RSO EPka #2 "Making History"

Twórczość Richiego

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: EVENo »

monjovi pisze:Oo przestał mi przeszkadzać głos Ori! :brawo:
:brawo:
monjovi pisze:Nabiłabym im troche odsłuchań na lastfm, ale nikt tam nie odnotował, że taka epka się ukazała
Jak to? Ja dodałem zdjęcie okładki :P
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Adrian »

Dand pisze:Jesteśmy na forum muzycznym i naprawde trzeba komuś mówić,że muzykę ma słuchać na słuchawkach by ocenić produkcje ?
To się wydaje być tekst w moim kierunku chyba ;> Zapewniam Cię, że pierwsze, 10 i obecnie 30te przesłuchanie tego albumu jest na słuchawkach :) normalnie też słuchałem aby usłyszeć to co niektórzy tutaj słyszą. No, ale może mam inną wersję i Talk-Box w We Are Magic nie brzmi na niej jak pierdziawka ;> a wstęp jak eurodance..
Na moje szczęście przyzwyczajam się do produkcji. Nadal jednak dla mnie w dużej mierze brzmi jak Roxette w latach 90tych (które swoją drogą bardzo lubie).
Na moje nieszczęście słucham aktualnie również nowych płyt Noela Gallaghera, Paramore, Stereophonics, Weezer czy nasze HEY i kurde ciężko mi potym przestawić sie na RSO nie mając pewnych zastrzeżeń.
Wystarczy porównać sobie nowego Weezera albo Noela na słuchawkach aby wiedzieć o jakiej róznicy mówie :)

No, ale co kto lubi. Dla mnie na szczęście same kompozycje się bronią i nawet podobaja jeszcze bardziej, a Ori nie przeszkadza tak mocno.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Dand »

Ja nie wiem czy ty słuchałeś na słuchawkach czy nie, po prostu się odniosłem to poruszanego tu faktu oceniania produkcji. Nie wątpię,że akurat Ty wiesz jakie podstawy trzeba mieć by ocenić jak piosenki są wyprodukowane.
Porównajmy sobie w ramach ciekawostki np. produkcję w Pictures of you albo Beautiful World z Making history i I Don't Want To Have To Need You. Niebo a ziemia.

A co do obecnie słuchanych płyt, to z Gallagherów wole Liama :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Adrian »

Dand pisze:Ja nie wiem czy ty słuchałeś na słuchawkach czy nie, po prostu się odniosłem to poruszanego tu faktu oceniania produkcji. Nie wątpię,że akurat Ty wiesz jakie podstawy trzeba mieć by ocenić jak piosenki są wyprodukowane.
Porównajmy sobie w ramach ciekawostki np. produkcję w Pictures of you albo Beautiful World z Making history i I Don't Want To Have To Need You. Niebo a ziemia.

A co do obecnie słuchanych płyt, to z Gallagherów wole Liama :)
Wybrałeś akurat piosenki z albumu, któremu jedynie co mogę zarzucić to spapraną produkcję. "Pictures Of You" jest jednak jednym z lepiej wyprodukowanych tam kawałków, bo z pomysłem i na wzór Coldplay z lekkim nawiązaniem do muzyki lat 80tych. BW pomimo, że bardzo lubię jest Źle wyprodukowane.

Natomiast jedna rzecz której RS nie mogę odmówić, a czego chyba najbardziej brakuje w nowych piosenkach, a co pokazuje idealnie "One Night Of Peace". W tym utworze którego dziś pierwszy raz wysłuchałem facet śpiewa z taką pasją i emocjami, że można mieć ciarki na rękach. Tego mi odrobinę również brakuje na RSO.

Autentycn ie Richie proszył mnie pierwszy raz od chyba czasu wysłuchania Strangera.
2 momenty:
1) So lay down your bombs / Lay down your guns /Lay down your hate
2) In the name of God / In the name of Love / In the name of all of us,
Perfekcja!

Niesamowite jest ile oni mają jeszcze pochowanych różnych utworów, które wyciągają tak po prostu przy jakieś tam okazji lub pojawia się taka "Mona Lisa" czy "Burn With Me" nie wiadomo skąd.

A co do braci Oasis to ja Noela :P
Ostatnio zmieniony 16 grudnia 2017, o 21:54 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: kikusia28 »

Ale tę spaprana produkcję chwali nawet Rockstar więc nie wiem o co w tym wszystkich chodzi. Albo my jesteśmy głusi, albo Wy głusi i zaślepieni :)
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Dand »

Adrian pisze: "Pictures Of You" jest jednak jednym z lepiej wyprodukowanych tam kawałków, bo z pomysłem i na wzór Coldplay z lekkim nawiązaniem do muzyki lat 80tych.
Wzór Coldplay i nawiązanie do lat 80tych to taki był zamysł tej piosenki, zapewne tak myślał JBJ jak ją tworzył ale Shanks wszystko spierdzielił i masz taki zlepek komputerowego grania,że do końca niewiadomo czy w ogóle jakiś instrument brał udział w nagraniu. Całe WAN jest tragicznie wyprodukowane, wybrałem te dwie piosenki bo moim zdaniem są najgorzej wyprodukowane. Jednak zarazem nie uważam ich za najgorsze ogółem, tutaj czepiam się tylko produkcji. Gdy wyłączyć dzieło Shanksa to uważam,że robiąc Beautiful World Jon wykonał super pracę. ( ignorując kwestie plagiatowe )
Adrian pisze: A co do braci Oasis to ja Noela :P
No nie dogdamy sie. Skoro bracia nie mogli to my też nie damy rady.
:)
kikusia28 pisze:Ale tę spaprana produkcję chwali nawet Rockstar więc nie wiem o co w tym wszystkich chodzi. Albo my jesteśmy głusi, albo Wy głusi i zaślepieni :)
Jakbym stał z boku to bym powiedział,że gość, który sam jest muzykiem wie lepiej. No ale nie stoje z boku więc sobie odpuszczę :)
Obrazek
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: kikusia28 »

Dand, pamiętaj że miłość z człowiekiem potrafi zrobić różne rzeczy i nawet on moze być zaślepiony :D Ogólnie rzecz biorąc jesteście na Ryszarda bardziej napaleni niż ja na Jona, wiec te wasze opinie są delikatnie mówiąc przesadzone ;)
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: EVENo »

Jak widać bracia Gallagherowie od zawsze są jak ogień i woda :D Nie ma co nawet porównywać tych dwóch płyt, Noel jest przeprodukowany, ale z jakiegoś powodu robi mu to dobrze, a Liam wydaje się być surowszy, ale produkcja też tam robi robotę. Greedy Soul jest tego najlepszym przykładem, bo to akurat jest piosenka, w której nie każdemu fanowi produkcja przypadła do gustu ;) Myślę, że równie łatwo obie płyty znienawidzić, co pokochać, ale niewątpliwie w Liamie jest więcej Oasis, a w Noelu więcej... nowoczesności?

Jeśli mamy to przełożyć na braci Jovi - Bona i Richiego, to Bonowi też robi robotę jedna osoba, a Richiemu cały sztab ludzi (tak mi się wydaje?). Może nie tak doj*bany sztab, jak u Noela, ale i tak solidny. Cóż, gorolka nazwie to zaślepieniem do Rycha, ja nazwie to nienawiścią do Shanksa. Nawet jego produkt, jakim był House daliśmy radę przełknąć, więc kiedy pojawiła się naprawdę solidna porcja muzyki od RSO, to zaczęliśmy się zachwycać nią. W RSO nie ma Shanksa, ale jest Ori.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Dand »

kikusia28 pisze:Dand, pamiętaj że miłość z człowiekiem potrafi zrobić różne rzeczy i nawet on moze być zaślepiony :D Ogólnie rzecz biorąc jesteście na Ryszarda bardziej napaleni niż ja na Jona, wiec te wasze opinie są delikatnie mówiąc przesadzone ;)
Napaleni to złe słowo :D
Ale wiesz, ja akceptuje twoja zaślepiona miłość, teraz ty zaakceptują moja :D
Obrazek
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: kikusia28 »

Akceptuję akceptuję, dlatego też zarówno Ciebie jak i Ryszarda nie krytykuję :)
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

tak btw, bo widzę dyskusja na temat porównania odbioru dźwięku...
Generalnie fajny temat, ale, tak z ciekawości - ilu z nas na co dzień słucha muzyki na sprzęcie z idealnie wyrównaną charakterystyką częstotliwości? Umożliwiającym wierną reprodukcję dźwięku i przeznaczonym do profesjonalnych zastosowań? (Rockstar na pewno, pewnie Damned, no i sorry, że nie wymieniam dalej, ale po prostu nie wiem ilu jeszcze. Na takim sprzęcie od razu wyłapuje się niuanse, które na "pierwszy rzut ucha" są mniej zauważalne.

To tylko tyle, tak w kwestii złagodzenia napięcia na linii diagnoz laryngologogicznych ;D

BTW producentów - obok Rocka (jak dla mnie) świetnie produkuje też Kevin Shirley (to co robi choćby z Bonamassą czy Black Country Communion to przepiękna uczta dla uszu)
A Shanks... Ja się po prostu do niego przyzwyczaiłem. Dla mnie jest on nieodłączną częścią "nowego" (a "nowego" tak naprawdę już od wielu lat) Bon Jovi. Czy chciałbym usłyszeć kilka ostatnich płyt mojego ulubionego zespołu w innej produkcji? Bardzo! To byłby dopiero rarytas wydać nadchodzącą reedycję THINFS u innego producenta! Wtedy mielibyśmy idealny krążek do rankingów, który producent komu bardziej pasuje...

Dobrze, znikam, bo czas załączyć Making History! ;D
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: prezes1 »

Kurczę, co za dyskusje! ;) Generalnie aby Shanksa rozpoznać nie potrzeba żadnych słuchawek!
A co do Rocka - na 1szej epce prawie w ogóle go nie było słychać, poza Rise może. Tu na drugiej słyszę go wyraźnie(te bębny, basy i gitary podgałkowane tak jak powinny być).
Pamiętam że podczas dyskusji nad 1 epką wielu z nas myślało że to Bearden produkował.

I Don't Wanna Have to... - gdyby miało lepszy refren to byłaby dziewiątka-dycha a tak niestety traci...

Generalnie Rycho ma problemy z refrenami w szybkich, rockowych kawałkach(Rise, History, Broken Wing, Burn The Candle). Ale w balladach, bluesie i country jest mistrzem. :)
Dla równowagi dodam że Jon wcale lepszy w szybkich nie jest. Stąd do pomocy zawsze potrzebował Desmonda Childa, a ostatnio Shanksa i wiele innych osób.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: ROCKSTAR »

To ja moze zakoncze ze swej strony dyskusje o produkcji, bo pod koniec dnia i tak najwazniejsze sa piosenki...
Specjalnie przesluchalem dwie plytki, o ktorych wspomnial Adrian wczesniej: ostatnia plyte Weezer'a i Gallaghera- totalnie nie moja bajka rzecz jasna, ale... Zestawilem to z RSO i ... ostatnia plyta The Cult ( rowniez wyprodukowana przez Bob'a Rocka, a wydana w roku ubieglym) :

https://www.youtube.com/watch?v=uocTvWgUpgg

Wymionione przez Adriana plyty brzmia bardzo dobrze, ale rowniez niesamowicie sterylnie. Brak jest tej selektywnosci, organicznego brzmienia jak u Rocka... Wiem, ze za plyta Gallghera stoja wielkie nazwiska jak Greg Kurstin od Adele, ale... To wciaz brzmi wszystko BARDZO zachowawczo... Dla mnie rzecz jasna... Na moj gust :)

I nie chodzi tylko o brzmienie bebnow, czy "nowoczesne" wstawki- cokolwiek to znaczy...

Ten "slynny" juz talk-box na poczatku "We Are Magic"... mysle, ze to jest jakis plug-in z Pro Tools'a, nalozony na brzmienie talk-boxa i skoro ten moment pojawia sie potem wielokrotnie w numerze- taki byl zamiar... Rock nie robi pomylek ( na wszelki wypadek, jesli ktos rzuci tytulem St. Anger: ta plyta/jej brzmieni rowniez nie byla wypadkiem przy pracy ).

Anyway- to wszystko kwestia indywidualnego gustu... Jak powiedzial mi jeden znajomy producent:"Dobrze wyprodukowana plyta swietnie brzmi na radyjku kuchennym i na sprzecie za pare tysiecy. Ale tak naprawde dobra produkcje odkrywamy w dobrej jakosci sluchawkach. Wszystko inne jest niszczeniem sobie i odbioru i sluchu i... strata czasu."
Raz jeszcze.. Odkladajac na bok moja sympatie do Sambory.. Druga epka brzmi doskonale rowniez na WLASCIWEJ jakosci plikach przede wszystkim.
I obiecuje juz wiecej nie ruszac tego tematu, bo pod koniec dnia- jak pisalem wyzej.. Licza sie piosenki.. A te sa naprawde dobre !! Pozdrawiam wszystkich :))
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Damned »

Epka została odnotowana na listach Itunes w kilku krajach:

#48 Hiszpania
#59 Australia
#66 Holandia
#96 UK
#121 Włochy
#148 USA
#189 Kanada
#195 Niemcy

Dla przypomnienia, tak była notowana pierwsza epka:

#6 Peru
#12 Czechy
#17 Australia
#18 Dania
#19 Norwegia
#23 Brazylia
#25 UK
#44 Holandia
#47 Niemcy
#48 Szwajcaria
#52 Hiszpania
#62 USA
#73 Kanada
#83 Francja
#102 Włochy
#128 Japonia

Ciekawe czy zainteresowanie RSO spadło po pierwszej epce (nie licząc Hiszpanii), czy też trudniej jest się przebić na listach w okresie przedświątecznym. A może jedno i drugie.
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Adrian »

Damned pisze:Epka została odnotowana na listach Itunes w kilku krajach:

#48 Hiszpania
#59 Australia
#66 Holandia
#96 UK
#121 Włochy
#148 USA
#189 Kanada
#195 Niemcy

Dla przypomnienia, tak była notowana pierwsza epka:

#6 Peru
#12 Czechy
#17 Australia
#18 Dania
#19 Norwegia
#23 Brazylia
#25 UK
#44 Holandia
#47 Niemcy
#48 Szwajcaria
#52 Hiszpania
#62 USA
#73 Kanada
#83 Francja
#102 Włochy
#128 Japonia

Ciekawe czy zainteresowanie RSO spadło po pierwszej epce (nie licząc Hiszpanii), czy też trudniej jest się przebić na listach w okresie przedświątecznym. A może jedno i drugie.
Poza Hiszpanią wszędzie spadki lub nie są notowani. Wpływ na to mają pewnie 2 czynniki
1) Mniejsza promocja 2 EPki
2) Zawiedzenie części fanów/słuchaczy pierwszą Epką i albo nie mają zamiaru 2giej słuchać, albo nie jest to priorytet dla nich póki co

Myślę, że 2 EPka dla fanów mimo moich zastrzeżeń wnosi więcej dobrego niż 1 EPka i dlatego ciekaw jestem czy przypadkiem 3 EPka nie będzie miała lepszych notowań niż 2 EPka.
ROCKSTAR pisze: Ten "slynny" juz talk-box na poczatku "We Are Magic"... mysle, ze to jest jakis plug-in z Pro Tools'a, nalozony na brzmienie talk-boxa i skoro ten moment pojawia sie potem wielokrotnie w numerze- taki byl zamiar... Rock nie robi pomylek ( na wszelki wypadek, jesli ktos rzuci tytulem St. Anger: ta plyta/jej brzmieni rowniez nie byla wypadkiem przy pracy ).
Ja osobiście do St.Angera dużo zastrzeżeń nie mam, ale ten talk-box w Magic naprawdę źle brzmi.. No ale mniejsza z tym

Muszę dodać, że po ocenie albumów braci wyszło jednak, że lepsza Liama :D
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i płyty”