COME BACK AS ME - by Richie Sambora

Twórczość Richiego

Moderator: Mod's Team

Czy podoba Ci się Come Back As Me?

1. Tak.
4
9%
2. Nie. I hate it!
21
49%
3. Nie interesuje mnie to
2
5%
4. Coś w tym jest, ale trzeba by to dopracować
16
37%
 
Liczba głosów: 43

Dorota
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 224
Rejestracja: 10 września 2009, o 08:40
Lokalizacja: Lublin/Kraków

Post autor: Dorota »

Żadna nowość w sumie… W wywiadzie z 2010 roku na pytanie dziennikarza, czy po tylu latach nie nudzi mu się to życie gwiazdy rocka, Richie miał powiedzieć, że absolutnie nie, że ma świetne życie i że niedawno napisał nawet piosenkę o tytule „If I died tomorrow, I’d come back as me”. Ostateczna wymowa nie jest już tak optymistyczna i czy tak miało być czy trochę to zmienił - nie wiem. Faktem jest natomiast, że Jon wielokrotnie porównywał swoje relacje z Richiem do Sinatry i Martina i dla mnie wypuszczenie takiego tekstu, w tym momencie, w takiej sytuacji jest co najmniej dwuznaczne albo po prostu nieprzemyślane. Chociaż sam Richie przyznał, że tekst jest „na czasie”, więc coś musiał mieć na myśli.

To tak tyle jeszcze ode mnie, bo ciężko spierać się o to co autor miał na myśli, kiedy odpowiedź na pytanie zna tylko autor ;) , a reszta to już tylko nasze osobiste interpretacje. I ciągle liczę, że Richie wróci jeszcze w tym roku, ale jak będzie zobaczymy.
Awatar użytkownika
Mkwiatek93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1389
Rejestracja: 14 października 2012, o 21:11
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mkwiatek93 »

Hym... muszę przetworzyć to co słyszę :D
Ogółem jestem otwarta na różne gatunki muzyczne, choć takie coś w wykonaniu Richiego jest to swojego rodzaju szok ;)
Piosenka ma swój urok, myślę że jest dobra nawet do jazdy samochodem :D

Super nie jest, ale nie ma co panikować, mogło być gorzej, szczerze to bardziej byłam w szoku jak pierwszy raz słyszałam BWC :P
Tekstu spekulować nie będę.

EDIT: I zgadzam się z Tomkerem, że gitara daje radę, choć jej mało ;)
Hey I’m walkin’ wounded but I still believe
Learning how to fly with a broken wing...
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Może Rychu wyciągnął tą piosenke z szuflady, coś pozmieniał,doprawił i zmieniła troszke znacznie.
Zgadzam się z Dorotą, że linijka o Franku i Deanie jest jednoznaczna. Może wcześniej jej nie było w piosence a dodał teraz ? albo była inna a zmienil osoby by bardziej pasowało do Jona ?
Zresztą, to nie pierwszy raz gdy Sambora zmienia znaczenie piosenki. Tak było z Burn the Candle Down, ktora pierwotnie była o napisana seksie a potem Rychu zmienił jej interpertacje na opowieść o jakiś protestach czy cos, nie pamiętam dokładnie bo wolałem wersje z seksem ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Ricky Skywalker »

Dorota pisze:Żadna nowość w sumie… W wywiadzie z 2010 roku na pytanie dziennikarza, czy po tylu latach nie nudzi mu się to życie gwiazdy rocka, Richie miał powiedzieć, że absolutnie nie, że ma świetne życie i że niedawno napisał nawet piosenkę o tytule „If I died tomorrow, I’d come back as me”.
Znalazłem ten wywiad... :)

http://www.youtube.com/watch?v=jbVzvrPSNSg

Czyli wychodzi na to, że to po prostu kilkuletnie demo - stąd wszystkie instrumenty poza gitarą brzmią na lekko niedorobione :P ufff... czyli kolejna płyta nie będzie w tym stylu :P
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Jestem w szoku.. Co to się dzieje, gdy człowieka nie ma zaledwie kilka dni.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
Piotrek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 672
Rejestracja: 24 września 2005, o 19:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Piotrek »

Witam :)) A moim zdaniem ta piosenka jest bardzo dobra! A co mi się podoba?
Ciekawe połączenie syntetycznych dźwięków z gitarami, basem. Kusi mnie do użycia sformułowania, że wyszedł z tego rock'n'roll :D
Ciekawie połączone ścieżki dźwiękowe, przenikające się swobodnie różne motywy przez całą, tak krótką piosenkę.
Chwytliwa solówa i bas. Przypomina mi troche "Give it To Me" Slash&Jackson.
Poza tym rzekłbym , że to kontrowersyjna, ale jednak jedna z ciekawszych pozycji jakie wyszły z otoczenia BJ ostatnimi czasy.

Ale nie powiem, po pierwszym przesłuchaniu, dźwiękach byłem w lekkim szoku. Ktoś wyżej pisał, że ta piosenka jest jakby niedorobiona. A mnie się wydaje, że wręcz przeciwnie, dopracowana. Do tych co nie są przekonani, myślę że z każdym przesłuchaniem będzie wam wchodzić :P
Hey Bon - where have all your good songs gone? ..
Awatar użytkownika
Mkwiatek93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1389
Rejestracja: 14 października 2012, o 21:11
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mkwiatek93 »

I just wanna thank everybody... Their startin to play my song on the Radio! Right on!

Hey God, tell me what the hell is goin on? ;/[/quote]
Hey I’m walkin’ wounded but I still believe
Learning how to fly with a broken wing...
Awatar użytkownika
Milla
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 886
Rejestracja: 20 listopada 2011, o 12:29
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Milla »

litości....
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Milla, nie przesadzaj, gitarka jest świetna :)

P.S. Komputerowe bębnienie na plastikowych miskach fajnie nazwali na Classic Rock Radio:
Come Back as Me” is certainly a defiant stomper of a track , seasoned with an addictive catchy chorus. " - niepokorny stomper :D

http://classicrockradioeu.blogspot.com/ ... as-me.html
Awatar użytkownika
Mkwiatek93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1389
Rejestracja: 14 października 2012, o 21:11
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mkwiatek93 »

W sumie po głębszym zastanowieniu się dochodzę do wniosku, że ta piosenka została stworzona po to, by ją puszczali w Radio razem z innym współczesnym chłamem :cfaniak:
Choć przyznam skrycie e od czasu do czasu posłucham jej z przyjemnością :P
Hey I’m walkin’ wounded but I still believe
Learning how to fly with a broken wing...
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Nie przesadzajcie z tym litosci czy Hey God, tell me what the hell is goin on...az tak zle nie jest. Niech sie tam cieszy ze graja jego song w radiu.
Ja slucham od czasu do czasu i jest ok.
Obrazek
Awatar użytkownika
dobek994
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 633
Rejestracja: 3 grudnia 2012, o 21:35
Lokalizacja: Katowice

Post autor: dobek994 »

Nie wiem co myśleć jeszcze dokładnie o tym utworze, za mało razy go słuchałem a jakoś nie ciągnie mnie do następnych odsłuchań... to raczej nie wróży dobrze, chociaż do wielu utworów przekonuję się z czasem. Nie nazwałbym też tego utworu kompletnym dnem, ale na pewno nie jest to zbyt ambitny utwór... taki o, do posłuchania gdzieś tam w tle.
I'll never grow up, and I'll never grow old
Blame it on the love of rock n' roll!


https://www.facebook.com/bandmoonshiners/
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 624
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Post autor: michael »

Po wielu odsłuchach stwierdzam że to jest zajebisty song. Słyszę wreszcie Samborę nie gitarzystę tylko muzyka. Tak jak napisałem przy pierwszym poście - Lenny Kravitz + Joe Satriani = R. Sambora. Oczywiście w tym numerze. Brawo :brawo:
Let's get rocked!
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Post autor: madm »

Ja nie przesadzam. Dla mnie ta piosenka jest tragiczna, tak samo jak płyta WAN. W sumie, Come Back As Me mogłoby się na WAN znaleźć bo nie odbiega stylem i muzyczną ambicją.

Skoro TAKIE coś w wykonaniu muzyków Bon Jovi jest dla was akceptowalne, to strach pomyśleć, co muszą nagrać, żebyście ich skrytykowali.
It's my life!
KondZik

Post autor: KondZik »

Ricky Skywalker pisze:
Dorota pisze:Żadna nowość w sumie… W wywiadzie z 2010 roku na pytanie dziennikarza, czy po tylu latach nie nudzi mu się to życie gwiazdy rocka, Richie miał powiedzieć, że absolutnie nie, że ma świetne życie i że niedawno napisał nawet piosenkę o tytule „If I died tomorrow, I’d come back as me”.
Znalazłem ten wywiad... :)

http://www.youtube.com/watch?v=jbVzvrPSNSg

Czyli wychodzi na to, że to po prostu kilkuletnie demo - stąd wszystkie instrumenty poza gitarą brzmią na lekko niedorobione :P ufff... czyli kolejna płyta nie będzie w tym stylu :P
Racja. Wywiad sam w sobie bardzo fajny i inny niż wszystkie gdzie pytają o to samo zawsze.
Troche strasznie Richie wygląda ale to chyba były te lata z problemami...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i płyty”