RSO EPka #1 "Rise"

Twórczość Richiego

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

może to, że wydają EPki, to nie tyle marketing, co rozprawa z problemem do prawa utworów nagrywanych oddzielnie z Beardenem, Rockiem itd?
Jeśli wyjdą 2 EPki a potem album, który nawet w wersji deluxe nie będzie miał tych utworów to poczuję się zawiedziony.

Padły tu "zarzuty", że piosenki są różne, dla mnie to niesamowita zaleta. De facto dostalismy kazdą piosenkę w odmiennym stylu, które są jednak mocno spięte rozpoznawalną klamrą. Naleza się brawa bo to nie brzmi jak składanka, mimo odmienności jest tu niesamowita spójność. Bardzo jestem ciekaw dokąd w muzyczne "nieznane" zabiorą nas w EP#2 :)

Jak na razie to nie łapię tylko 1 rzeczy... Jak już bym miał przełamać linię melodyczną w Good Times to dałbym w tym miejscu jakąś wstawkę reggae.
Takiego rozwiązania bardzo mi brakuje. Ale w końcu GT to tylko wesoła pioseneczka na lato. Na mnie foodpairing (sound style -pairing? :D ) w tym wypadku nie działa chyba za dobrze, chociaz bananowy uśmiech pojawia się za kazdym wejściem rapera, więc może o to chodziło? :D
A co jeśli "kolo od Good Times" miał być "truskawką Hajty? :D Temat na koszulkę jak najbardziej! ;D

Najnowszy "rating":
1 Rise 10/10
2 Masterpiece 5/10
3 Truth 10/10
4 Take Me 10/10
5 Good Times 6/10
Awatar użytkownika
Mona Tozzi
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 490
Rejestracja: 7 lutego 2013, o 17:58
Lokalizacja: Tychy

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Mona Tozzi »

Tomker pisze: padło pytanie dla kogo może być taka piosenka jak Take Me. Dla mnie? :D Jeśli nikomu innemu się nie spodoba to przygarnę ją z wielką chęcią!
:cfaniak:
"Don't waste your time away thinkin' 'bout yesterday's blues"
Awatar użytkownika
tribe94
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 338
Rejestracja: 7 stycznia 2013, o 17:40
Ulubiona płyta: Keep The Faith
Lokalizacja: Milicz

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: tribe94 »

Byłby ktoś w stanie podesłać mi EPkę na PW?
"Everybody's got their cross to bear these days..."
Awatar użytkownika
AxeL
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 852
Rejestracja: 10 grudnia 2005, o 22:23
Lokalizacja: Przemyśl/Warszawa

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: AxeL »

Mogę prosić na priv próbki?
"These days - there ain't a ladder on these streets" - BJ These Days
Awatar użytkownika
mellono
It's My Life
It's My Life
Posty: 117
Rejestracja: 17 marca 2011, o 09:35
Ulubiona płyta: od NY do DA
Lokalizacja: Katowice/ Bielsko-Biała

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: mellono »

ja również ...plizzzzzzzzzz
So you want to be a cowboy,
Well you know it's more that just a ride...
kondzik
I Believe
I Believe
Posty: 73
Rejestracja: 23 września 2017, o 02:26

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: kondzik »

Poproszę również na prv
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Dand »

Najnowszy "rating":
1 Rise 7/10
2 Masterpiece 9/10
3 Truth 9/10
4 Take Me 9/10
5 Good Times 6/10
Obrazek
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Damned »

EVENo pisze:"Supported by aggressive marketing" :o

Agresywny marketing to mi się ze sprzedażą Cyfrowego Polsatu przez telefon kojarzy :P Zobaczymy, co tutaj mieli na myśli.
:rotfl2:

To chyba po prostu oryginalna nazwa firmy :D
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 629
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Bon Jovi »

Czy można także prosić o próbki z epki RISE? Dziękuje z góry.
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Awatar użytkownika
tribe94
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 338
Rejestracja: 7 stycznia 2013, o 17:40
Ulubiona płyta: Keep The Faith
Lokalizacja: Milicz

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: tribe94 »

"Masterpiece" ma radiowy popowy potencjał, gdyby tylko to wypromować, w polskich rozgłośniach ciągle słyszymy takie utwory, zgarniające miliony odsłuchań na Spotify czy Youtube, nie wiem w czym ten jest gorszy.
Nie jest to oczywiście komplement dla tej piosenki :) :) :)
"Everybody's got their cross to bear these days..."
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

.
kondzik
I Believe
I Believe
Posty: 73
Rejestracja: 23 września 2017, o 02:26

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: kondzik »

Moim skromnym zdaniem:

Rise - kawałek który ma coś w sobie, przebojowy, wpada w ucho. Wiadomo że brzmi nowocześnie i jak to dzisiejszy pop-rock. Nie ma tu tragedii, nie ma wstydu i ogólnie takie 6,5/10
Masterpiece - nie wiem jak to skomentować, źle mi się tego słucha i za 4 razem. No nie, ani melodia ani nic tego nie broni. Dla mnie zapychacz i brzmi zbyt gównianie-popowo. Nie kupuję tego. 3/10
Truth - od kiedy usłyszałem live ten kawałek to wpadła mi do ucha melodia, wg mnie bardzo fajna i refren i zwrotki (co ciężko znaleźć w jednym kawałku),
Oczywiście te chórki komputerowo walące po uszach i te "nowoczesne ozdobniki" mnie denerwują no ale cóż... takie 6,5/10
Take me - hm... Sambora jakiego nie znamy, sam nie wiem jak to odebrać, zaskoczenie. Denerwuje trochę powtarzany refren, groove się broni, wokale też. Jest to coś świeżego i odważnego jak na staruszka Richiego. Wg mnie 5/10.
Good Times - chciałem to zaorać, ale w sumie zapomniałem że oni są z USA, słodko-pierdzący kawałek na lato. Może bym to kupił w lipcu mając wino we krwi będąc na wakacjach, a dziś przy jesieni w PL daję hm 4/10

Oceny są na tle całego dorobku Sambory/Bon Jovi więc wiadomo że nie może tu być 9/10 itd

To tak na szybko po 4 przesłuchaniach.
Miłego dnia
Ostatnio zmieniony 24 września 2017, o 09:04 przez kondzik, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 629
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Bon Jovi »

Ja jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Utwór 5? "GT" taki wakacyjny i pozytywnie nastraja, delikatne rapowanie wcale nie szkodzi. Podobnie jak u Stonsów w "Anybody ..." też rapowanie nie psuło tego utworu. Gitarowo jest. Miłoby było gdyby na CD ta epka wyszła. Jest tu nowoczesność a i wokal Ori jest tutaj fajnie wpasowany.

P.S. Tomker, wielkie dzięki za możliwość zapoznania się z materiałem.
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Ricky Skywalker »

Dopiero odsłuchałem całość - raz. Więcej nie potrafię ;) Richie: seriously? Odchodzić z Bon Jovi po to, by nagrać TO?! Gdzie są, k****a, gitary? Przecież przy tej EPce "Because We Can" to niemal metalowy kawałek... ;) Powiedziałbym, że ktoś tu zaczął myśleć nie tą głową, co trzeba, jeśli się zgodził nagrać coś takiego, ale... przecież Ori to też gitarzystka - a te nowe kawałki chyba nawet nie stały obok "Heaven In This Hell". Co tu się od****ło, to ja naprawdę nie wiem... :whoeva:
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3515
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: prezes1 »

Ricky Skywalker pisze:Dopiero odsłuchałem całość - raz. Więcej nie potrafię ;) Richie: seriously? Odchodzić z Bon Jovi po to, by nagrać TO?! Gdzie są, k****a, gitary? Przecież przy tej EPce "Because We Can" to niemal metalowy kawałek... ;) Powiedziałbym, że ktoś tu zaczął myśleć nie tą głową, co trzeba, jeśli się zgodził nagrać coś takiego, ale... przecież Ori to też gitarzystka - a te nowe kawałki chyba nawet nie stały obok "Heaven In This Hell". Co tu się od****ło, to ja naprawdę nie wiem... :whoeva:
hehe,jakbym czytał jovitalka... ;) :D
Czego się ludzie spodziewaliście kiedy siedział przez rok czasu z murzynem w studiu???
To jest tylko epka z tamtego okresu wiec relax and take it easy! ;)
Jak wyjdzie album w lutym produkcji Boba Rocka i będzie coś takiego to będzie DRAMAT!
A druga sprawa - temat wałkowany niemiłosiernie długo: po co odszedł? Nie dlatego aby gitary były w jego nagraniach mocniejsze(co powtarza 90% forumowiczów od nas i jovitalk)! Powtórzę po raz TYSIĘCZNY za samym zainteresowanym: ODSZEDŁ Z POWODU SHANKSA I ŻYCIA W NIEKOŃCZĄCYM SIĘ TRYBIE: PŁYTA-TRASA-PŁYTA-TRASA! oraz chciał być wokalistą. End of story!
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i płyty”