore pod uwage boxsetow , TLFR oraz plyt solowych Jona zebys znowu nie miala jakis problemow z liczeniem nie bierz ich pod uwage- dziel przez 11)TO wychodzi troche mniej.Powiedzmy ze kazdy fan nie ma wszystkich plyt ale co najmniej 2 ma wiec jush mamy50.000.000 fanow ale tylko tak zakladaM, nigy sie nie dowiemy jak jest naprawde np dlatego ze mnostwo osob sciaga plyty przez internet ;/;]A co do "sprzymierzeńców' jak nie zalapalas sensu tego slowa i to slowo kojarzy ci sie tylko z wojna o niepodleglosc ameryki to moze ... nie bede nic komentowal ;/;/W slowie sprzemierzenca chodzilo mi o kogos kto lubi ,a nie jest fanem tego zespolu(zalapalas??)
"These days - there ain't a ladder on these streets" - BJ These Days
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”