Richie nagrywa

Twórczość Richiego

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

KondZik pisze:- wiosło jakie trzyma Sambora to Epiphone '58 Explorer, na którym w trasie grał bodajże na Bounce Tour, natomiast w studiu nawet przy nagrywaniu The Circle,
Nie jestem ekspertem od gitar ale czy Richie w czasach bounce nie gral na czyms takim :
http://www.youtube.com/watch?v=riPiSyFLVhM
To chyba co innego.

Ogolnie brzmienie tego Epiphone '58 Explorer i wzmacniacza ciekawe. Country to to raczej nie bedzie :P
Tak sobie mysle nad tym i o tym zdjeciu...widac , ze numer wtedy nagrywany to raczej cos szybkiego,mocniejszego skoro uzywa takiego sprzętu, talk boxa. Richie w repertuarze a la IMLife ? Nie widze tego ale moze byc ciekawe. Ależ nie moge sie doczekać...
Obrazek
KondZik

Post autor: KondZik »

Dand pisze:
KondZik pisze:- wiosło jakie trzyma Sambora to Epiphone '58 Explorer, na którym w trasie grał bodajże na Bounce Tour, natomiast w studiu nawet przy nagrywaniu The Circle,
Nie jestem ekspertem od gitar ale czy Richie w czasach bounce nie gral na czyms takim :
http://www.youtube.com/watch?v=riPiSyFLVhM
To chyba co innego.

Ogolnie brzmienie tego Epiphone '58 Explorer i wzmacniacza ciekawe. Country to to raczej nie bedzie :P
Tak sobie mysle nad tym i o tym zdjeciu...widac , ze numer wtedy nagrywany to raczej cos szybkiego,mocniejszego skoro uzywa takiego sprzętu, talk boxa. Richie w repertuarze a la IMLife ? Nie widze tego ale moze byc ciekawe. Ależ nie moge sie doczekać...
Masz racje Dand, oczywiście Richie grał na V ("fałce") i na tym wiośle również na koncertach za czasów Bounce. Ale na Explorer'ze na pewno nagrywał w studiu, a na koncertach moge się mylić ale chyba też kilka razy zagrał. :))
A że to oznacza rockowe brzmienie też się zgadzam :D Ostatnio w BJ brakuje mi smaczków gitarowych i mam nadzieje, że na solowej Richie nie będzie się hamował, bo przecież za to go uwielbiamy. ;)
Ja po cichu chce lepszej płyty niż Slash'a :P
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Post autor: ROCKSTAR »

KondZik pisze:Patrząc na zdjęcie Richiego ze studia mamy:

- wzmacniacz Diezel Herbert, brzmi to mniej więcej tak:
http://www.youtube.com/watch?v=AaMV_U5-Ybk
http://www.youtube.com/wa...feature=related

- wiosło jakie trzyma Sambora to Epiphone '58 Explorer, na którym w trasie grał bodajże na Bounce Tour, natomiast w studiu nawet przy nagrywaniu The Circle,
oto jak brzmi:
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Niestety nigdzie nie moge znaleźć połączenia Diezela z Explorerem ale jako coś znajde to podrzuce.
No i oczywiście mamy też talk boxa.
Wnioski z tego małego sprawozdania wyciągnijcie sami ;)
I jak coś pomyliłem to sorry :P
pozdrawiam
Nic dodac, nic ujac...

Gdybym mial tych kilkanascie lat mniej, napisalbym (niech Panie wybacza mi ten rynsztokowy jezyk), ze mam kisiel w majtkach :P

Ala majac prawie 36 lat na karku, napisze tylko, ze jestem CHOLERNIE PODEKSCTYTOWANY !! ;)
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Wydaje mi się, że duże grono fanów może być niezadowolone, bo mi tu pachnie prędzej płytą podobną do stylu BJ (Crush, Bounce) niż do starych bluesowych kawałków Ryśka typu Blood On The Ground czy Stranger.

Jak dla mnie szykuje się coś innego w dorobku Ryszarda i dobrze. Jak Ryszard nabierze luzu to i na albumie zespołu powinno pojawić się dużo nowych rozwiązań.

A gitarka używana jest przez Ryszarda min przy Summertime.

http://www.youtube.com/watch?v=pmz09R4uKi8
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

^^ i brzmi bardzo dobrze.

Szczerze to ja własnie byłem w tym gronie oczekujących bluesowego grania ale teraz chyba zżera mnie jeszcze większa ciekawość co z tego wyjdzie.

Z wrażenia pare razy dziennie wchodzie na twitter Ebbina a nadziei na nowe info ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Post autor: ROCKSTAR »

Adrian pisze:Wydaje mi się, że duże grono fanów może być niezadowolone, bo mi tu pachnie prędzej płytą podobną do stylu BJ (Crush, Bounce)
A niech to bedzie nawet "Bounce"... Malo to dobry riffow jest na tej plycie? Cala masa... I, tak jak napisales Adrian- wazne, ze Richie nagrywa...

Na jakiegos bluesika tez po cichu licze :) Chociazby w jednym kawalku...
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Aha
Co do gitarki to jak wspominałem używana jest min przy Summertime i Sleep WIDead więc bardzo źle mi się kojarzy.
Liczę na to, że od tej płytki mi się to zmieni i następna moja reakcja będzie taka sama jak reakcja min na wiosło do TDays.
KondZik

Post autor: KondZik »

Wydaje mi się że to połączenie z Diezelem da dość szorstki, surowy dźwięk. Bardziej niż Summertime czy rocka and rollowe Sleep. To nie Fender więc jak Richie będzie chciał to może coś cieższego zagrać i będzie kopało jak na Bounce.
Koleje zdjęcia może coś więcej nam "powiedzą" :P
A... i na tym drugim zdjęciu które wrzuciłem widać drugiego gitarzyste: Rusty Anderson.
Warto zobaczyć co gra, bo na pewno Richie dobierał ludzi pod względem jakości brzmienia.
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

ROCKSTAR pisze:
Adrian pisze:Wydaje mi się, że duże grono fanów może być niezadowolone, bo mi tu pachnie prędzej płytą podobną do stylu BJ (Crush, Bounce)
A niech to bedzie nawet "Bounce"... Malo to dobry riffow jest na tej plycie? Cala masa... I, tak jak napisales Adrian- wazne, ze Richie nagrywa...

Na jakiegos bluesika tez po cichu licze :) Chociazby w jednym kawalku...
ROCKSTAR, dokładnie. Jeżeli będą takie riffy, solóweczki, gitary jak na Bounce, to będę w siódmym niebie. ;) Na jakoś bluesową też czekam, może będzie więcej niż jedna? ;) Czekam z niecierpliwością na kolejne info w związku z nową płytą Ryśka. :))
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Ebbin znowu potwierdził ,że płyta powinna byc na wiosne. Czyli praca idzie sprawnie i nie wygląda na to by były jakies opóźnienia :)
Obrazek
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

Czemu jeszcze nic do sieci nie wyciekło? Buuu...
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Miracle-BJ
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2014
Rejestracja: 7 sierpnia 2011, o 16:59
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Miracle-BJ »

BJ - It's my life - Always !
Awatar użytkownika
Talia
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 692
Rejestracja: 5 grudnia 2010, o 13:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Talia »

Prace wrą :D
Obrazek
Obrazek
Widać, że się Luke wkręcił w informowanie na bieżąco, oby tak dalej :)
I ain't quittin' - I'm just splittin' for awhile
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Kolejne zdjęcie. :)) Richie z gitarą akustyczną, więc wydaje się, że będzie to ballada. Co jak co, ale ballady Rysiek umie nagrywać, wystarczy zobaczyć na dwóch poprzednich płytach. Więc liczę na jakoś piękną balladkę, która mnie zachwyci jak wiele wcześniejszych. ;) Co raz bardziej nie mogę się doczekać tej płyty. ;)
KondZik

Post autor: KondZik »

Smolek pisze:Kolejne zdjęcie. :)) Richie z gitarą akustyczną, więc wydaje się, że będzie to ballada. Co jak co, ale ballady Rysiek umie nagrywać, wystarczy zobaczyć na dwóch poprzednich płytach. Więc liczę na jakoś piękną balladkę, która mnie zachwyci jak wiele wcześniejszych. ;) Co raz bardziej nie mogę się doczekać tej płyty. ;)
Wszystko fajnie, ale akustyk nie musi oznaczać ballady :P
Ale w sumie też na to licze. Ogólnie fajnie że Luke wrzuca takie rzeczy. Niby nic ale dla nas to podrzewanie atmosfery.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i płyty”