RSO EPka #2 "Making History"

Twórczość Richiego

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Dand »

Wygląda na to,że pierwsza EPka zbyt zszokowała wielu fanów i sobie drugą odpuścili, szkoda, ich strata.
Adrian pisze:Muszę dodać, że po ocenie albumów braci wyszło jednak, że lepsza Liama :D
Hehe wiesz, ja też lubie Noela ale jego krążek jest strasznie przeprodukowany, kompozycje przekombinowane.
Liam zaprezentował coś prostszego, instrumenty są żywsze ( w sensie tak jak jest grane live, nie przepuszczone przez dziwne mixy), no i całość jest - jak pisał Eveno- bardziej zbliżona brzmieniem do Oasis.
Obrazek
REHABILEJKO

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: REHABILEJKO »

Za mną drugie przesłuchanie tego zjawiskowego materiału ;)

1. MAKING HISTORY - co za rifffffff! prawie jak Sepultura :PPP W skali 1-10 piosence dałbym 5. Myslę, że pomimo słabszych i lepszych momentów jest OK. najlepszy fragment to ten kiedy trochę pofolgowali sobie z solówkami. Reszta - dla zatwardziałych fanów Sambory.

2. WE ARE MAGIK - z dużą dozą dystansu - Coco Jumbo XXI wieku ;) . OK, niech i tak będzie. Zas5anawiam się do kogo chcieli tym trafić.. Chociaż, może okres przedświąteczny też był w tym istotny. Zdecydowanie podziękuję ;)

3. WALK WITH ME - piosenka wobec której można (jedynie) przejść obojętnie...I to jest chol...endersko smutne ;/

4. TOGETHER ON THE OUTSIDE - Nie podoba mi się brzmienie bębnów. Sama kompozycja naprawdę dobra, chociaż ten plastikowy produkcyjnie refren aż boli. Za mało też muzyki samej w sobie. Surowe to nie jest, organiczne też nie - trochę jak... "We Don't Run". Solówka pięknie zrobiona ale boleśnie krótka ;)

5. I DON'T WANT TO HAVE TO NEED YOU - zdecydowanie nie dla mnie ;) Riche ma ewidentnie jakiś problem z gładkością i ładnością piosenek. Brzmi to jak kolejny soundtrack do jakiegoś serialiku, alebo tak to odbieram. Czegoś tu za dużo, czegoś za mało. Niby jest Bob Rock, a jednak Rocka brakuje. Produkcja jakby - kurde, nie wiem - przykrywa piosenkę. Jest jak "szyba". Słaba ta EP-ka

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Ricky Skywalker »

Adrian pisze:
Damned pisze:Epka została odnotowana na listach Itunes w kilku krajach:

#48 Hiszpania
#59 Australia
#66 Holandia
#96 UK
#121 Włochy
#148 USA
#189 Kanada
#195 Niemcy

Dla przypomnienia, tak była notowana pierwsza epka:

#6 Peru
#12 Czechy
#17 Australia
#18 Dania
#19 Norwegia
#23 Brazylia
#25 UK
#44 Holandia
#47 Niemcy
#48 Szwajcaria
#52 Hiszpania
#62 USA
#73 Kanada
#83 Francja
#102 Włochy
#128 Japonia

Ciekawe czy zainteresowanie RSO spadło po pierwszej epce (nie licząc Hiszpanii), czy też trudniej jest się przebić na listach w okresie przedświątecznym. A może jedno i drugie.
Poza Hiszpanią wszędzie spadki lub nie są notowani. Wpływ na to mają pewnie 2 czynniki
1) Mniejsza promocja 2 EPki
2) Zawiedzenie części fanów/słuchaczy pierwszą Epką i albo nie mają zamiaru 2giej słuchać, albo nie jest to priorytet dla nich póki co

Myślę, że 2 EPka dla fanów mimo moich zastrzeżeń wnosi więcej dobrego niż 1 EPka i dlatego ciekaw jestem czy przypadkiem 3 EPka nie będzie miała lepszych notowań niż 2 EPka.
A ja myślę, że tu dochodzi jeszcze jeden powód: kto miał kupić - ten kupił z oficjalnej strony RSO, żeby otrzymać od razu i za darmochę "One Night Of Peace" - bo z tego co widzę, na iTunes trzeba tę piosenkę dokupić osobno ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: EVENo »

A propos, miałby ktoś możliwość wysłania mi na PW tego bonusowego utworu? Wybaczcie, ale W ŻYCIU nie wydam pieniędzy na wirtualny plik muzyczny...
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Ricky Skywalker »

EVENo, masz już ten plik? Jak nie - podaj maila na priv, to Ci go podeślę :)

BTW - po kilku dniach nieoczekiwana zamiana miejsc: "I Don't Want To Have To Need You Now" spada na drugie miejsce po "Together On The Outside" - i to pomimo faktu, że mam wrażenie, iż ten ostatni utwór to demo Ori jeszcze z czasów, gdy grała z Alice'm. Czemu tak sądzę? Sambory nie słyszę tu wcale (to chyba nie on robi nawet chórki!), a poza tym utwór jest w klimacie jednego dema, które Ori wypuściła jakieś 2 lata temu (znajdę je później...) ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: prezes1 »

Ricky Skywalker pisze:EVENo, masz już ten plik? Jak nie - podaj maila na priv, to Ci go podeślę :) ;)
Chwileczkę, co tu się odbywa? ;)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Damned »

"One Night of Peace" oficjalnie, dla wszystkich którzy jeszcze nie słyszeli:

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=d7OY-2Heu10[/BBvideo]
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: EVENo »

Damned znów się bawi w hakera :D Albo raczej ma wtyki w agencji muzycznej :D Podziękował serdecznie.
Dziękuję też Rickiemu i Prezesowi za chęci. W nagrodę mogę Wam jednak co najwyżej życzyć Wesołych Świąt :P
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Ricky Skywalker »

prezes1 pisze:
Ricky Skywalker pisze:EVENo, masz już ten plik? Jak nie - podaj maila na priv, to Ci go podeślę :) ;)
Chwileczkę, co tu się odbywa? ;)
Regularne paserstwo :faja:
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: prezes1 »

W takim razie była to moja ostatnia 'chęć' i ostatnie zapoczątkowanie 'regularnego paserstwa'! ;)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: EVENo »

A dla mnie One Night of Peace jest teraz ostatnią piosenką na trackliście i cóż... po prostu świąteczna piosenka (i tutaj Adrian słyszę, że jest świąteczna) i w tej kategorii spisuje się dobrze. Fajnie jest móc dołożyć Rycha do zestawu bożonarodzeniowego.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

mamy też ciekawy opis jakim wydarzeniem Richie został zainspirowany do napisania tej piosenki (One Night of Peace) :

Written years ago, “One Night of Peace” was inspired by a close friend of the guitarist who served in the military during the first Iraq war. “That song was written twenty-something years ago, when the first invasion of Iraq happened,” Sambora tells Variety. “A good friend of mine was in the service and he called me the night before. He couldn’t tell me where he was — I imagine it would be Kuwait — and he goes, ‘Hey, I’m going in tomorrow. I can’t tell you for what and what I’m doing or anything like that, but do me a favor, can you take care of my kids?’ He had two kids and a wife, and he wanted me look out for them. That’s when the song really was born. It’s been sitting there for a long time.

“I usually don’t take songs from the past, but for some reason I think that song is going to be relevant at any time,” he continues. “I just performed on a TV show for the troops in New York [“Guitar Legends for Heroes,” airing Dec. 23 on Tribune affiliates] and there and it was not a dry eye in the house. It’s one of those songs that that can potentially really be around and be a real healing kind of song for a lot of people, because we all want one night of peace. It’s a pipe dream but let’s hope it happens.”

Reszta artykułu: http://variety.com/2017/music/news/rich ... 202640643/
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: EVENo »

Powiedzcie mi, czy jakiś singiel, w miarę oficjalny, promuje to wydawnictwo?
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: prezes1 »

EVENo pisze:Powiedzcie mi, czy jakiś singiel, w miarę oficjalny, promuje to wydawnictwo?
Na razie nie. Chyba całe paliwo pójdzie na promocję albumu. :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RSO EPka #2 "Making History"

Post autor: Kuba80BJ »

Pojawiły się w końcu oficjalne lyrics do EPki :D (może pora na kolejny lyric video ;) )
http://www.rsoofficial.com/discography/making-history/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i płyty”