RSO EPka #2 "Making History"

Twórczość Richiego

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Adrian »

Tomker pisze:kto chce epkę, dajcie info na prv.
(tylko bez wysyłania dalej np do jovitalka)

jak na razie słucham bez przerwy I Don't Want To Have To Need You, z małymi wyjątkami na Making History. Najlepsze utwory! :)

W Together On The Outside takie świetne wejście Alicea, ale potem wokal Ori trochę psuje... Fajne solo i ogólny klimat, ale jakos mi tu Ori nie przypasowała póki co... A gdyby tak duet Richie+Alice zamiast O..? ;D
Poprosze o wiadomość na PW :)

Na Tidalu nie ma :>
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2017, o 21:32 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
mellono
It's My Life
It's My Life
Posty: 117
Rejestracja: 17 marca 2011, o 09:35
Ulubiona płyta: od NY do DA
Lokalizacja: Katowice/ Bielsko-Biała

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: mellono »

Bardzo proszę :)
So you want to be a cowboy,
Well you know it's more that just a ride...
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: EVENo »

Ktokolwiek ma, bardzo proszę, niech mi wyśle ;)

Edit: Dzięki Tom :)
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

poszło

Po pierwszych kilkunastu odsłuchach:
01 - Making History 9/10
02 - We Are Magic 5/10
03 - Walk With Me 5/10 (wolę wersję live)
04 - Together On The Outside 6/10
05 - I Don't Want To Have To Need You 10/10! Na to czekałem!
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: EVENo »

Komentarz "na gorąco"

Making History
Pierwsza część nieco rozczarowała, bo czytałem świetne opinie o występach live, a tu przyszedł taki moment, że sobie pomyślałem, że jednak schrzanili produkcją. To jest jednak chyba tylko jeden taki fragment, bo cała reszta współgra jak trzeba! Bardzo udany, żywy utwór, przypominający najlepsze numery Bon Jovi po 2000 roku. Wstępne 8/10.

We Are Magic
No nie xDDD To jest ta piosenka z talkboxem jakby co. Od pierwszych sekund śmierdzi kiczem i nawet dobra melodia tego nie uratuje. Końcówka nieco lepsza, ale i tak Taylor Swift jak stąd do New Jersey. Znaczy się, Taylor z przedostatniej płyty, więc mogło być gorzej, ale i tak trudno to polubić. Wstępne 4/10.
Edit: Aż musiałem drugi raz tego posłuchać. Bardziej DJ Bobo, niż Taylor. To chyba nie jest dobrze :P

Walk With Me
Stylistycznie podobna do tej trzeciej z Rise (zapomniałem tytułu). W sumie... do tej pory tak to właśnie jest, że pierwsza piosenka tu jest klonem pierwszej tam, a druga drugiej. Tu jednak przynajmniej słychać jakąś gitarę. Niepodłączoną do prądu, ale dzięki temu jest dużym plusem piosenki. I kiedy tylko napisałem to zdanie, utwór odwrócił się o 180 stopni i zrobił to bardzo słabo... przejście podobne do tych rapsów w Red Red Wine. Po powrocie do głównego wątku piosenki, ta już nie smakuje tak dobrze i nawet brzdękolenie na gitarze na samym końcu tu nie pomoże. Wstępne 5/10.

Together On The Outside
Tu też śpiewają "Walk With Me" czy mnie słuch myli? Na pewno jest "With Me" przed tytułowym wersem, trochę to mylące. Ten wjazd Coopera (?) na początku taki ni z dupy, ale piosenka spoko. Też poprockowa, ale taka jak lubię i wokal Ori tutaj pasuje jak ulał. Dałbym na singla. Wstępne 7/10.

I Don't Want To Have To Need You
Czaaa-czaaa-czaaaaaa :D :D Dobry numer, właściwie wszystko w nim jest dobre: zwrotki, przejście do refrenu, refren, przejście do zwrotki, zwrotka... czekajcie, muszę poczekać na solówkę (bo chyba jest?). No, ta jakaś taka szarpana, ale niech będzie. Muzycznie trochę za dużo szumu, ale znowu - przypomina najlepsze numery Bon Jovi po 2000 roku. Wstępne 7/10.

Ogółem
Lepsza od Rise, każda piosenka ma lepszą jakość. Nawet jeśli na początku miałem ochotę zmieszać z błotem drugi utwór, to od początku czuję, że będę do niego miał stosunek jak do "Knockout", czyli raz będę ją lubił, raz nienawidził. Nawet z tym mankamentem na wstępie wydaje mi się, że MH jest dużo lepsze od Rise. Przede wszystkim daje więcej tego, na co czekaliśmy i czego oczekiwaliśmy od tego projektu. No, a przynajmniej ja oczekiwałem ;)

Wiara w RSO wróciła :)
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Dand »

Ja tak tylko na krótko przed pracą :
I Don't Want To Have To Need You ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
TAK TAK TAK !
Dziękuję.
Obrazek
Paulska
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 11 czerwca 2013, o 09:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Paulska »

EVENo pisze:
We Are Magic
No nie xDDD To jest ta piosenka z talkboxem jakby co. Od pierwszych sekund śmierdzi kiczem i nawet dobra melodia tego nie uratuje. Końcówka nieco lepsza, ale i tak Taylor Swift jak stąd do New Jersey. Znaczy się, Taylor z przedostatniej płyty, więc mogło być gorzej, ale i tak trudno to polubić. Wstępne 4/10.
Edit: Aż musiałem drugi raz tego posłuchać. Bardziej DJ Bobo, niż Taylor. To chyba nie jest dobrze :P
No po takiej zachęcie ;) (DJ Bobo) to nie mogę sie doczekać na spokojną chwilę, żeby posłuchać :D
A tak na poważnie - przesłucham wieczorem, coś też napiszę.

Na razie (póki co podobno) epka jest już na Spotify.
Pozdrawiam
Paulska
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Ricky Skywalker »

Nie "podobno", tylko jest :)

...a ja słucham i mam generalnie bekę ;) Oni w tym parciu do nowatorskiego brzmienia są... niereformowalni :D
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Paulska
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 11 czerwca 2013, o 09:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Paulska »

Napisałem "podobno", bo sam nie widziałem, dostałem taką informację.
Potwierdzam - już jest ;)
Pozdrawiam
Paulska
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Damned »

Wstępne oceny:

1. Making History - 9/10
2. Magic - 4/10
3. Walk With Me - 9/10
4. Together On the Outside 6/10
5. I Don't Want to Have to Need You 9/10
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Ricky Skywalker »

No to jedziemy... ;)

1. Making History - Rise 2.0, tylko takie trochę bardziej dynamiczne. Z wersji live utwór znany od dawna, tutaj w zasadzie nie ma wiele zmian (po prostu słychać detale, których nie było na koncertach). Dynamiczny, pełen energii kawałek z fajnym solo. To lubię! :) 7/10

2. We Are Magic - hahahahahahahaha :cojest: W zasadzie na tym mogłbym skończyć opis tego utworu. Słodziutka pioseneczka, jakiej nie znajdziemy nawet na starszych solowych albumach Ori. Brzmi nawet gorzej, niż w tej wersji live sprzed kilkunastu dni - ten talkbox tu brzmi naprawdę komicznie, tak... pierdząco :ups: Toż to do poziomu Taylor Swift (o czym pisał EVENo) czy nawet dawnej Britney (z dobrych czasów!) nie sięga! Zgroza! 2/10

3. Walk With Me - to akurat ładne jest! Tylko po co ta wstawka gospel po drugim refrenie? To jest kompletnie, totalnie niepotrzebne. Burzy odbiór utworu strasznie, lepiej by było, gdyby od razu przeszli do gitarowego outro. Bez tej wstawki byłoby 7/10, z nią będzie 6/10.

4. Together On The Outside - szkoda, że udział Alice'a ograniczył się w zasadzie tylko do tego wstępu (chyba, że to on robi chórki, bo ten wokal w tle nie brzmi jak Richie?), a Richiego właściwie tu nie ma. Brzmieniowo - nieźle, ale pachnie mi to szczerze mówiąc odgrzanym odrzutem z "Heaven In This Hell". Miało być 5/10, ale końcówka (solo!) trochę podnosi ocenę - niech będzie, że nie jestem aż tak surowy :) Także ponownie 6/10.

5. I Don't Want To Have To Need You - zdecydowanie najlepszy kawałek na tej EPce. Jest dużo Richiego, są fajne gitarki, nawet solo niezłe... ale muzycznie to jest wciąż poziom The Distance, Love Me Back To Live czy One Last Goodbye, czyli piosenek, które w repertuarze BJ/RS uchodzą co najwyżej za niezłe. Zresztą - tę ostatnią (bo to Ryśkowe, bez Jona, dzieło w końcu...) sobie teraz zapuściłem tak dla porównania i wychodzi na to, że gdybym miał wybierać między nią a I Don't Want To Have To Need You + to starsza wygrywa bezapelacyjnie. Cóż, coś chyba już se ne vrati! Ale piosenka ma potecjał radiowy - ciekawe, czy go wykorzystają? ;) Po "starej znajomości" daję takie trochę zawyżone 8/10 ;)

6. One Night Of Peace - niby bonus, niby poza tą EPką, ale jakoś nie mogę tego kawałka pominąć i nie ocenić razem z resztą towarzystwa ;) Na takiego Richiego/RSO czekałem, szkoda że całość nowego materiału nie jest w tym klimacie utrzymana. Napakowany emocjami utwór z fajnym przekazem i fantastycznym wokalem Richiego! Wiem, że to jest tak naprawdę stary, odgrzebany kawałek w nowej aranżacji - ale wydaje mi się, że Richie i Ori nadal potrafią pisać i nagrywać na tym poziomie. Czemu tego nie robią, tylko brną w eksperymenty? :no: 8/10 - tym razem bez zawyżania ;)

Ogólnie - nie jest źle, jest przyzwoicie, ale nie jestem wcale pewien, czy w stosunku do pierwszej EPki mamy poprawę jakości, na którą czekałem. Tam genialnie wypada Truth, Masterpiece po osłuchaniu się wcale też nie jest daleko w tyle - tutaj utwór na podobnym poziomie jest tak naprawdę jeden (nie licząc bonusu). Średnia ocen nie powala - dla samej EPki jest to 5,8, z One Night Of Peace wychodzi 6,16. Liczyłem na to, że tym razem będę mógł ze spokojem chociaż 7-8 wystawić, a tu wciąż bida. Może EPka #3 będzie lepsza? ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: prezes1 »

No ja niestety czekam wciąż na maila ze sklepu RSOofficial. Ktoś już dostał w ogóle?
Jeśli ktoś może to poproszę na priva mi rzucić linka jakiegoś. Posłucham przynajmniej. Z góry dzięki! :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: kikusia28 »

Cholera nastawiłam się, że I Don't Want... będzie super, a mnie się średnio podoba. Ale już wiem dlaczego takie zachwyty nad tym utworem, bo cały utwór śpiewa Rychu :D
Po 1 przesłuchaniu podoba mi się Making History & Walk With Me. Jednak epka Nr 1 bardziej przypadła mi do gustu.
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

kikusia28 pisze: Ale już wiem dlaczego takie zachwyty nad tym utworem, bo cały utwór śpiewa Rychu :D
Ha ha, chyba coś w tym jest! Jak teraz wyobrażę sobie, że kilka zwrotek miałaby tu śpiewać Ori to najprawdopodobniej mój zachwyt by się zmniejszył :D
Ale na szczęście wokal jest taki jak powinien! ;) I póki co "I don't wanna to have to need you now" to dla mnie co najmniej piosenka miesiąca! :)
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Adrian »

Tomker mi nie wysłał (chyba jestem na jego czarnej liście) więc poradziłem sobie za pomocą Tidala ;)

Po około 10 przesłuchaniach mogę wyrazić swoją wstępną ocenę odnośnie "Making History":

Making A History - Porównania do Rise są chyba trafne. Mamy znowu trochę nijaki kawałek obłożony fajnymi gitarami. Niestety nic specjalnego i nic zapadjącego w pamięć na 10 przesłuchań. 5/10

We Are Magic - Wstęp idealnie wyjęty z eurodance lat 90tych. WTF? Klimat utworu całkiem przyjemny. To miało potencjał na wakacyjny hit. Jest w nim coś lekkiego. Wystarczyłoby tylko wyciąć z niego Ori i zamienić produkcje z eurodance na nowoczesny rock. W tej formie hmmm 7/10

Walk With Me - Ryśka widać ciągnie do takich klimatów Country. Utwór całkiem , całkiem przyjemny na taki albumowy zapychacz (typu Fast Cars, Live Before You Die itp). To przejście jest nawet spoko, ale mi to przypomina trochę takie preście z wiejskiej imprezy bardziej niż z Gospel, ale podoba mi się. Tutaj w sumie gitara chyba jest najładniejsza. I Ori chyba najmniej przeszkadza 7/10

Togheter OTOutside -
Jakbym słyszał numer Roxette z początku lat 90tych. Fajny kawałek. Chyba najbardziej mi się podoba całościowo. No i są gitary. Tylko skąd znowu taka stara produkcja? Skąd takie słabe wejscie (Alice Cooper?) 8/10

I Don't Want To Have To.. -
Jest w końcu Richie na głównym wokalu! Utwór wyciągnięty chyba z sesji do Aftermath. Póki co jes taki ok, ale bez szału. Ma potencjał na wyższe noty po kilku kolejnych przesłuchaniach. 6.5/10.

PLUSY:
-> KOMPOZYCJE - Zdecydowanie lepsze niż na 1 EPce. Nadal mam wrażenie jakbym te rozwiązania słyszał już wielokrotnie u Ryśka, ale nie mam tak że coś mi przeszkadza.

-> GITARA - jest lepiej niż na 1 EPce. Jest tu więcej rocka. Taki klasyczy pop-rock nastawiony na radio.

MINUSY:
- PRODUKCJA/EFEKTY! No jest momentami tragedia. Ja tam słysze efekty wykorzystywane w jakims eurodance z lat 90tych. Nie wierze, że to Bob Rock czy Bearden produkowali. Sam EVENo wspomniał, że mu to DJ Bobo przypomina i coś w tym jest. Brzmi to momentami niskobudżetowo.

- Wokal Ori. Jest dla mnie cholernie nijaki. Nie przeszkadza, ale zupełnie mnie nie ciekawi/interesuje. Niestety

- Główny wokal prowadzący - Ori. Nie wiem czy to kwestia odczucia, ale wydaje mi się że przynajmniej w 4 utworach głównym wokalem jest wokal Ori.

Ocena 6.5/10 - Po pierwszych ok 10 przesłuchaniach jest ogólnie lepiej niż pierwsza EPka i nie ma ani jednej takiej tragedii jak Good Times, ale też nie ma tak dobrego kawałka jak "Take Me". Ogólnie dla mnie może być, bo całkiem przyjemnie się słucha, ale produkcja dramatyczna w niektórych momentach. Niestety mam wrażenie, ze ten materiał właśnie przez to szybko się zestarzeje. Niestety ten materiał mógłby być zdecydowanie lepszy gdyby nie było tam Ori i produkcja gdyby była tak o 2 poziomy wyżej.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i płyty”