RSO EPka #1 "Rise"

Twórczość Richiego

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Adrian »

Nie wiem czy te snippety nie były przypadkiem przed współpracą z McGhee. Jeżeli tak to chyba będą to utwory z albumu, bo wydaje mi się, że współpraca z McGhee zaowocowała pomysłem Epek.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Ricky Skywalker »

A odpowiadając na moje własne pytanie o "Masterpiece": sama piosenka (czy jej fragment) wcześniej nie wyciekła, ale wyciekł jej tekst. Za sprawą samego Sambory. W maju zeszłego roku, kiedy album był "Almost done" :D

https://twitter.com/therealsambora/stat ... 2199471104
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
yanni
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 408
Rejestracja: 3 czerwca 2007, o 13:35
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: yanni »

Tylko po co oni na tym zdjęciu trzymają te gitary skoro pracowali przy Masterpiece a tam takowych nie ma....
http://kolekcjamuzyczna.blogspot.com/

22-06-2014 - Berlin, D - RS
19-06-2013 - Gdańsk, PL - BJ
13-10-2012 - Berlin, D - RS
10-06-2011 - Dresden, D - BJ
04-06-2008 - Vienna, A - BJ
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: prezes1 »

Podobno(jovitalk ;) ) mają kontrakt z BMG a więc Sony BMG. Potężna firma. Pewnie plotka tylko...
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

na itunes podają BMG Rights Management (US), ale np w Empiku dystrybutorem jest Warner, więc to mogą być jakies lokalne umowy, a niekoniecznie ten od kontraktu

aha, doczytałem : "In April 2016, BMG signed a distribution deal with Warner Music Group, which will cover most of BMG's catalogue and future releases"
Awatar użytkownika
imp
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1900
Rejestracja: 7 stycznia 2011, o 13:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: imp »

Po pierwszym odsłuchaniu: średnio.
Cudów się nie spodziewałam, ale jednak po cichu liczyłam, że będzie w tym więcej rocka, mocniejszych gitar; w ogóle więcej gitar. W moim przypadku czas oczekiwania działał na ich niekorzyść. Jakoś nie wierzyłam, że tak cyzelują każda nutkę i pracują nad jakąś całością - i w sensie zawartości płyty i we współpracy muzycznej. Wyszła składanka wszystkiego...
Nie, nie czekałam na Aftermath 2. Liczyłam, że Aftermath będzie jakimś punktem wyjścia.

Take Me najlepsze z tego.

A mogło być tak pięknie ;)

Damned pisze: 31. października RSO nagrywają koncert w Chicago. Podejrzewam, że jeszcze przed świętami go jakoś zobaczymy. Zakładam, że podczas nagrania pojawią się niektórzy goście z albumu.
Ciekawa jestem jak to wszystko (?) wypadnie live.
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Kuba80BJ »

A tymczasem pojawił się pierwszy wywiad rozjaśniający proces powstawania utworów z EPki, wybór ich stylistyki, pisania tekstów, instrumentarium itp. itd. Polecam lekturę :)
https://glidemagazine.com/194330/roots- ... interview/
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Niestety ze względu na tragedię w Vegas zostanie przełożona impreza promocyjna w Grammy Museum:

"Our hearts are very heavy after the devastating incident in Vegas. After talks with the Grammy Museum we have decided to postpone our sold out release party as it's not the time to celebrate right now. Thoughts are with the families of all affected by this tragedy .. love richie and ori"
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Adrian »

Kuba80BJ pisze:A tymczasem pojawił się pierwszy wywiad rozjaśniający proces powstawania utworów z EPki, wybór ich stylistyki, pisania tekstów, instrumentarium itp. itd. Polecam lekturę :)
https://glidemagazine.com/194330/roots- ... interview/
Dobrze się czyta ten artykuł. Fajnie, że mają blisko 70 utworów. O takiej liczbie mówił już przed erą Beardena, ale dobrze że ją potwierdza. Mają co wydawać. Richie na pianinie też z chęcią bym zobaczył ;)

A tak poza tym:
Z tego artykułu wynika, że są to piosenki z początku sesji nagraniowych a zarazem są wyprodukowane przez Bob Rocka. Nie widzę tutaj większej jakości niż Shanksa, Ebbina a wokale w Rise wręcz są dość chaotycznie połączone o czym wielu wspomina.
Richie: Yeah, the concept of “Masterpiece” is a very interesting way to say, I love you, I need you; “I’m going to paint you mine, my masterpiece.” In other words, you’re going to live your life in love, you’re going to live your life that way.
Czy to na pewno Jon forsował "Live Your Life" na ostatnich albumach? czy może Richie przesiąkł tym motywem :>
We inspire each other.
Ciekawe czyja zajebistość (Richiego/Ori) była inspiracją do "Masterpiece"?? ;D
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: ROCKSTAR »

Ja tutaj tylko na na chwile... Chociaz wroce jeszcze za jakis czas :)

Pare slow ode mnie. Na samy poczatku zapodalem sobie zdrowy facepalm, kiedy uslyszalem nowego Sambore... Ale wlasnie... Sambore? Czy Sambore z Ori? Bo nagle, pod koniec dnia robi sie z tego wielka roznica, kiedy odlozymy na bok fakt, ze to nie jest tak naprawde solowy projekt Sambory, ale... duet.

Przeczytalem dwa wywiady z nimi... I troche inaczej dzisiaj patrze na ten material.

I chociaz dalej reaguje alergia na Good Times, ( po prawdzie wersja reggae bardziej do mnie przemawia ), obojetnoscia niewielka na Masterpiece ( chociaz solowe partie gitarowe i minimalistyczne, ale z klasa podane zabawy z Floyd Rosem w tym numerze swietnie brzmia), tak zaczynam wkrecac sie coraz bardziej w Rise, Take Me czy moja ulubiona ballade na chwile obecna: Truth. W Truth naprawde harmonie wokalne sa niesamowicie piekne! Po prostu- piekne dla mnie :) A delikatny i znow minimalistyczny fade out pianina naiwnie wrecz chwyta za serce. Patetyzm, przerysowanie moze? Nie dbam o to- caly numer naprawde cholernie mi sie podoba coraz bardziej.
Rise- jakze slychac tutaj reke Boba Rocka przy perkusji- taki "large ambience room"! Funkowe gitary, swietny groove. Ja to kupuje ( chociazm jak pisalem wczesniej jeszcze tydzien temu (?) krzywilem sie na ta epke straszliwie)... Ciesze sie rowniez, ze wokale nie smierdza kompresja, jak to zdarza sie dosc czesto w nowym produkcjach ( nie pokazuje palcem Shanksa, bo nie chce :P )

A Take Me? Nie wiem, czy ktos sprawdzil co nagrywal w miedzyczasie Bob Rock? Ostatnie lata? Z kim wspolpracowal? Ano z takim panem, ktory nazywa sie Michael Bublé... I jakos, pewnie zle, ale jakos... Ten numer kojarzy mi sie wlasnie z nim, a szczegolnie z plyta :"To Be Loved". I pewnie sie nie znam i jestem w bledzie wypisujac takie rzeczy, ale.. Do czego zmierzam...

Chcialbym rockowego Sambora- cokolwiek to znaczy? Chcialbym...

Mialem inne oczekiwania? Mialem, oj mialem.

Ale czekam na wiecej. Na kolejna epke, cala plyte. Krece nosem a zarazem, z kazdym kolejnym dniem patrze z przychylnoscia na te numery. I nie napisze- pomimo wszystko, ale dlatego, ze dla mnie- nawet dla takiego Truth- warto bylo czekac :))
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Dand »

Oj podeszła mi ta EPka. Może nie była to miłość od pierwszego wejrzenia ale teraz uwielbiam te numery.
Najnowszy "rating":
1 Rise 10/10
2 Masterpiece 9/10
3 Truth 10/10
4 Take Me 11/10 ( zapożyczyłem skalę Adriana )
5 Good Times 8/10

"Take me" jest doskonałe. Jest inne niż to co do tej pory proponował nam Richie i może być ciężko się do tego przyzwyczaić ale jakościowo jest to znakomite. Tak myślę sobie,że w sumie lepiej usłyszeć coś nowego, nową odsłonę Sambory niż coś typowego. Oby kolejna EPka wyszła jak najszybciej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Damned »

ROCKSTAR pisze: A Take Me? Nie wiem, czy ktos sprawdzil co nagrywal w miedzyczasie Bob Rock? Ostatnie lata? Z kim wspolpracowal? Ano z takim panem, ktory nazywa sie Michael Bublé... I jakos, pewnie zle, ale jakos... Ten numer kojarzy mi sie wlasnie z nim, a szczegolnie z plyta :"To Be Loved".
Doskonały trop :yes:
Nie obraziłbym się na całą płytę w klimatach jazzowych :)
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Kuba80BJ »

Na stronie RSO pojawiły się w końcu oficjalne lyrics do wszystkich numerów :)
http://www.rsoofficial.com/discography/rise/

A druga ciekawa wiadomość, to że mają ponoć być wydane jeszcze 4 EPki! Tu pierwsza wzmianka o tym:
http://www.huffingtonpost.com/entry/59d ... c51090ae03
Ponoć też dziś Richie powiedział to samo podczas wywiadu u Eddie Trunk'a. Pewnie niedługo pojawi się wersja audio online tego wywiadu to będzie można potwierdzić.
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

wow, nie znam wywiadu z Trunkiem, czekam niecierpliwie! :)
Gdy usłyszałem po raz pierwszy o kolejnych 4EP to pomyślałem, że to pomyłka czy przejęzyczenie, bo przecież musieliby wydawać 1 na miesiąc, żeby się zmieścić w czasie do lutowego albumu... Mam nadzieję, że nie ma zmian co do wydania całego albumu... Może ten wywiad coś więcej wyjaśni
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Kuba80BJ »

Udało mi sie znaleźć wywiad z Trunk'iem ale za cholerę nie wiem jak skopiować link bezpośredni. Może to zadziała: https://player.siriusxm.com/#/player/on-demand (trzeba znaleźć: Trunk Nation - Richie Sambora & Rob Halford - to jest ten odcinek, rozmowa z Richiem zaczyna się mniej więcej od 15min40s i trwa ok.12min)

W skrócie, jeżeli chodzi o plan wydawniczy RSO, to z tego co mówi Richie i Ori, niedługo pojawi się druga EPka, po niej prawdopodobnie trzecia i na początku roku razem powinny stworzyć materiał na nowy album. Nie mówią jednak wprost czy taki typowy album zostanie wydany ale jest taka szansa. Natomiast potem mają wyjść kolejne 2 EPki !, co razem da nam 25 wydanych utworów.

Jeżeli chodzi o koncerty to pojawią się dopiero po nowym roku. W tym roku nie ma planów na trasę. Nie powiedzieli też gdzie mają się odbyć te koncerty (choć plakat dla prasy sugerował Australię, Japonię i Brazylię, więc może tam na początek).

Jeszcze warto dodać, że Eddie Trunk wrócił do stycznia kiedy RSO puściło mu swoje kawałki i z tego co mówi Eddie, były to zdecydowanie mocniejsze numery, znacząco rożniące się stylem i gatunkiem od tego co pojawiło się na EPce. Czyli gitarowo i mocno będzię na pewno :D

Zatem wracając do naszych wcześniejszych rozważań tutaj, czy album będzie zawierał numery z EPek, to bynajmniej po treści tego wywiadu wychodzi na to, że TAK, i w zasadzie nic nowego, bo nowe utwory będą się pojawiały na kolejnych EPkach (o ile w ogóle wydadzą tradycyny album). Sam nie wiem co myśleć o tej formie wydawania EPek, ponoć taki nowy trend się tworzy w branży. Jesteśmy przyzwyczajeni do pełnych albumów ale w sumie dostaniemy treści jak za 2 płyty w dość krótkim czasie więc chyba nie ma co narzekać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i płyty”