HAND - Recenzje profesjonalistów

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
culles
It's My Life
It's My Life
Posty: 246
Rejestracja: 6 października 2005, o 20:12
Lokalizacja: z nienacka
Kontakt:

Post autor: culles »

Prawda jest taka, że dobry recenzent to taki który ma swoje zdanie, ale jest ono w miarę obiektywne. Jeżeli ktoś pisze recki i rozmija się z prawdą to albo jest pacnem, albo pół bogiem i wszyscy i tak narzucą samym sobie takie zdanie jakie on prezentuje.

Moja opinia co do płytki jest taka, że jeśli ktoś nie słucha BJ od więcej niż 10 lat nie powinien czuć do niej niechęci, bo specyficzny klimat lat 80'dziesiątych mu się po prostu nie udzielił. Dla mnie nowy okres w twórczości BJ jest jak najbardziej pozytywny, chłopaki tworzą dobrą muzykę i nie schodzą poniżej pewnego poziomu, może mnie ktoś dojechać za WHYCGH,które mi się podoba, ale uważam, że sam zespół nie pierwszy raz nawiązuje do elementów muzyki, której niektórzy z Was tak nie lubią. Dla mnie Hand jest jedym z najlepszych krążków grupy.
Do piachu z tematem: "BON JOVI do piachu??"
"Bon Jovi skonczyli sie na Kill'Em All..." -Haslo roku
.:blog:.
99-in-the-shade

Post autor: 99-in-the-shade »

Jak dla mnie recenzja w TR to po prostu śmiech na sali i pytanie, kto tego gościa dopuścił do recenzowania czegokolwiek. Ja rozumiem, że oni w tym piśmie mają kota na punkcie wszelakich tzw. nowych brzmień, które jak na mój gust są totalnie wtórne, a na BJ patrzą jak na 'metal dla dziewczynek'. I wydaje im się, że są w tym wszystkim szalenie elokwentni, a nie potrafią nawet porządnie przestudiować okładki albumu.
B0UNCE
I Believe
I Believe
Posty: 55
Rejestracja: 25 listopada 2005, o 16:16
Lokalizacja: Aleksandrów ?ódzki
Kontakt:

Post autor: B0UNCE »

calkowicie sie z toba zgadzam. przeciez Szanowny Pan Redaktor nawet nie przeanalizowal textow :|
Awatar użytkownika
Twisted Sister
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 981
Rejestracja: 17 września 2005, o 08:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Twisted Sister »

No, trudno się z 99 nie zgodzić-jeśli ten facet uważa, że DLS jest dostępny wyłącznie w limitowanej wersji HANDa, to- co tu dużo mówić-recenzent z niego żaden. Jeśli nie wie nawet, jakie utwory są na płycie którą recenzuje, to nasuwa się pytanie-może w ogóle HAND nie przesłuchał? *-*
"I know life sometimes can get tough and I know life sometimes can be a drag, but people, we have been given a gift/a road and that's road's name is ROCK'N'ROLL" Kiss
B0UNCE
I Believe
I Believe
Posty: 55
Rejestracja: 25 listopada 2005, o 16:16
Lokalizacja: Aleksandrów ?ódzki
Kontakt:

Post autor: B0UNCE »

Wlasnie. Moze przeczytal inna denna recezje i sie nia zasugerowal? A zreszta, nie wiem czy to COS co ten pan napisal, mozna nazwac recenzja? :boje: Spytam sie jutro mojej nauczycielki polskiego :lol:
Awatar użytkownika
CRUSHynka
Junior Admin
Junior Admin
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 252
Rejestracja: 28 lutego 2005, o 02:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: CRUSHynka »

Bardzo prawdopodobne, że redakcja dała mu płytę do zrecenzowania, on przeczytał (powierzchownie XD) tracklistę i na tej podstawie napisał swoją recenzję. Innego wyjścia nie widzę - po co miał jej słuchać, skoro od początku wiedział, co o niej napisze :]?
Proszę państwa, oto pyza :D :
Awatar użytkownika
olcat
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 268
Rejestracja: 17 września 2005, o 18:29
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: olcat »

Ja bym się jakoś specjalnie recenzjami nie podniecała - fakt, że najlepszą płytą rockową ostatnich lat wielu recenzentów okrzyknęło "American Idiot", świadczy sam za siebie. Jeżeli już bić pokłony przed komerchą, bijmy je przed tymi, którzy uprawiają ją w miarę zgrabnie, a do tych Green Daye nie zaliczają się z całą pewnością. Ja nie mówię, że teksty o zbuntowanej młodzieży nie brzmią nieco, ekhm, sztucznie, w ustach czterdziestoparolatków, ale to przynajmniej pokryte jest jakimiś umiejętnościami.
...Don't you know that all my heroes died...?
And I guess I'd rather die than fade away...
"Rock N Roll is the spiritual release of the youth"
http://www.olcat.mylog.pl
Awatar użytkownika
michalb
It's My Life
It's My Life
Posty: 193
Rejestracja: 24 października 2005, o 14:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: michalb »

Ja również nie jestem zadowolony, że recenzent w pożądmy, rockowym piśmie jakim jest Teraz Rock napisał taką "wzmiankę" o płycie. Albo się recenzjuje, albo nie. Nie rozumiem tego :o Ale musimy też pamiętać, że HAND w Classic Rocku dostała 8/10, a to jest bardzo dobry wynik.
Jak dla mnie HAND jest płytą średnią i w porównaniu z American Idiot naprawdę wypada tak sobie. Nie wiem, może BJ chcieli nagrać taką płytę?
Jednak jak dla mnie ostre utwory z Bounce są o wiele lepsze niż te
z ostaniej płyty. Mam nadziję, że BJ nagrają jeszcze kilka wielkich płyt :mrgreen:
ROCK ON!
In The World That Gives You Nothing We Need Something To Believe In....
Awatar użytkownika
culles
It's My Life
It's My Life
Posty: 246
Rejestracja: 6 października 2005, o 20:12
Lokalizacja: z nienacka
Kontakt:

Post autor: culles »

Jako, że do fanów GD zaliczyć mnie można to i wypowiem się:

Osobiście z dwojga tych płyt(Hand i AI) bardziej cenię HAND ze względu na lepsze teksty i umiejętności techniczne grupy, jedynym elementem, w którym GD wygrywa w tym starciu jest power... Niestety płytka AI jest od HANDA dużo nudniejsza, a słabe i smętne jak dla mnie September i mało zróżnicowane Hooliday potęgują te wrażenie. Godnym uwagi jest też nowa płytka koncertowa GD.
Do piachu z tematem: "BON JOVI do piachu??"
"Bon Jovi skonczyli sie na Kill'Em All..." -Haslo roku
.:blog:.
Awatar użytkownika
Kasiunia
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 585
Rejestracja: 28 września 2005, o 09:01
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: Kasiunia »

culles7 pisze:Niestety płytka AI jest od HANDA dużo nudniejsza...
no!! ja powiedziałabym, że całe szczęście!! :lol: tożto byłaby kompletna porażka jakby GD lepsze płyty nagrywali od BJ??!!
culles7 pisze:a słabe i smętne jak dla mnie September i mało zróżnicowane Hooliday potęgują te wrażenie
a mnie sie właśnie tylko te dwie podobaja.... ale sa na poziomie nastolatków :P ... i nie żebym coś do nich miała... takie mam po prostu odczucia... byłam bardzo zaskoczona gdy dowiedziałam się że oni wszyscy koło 40 mają...
Awatar użytkownika
culles
It's My Life
It's My Life
Posty: 246
Rejestracja: 6 października 2005, o 20:12
Lokalizacja: z nienacka
Kontakt:

Post autor: culles »

Kasiunia pisze:
culles7 pisze:Niestety płytka AI jest od HANDA dużo nudniejsza...
no!! ja powiedziałabym, że całe szczęście!! :lol: tożto byłaby kompletna porażka jakby GD lepsze płyty nagrywali od BJ??!!

Mnie się raczej wydaję, że jeżeli może coś lepszego powstać, to dlaczego by nie, dla mnie to byłby tylko pozytyw.
Do piachu z tematem: "BON JOVI do piachu??"
"Bon Jovi skonczyli sie na Kill'Em All..." -Haslo roku
.:blog:.
Awatar użytkownika
CRUSHynka
Junior Admin
Junior Admin
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 252
Rejestracja: 28 lutego 2005, o 02:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: CRUSHynka »

Ja AI znam tylko z singli, a te są dla mnie wszystkie na jedno kopyto - dwie gitary, z czego jedna nic nie prezentuje, a druga robi hałas (zaraz się ozwą głosy, że "taki jest punk" *-*), każda piosenka skonstruowana tak samo i do tego - tak samo przydługa -_-'. Słowem - do HANDa nie idzie porównać, nie ta liga.
Proszę państwa, oto pyza :D :
Awatar użytkownika
michalb
It's My Life
It's My Life
Posty: 193
Rejestracja: 24 października 2005, o 14:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: michalb »

Na HAND BJ mieli prezentować bardzo rockowe oblicze i według mnie nie do końca dotrzymali słowa. Owszem są tam rockowe utwory, jednak tylko HAND, LMS i DLS prezentują Bon Jovi jako mocna rockowy zespół, reszta to przecież - według mnie - świetne utwory pokazujące nowe oblicze zespołu w nowym wieku. :D
In The World That Gives You Nothing We Need Something To Believe In....
99-in-the-shade

Post autor: 99-in-the-shade »

Co do 'mocnego rockowego oblicza' - chyba ilu ludzi tyle opinii, bo znowusz dla mnie HAND jest najmocniejszą (co nie równa się 'najlepszą', proszę bez ciosów butelkami od fanów TD :D) płytą od czasu KTF. Jedno nie ulega wątpliwości - tak czy siak jest to płyta DOBRA i te wszystkie recenzje mieszające ją z błotem (chyba tylko na zasadzie, że co BJ to wróg, bo nie widzę innego logicznego uzasadnienia takich ocen - gdyby nagrali coś jak NJ, zapewne wszyscy zżymaliby się, że grupa zatrzymała się 17 lat temu) nadają się li i jedynie na podpałkę.
Awatar użytkownika
michalb
It's My Life
It's My Life
Posty: 193
Rejestracja: 24 października 2005, o 14:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: michalb »

Każdy ma prawo do własnych poglądów i ja to szanuję. Masz rację, ile osób tyle recenzji
In The World That Gives You Nothing We Need Something To Believe In....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”