Oceny - Keep The Faith

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

1 ) I Believe
2 ) Keep The Faith
3 ) I'll Sleep When I'm Dead
4 ) In These Arms
5 ) Bed Of Roses
6 ) If I Was Your Mother
7 ) Dry County
8 ) Woman In Love
9 ) Fear
10 ) I Want You
11 ) Blame It On The Love Of Rock & Roll
12 ) Little Bit Of Soul
13 ) Save A Prayer

Genialna płyta. Jedna z najlepszych z dyskografii zespołu. Po za tym powinna i zasługuje na ogromne uznanie w świecie muzyki rockowej. Uważam, że każdy szanujacy sie Rockman powinien ja znać. Album jest dużym krokiem zespołu na przód. Ogromny podmuch swieżości z jednoczesnym zachowaniem specyficznego brzmienia zespołu (np. New Jersey ).Wspaniały głos Jona, genialne sołówki Sambory -ten riff z Keep The Faith (U2 znane jest z takiej techniki gry na gitarze, ale tu wychodzi to znacznie lepiej. To opinia nie tylko moja opinia, ale i ludzi znających się na tym. natknąłem sie kilka razy na takie stwierdzenie. ) . Dry Country ... świetna solówka i prawie 10 minut!! :) . Swietne kawałki Rockowe i Hard Rockowe IB , KTF , Fear no i najciekawsze If I Was Your Mother - po prostu arcydzieło. O balladach nie wspominam nawet bo chyba każdy zna i docenia ich wartość muzyczna i *nie tylko*. Mowa oczywiście o Bed Of Roses, I Want You ... jedne znajleprzch nagranych przez zespół ...nic tylko zachwalać wokal Jona !! Ogólnie na płycie moim skromnym zdaniem nie znajdziemy ani jednego przysłowiowego i dosłownego "zapychacza" (to chyba żadkość :P). Jeśli miał bym podać najsłabszą piosenke, ale to nie znaczy że jest słaba ( !!! ) ... wskazałbym na Woman In Love ( jets chyba najbardziej jednolita w budowie, w brzmieniu ) , ale tez świetna ... po co to pisze?? heheh ... Jak chce kogos zachecić do BJ pożyczam głównie KTF ... Jedna z moich ulubionych ;) /// Dobre teledyski: I Believe, Bed Of Roses. KTF ujdzie ;) OCENA 10 / 10 bez zastrzeżeń
Ostatnio zmieniony 5 sierpnia 2007, o 20:58 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AxeL
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 852
Rejestracja: 10 grudnia 2005, o 22:23
Lokalizacja: Przemyśl/Warszawa

KEeP tHe fAiTh;];]

Post autor: AxeL »

‘’Keep the faith’’ jest osobiście moja ulubiona płyta. Jest połączeniem mocnego rocka z pięknymi balladami .Słyszałem często negatywne wypowiedzi na temat tej płyty, ze jest dużo słabszą od SWW czy NJ,ale KTF to lata 90 inne czasy, muzyka się zmieniła, prawie wszystkie rockowe zestpoly zmnieniły nieznacznie styl grania, stały się bardziej komercyjne. KTF zaczyna sie bardzo rockowo, to dobrze. ‘’I Believe’’ nie jest materiałem na hit, ale jest to ciekawy ''pazur'' do ktorego nakrecona nietpowy teledysk , lecz całkiem fajny. Niestety ta piosenka nie stala sie duzy hitem, co zbytnio nie dziwi. HITEM stała sie natomiast druga piosenka z KTF jest to utwor...Keep the faith.Jest to rockowa , bujająca się bardzo szybka ''lokomotywa'' ktora porywa wszystkich ktorzy sluchaja jak przejezdza. Hit wspaniale spisuje się na koncertach, niesamowite solo Sambory, praca Tico tez jest wspaniała , refren niesamowity. To tego utwory nakręcony klip , osobiście mój ulubiony. Olbrzymi hit ,zdobyl duza popularnosc.’’I'll Sleep When I'm Dead’’ jest ciekawa , rytmiczna piosenka , nakrecona smieszny teledysk , ''very good'' tylko tyle można powiedzieć na ten temat .In These Arms jest wspaniala rockowa ballada, posiadajac a fajne klip w stylu ''live'',Riche robi niesamowite solo. ’’Bed of roses’’ nie trzeba nikomu przedstawiac , jest to obok ‘’Always’’ największy balladowy przebój, wszystko bardzo dobre: tekst, teledysk. Piosenka zaczyna sie powoli zas koniec jest niesamowicie uniosly. ‘’If I Was Your Mother’’ jest mocna rockowym utworem lecz slabszym od Keep the faith , dlatego nie zapamietano jej zbyt dobrze.7 piosenka jest utworem wg mnie najlepszym i calej plyty, mnianowicie ''Dry County'' to wspaniała, genialna , niesamowita i dluga(trwa niecale 10 min) piosenka, ktora wedlug mnie jest najlepsza piosenka nie tylko na KTF, ale najlepsza w dorobku BJ . Mogę nawet powiedzieć ze jest to jedna z lepszych rockowych utworów w historii. Zmiana tempa ,wspaniale , długie solówki Sambory, napiecie ,wszystko to robi niesamowite wrażenie. Lecz niestety ta piosenka nie odnisla sukcesu na który nie zaprzeczalnie zasługuje, sam nie wiem dlaczego tak się stało??
Sadze ze KTF dzieli się na 2 części: właśnie omówiłem ta lepszą cześć, posiadająca niesamowite hiciory, natomiast reszta piosenek obniża nieco wartość całej płyty. ‘’Woman in love’’ jest już słabsza kompozycja , ale początkowo milo się ja słucha lecz nie da się jej słuchać zbyt wiele razy. ‘’Fear’’ to krótka ,bardzo rockowa kompozycja, ale nie ma szans w starciu z np. ‘’You give love a bad name’’.Natomiast ‘’I want you” robi dobre wrażenie, jedna z lepszych ballad na płycie. Blame It On The Love Of Rock & Roll jest wg mnie najgorszą piosenka na tej płycie, moze autorzy na sile probowali ''wepchnąć'' te piosenke , co bylo napewno błędem. Keepp the fait kończy sie ciekawie dwoma innymi niz wszystkie utworami ''Save a Prayer" oraz ''Litlle bit of soul'' które mimo wszystko pozostawiają mile wrazenie .Podsumujac cala płyta jest wg bardzo dobra, lecz trzeba pamiętać ze 1-sza połowa lat 90-tych obfitowała w wspaniałe piosenki . Keep the fait nalezala do jednych z tych płyt ktore na zawsze bede miały swoje miejsce w historii rocka.Na koniec pozwole sobie jeszcze ułozyc liste piosenek od najbardziej lubianych do najmniej przezmnie:1.Dry country.2.Keep the faith.3.Save a prayer.4.Bed of roses.5.In these arms.6.If was your mother.7.I'll Sleep When I'm Dead.8.Little Bit Of Soul.9.I Want You.10.I Believe.11.Woman In Love.12.Fear.13.Blame It On The Love Of Rock & Roll.
Awatar użytkownika
Twisted Sister
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 981
Rejestracja: 17 września 2005, o 08:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: KEeP tHe fAiTh;];]

Post autor: Twisted Sister »

Nah, skoro już tak wymieniamy te poglądy nasze.... ^-^
Bovi pisze:Słyszałem często negatywne wypowiedzi na temat tej płyty, ze jest dużo słabszą od SWW czy NJ,ale KTF to lata 90 inne czasy, muzyka się zmieniła, prawie wszystkie rockowe zestpoly zmnieniły nieznacznie styl grania, stały się bardziej komercyjne.


Khem, khem, komercyjne?... Jako miłośniczka rock'n'rolla zagrzebana po uszy w swym ukochanym hair metalu lat poprzednich, czyli 80., pragnę zauważyć, że najbardziej komercyjni byli właśnie przedstawiciele hair-metalu (m.in. BJ) w latach 80 :P :P . Co oczywiście nie umniejsza wspaniałości muzyki przez nich tworzonej :mrgreen: .

Blame It On The Love Of Rock & Roll jest wg mnie najgorszą piosenka na tej płycie, moze autorzy na sile probowali ''wepchnąć'' te piosenke , co bylo napewno błędem.
Hym, hym, a nie dostrzegasz w tej piosence wartości merytorycznej-wątków autobiograficznych? Bon Jovi rzadko wysławiali rockn'rolla słowem, raczej czynem (w odróżnieniu od innych zespołów, np. Tuff czy Kiss). A tutaj chcieli pokazać swoje przywiązanie do tejże muzyki, w dodatku w żartobliwy, luzacki sposób :mrgreen: .

A Dry County prawdopodobnie nie osiągnęła sukcesu na jaki zasługuje, dlatego, iż Richie to nie Slash, nie Joe Perry i z całą pewnością nie Steve Vai.... U wielu krytyków narodziło się przekonanie, że z Sambory nigdy nie będzie nic dobrego *-*.
(ale to już temat na osobną dyskusję :P )
"I know life sometimes can get tough and I know life sometimes can be a drag, but people, we have been given a gift/a road and that's road's name is ROCK'N'ROLL" Kiss
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

Troche schodze z tematu, ale pytanie do ostatniego postu. Z tego co wiadomo Riechie Sambora nie jest definitywnie najlepszym gitarzystą na świecie(takiego nawet nie ma i nie da sie tego jednoznacznie stwierdzić), ale z pewnościa zalicza sie do ścisłej czołówki światowej. Z tąd pytanie, z kąd wiesz, albo z kąd taka teza że krytycy uważali że z Sambory nic nie będzie ( Przecież już na SWW prezentował wysoki pozim, a potem na NJ i wkońcu KTF... gdzie gitara ma świetne brzmienie) A co do piosenki o której mowa... solówka jest po prostu świetna i nie można tego kwestionować.
Ostatnio zmieniony 5 sierpnia 2007, o 21:00 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Twisted Sister
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 981
Rejestracja: 17 września 2005, o 08:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Twisted Sister »

Piotrek pisze:Troche zchodze z tematu, ale pytanie do ostatniego postu. Z tego co wiadomo Riechie Sambora nie jest definitywnie najleprzym gitarzystą na świecie(takiego nawet nie ma i nie da sie tego jednoznazcnie stwierdzic), ale z pewnościa zalicza sie do ścisłej czołówki światowej. Z tąd pytanie, z kąd wiesz, albo z kąd taka teza że krytycy uważali że z Sambory nic nie będzie ( Przecież już na SWW prezentował wysoki pozim, a potem na NJ i wkońcu KTF... gdzie gitara ma świetne brzmienie) A co do piosenki o której mowa... solówka jest po prostu świetna i nie można tego kwestionować.
Skąd to wiem? No cóż, interesuję się trochę muzyką.... :mrgreen:
A poważnie-czy Dry County znalazła się kiedykolwiek w pierwszej 20 najlepszych solówek? A w notowaniach różnego rodzaju Ryszard nie zwykł wychodzić powyżej 50 miejsca :| .
Richie jest dla mnie świetnym gitarzystą, definately jednym z najlepszych, ale krytycy mają inne zdanie... Poszperaj trochę, dowiesz się...
"I know life sometimes can get tough and I know life sometimes can be a drag, but people, we have been given a gift/a road and that's road's name is ROCK'N'ROLL" Kiss
Awatar użytkownika
Bonjova
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1172
Rejestracja: 17 września 2005, o 09:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Bonjova »

A tak na marginesie zeszlismy z troche z tematu, ale co tam.I tak pewnie to usuną.
Kto słucha krytyków :?: Ja słucham kogo chce i czego chcę.Nigdy nie brałam pod uwagę opinii jakiś krytyków.To fakt Rysiek może i nie jest najlepszym gitarzystą na świecie ale i tak go uwielbiam. Dla mnie jest naj
25.05.2008 Leipzig
19.06.2013 Gdańsk
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

Skąd to wiem? No cóż, interesuję się trochę muzyką.... Mr. Green
A poważnie-czy Dry County znalazła się kiedykolwiek w pierwszej 20 najlepszych solówek? A w notowaniach różnego rodzaju Ryszard nie zwykł wychodzić powyżej 50 miejsca :| .
Richie jest dla mnie świetnym gitarzystą, definately jednym z najlepszych, ale krytycy mają inne zdanie... Poszperaj trochę, dowiesz się
Ja powiem tak ... nie wiem jak potraktowac ten post.. jestem tu co prada dopiero od niedawna i zapewniam, że też interesuje sie muzyką :P :)
Ogladajac zestawienia najlepszych gitarzarzystów świata, które z reguły liczą 100 pozycji, nasz Ryszard znajduje się mniej więcej w połowie z tego co pamiętam. Biorąc pod uwagę ile jest na świecie zespołów i gitarzystów to chyba niezły wynik..dobrza, że jest na tej liście..z resztą musi być! ! Takie jest moje zdanie. Nie dawno widziałem jakąś amerykańska liste "gitarzystów wszechczasów " i Sambora był na nastym miejscu.. chyba 15. Może to troche zawyżone no ale o czymś świadczy. A piosenka Dry Coutry... podtrzymuje - jest świetna...
Ostatnio zmieniony 5 sierpnia 2007, o 21:02 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Twisted Sister
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 981
Rejestracja: 17 września 2005, o 08:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Twisted Sister »

Przy czym, of courz, Slash, Kirk Hammet i Sammy Hagar są wyżej niż on (nie powiem, żeby do końca słusznie Richie wylądowywał na 52. miejscu podczas gdy Sammy piastuje 15 O_o), a krytycy gnoją większość albumów Bon Jovi :P :P . Również pod względem muzyki :P :P .
A jeśli chcesz bronić Dry County, to trafiłeś pod baaardzo zły adres-albo raczej minąłeś się z powołaniem. To moja ukochana piosenka, od niej zaczęła się moja miłość do Bon Jovi :mrgreen: . Więc mnie o wielkości DC nie musisz przekonywać, podobnie o wielkości Ryszarda, którego wielką fanką jestem od pięciu lat. Co niestety nie zmienia podejścia krytyków :P :P .
Piotrek, zapraszam zerdecznie: http://bonjovi.pl/forum/viewtopic.php?p=8242#8242/.
"I know life sometimes can get tough and I know life sometimes can be a drag, but people, we have been given a gift/a road and that's road's name is ROCK'N'ROLL" Kiss
Awatar użytkownika
Grzesiek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 508
Rejestracja: 2 listopada 2006, o 09:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grzesiek »

1 ) I Believe 10/10
2 ) Keep The Faith 10/10
3 ) I'll Sleep When I'm Dead 8/10
4 ) In These Arms 9/10
5 ) Bed Of Roses 10/10
6 ) If I Was Your Mother 9/10
7 ) Dry County 12/10
8 ) Woman In Love 6/10
9 ) Fear 9/10
10 ) I Want You 8/10
11 ) Blame It On The Love Of Rock & Roll 8/10
12 ) Little Bit Of Soul 6/10
13 ) Save A Prayer 6/10
Awatar użytkownika
KM
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 680
Rejestracja: 11 marca 2006, o 22:48
Lokalizacja: Toruń

Post autor: KM »

Ocena KTF:

1 ) I Believe 10/10 - gdy nic innego nie pomaga, a przede mną ciężkie chwile i trudne decyzje
2 ) Keep The Faith 9/10
3 ) I'll Sleep When I'm Dead 10/10 - puszczam na całą parę w KA?DY Sylwester.
4 ) In These Arms 10/10 - DLA MNIE THE BEST FROM THE BEST!!!
5 ) Bed Of Roses 10/10 - pierwsza, którą usłyszałam
6 ) If I Was Your Mother 9,5/10
7 ) Dry County 9,5/10
8 ) Woman In Love 7,5/10
9 ) Fear 8/10
10 ) I Want You 10/10 - ile razy "wyłam" przy niej do księżyca: I never wanted the stars....
11 ) Blame It On The Love Of Rock & Roll 9,5/10 - też leci w Sylwestra :)
12 ) Little Bit Of Soul 7,5/10
13 ) Save A Prayer 8/10

Jak widać - ogólnie zdecydowana czołówka on my list! Tu jest mój początek i moja miłość....
20.05.2008 - Leipzig
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa!!!
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Post autor: teken020 »

) I Believe 9/10
2 ) Keep The Faith 10/10 unikatowa w dorobku zespołuy
3 ) I'll Sleep When I'm Dead 8/10
4 ) In These Arms 10/10
5 ) Bed Of Roses 10/10
6 ) If I Was Your Mother 10/10 to jest to, najlepsza gitara
7 ) Dry County 10/10 jedyna w swoim rodzaju, doskonała aranzacja tu nie ma przypadkowych dzwiekow wszystko jest perf. dopracowane
8 ) Woman In Love 7/10 dla mnie to zapychacz :/
9 ) Fear 10/10 swietny , szybki i chyba jedyna piosenka bez solo Rysia???
10 ) I Want You 9,9/10
11 ) Blame It On The Love Of Rock & Roll 8/10
12 ) Little Bit Of Soul 9/10
13 ) Save A Prayer 10/10 klimat trzyma
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Awatar użytkownika
Misiek
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 329
Rejestracja: 13 października 2006, o 18:17
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Post autor: Misiek »

A ja jeszcze nie zdążyłem dać moich not...
No to jazda!
1 ) I Believe 10/10
2 ) Keep The Faith 10/10
3 ) I'll Sleep When I'm Dead 9/10
4 ) In These Arms 9/10
5 ) Bed Of Roses 10/10
6 ) If I Was Your Mother 10/10
7 ) Dry County 10/10 bo się nie da więcej :D
8 ) Woman In Love 7/10
9 ) Fear 8/10
10 ) I Want You 9/10
11 ) Blame It On The Love Of Rock & Roll 10/10
12 ) Little Bit Of Soul 9/10
13 ) Save A Prayer 10/10

ile wychodzi średnia? chyba ponad 9 :D
"If You believe in something,
You can't give up"
R.S.
Awatar użytkownika
Daroo
It's My Life
It's My Life
Posty: 216
Rejestracja: 28 września 2005, o 21:34
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: Daroo »

1 ) I Believe 8/10
2 ) Keep The Faith 10/10
3 ) I'll Sleep When I'm Dead 9/10
4 ) In These Arms 9/10
5 ) Bed Of Roses 10/10
6 ) If I Was Your Mother 9/10
7 ) Dry County 10/10
8 ) Woman In Love 9/10
9 ) Fear 9/10
10 ) I Want You 9/10
11 ) Blame It On The Love Of Rock & Roll 10/10
12 ) Little Bit Of Soul 9/10

Ogółem: 9.25/10
Ola94
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 1
Rejestracja: 15 grudnia 2006, o 14:44
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: Ola94 »

KTF to moja ulubiona płyta. Może dlatego, że jest na niej mój ukochany utwór - If I was your mother. To oceniam na 11/10 a resztę na 10/10 :-D
Love Jon Bon Jovi...

Ola94
Moonshine

Post autor: Moonshine »

Płyta od której zacząłem słuchać Bon Jovi.Dla mnie osobiście jedna z najważniejszych płyt w historii muzyki rockowej.To była moja pierwsza kaseta Bon Jovi ,która sprawiła że natychmiast po jej przesłuchaniu stałem sie Fanem zespołu.Był to rewelacyjny powrót.Zagadzam się z panem Piotrem także uważam że każdy szanujący się rockmam powinien ją miec w swojej płytotece albo nawet znać.W latach 90 rock poszedł w nieco innym kierunku pojawił się min:grunge ,więc Bon Jovi nie mogło już grać całkowicie tak samo.Co nie znaczy że zaczeli grać gorzej.Wracając do płyty,dla mnie jedna z najlepszych w dyskografii zespołu.Moją ulubioną piosenką z tej płyty i wogóle Bon Jovi jest "Dry County".Utwór ten poprostu powala na kolana ( w pozytywnym oczywiscie znaczeniu tego słowa).
Moja ocenta to oczywiscie 10/10.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”