RSO EPka #2 "Making History"

Twórczość Richiego

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Dand »

Zaryzykuje stwierdzenie,że teraz Richie lepiej sobie radzi wokalnie niż z gitara ;p Za to Ori miazga, jak patrze jak jej te rączki chodzą przy graniu to sama poezja.
Fajne są te ich występy, niby jest lekki chaos ale taka muzyczna prawdziwość i wolność on nich bije. Mogą zrobić wszystko co chcą, mają dużo luzu, wydaje się,że sporo jest też improwizacji. Grają tak jak w danym momencie chcą.
Świetna jest ta zmiana w Walk with me gdzie jest spokojnie, grają na akustykach a tu nagle oboje chwytają za elektryki i wychodzi ostra jazda.
Moim zdaniem w RSO jest duży potencjał i jeśli odpowiednio się będą rozwijać to będziemy bardzo zadowoleni.
Obrazek
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

monjovi pisze:Co do One Night Of Peace, toooo...... faktycznie mógłby to być nowy hymn amerykańskich sil zbrojnych, bardzo podniosły, takich utworów już się chyba nie pisze :D Raczej świata tym nie zawojują, ładna melodia, na apel 11 listopada też spoko.
:D celnie pani Moniko! :) One Night of Peace to faktycznie stary, około ćwierćwieczny kawałek! I był już wykonywany przez współautora (Fostera) podczas "podniosłych" okazji... Np. w ramach akcji na rzecz praw dziecka i pokoju na świecie w okresie rozpoczynania Igrzysk olimpijskich w Sydney czy we wspaniałej(!) hali koncertowej "Victoria Hall" w Genewie z okazji okrągłej 50-ej rocznicy konwencji genewskiej :D
Niby "nowy" utwór, a już z piękną historią :) :ok:

Niestety fotki z Victoria hall nie znalazłem, za to jest z występu łączącego Global Walk Daniela Garcii 3 kwietnia 1998r. przed Count Basie Theatre w New Jersey:
Obrazek
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3515
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: prezes1 »

My tu chrzanimy o 'kultowości' i forumowiczach roku a tu za 3 dni premiera epki! :)
Nie mogę się doczekać!
Ktoś wcześniej robił 'pre-order'? Kiedy będzie można ściągnąć? O północy w czwartek?
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Kuba80BJ »

prezes1 pisze:My tu chrzanimy o 'kultowości' i forumowiczach roku a tu za 3 dni premiera epki! :)
Nie mogę się doczekać!
Ktoś wcześniej robił 'pre-order'? Kiedy będzie można ściągnąć? O północy w czwartek?
Też już się nie mogę doczekać :D Pewnie tak będzie, że o północy wyślą maile z plikami do ściągnięcia. Ale też np. na Spotify o północy powinno się odpalić (tak było z EP#1) więc jest alternatywa w razie obsuwy mailowej (jak to np. ja mam ogromne szczęście) ;)
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Dand »

Też odliczam dni :D Bardzo jestem ciekaw jak wyjdzie studyjna wersja Making History bo koncertówka rozgrzała moje nadzieje bardzo mocno.
Czekamy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Damned »

Niecierpliwym przypomnę, że w Nowej Zelandii piątek zaczyna się o 12h wcześniej niż u nas... ;)
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Ricky Skywalker »

Czyżby jakieś przecieki...? ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Adrian »

Fajnie sobie termin wybrali. Będzie teraz dużo pytań więc jest okazja do promocji EPki
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Ricky Skywalker »

Z Ori jest cwana bestia, wiedziała co się święci ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Ricky Skywalker »

...i co z tym nowozelandzkim wyciekiem? Ktoś coś ma...? ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Damned »

Ricky Skywalker pisze:...i co z tym nowozelandzkim wyciekiem? Ktoś coś ma...? ;)
Możesz zmienić IP na nowozelandzkie lub australijskie i szukać na Spotify. Mnie się nie chce bawić w instalowanie tych programów. Szkoda zachodu, kilka godzin mnie nie zbawi. Czekam na mail z oficjalnego sklepu RSO, choć pewnie dojdzie najwcześniej nad ranem, gdy w Stanach wybije północ :)

Tymczasem, najnowszy wywiad dla Forbesa:
https://www.forbes.com/sites/stevebalti ... d2695e7db8

No i mamy premierę:
[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=TLBbhqGG99I[/BBvideo]
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Kuba80BJ »

Szpiedzy z Damned Studios są jak zawsze niezawodni ;) Dzięki za link :) Wywiad nic specjalnie nowego nie wnosi ale dzięki niemu mamy przeciek Walk With Me, jeszcze nawet link na YT jest niepubliczny :D Z opinią Walk With Me się wstrzymam aż przesłucham resztę EPki, ale solo outro jest świetne, to na pewno :) Jeszcze parę godzin i będzie wszystko jasne. Niezmiennie czekam na Making History i ciekawy jestem co przyniosą 2 nowe numery :)
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Ricky Skywalker »

Dzięki Damned! Sympatyczna piosenka, wersję koncertową lubiłem od dawna - i chyba brzmiała lepiej... ;) To gospelowe przejście takie trochę przekombinowane i niepotrzebne. Ale i tak źle nie jest :)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Dand »

Naprawde dobry numer, który zyskuje z każdym kolejnym przesłuchaniem. Troche więcej Ori niż Sambory, kolejny raz zresztą, ale widać w piosenkach typu duet taką przybrali formułę no i trzeba to zaakceptować.
Obrazek
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

kto chce epkę, dajcie info na prv.
(tylko bez wysyłania dalej np do jovitalka)

jak na razie słucham bez przerwy I Don't Want To Have To Need You, z małymi wyjątkami na Making History. Najlepsze utwory! :)

W Together On The Outside takie świetne wejście Alicea, ale potem wokal Ori trochę psuje... Fajne solo i ogólny klimat, ale jakos mi tu Ori nie przypasowała póki co... A gdyby tak duet Richie+Alice zamiast O..? ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i płyty”