SLIPPERY WHEN WET NA BLU-RAY

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pathfinder
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 144
Rejestracja: 16 września 2005, o 19:36
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Kraków

SLIPPERY WHEN WET NA BLU-RAY

Post autor: pathfinder »

Na 13 lutego jest zapowiedziana premiera Slippery When Wet w wersji blu-ray. Ciekaw jestem czy poza ścieżką audio dorzucą jakiś koncert z ery SWW.

http://www.musiccorner.pl/bon-jovi-slip ... 79240.html
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Nowe wydawnictwo będzie wersją audiofilską. Oto dokładne info:
Universal has gone back to the original master tapes to deliver fully uncompressed, high-resolution versions of many of your favorite albums on Blu-ray Pure Audio Disc. Mastered at 24bit/96kHz, Blu-ray Pure Audio Discs deliver the sound the artists originally heard in the studio when these classic albums were recorded. These discs provide all the recorded musical information. While convenient due to their small file size, today’s heavily compressed music files do not represent the true fidelity of the original album.

• Recordings are transferred from the original master tapes and delivered in high-resolution 24-bit/96kHz audio
• No compression is utilized, and the sound quality is vastly superior to MP3 or standard CD
• Three separate choices of audio file format for playback: PCM 2.0, Dolby True HD, or DTS-HD Master Audio (5.1 available where noted)
• Your preferred audio format is chosen either by pressing the "Audio" button on your Blu-ray remote or via your onscreen menu display

Blu-ray Pure Audio Discs:
Audio is taken from the original master tapes and mastered in 24-bit/96kHz resolution with a choice of three sound formats: PCM, Dolby True HD, or DTS-HD Master Audio. You can finally enjoy the music in the fidelity originally experienced in the studio.

Operating Instructions:
• Simply load the disc into any Blu-Ray device and it starts to play, just like a CD
• No video needed: Blu-Ray remote allows track selection and preferred audio format
• Alternately, use your onscreen display to select tracks and preferred audio format

Bon Jovi Slippery When Wet Track Listing:

1. Let It Rock
2. You Give Love a Bad Name
3. Livin’ on a Prayer
4. Social Disease
5. Wanted Dead or Alive
6. Raise Your Hands
7. Without Love
8. I’d Die for You
9. Never Say Goodbye
10. Wild in the Streets
Cena sugerować może że to nie koniec zawartości...

Marzyłoby się, aby dodali tu jeszcze jakiś koncert z ery Slippery When Wet, ale obawiam się że nie ma co na to liczyć. Prędzej jako bonus dostaniemy wydane już wcześniej nagrania lub teledyski i będą nam po raz kolejny wmawiać, że to jakieś rarytasy (tak jak w przypadku Access All Areas albo najnowszego vinyla pt. Live 2) ;)

Jeżeli chodzi o kwestie techniczne, to ewentualne wydanie koncertu byłoby realne, ponieważ BJ dysponują nagranymi wieloma kamerami koncertami w Uniondale, 9 i 10 września 1987. Cóż, najwidoczniej trzymają to na 50-tą rocznicę wydania Slippery When Wet ;)
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: SLIPPERY WHEN WET NA BLU-RAY

Post autor: Damned »

Produkt jest już dostępny na Wyspach. Według sklepu Fan.pl, polska premiera wydawnictwa została przełożona na 7 maja 2015.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: SLIPPERY WHEN WET NA BLU-RAY

Post autor: Damned »

Jestem już po odsłuchu tego krążka... i czuję się jakbym wyszedł z Sanctuary Sound. Niesamowite wrażenia!
Czekam z niecierpliwością na kolejne albumy wydane w tej postaci. Prawdziwie przestrzenny dźwięk i zupełnie nowe brzmienie.
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1219
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Re: SLIPPERY WHEN WET NA BLU-RAY

Post autor: teken020 »

mogłbys wrzucić gdzieć 1 song w flac.Przed zakupem chciałbym usłyszeć czy rzeczywiście jest jakaś różnica. Posiadam NJ remaster 97 jak i Special edition. i róznicy nie ma. Coś tam słychać e delux, ale za mało zeby wydac 100zł
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: SLIPPERY WHEN WET NA BLU-RAY

Post autor: Damned »

teken020 pisze:mogłbys wrzucić gdzieć 1 song w flac.Przed zakupem chciałbym usłyszeć czy rzeczywiście jest jakaś różnica. Posiadam NJ remaster 97 jak i Special edition. i róznicy nie ma. Coś tam słychać e delux, ale za mało zeby wydac 100zł
Różnice są kolosalne. Przede wszystkim album jest dłuższy o ok. 5 minut. Wiele utworów jest rozszerzonych o nieznane motywy (dokładnie jak mix 5.1 wydany na DVD w 2005 roku). Poza tym czystość tego dźwięku jest nie do opisania.

Wrzucam 59 sekund "Raise Your Hands" w formacie flac, aby zaostrzyć apetyt (do osiągnięcia właściwego efektu konieczny jest system głośników 5.1):
[hidden]http://we.tl/yzIPPaltyN[/hidden]

Zapewniam, że w oryginale brzmi to jeszcze lepiej :)
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1219
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Re: SLIPPERY WHEN WET NA BLU-RAY

Post autor: teken020 »

Znalazłem pewną rosyjską stronke gdzie można "kupić" ową płytę 16gb
zainteresowanym mogę wysłać likna na priv
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1219
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Re: SLIPPERY WHEN WET NA BLU-RAY

Post autor: teken020 »

Właśnie skończyłem słuchać. musze stwierdzić sze kolejny raz BJ poszli na łatwą kase. SWW 2015 jest to dokładnie ta sama wersja co wydana w 2005. na plus są teledyski w HD
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: SLIPPERY WHEN WET NA BLU-RAY

Post autor: Damned »

Byłbym ostrożny z krytykowaniem BJ za decyzję o wydaniu po raz kolejny tego samego. Myślę że jest kilka jakże logicznych powodów dlaczego do tego doszło. Przede wszystkim:

1. nakład wersji z 2005 roku się wyczerpał (skoro nie można kupić już nówki, to naturalne że wydają kolejną edycje)
2. format DualDisc się kompletnie nie sprawdził - bywało wiele problemów z odtwarzaniem (sam tego doświadczyłem)
3. większość klasycznych albumów jest obecnie masowo wydawana w formacie High Fidelity Pure Audio, więc nie mogło wśród nich zabraknąć Slippery When Wet

Zwróćcie uwagę, że nawet oficjalna strona nie reklamuje tego wydawnictwa (albo coś przeoczyłem). To nie jest produkt dla każdego fana czy też wciskanie czegoś na siłę, a raczej perełka dla miłośników wysokiej jakości dźwięku. Lub tych, którym po prostu nie udało się nigdzie dostać DualDisc z 2005 roku ;)

Ja nie miałem wydania z 2005 roku, dlatego jestem w 100% usatysfakcjonowany tym zakupem i wszystkim to polecam!
Choć nie ukrywam, że jeszcze bardziej czekam na kolejne albumy w tym formacie.
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1219
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Re: SLIPPERY WHEN WET NA BLU-RAY

Post autor: teken020 »

jeśli mają robić kolejne edycje innych albumów BJ to niech zrobią remixy jak na wersji 2005/15
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: SLIPPERY WHEN WET NA BLU-RAY

Post autor: monjovi »

Dzisiaj 29 rocznica wydania Slippery When Wet ! A jako urodzinowy prezent można udać się na nasz ulubiony jovitalk i tam jakaś łaskawa dusza udostępniła całe wydanie SWW blu ray audio, co prawda skonwertowane do mp3 i odbiega jakością zdecydowanie, ale warto posłuchać, bo niektóre utwory różnią się od wydanych na oryginalnym albumie ! ;)
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1219
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Re: SLIPPERY WHEN WET NA BLU-RAY

Post autor: teken020 »

znalazłem stronkę z tym wydawnictwem. calośc koło 20GB linki na priv.
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”