Superman Tonight clip

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
JeniZpensylwani

Post autor: JeniZpensylwani »

rockdk pisze:a co do doszukiwania się podtekstów że Jon sobie teledyskiem chce wyborców zyskać to chyba lekka przesada... nie widzi mi sie żeby sobie taką teorię spiskową uknuł nawet jeśli to prawdopodobnie teledyskiem (nawet bardzo społecznym) wyborów nie wygra więc nie ma o czym gadać...
Miałem raczej na myśli taki teledysk jako jeden z elementów jego działań... od jakiegoś czasu zrobił się bardzo społeczny i filantropijny, prowadzi szereg działań mających na celu poprawę życia w swoich rodzinnych okolicach... a od takich, rzeczy często rozpoczyna się karierę polityczną, szczególnie w USA.
Awatar użytkownika
JJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 4 października 2006, o 13:30
Lokalizacja: Kępno|Poznań

Post autor: JJ »

To, że Jona ciągnie w polityczne sprawy wiadomo nie od dziś. Zgadzam się, że działalność charytatywna itp. bardzo pomaga w zrobieniu kariery politycznej, ale póki co nie uważam, że Jon będzie uderzał w stanowisko gubernatora. Nie widzę podstaw ku temu...ma kasę, ma sławę, miliony fanów, udziela się charytatywnie. Chyba, że ma pociąg do "władzy"...
Awatar użytkownika
jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 882
Rejestracja: 22 września 2005, o 11:34
Lokalizacja: ..
Kontakt:

Post autor: jovi »

po drugim obejrzeniu uważam ,że całość pasuje mimo iż trochę drętwe to jest.

jest miłe dla oka dla fana, dla kogoś nowego zostanie niezauważone.
C'mon
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Post autor: teken020 »

teledysk nawet fajny.. do połowy, potem wieje jakąś propagandą .
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Teledysk dobry choć nie wali na kolana.
Mnie się właśnie podoba , że nie zrobili z tego teledysku np. jakiejś piosenki o miłości a właśnie ukazali takie społeczną wizje, choć napis "We gave up our jobs to teach kids in trouble" mnie troche rozbawił ;p może zbyt cyniczny jestem. Jednak dzięki tym ludziom z napisami piosenka umocniła swoje przesłanie.
W przeciwieństwie do co niektórych uważam Jona właśnie za mocny punkt tego teledysku. Nareszcie nie szczerzy ząbków, nie uśmiecha sie słodziakowo itp. dobrze ukazuje emocje tej piosenki, a musze zaznaczyć ,że nie jestem z tych jonomaniaków. Choć musze też napisać ,że około 45 sekundy jak jon stoi w tym tunelu z gitarką to ma trochę ciotowatą prezencje ;p
Najlepszy motyw teledysku to przechodzenie Jona w Richiego , szkoda ,że w sumie mało takich momentów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Kilka uwag:
1.Klip ok, nic specjalnego, kilka fajnych efektów, ale ogólnie wieje nudą i zmarnowano spory potencja. Pomysł był, ale tylko na część klipu a w resztę można było wkomponować np pojawiające się obrazy z akcji ratunkowych itp Takie mam odczucie.

2.Sztywny Jon?? Poza tym jednym momentem gdzie stoi z gitarą dość śmiesznie to jest raczej energiczny. Wydaje mi się, że momentami przesadzacie, ale może się mylę.

3.Nie wiem czemu zwalacie niemal wszystko co złe na Jona. Owszem lider, założyciel, wokalista itp Wystarczy przeczytać pierwszy lepszy wywiad żeby wiedzieć, ze on nienawidzi klipów i się do nich nie wtrąca. Historie wymyślają firmy i to firma decyduje jak klip wygląda. Jon przychodzi, gra i wychodzi.
Chyba wystarczającym dowodem na szczerość jego słów jest to że poprosił, aby Univwersal kasę za klip do WSYCGHome oddał na budowę domów. Mówił, ze klip im nie jest potrzebny a domy dla ludzi tak. Universal się zgodził i klipu miało nie być.
Jednak piosenka odniosła sukces i Universal wyłożył kasę aż na 3 klipy.
Nie wiedzę logiki i jakieś linii łączącej niechęć Jona do klipów, firmami zajmującymi się tworzeniem klipu a chciwością Jona i dążeniem do bycia gubernatorem.
Jeśli ma tutaj ktoś jakiś odmienny pogląd, ale z rzeczowymi argumentami to zapraszam do dyskusji.

4.Zgadzam się, ze pisząc piosenkę można mieć na myśli coś innego, a klip postanie o czym innym, ale o czymś co pasuje do tekstu.
Takim sposobem mamy największy świąteczny hit "Last Christmas". Runaway jest o prostytutkach a jaki ma klip?? Everyday jest o WTC a klip ma bardziej uniwersalny.
Nad tym pracuje zawsze sztab ludzi i to nie Jon decyduje (wpływ mniejszy.większy zawsze może mieć). Refren pasuje do ludzi zajmujących się ratowaniem życia i to jest bardziej uniwersalne niż milionowa historia o miłości.

Podsumowując. Oglądnąłem go 3razy i jest coraz lepiej, ale nie rzuca na kolana a wydaje i się, że miał potencjał, aby to zrobić.
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

Dopiero teraz miałem okazję obejrzeć video, wieczorkiem jak co piątek byłem na piwku :).
W sumie będzie krótko: zaskoczenie - niezłe video do przeciętnego numeru ze słabej płyty i tyle. Jon napompowany do granic możliwości, a teledysk troszkę jak video edukacyjne dla średnio rozgarniętej młodzieży...
P.S. - największe grzechy tego filmiku - pokazywanie w danej chwili teledysku tego, co pada aktualnie w tekście (choćby Who's going to hold you i para w kwiecie wieku tonąca w objęciach)... Nienawidzę takich zagrywek, takie tanie numery są niedopuszczalne... Zwykła łopatologia... Chyba sam zespół bez historii stulecia w tle byłby jednak odrobinę mniej irytujący.
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Awatar użytkownika
JoFree
It's My Life
It's My Life
Posty: 156
Rejestracja: 19 sierpnia 2008, o 09:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: JoFree »

A mnie podoba się przesłanie zawarte w tym teledysku. Może to dlatego, że sama jakiś czas temu zostałam wolontariuszem i wiem jaką OGROMN? satysfakcję daje pomaganie ludziom. Prawdę mówiąc nigdy nie przyszło mi do głowy, że ktoś mógłby mnie traktować jak swojego supermana :) Dosyć dziwna ta świadomość. Z własnego doświadczenia wiem, że są ludzie którzy nie dziękują za pomoc (nie mogą albo nie chcą) już nie wspominając o nazywaniu kogokolwiek bohaterem.

Inna sprawa czy ze strony Jona i spółki takie prospołeczne działanie było szczere czy nie ale jakoś nie bardzo mnie to obchodzi. Myślę że najważniejsze jest propagowanie tego rodzaju inicjatyw.

Co do spraw technicznych: Po pierwsze teledysk mógłby być odrobinę jaśniejszy. Po drugie to ciągłe mruganie i rozmywanie się postaci trochę mi przeszkadza (chyba trochę przesadzili z tymi efektami).

Ogólne wrażenie: jest OK
When you wanna give up, and your hearts about to break
Remember that you're perfect, God makes no mistakes
Awatar użytkownika
jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 882
Rejestracja: 22 września 2005, o 11:34
Lokalizacja: ..
Kontakt:

Post autor: jovi »

Teraz dopiero mnie olśniło, że Jon nijak nie pasuje do rockowego zespołu.

Wszyscy wyglądają i zachowują się tak jak na taki teledysk przystało a Jon jest wiecej aktorem niż rockmanem. Sztuczny jest jak biust Pameli Anderson.
C'mon
Awatar użytkownika
milagros^
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 538
Rejestracja: 26 lutego 2009, o 22:36
Lokalizacja: mazowieckie..

Post autor: milagros^ »

jovi pisze:Wszyscy wyglądają i zachowują się tak jak na taki teledysk przystało a Jon jest wiecej aktorem niż rockmanem. Sztuczny jest jak biust Pameli Anderson.
Powiedzialabym, ze dlatego jest taki sztuczny, bo nie lubi i nie umie grac (czego przykladem sa filmy z jego udzialem ;)

W większosci niestety podzielam zdanie osob, którym nie podoba sie teledysk. Wg mnie te tabliczki i pokazywani przechodzący ludzie są jakby..smieszni xD tak czuje.
http://www.youtube.com/watch?v=xYgiJ06X5qc --> taki by mi sie bardziej podobal :P Wiem, ze J. byl sporo mlodszy tu, nie ma przedstawionego calego zespolu, ale to video ma wg mnie jakas dusze, pasuje do piosenki ;P
ROCK NOW, ROCK THE NIGHT!!! <3
Awatar użytkownika
kami
It's My Life
It's My Life
Posty: 109
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, o 13:14
Lokalizacja: chwilowo Warszawa

Post autor: kami »

Teledysk nie powala, ale jest w porządku.

Superman Tonight to mój ulubiony kawałek z The Circle i chciałam jednak jakiejś historii miłosnej. Nie takiej jak AALY broń Boże, ale czegoś świeżego a jednocześnie oczywistego.

Tematyka prspołeczna w BJ zawsze mnie trochę drażniła, ale chyba nie ma co liczyć na zmiany. Ogólnie w głowie nadal widzę tę piosenkę po swojemu, mimo że teledysk jest ok.
We need something to believe in
Awatar użytkownika
Alicia 478
It's My Life
It's My Life
Posty: 148
Rejestracja: 1 stycznia 2010, o 21:07
Lokalizacja: 68756567

Post autor: Alicia 478 »

Teledysk nie jest zły( szczególnie biorąc pod uwagę te ostatnie) ale taki jak by to określić .... płytki? Oczywiście mamy zaserwowane to co zawsze od ok 10 lat czyli ruchomy manekin - Jon machający łapami jak wiatrak i Richie , który wygląda jak porażony prądem .Ten pomysł z tabliczkami jest po prostu śmieszny . Ogólnie miałam wrażenie jakbym oglądała fanmade Mody na sukces . Z drugiej strony ostatni teledysk który mi się podobał to bylo These Days więc raczej nie jestem obiektywnym krytykiem :)
Awatar użytkownika
JoFree
It's My Life
It's My Life
Posty: 156
Rejestracja: 19 sierpnia 2008, o 09:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: JoFree »

Nie rozumiem dlaczego tak się uczepiliście Jona. Jego gesty i mimika są dokładnie takie jak zawsze. Wystarczy zobaczyć pierwszy lepszy koncert. Nie widzę w tym nic sztucznego. On po prostu jest sobą.

Co do przesłania teledysku trochę to smutne, że w dzisiejszych czasach takie pozytywne gesty w kierunku drugiego człowieka uznawane są za płytkie, puste czy śmieszne... ale to już tylko moja prywatna opinia
When you wanna give up, and your hearts about to break
Remember that you're perfect, God makes no mistakes
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Każdy ma oczywiście prawo do własnych opinii. Czytam jednak wypowiedzi w tym temacie i podobnie jak JoFree nie potrafię niektórych opinii zrozumieć.
Powstał teledysk z jakimś przesłaniem, może nawet z pewną lekcją dla niektórych. Dlaczego wartości, które są w nim ukazane uważacie za coś sztucznego czy śmiesznego?
W moim odczuciu to nawet jest trochę powiew świeżości ze strony BJ. Teledysków o miłości nie brakuje w ich dotychczasowym dorobku. Teraz skupili się na innych problemach zamiast dawać nam kolejną miłosną opowiastkę. Jak dla mnie - super pomysł.
Oczywiście każdy ma swoje zdanie i szanuję to, ale brakuje mi tu trochę konkretnych argumentów za tym, że teledysk jest "śmieszny". Bo mnie osobiście do śmiechu nie doprowadza.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
kami
It's My Life
It's My Life
Posty: 109
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, o 13:14
Lokalizacja: chwilowo Warszawa

Post autor: kami »

Też nie widzę niczego sztywnego w zachowaniu Jona. Dla mnie jego ruchy czy mimika są normalne.

Nawet więcej, wszyscy tutaj twierdzą, że jest kiepskim aktorem, a mnie się jego gra podoba. Widocznie się nie znam (zapatrzenie w idola wykluczam, bo dawno już wyrosłam z tej fazy), ale naprawdę lubie go oglądać w różnych wcieleniach.
We need something to believe in
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”