Oceny - Bon Jovi

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Oceny - Bon Jovi

Post autor: Damned »

Tomker pisze:She Don't Know Me (...) Już ten utwór pokazał, że BJ będą świetnie łączyć popowo-dyskotekowe brzmienia z nutkami mocniejszego rocka.
Celna uwaga :D
W sumie, to następne hity typu Prayer i Bad Name to też taka rocko-dyskoteka lat '80, choć w nieco mniej kiczowatym wydaniu :)

Dand pisze:Fajnie by było na koniec zrobić temat z klasyfikacja wszystkich utworów wedle ocen ale wiem,że to pracochłonne i nie każdemu by się chciało. Ja się jednak chyba skuszę na taka klasyfikacje.
Ja też równocześnie coś takiego robię i to - jak sądzę - ułatwi mi wystawianie ocen kolejnym kawałkom teraz, a może także w przyszłości :)

Takie odliczanie chyba tylko u nas. Mariusz znowu powie:
M pisze:Ale z Was... fanatycy :P
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Oceny - Bon Jovi

Post autor: Adrian »

[highlight=#ff0040]Skala dla utworów: 1 - Wstyd, że nagrali / 2 - Nijaki-Irytujący kawałek / 3 - Ok / 4 - Słucham / 5 - Lubię / 6 - Należy do najlepszych.[/highlight]

Runaway - 6/6
Roulette - 6/6 -
She don't know me - 1.5/6
Shot through the heart-6/6
Love Lies- 3.5/6
Breakout- 6/6
Burning for love- 3.5/6
Come back- 6/6
Get ready- 2/6

- 1 pkt - Surowość brzmienia

Top3:
1.Shot Through The Heart
2.Runaway
3.Roulette

Kicz:
She Don't Know Me - zawsze irytowała mnie ilość "cukru" w tym kawałku.

Album lubię i jak na debiut to nie maja się czego wstydzić. Na plus kompozycję po których czuć, że zespół ma potencjał do pisania hitów. Z drugiej strony surowość utworów i ich niedopracowanie brzmieniowe niszczy potencjał. Myślę, że jakby te same kompozycje miały wyjść po SWW albo NJersey, to brzmiałyby o wiele lepiej. Na plus na pewno energia. Solidny debiut, ale bez szału.

Ocena Albumu: 4.39 / 6
Ostatnio zmieniony 17 sierpnia 2015, o 07:45 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
usunięty użytkownik 4858

Re: Oceny - Bon Jovi

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

P.S. Muszę jeszcze z ciekawości zobaczyć jakie oceny zdobyli ode mnie twórcy piosenek:

1. Runaway - JBJ, George Karak - 10/10
2. Roulette - JBJ, Richie - 8/10
3. She Don't Know Me - Marc Avsec - 7/10
4. Shot Through the Heart - JBJ, Jack Ponti - 10/10
5. Love Lies - JBJ, David - 5/10.
6. Breakout - JBJ, David - 6-7/10
7. Burning for Love - JBJ, Richie - 6/10
8. Come Back - JBJ, Richie - 7-8/10
9. Get Ready - JBJ, Richie - 6-7/10
Jaro
It's My Life
It's My Life
Posty: 142
Rejestracja: 27 grudnia 2010, o 01:42
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Oceny - Bon Jovi

Post autor: Jaro »

Zainteresowały mnie wasze powroty do ocen poprzednich płyt, więc również postanawiam odświeżyć oceny całej dyskografii ;)

"Bon Jovi"


01. Runaway 10/10
02. Roulette 8/10
03. She Don't Know Me 9/10
04. Shot Through the Heart 8/10
05. Love Lies 8/10
06. Breakout 7/10
07. Burning for Love 9/10
08. Come Back 7/10
09. Get Ready 8/10

Ocena płyty 8,2.
M

Re: Oceny - Bon Jovi

Post autor: M »

Marilyn Manson pisze:
01. Runaway
02. Roulette
03. She Don't Know Me
04. Shot Through the Heart
05. Love Lies
06. Breakout
07. Burning for Love
08. Come Back
09. Get Ready

1. RANEŁEJ


Jeden z ciekawszych - i zdecydowanie hard - utworów BJ. Chyba jedyny naprawdę "buntowniczy". Ot, taka mała odmiana na początek. 8,99 (jak w Biedronce ;) )

2. RULET

Cięższy, bardziej wyważony od poprzednika. Dobre solo, wciągający pomost i urzekające refreny. Całkiem hejwi :D 8,95 (Promocja ;) )

3. SHIT ;) DONT NOŁ MI

Najgorszy i zarazem nie napisany przez BJ. Ale... na twarzy i tak wywołuje uśmiech. I te głupie miny otoczenia :D Bellisimo! 0,99

4. SZOT FRU DE HART

Niestety tym razem jeszcze nie nadali miłości złego imienia... 5,0

5. LOWLAJS

Dobre tempo, chwytliwe refreny, fajne solo.

:bj: Lubię to! 9,90

6. BREJKAŁT

Za bardzo refreny kojarzą mi się z drugą w zestawieniu "Ruletką" 7,0

7. BERNING FOR LOF (albo LAW jak kto woli)

Pozytywny w odbiorze, niezobowiązujący wypełniacz. 5,1

8. KAMBEK

A to był przecież dopiero początek :D 6,99

9. GET REDI


C'mon... C'mon...C'mon...C'mon... Get Ready... 8,88

Mimo zróżnicowanych ocen - jedna z moich ulubionych płyt tego zespołu. Werwa, naiwność, kulejąca jeszcze momentami przebojowość. Szkoda, że produkcja taka słaba.
REHABILEJKO

Re: Oceny - Bon Jovi

Post autor: REHABILEJKO »

Teraz Historia:

Co prawda płytowy debiut Bon Jovi dobił "jedynie" do 43 miejsca Billboard 200, to spędził w notowaniu 86 tygodni, czyli niemal dwa miesiące więcej/dłużej niż kultowe "New Jersey" z 77 tygodniami w zestawieniu.
Mało tego... Biorąc pod uwagę całą dyskografię Amerykanów pod względem Billboardowego "stażu" album ten ustępuje tylko legendarnemu"Slippery When Wet" (118), "Greatest hits" z 2010 (114) i "7800° Fahrenheit"(112).

Wśród "rywali" BJ w 1984 należałoby wymienić klasyczne dzieło Van Halen "1984" (2. lokata w Stanach), hitowy album Ratt, "Works" Queenow, czy Maidenowskie "Powerslave".

Subiektywny odbiór albumu przy pierwszym kontakcie:

BJ nie był moim pierwszym albumem zespołu. Było to raczej swoiste odhaczenie oczywistości przed którą stanął swego czasu każdy fan Bon Jovi. Album niestety mnie nie zachwycił. Wynika to jednak z tego, że wolę BJ90s. Wtedy w skali 1-5 dałbym debiutowi jakieś 3 pkt.

Subiektywny odbiór po latach:

Lubię wracać do tego albumu bardziej niż np. do "New Jersey" choćby z racji na surowość brzmienia. Płyta cierpi niestety również na przypadłość cechująca wiele płyt z pierwszej połowy lat 80.

Jednak pod względem gitarowym to bezwzględnie absolutna czołówka płyt Bon Jovi. A że po latach smakuje lepiej? Cóż...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”