Stranger vs. Undiscovered

Twórczość Richiego

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Twisted Sister
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 981
Rejestracja: 17 września 2005, o 08:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Stranger vs. Undiscovered

Post autor: Twisted Sister »

Tak jak w temacie-i tak jak przy wybieraniu pomiędzy Blaze a Destination Jona-która płyta Ryszarda przypadła Wam bardziej do gustu i dlaczego ^-^?

Jeśli o mnie chodzi, to z Undiscovered w zasadzie lubię pojedyncze utwory, typu 'Who I Am', 'Undiscovered Soul', 'Harlem Rain' ;) . Natomiast Stranger to, jak już gdzieś wspominałam, moja płyta życia, słuchana od 12.30 w nocy (ostatnia sobota ^-^) jest jeszcze bardziej niesamowita :mrgreen: . Oczywiście oba wydawnictwa są nieprzeciętne, ale Undiscovered, jakkolwiek bardzo dobra, do pięt Strangerowi nie dorasta :mrgreen: .
"I know life sometimes can get tough and I know life sometimes can be a drag, but people, we have been given a gift/a road and that's road's name is ROCK'N'ROLL" Kiss
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Ricky Skywalker »

O ja, taki fajny temacik, a zero odpowiedzi... choć tak fajnie się mozna rozpisać? (A może właśnie dlatego? Lenie! :P).

Co można powiedzieć o tych dwóch albumach?

Po pierwsze, Stranger In This Town. Sam tytuł obliguje mnie, by powiedzieć, że to moja płytka. Teksty tych piosenek, a w szczególności tytułowej, Ballad Of Youth, Father Time czy One Light Burning, zdają się mówić jakby o mnie, a fragment "Don't waste your time away, thinkin' 'bout yesterday's blues" ostatnio bardzo często cytuję... sam sobie, ale także innym ;) Co by nie mówić, płytka, która posiada niesamowity klimat. IMHO jeden z wybitniejszych w ogóle albumów w historii rocka ;)

Natomiast Undiscovered Soul niewątpliwie posiada tę tytułową duszę. Z tej płyty przede wszystkim lubię All That Really Matters, no i przydługawe wprawdzie, ale dzięki temu też niesamowite US ;) Mocnym punktem, dzięki tekstowi, jest również Hard Times Come Easy. Inne piosenki nie przemawiają do mnie aż tak, jak utwory ze Strangera, co nie znaczy jednak, że są bezwartościowe. Po prostu ciężko jest zrobić album równie dobry, jak pierwsza płyta Richiego ;)

Także w rywalizacji SITT vs. US górą zdecydowanie pierwszy album ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
Kasiunia
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 585
Rejestracja: 28 września 2005, o 09:01
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: Kasiunia »

No, no.... Tylko prosze od leni nie wyzywać!! juz wystarczy , że ja sama siebie wyzywam :P

SITT vs. US....cieżko wybrać....
Obie kocham.... ale tak inaczej kazda.. bo one sa tak rózne... :|

Strangera za wspaniałą, klimatyczna muzyke i wspaniałe teksty.... za Father Time :D za Ballad of Youth :mrgreen:

Undiscovered.... praktycznie za to samo :P tylko, że teksty przed muzyka... i ballady przed szybkimi kawałkami... Harlem Rain, All That Really Matters... :D ... kawał dobrej, poruszajacej muzyki... no i głos Rycha.. 8)

wybieram... OBIE :D (ja tak mam z wybieraniem... nigdy sie nie moge zdecydowac :P)
Rokitka
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 553
Rejestracja: 16 czerwca 2005, o 16:49
Lokalizacja: WROCLAW
Kontakt:

Post autor: Rokitka »

ktory juz raz w mojim zyciu musze wybrac miedzy tymi plytkami....... :)
uwielbiam Stranger... jest dla mnie najwspanialsza plyta jaka w domu mam .
jest tak dobra ze mozna ja cale dnie sluchac i zawsze cieszyc sie ze ja sie slucha. :) a US to jest bardzo egergetyczny album bardzo go lubie ale zadko slucham....
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Stranger... jest dla mnie najwspanialsza plyta jaka w domu mam .
jest tak dobra ze mozna ja cale dnie sluchac i zawsze cieszyc sie ze ja sie slucha.
Mówisz o tym badziewiu ... Koleś tam udowadnia, że lepiej gary myje niż śpiewa ...

Dobra, dobra bo się Rokitka zezłości,

Dla mnie Stranger jest kapitalny na równi z BOG i DA Jona a Undiscovered na równi z Powerstation Years. Wszystkie 5 płytek bardzo lubie.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
99-in-the-shade

Post autor: 99-in-the-shade »

Ja również tak jak Kasia wybieram obie :D Każda ma swój niepowtarzalny klimat i na obu albumach są utwory, których mogłabym słuchać bez końca. :)
Pytanie wybitnie bez odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
Sebastian P.
It's My Life
It's My Life
Posty: 100
Rejestracja: 22 stycznia 2006, o 15:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Sebastian P. »

No to teraz czas na mnie. Choć wolę solowe płyty Jona to jednak jeśli miał bym wybrać pomiędzy SITT a US miałbym pewine problem. Otóż bardzo lubię obie płyty. Jednak wg mnie lepsza (choć nieznacznie) jest płytka SITT głownie za niektóre kawałki ;)
What is the distance between a bullet and a gun?
BonJovianka
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 31
Rejestracja: 30 marca 2006, o 16:53
Lokalizacja: kraków

8)

Post autor: BonJovianka »

Trudny wybór, ale chyba przechylę się na strone SITT :) Ale w sumie klimacik US też mnie rusza ... :) Jednak wolę "Stranger" :) chyba dlatego, że w US te piosenki nie są tak energetyczne jak w SITT. Jak słucham SITT to od razu "coś" mobilizuje mnie do działania :)
Awatar użytkownika
Grzesiek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 508
Rejestracja: 2 listopada 2006, o 09:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grzesiek »

Ja tych płyt nie rozumiem. Ze Stranger.. moge coś tam czasem posłuchać (byle nie za często) a ta druga to zwykły badziew. Ot i moje zdanie. A śpiewać (o ile głos ma niezły) to on za bardzo nie umie co w obu przypadkach nam udowadnia.
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Post autor: teken020 »

długo szukałem tej płyty i powiem tyle ze kazdy utwór ma w sobie kilmat

nie sadziłem ze mozna coś takiego nagrac


Teraz juz wiem ile Bon Jovi zyskało mając tego gości w składzie

jesli ktos tej [płyty jeszcze nie ma to czs nadrobic jest warka tazdej złotowki :)
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
mysweettime
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 38
Rejestracja: 8 listopada 2008, o 21:09
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: mysweettime »

Ja zaczęłam bardziej lubić Richiego, po przypadkowym usłyszeniu "If God was a woman". Ten mocny głos i dosyć hm... dowcipny[?] tekst.Uwielbiam obie płyty, jednak chyba Undiscovered soul częściej słucham. Chyba największe wrażenie na tej płycie zrobiło na mnie "Harlem rain". Usłyszałam fragment śpiewany przez Richiego, podczas filmików, ukazujacych nagrywanie płyty Bounce. Przez kolejnych kilka dni szukałam piosenki, z której pochodził owy fragment,a w końcu postanowiłam przesłuchac całą płytę, bez przełączania na następne utwory i znalazłam ;] Obie płyty mają piękną muzykę i piękne teksty. Słychać, że Richie wkłada całe serce w te utwory i to mi się podoba :D Ze Starnger in this town uwielbiam Rosie i tytułową piosenkę :))
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

Wow, ale teraz zawieje odświeżeniem ^^
Bardzo mi się podoba styl grania i śpiewania Richiego, ale SITT bardziej przypadła mi do gustu niż US. Najbardziej podoba mi się kolejność piosenek na tym krążku. Początek i koniec kapitalny, no i piosenki takie z duszą.
Crossroads21
I Believe
I Believe
Posty: 80
Rejestracja: 20 sierpnia 2009, o 21:01
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Crossroads21 »

Mnie oczarował Stranger. Dla mnie cudowna płytka, ma niesamowity klimat, jako całości słucha się wyśmienicie. :)
US przy SITT wypada moim zdaniem słabo :P Rzadko jej słucham, ale lubię.

Ogólnie cenie sobie Richiego, wiadomo jako gitarzystę, ale wokalistę również. Uwielbiam jego głos :D
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

Aż dziwne, że nie pisałem w tym temacie :).
Stranger in This Town to od samego początku była płyta, z którą się mocno identyfikowałem i do dziś chętnie do niej wracam. Album bardzo energetyczny, mający moc i troszkę jakby z innej epoki. Undiscovered Soul to krążek bardziej dojrzały, bardziej chyba przemyślany i zdecydowanie spokojniejszy.
Jeśli miałbym wybierać to jednak Stranger - za emocje, których dzięki tej płycie doświadczyłem i za energię jaka bije z solówek Sambory - dziś takich już nie gra...
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

Crossroads21 pisze:Uwielbiam jego głos :D
Bluesowy. Kapitalny zwłaszcza dla tytułowego kawałka "Stranger in this town" :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i płyty”