Stranger vs. Undiscovered

Twórczość Richiego

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Post autor: ROCKSTAR »

Dwie piekne plyty... Zawsze "Stranger..." bedzie gora nad "Undiscovered..." dla mnie, ale nie dlatego, ze jest lepszy... Tutaj juz wkradaja sie emocje, wspomnienia i cos, czego nawet nie potrafie ubrac w slowa, poniewaz... Pierwszy album Richiego, to spotkanie z czyms bardziej wyrafinowanym muzycznie ( ale wciaz zakorzenionym w stylistyce, ktora kocham po dzis dzien). Drugi album- to juz zupelnie inna historia... Wciaz dobra, ale juz nie tak piekna i odkrywcza...
sobol_77 pisze:Jeśli miałbym wybierać to jednak Stranger - za emocje, których dzięki tej płycie doświadczyłem i za energię jaka bije z solówek Sambory - dziś takich już nie gra...
... niestety...
usunięty użytkownik 4647

Post autor: usunięty użytkownik 4647 »

Dopiero zaczęłam przygodę z solowymi płytami Richiego ale od razu mogę powiedzieć, że dla mnie numerem 1 jest płyta "Stranger in this town" można na niej znaleźć tak zróżnicowane utwory od bluesa po ostre brzmienia typowe dla Ryśka. Zdecydowanie jestem za " One light burning".
rosie1996
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 291
Rejestracja: 3 kwietnia 2011, o 13:52
Lokalizacja: Płock

Post autor: rosie1996 »

Jeśli chodzi o mnie. Tak jak większość wolę Strangera... Jest w nim coś niezwykłego, ten nastrój :) Bardzo podoba mi się w nim, że tak naprawdę każda piosenka jest inna ale jednocześnie ma jeden styl i klimat i tworzy całość. To jest coś niesamowitego. Jest tam coś co można śpiewać przez cały dzień "Rosie". A także pomyśleć nad sobą i życie np. przy tytułowym Strangerze :D Za to kocham tą płytę. Richie zrobił coś niesamowitego. Jak dla mnie to jedyny wokalista który sprawia gdy gra i śpiewa, że wydaję mi się że czuję to samo co on ;) Undiscovered nie jest zły, bardzo lubię nr 2,3,5,7. Lecz w nim już ważniejszy jest tekst ;) Co by nie było ja stawiam na Strangera ;) ;)
Where are u now? Only in my dreams...
Rosie
Awatar użytkownika
wiolcik66
It's My Life
It's My Life
Posty: 158
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, o 17:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: wiolcik66 »

Mnie jeszcze tu nie było :)) Wybór pomiędzy tymi dwoma płytami nie jest łatwy. Jednak dla mnie (tak jak dla większości z Was) lepsza jest "Stranger in this town". Kocham tą płytę za te kawałki:Ballad Of Youth, tytułowy Stranger, One Light Burning, Rosie, Father Time, The Answer :)) Te piosenki mają coś niesamowitego w sobie co nie pozwala żeby się znudziły :)) Za każdym razem gdy ich słucham odkrywam w nich coś nowego. ;]

A co do Undiscovered Soul- na tej płycie można znaleść kilka perełek np. In It For Love czy Chained ;] Jednak mimo to bardziej lubię Strangera :)
If the love that I got for you is gone
If the river I cried ain't that long
Then I'm wrong, yeah, I'm wrong
This ain't a love song.
Awatar użytkownika
KM
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 680
Rejestracja: 11 marca 2006, o 22:48
Lokalizacja: Toruń

Post autor: KM »

US poprawia mi humor gdy mam chandrę, za to przy SITT seks smakuje najlepiej - którą wolę? hmm....
20.05.2008 - Leipzig
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa!!!
sleaze
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 5
Rejestracja: 18 września 2011, o 16:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: sleaze »

Zdecydowanie Stranger ponieważ na niej znajduje się ponadczasowy kawałek 'Father Time'!
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Lubię obie płyty, ale niezaprzeczalnie wolę Stranger. Za klimat, za teksty, za solówki, za wszystkie piosenki na płycie, a także za If I Can't Have Your Love, która się nie znalazła na płycie, a którą uważam za najlepszą obok SITT w wykonaniu Ryśka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i płyty”