RSO EPka #1 "Rise"

Twórczość Richiego

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Kuba80BJ pisze:Wysłannik z Gdańska oglądał ;) MH potwierdziło, że nawet w wersji akustycznej jest świetnym numerem. Czekam z niecierpliwością na wersję studyjną z kopem ;) I bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło (We Are) Magic, zapowiada się świetny pozytywny żywy numer. Take Me akustyczne miało b.ciekawy klimat i sporo improwizacji, Richie bardzo dobrze wokalnie. Walk With Me chyba najlepsze wykonanie z wszystkich do tej pory. Truth też spoko.

Richie dodał też, że jutro zagra premierowo utwór "One Night Of Peace", który nagrał z Bruce'm Foster'em ok.25 lat temu. Inspiracją do utworu była historia znajomego, który jako żołnierz wybiera się na wojnę z Irakiem i zostawiał rodzinę w domu , nie wiedząc czy wróci. Koncert "Guitar Hereos for Legends" będzie rejestrowany i transmitowany w TV amerykańskiej więc niedługo ten utwór poznamy :)
Tomker, premierowo te wszystkie numery były już zagrane w Chicago, tylko my jeszcze tego nie słyszeliśmy ;)
Super, bo - jak nie było odzewu - myślałem już, że sam słucham i oglądam ;D
A tu proszę, było dwóch takich Die-Hard Fanów w Polsce, którzy zarwali nockę dla Ryśka! ;D :piwo:

:D haha słusznie z tym Chicago, tam tylko wybrańcy losu słyszeli i dla nich tam była prawdziwa premiera, tylko pozazdrościć :)
Ale masz rację,, dzisiejsza ogólnoświatowa premiera live się nie liczy, bo wcześniej nagrany był program, który obejrzymy dopiero w przyszłym roku. Dzięki za czujność ekspercie z Gdańska! :D ;) :)
Jak już jesteśmy megadokładni to sprostuję też Twoją informację, że "dopiero poznamy "One Night Of Peace""! Utwór ten jest już przecież znany i to od laaaat, bo przecież śpiewał go sam Foster! ;) Wyszło to i na kasetach magnetofonowych i na płytach. W sieci nie znajduję całości, ale przecież można znaleźć spore fragmenty na oficjalnych stronach. Mnie akurat ten utwór nigdy nie porywał, no ale w nim liczy się tekst i klimat jaki Amerykanie cenią przy tego typu utworach :)

A wracając do dzisiejszego koncertu... Magic mnie nie oczarowało, ale na płycie ze szlifami może być bardzo pozytywnie zakręconą piosenka :) (Co do Magic to z tego co pamiętam Ori nie powiedziała wprost, że znajdzie się już na EP#2, przez moment trwało jej zastanawianie się :D przyznała jedynie, że w kazdym razie utwór wejdzie na płytę :D )
I tak, tez czekam na studyjna wersję History! :D
Tak sobie wspominam teraz te wszystkie problemy z dźwiękiem itd... I po raz kolejny muszę stwierdzić, że Rychu ma w sobie tyle charyzmy, że nawet jak mikrofon nie działa, nawet jak walczy z gitara czy ustala kolejnym nowozwerbowanym muzykom co maja w danej chwili robić, to te niedociągnięcia nie mają dla mnie najmniejszego znaczenia. facet mógłby po prostu siedzieć i gadać byle co swoim genialnym głosem do akompaniamentu swojej charakterystycznej gry na gitarze :D Cholerrnie miłe chwile można z Nim spędzić, ma "to coś"! :)
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Dand »

Tomker pisze:Cholerrnie miłe chwile można z Nim spędzić, ma "to coś"! :)
I to jest też jego problem bo wszyscy zawsze chcieli z nim pić xD
Świetnie się to oglądało wszystko choć ja tylko z rana z odtworzenia. Magic taki w sumie klimatem z Undiscovered soul lekko zalatuje. Będzie dobrze :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Damned »

Występ - jak na RSO - udany. Zwłaszcza wokalnie Richie wypadł przyzwoicie.

PS. w 1:03:43 widać jak Richie traci równowagę na nogach i łapię się stołka, aby się nie przewrócić :D ;)
Ostatnio zmieniony 10 stycznia 2018, o 11:15 przez Damned, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: prezes1 »

Oglądam właśnie. Ja po Rychu poznaję i tutaj jest na pewno wstawiony. Pytanie tylko czy lekko czy mocno(bo to jednak od jego głowy zależy).
Tak więc z tym chaosem wszystko jasne...
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Kuba80BJ »

Tomker pisze:Super, bo - jak nie było odzewu - myślałem już, że sam słucham i oglądam ;D
A tu proszę, było dwóch takich Die-Hard Fanów w Polsce, którzy zarwali nockę dla Ryśka! ;D :piwo:
:piwo: Jeszcze 2 osoby z forum oglądały na żywo, a z jedną z nich miałem prywatne PBP i wymianę poglądów przez całą transmisję. Ale bez nazwisk ;)
:D haha słusznie z tym Chicago, tam tylko wybrańcy losu słyszeli i dla nich tam była prawdziwa premiera, tylko pozazdrościć :)
Ale masz rację,, dzisiejsza ogólnoświatowa premiera live się nie liczy, bo wcześniej nagrany był program, który obejrzymy dopiero w przyszłym roku. Dzięki za czujność ekspercie z Gdańska! :D ;) :
My pleasure ;)
Jak już jesteśmy megadokładni to sprostuję też Twoją informację, że "dopiero poznamy "One Night Of Peace""! Utwór ten jest już przecież znany i to od laaaat, bo przecież śpiewał go sam Foster! ;) Wyszło to i na kasetach magnetofonowych i na płytach. W sieci nie znajduję całości, ale przecież można znaleźć spore fragmenty na oficjalnych stronach. Mnie akurat ten utwór nigdy nie porywał, no ale w nim liczy się tekst i klimat jaki Amerykanie cenią przy tego typu utworach :)
Your pleasure ;) Dzięki za poprawkę i wręcz za info. Co dwóch ekspertów to nie jeden :D Nie znam tego utworu. Teraz to już poczekam na wersję z Richiem zakładam na wokalu, bo z tego co piszesz to rozumiem, że to Bruce śpiewa w tej hulającej w necie?
(Co do Magic to z tego co pamiętam Ori nie powiedziała wprost, że znajdzie się już na EP#2, przez moment trwało jej zastanawianie się :D przyznała jedynie, że w kazdym razie utwór wejdzie na płytę :D )
Pozwolę sobie na jeszcze jedno sprostowanie ;) Ori może nie wspomniała, ale prowadzący wywiad powiedział 'Let's talk about few songs on the EP' i potem omawiają szczegółowo Making History, właśnie We Are Magic i Walk With Me, więc można chyba bezpiecznie założyć, że będzie na EP#2 :)
I tak, tez czekam na studyjna wersję History! :D
Tak sobie wspominam teraz te wszystkie problemy z dźwiękiem itd... I po raz kolejny muszę stwierdzić, że Rychu ma w sobie tyle charyzmy, że nawet jak mikrofon nie działa, nawet jak walczy z gitara czy ustala kolejnym nowozwerbowanym muzykom co maja w danej chwili robić, to te niedociągnięcia nie mają dla mnie najmniejszego znaczenia. facet mógłby po prostu siedzieć i gadać byle co swoim genialnym głosem do akompaniamentu swojej charakterystycznej gry na gitarze :D Cholerrnie miłe chwile można z Nim spędzić, ma "to coś"! :)
I tu pełna ekspercka zgoda :D

Tu można sobie obejrzeć jeszcze raz całość na YT:
[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=QP29yPsKwpw[/BBvideo]
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: EVENo »

Nie wiem czy tak się zachowuje trzeźwy Richie, czy pijany Richie, ale powinien przestać. Ori przynajmniej zachowuje się jak na jej wygląd przystało...
Krótko mówiąc - ten wywiad to porażka.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
imp
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1900
Rejestracja: 7 stycznia 2011, o 13:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: imp »

Wywiad pominę milczeniem ;)

Na temat koncertu krótko: może chaos i improwizacja ale też na pewno mnóstwo nieudawanej radochy z muzyki. A to bardzo cenię.

Z innej beczki -nadal- jest dla mnie coś dziwnego w Ryśku na scenie BEZ gitary. Podświadomie wciąż czekam, aż techniczny podbiegnie z wiosłem :))
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Damned »

Obydwie epki w jakości bezstratnej można kupić tutaj:
https://tracks.technics.com/GB/releases/7200574?pid=9
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i płyty”