Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: madm »

Przesłuchałem kilka razy nowy/stary utwór. Szczerze mówiąc, nie spodziewam się już po Bon Jovi niczego wybitnego i wole się zaskoczyć słysząc coś dobrego niż smucić, gdy słyszę coś słabego. I...jestem zaskoczony. Moim zdaniem sam utwór nie odbiega wiele od wielu moich ulubionych piosenek Bon Jovi. Jest tylko jedno gigantyczne "ale"...jego produkcja. To samo mielismy z I'am With You - dla mnie ta piosenka miałaby potencjał podobny do Bed Of Roses, gdyby tylko została nagrana instrumentami a nie komputerem. Na stadionie, pod warunkiem że Jon uciągnie refren, może być całkiem ciekawie. Na pewno ciekawiej niż przy killerach pokroju Lost Highway czy What About Now.

Wcześniej zupełnie nie wzbudzały we mnie emocji wiadomości o nowej płycie i trasie BJ. Teraz na nowo wszystko odżyło. Nie wiem tylko czy to wina tego nowego "Saturdaya" czy po prostu magia BJ :)
It's my life!
usunięty użytkownik 4858

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Dand pisze:Trzeba też dodać, że Jon nie jest specjalnie podekscytowany tą płytą, nie chce jej promować i nazywa ją "wypełnieniem zobowiązań wobec wytwórni płytowej". Często w historii się zdarzało,że jak nie chciał czegoś wydać to okazywało się dobre więc można mieć nadzieje na ciekawe kawałki.

No i Tomker możesz mieć ciągle nadzieje co do nowej płyty,że będzie dobra skoro twój entuzjazm co do Sunday morning jest podobny do Jona ;p Chyba obaj ją niespecjalnie lubicie ;p
Dobry znak! Dand, dzięki za wyszukanie kolejnego pozytywu ;D
Widzisz Monika, może nie będzie tak źle ;)

Co do menedżera to Jon postawił na twardziela. To właśnie Azoff ostro wykłócał się z Axelem Rose o powrót do dawnego składu oraz kasę związaną z obsługą trasy koncertowej i promocją płyty :D
Już wtedy te sprawy pokazały jak Irving ma silna pozycję w branży i że nastawia się głównie na zysk. Czy BJ potrzebuje sukcesu medialnego czy raczej dobrych piosenek to dla mnie pytanie retoryczne. IMO, ważniejsze jest by zmienili producenta.
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: Dand »

Z plotek twitterowych - ta okładka wyglądająca na roboczą ponoć taka właśnie będzie. Nie będzie książeczki, żadnych zdjęć, tekstów, kto co napisał, kto grał, nic.
Obrazek
yanni
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 408
Rejestracja: 3 czerwca 2007, o 13:35
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: yanni »

Mam nadzieje, ze chociaż z zawartością płyty się postarali ... chociaż znając stosunek Jona do tej płyty...............
Taka płyta na odwal się aby wypełnić kontrakt.
http://kolekcjamuzyczna.blogspot.com/

22-06-2014 - Berlin, D - RS
19-06-2013 - Gdańsk, PL - BJ
13-10-2012 - Berlin, D - RS
10-06-2011 - Dresden, D - BJ
04-06-2008 - Vienna, A - BJ
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: Dand »

Obrazek
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: Smolek »

Dand pisze:We don't run :
http://www.radiorock.com.br/ouca-dont-r ... a-bon-jovi
Jestem w szoku! To jest świetne. To jest naprawdę BJ, to naprawdę śpiewa JBJ, to jest naprawdę rockowy kawałek? :O Nie poznaję ich, to jest o kilka klas lepsze niż Saturday Night Gave My Sunday Morning, które nie zachwyca (choć jest lepsze niż BWC, i z każdym przesłuchaniem zyskuje). Refren jest fantastyczny, niezła solówka, i wokal Jona zaskakująco dobry (przynajmniej dla mnie).
Awatar użytkownika
Iwa
It's My Life
It's My Life
Posty: 221
Rejestracja: 21 lutego 2015, o 17:27
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Poland

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: Iwa »

Super. Ten kawałek bardzo, ale to bardzo mi się podoba :brawo:
Wokal Jona- obiecujący :jupi: Nareszcie dobry, rockowy kawałek. Oby takich i lepszych więcej :PPP
Przyznaję, że narobiłam sobie apetytu na więcej. Nie myślałam, że tak będzie.
[font=Georgia]Nothing is as important as passion.
No matter what you want to do with your life,
be passionate.[/font]
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: monjovi »

Czyli co przesłodzone i wanowe Satruday Night bylo nagrywane z RS, a We don't Run to utwór Jona & znienawidzonego Shanksa :D Reasumując, kto w końcu zabił gitary w BJ? hehe


Jak dla mnie utwór zbyt modernrockowy, zalatuje One Republic itd. Zwrotki mają potencjał, ale refren mnie rozczarowuje, idę słuchać.

Dzięki Dand :)
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: kikusia28 »

WOW! :lol:

Zwrotki są extra!

Monyka co ja bym bez Ciebie zrobiła!

P.S Solówkę nagrywał im chyba Richie Faulkner ;)
M

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: M »

Monika, co Ty masz do tego refrenu? Wreszcie coś naprawdę nośnego i chóralnego. Mechaniczna zwrotka i naprawdę odlotowy refren ;) Solo też niczego sobie. Czyżby szansa na życie po życiu? Wreszcie pazur. Jeśli kolejne odsłony będą coraz lepsze to... Ech, zejdźmy na ziemię :D

Ogólnie na PLUS. Tom, ile dajesz? ;)
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: Smolek »

Jakie opinie na Jovitalku. :D Po pierwszym przesłuchaniu Saturday byłem rozczarowany, z kolejnymi przesłuchaniami było już trochę lepiej, ale wciąż było daleko od tego co chciałem od Bon Jovi. Ale We Dont' Run dla mnie świetne. Przy pierwszym przesłachaniu miałem wielkie WOW. O co chodzi, czy to się dzieje naprawdę? :D Zaskoczyli mnie na plus. Myślałem, że już nic ciekawego nigdy nie wypuszczą, a tu zaskoczenie. Może macie rację, Jon od niechcenia robi płytę, i wyszła mu tak dobra piosenka. :D Przesłuchałem z 10 razy, i nie mogę przestać! A Saturday w pierwszym dniu przesłuchałem raz, może dwa razy.
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: Dand »

Mam wrażenie,że gdyby to wypromowali to byłby hit.

Choć przyznam,że czuje parę momentów gdzie aż się prosi by mocno gitarą zaciągnąć a tego brakuje.

Narazie katuje w słuchawkach a to dobry znak :)
Obrazek
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: monjovi »

kikusia28 pisze:WOW! :lol: Zwrotki są extra!
Monika co ja bym bez Ciebie zrobiła!
Nie wiem, rachunek wyśle pocztą :D
M pisze:Monika, co Ty masz do tego refrenu? Wreszcie coś naprawdę nośnego i chóralnego. Mechaniczna zwrotka i naprawdę odlotowy refren ;) Solo też niczego sobie. Czyżby szansa na życie po życiu? Wreszcie pazur. Jeśli kolejne odsłony będą coraz lepsze to... Ech, zejdźmy na ziemię :D

Ogólnie na PLUS. Tom, ile dajesz? ;)
Czekaj, muszę to przetrawić ! :D Bo mi się trochę kojarzy z tymi pseudo rockowymi zespołami co lecą w radio, ale dam szansę :D Jest drapieżnie i póki co jestem zaskoczona !

Tom pewnie da takie mocne 2,25/10 :D
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
M

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: M »

Kurcze, chyba jednak wzięło mnie na mały sentyment...

Wydaje mi się, że "Saturday Night Gave..." to takie pożegnanie z Rychem. Wystarczy posłuchać "Saturday...." po "We Don't Run" i... cholera, od razu inaczej się ten kawałek odbiera. Gdzieś tam Richie i Jon. Cholera, sentymentalnie się zrobiło :( "We Don't Run" to juz inne BJ. Inna gitara. Już wiem, że będzie mi brakowało tej Samborowskiej gitary, którą można usłyszeć w outro kawałka,którego poznaliśmy jako pierwszy. Cóż, palimy mosty...

Tyle narzekań, a koniec końców to wszystko gówno warte. Koniec.
Awatar użytkownika
Iwa
It's My Life
It's My Life
Posty: 221
Rejestracja: 21 lutego 2015, o 17:27
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Poland

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: Iwa »

Jeszcze 3 razy przesłuchałam- zwrotki zupełnie nie w stylu BJ , świetnie się ich słucha bo to coś innego. Refren rewelacyjny, taki typowy BJ :PPP
[font=Georgia]Nothing is as important as passion.
No matter what you want to do with your life,
be passionate.[/font]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”