Richie nagrywa

Twórczość Richiego

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Richie nagrywa

Post autor: prezes1 »

Właśnie sobie przypomniałem że przecież w kwietniu jest Hall of Fame. A oni przesunęli płytę na kwiecień. Hehe, wszystko jasne, jedyna szansa na minimalną reklamę... :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Richie nagrywa

Post autor: Ricky Skywalker »

Przecież ta płyta od samego początku miała wyjść w kwietniu... ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Richie nagrywa

Post autor: Kuba80BJ »

No to wzięli nas tym razem z zaskoczenia totalnie z tymi numerami. Zero zapowiedzi i bum. I to jakie bum! Nie będę owijał. „Forever All The Way” jest wg mnie najlepszym numerem ze wszystkich, które do tej pory nam dało RSO. Zakochałem się w nim bez pamięci od pierwszego przesłuchania. Słuchałem go non stop do 3 w nocy, chyba z 50 razy. Potem od rana dalej. Ostatni raz tak miałem kiedy wyszedł Aftermath. To jest numer kompletny. Nie ma w nic do czego bym się przyczepił. Przede wszystkim wokal Richiego – bajka. Do tego świetne subtelne chórki Ori w tle. W takim układzie brzmią idealnie razem. No i TA gitara, solo a’la Sambora, momentami przypominające mi do złudzenia ducha solo z Bed Of Roses. Ten styl, ten feeling. To musi być Richie. Bardzo się zdziwię jak zagrała je Ori ale potwierdziłoby to, że są sobie przeznaczeni ;) No i przepiękne słowa, które wprowadziły piosenkę na epicki level. Jak ten gość robi, że jest w stanie opisać tak trafnie to co jest nie do opisania, jeżeli się trafiło na swoją drugą połówkę? Szok. Ten kawałek jest dowodem na to, że ‘less is more”. Czuję w nim najbardziej ducha płyty Undiscovered Soul, wkomponowałby się tam idealnie, obok np. In It For Love. Chociaż jest też wg mnie swego rodzaju kontynuacją „I’ll Always Walk Beside You”, który też kocham bezgranicznie. To jest właśnie TEN Richie. Magia. 11/10

No a „I Got You Babe”? Po prostu Ok, ani potworek ani szał. Ot cover, których po nich w ogóle nie oczekuję. Nigdy też nie przepadałem szczególnie za oryginałem więc numer sam sobie mnie nie porwie. Ich wersja jest bardzo fajnie przemyślana i wykonana. Tchnęli nowego ducha w niego ale mimo wszystko wolałbym usłyszeć na koncercie jakikolwiek ich numer albo solowy, zamiast tego coveru, i zasadniczo im mniej coverów tym lepiej w set listach wg mnie. A w zestawieniu z Forever ginie totalnie.

Słuchając tak Forever pół nocy wyskrobałem też słowa, może komuś się przyda :)


FOREVER ALL THE WAY

First me we met, I must confess
That my heart was like an empty house with the keys locked in my head
I look back at my time of need
You became my miracle and my reason to believe

When the waves get rough we can fall back on us
We’ll be together forever all the way

And when we look back at the landscape of our lives
There were moments that’s stood still for us like a snapshot in our minds
There were things we could have done, maybe words left unsaid
Still we kept our promise shining and the passion in our bed

And when the waves get rough we know that we’ve got us
I don’t make many promises but I’m promising you

When there’s nothing wise left wise to say
Our love will find the way
We’ll be together forever all the way

Now when life gets me down I don’t feel alone
Dried my tears upon your shoulder
And I’ve got your heart to take me home

And when the waves get rough we know that we’ve got love
I saw a million churches when I looked into your eyes
And with the last breath I take I’ll find the strength to say
We’ll be together forever all the way
All the way
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Richie nagrywa

Post autor: EVENo »

Ricky Skywalker pisze:Przecież ta płyta od samego początku miała wyjść w kwietniu... ;)
Na szczęście kwiecień jest co roku, może któregoś się uda :P
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Richie nagrywa

Post autor: Kuba80BJ »

Ricky Skywalker pisze:Przecież ta płyta od samego początku miała wyjść w kwietniu... ;)
4 lata w tą czy w tamtą...Nie róbmy scen ;) :P
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Richie nagrywa

Post autor: Kuba80BJ »

Tomker pisze:P.S. W materiałach rozesłanych do prasy Ori i Richie podali, że "Forever All The Way" nie jest jedynie tekstem o "romansach", ale też o miłości do dziecka, rodzica, przyjaciela, członka rodziny... Jest po prostu piosenką o szczerym zaangażowaniu
Szczególnie fragment "...and the passion in our bed" ;) Trochę ich poniosło w tej interpretacji ale może się nie znam :D
usunięty użytkownik 4858

Re: Richie nagrywa

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Kuba80BJ pisze:
Tomker pisze:P.S. W materiałach rozesłanych do prasy Ori i Richie podali, że "Forever All The Way" nie jest jedynie tekstem o "romansach", ale też o miłości do dziecka, rodzica, przyjaciela, członka rodziny... Jest po prostu piosenką o szczerym zaangażowaniu
Szczególnie fragment "...and the passion in our bed" ;) Trochę ich poniosło w tej interpretacji ale może się nie znam :D
haha, no to pojechali z tą uniwersalną wymową! :D LOL
Dzięki Kuba za spisanie całego tekstu!
Ricky Skywalker pisze:Przecież ta płyta od samego początku miała wyjść w kwietniu... ;)
Otóż to! Robią to więc planowo, a wam znowu coś nie pasuje! :D

P..S. Jak dla mnie to album może wyjść nawet w grudniu, byle wydawali co miesiąc czy dwa kolejne utwory :D (tylko EPki jednak lepiej wchodzą niż "dwójki" :cfaniak: )
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Re: Richie nagrywa

Post autor: madm »

Wreszcie! W końcu dostałem od szeroko rozumianego BJ coś, co slucham non stop i jeszcze dłużej! Forever jest genialne, to najlepszy utwór z wyzej wymienionego "obozu" od 13 lat. Ostatni raz maltetowałem tak Handa. Jeśli gdzieś w lepszym świecie istnieje "mój prawdziwy Richie" to właśnie to jest utwór prosto od niego! Dodatkowo moim zdaniem jest to tak lekka i przyjemna piosenka, że powinna przyjąć się w radiu.

Jon, widzisz? Da się! Liczę na odpowiedź BJ.
It's my life!
Wojtek
I Believe
I Believe
Posty: 65
Rejestracja: 8 marca 2008, o 15:27
Lokalizacja: Wawa

Re: Richie nagrywa

Post autor: Wojtek »

Nie będę odosobniony i podpisuje się pod zachwytami nad "Forever". Genialny utwór. I ten wokal...! Tylko solówka mogłaby być trochę dłuższa, mam wrażenie, że jest za wcześnie urwana, ale to szczegół. W wersji live pewnie ten szczegół nadrobią :)
madm pisze:Dodatkowo moim zdaniem jest to tak lekka i przyjemna piosenka, że powinna przyjąć się w radiu.
Zgadzam się. Tylko, która polska radiostacja to zagra? Ma szansę wejść do poczekalni Trójki? Chyba nie. Ewentualnie może w którejś z autorskich rockowych audycji ktoś to zagra?
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Richie nagrywa

Post autor: prezes1 »

Wojtek pisze:Genialny utwór. I ten wokal...! Tylko solówka mogłaby być trochę dłuższa, mam wrażenie, że jest za wcześnie urwana, ale to szczegół. W wersji live pewnie ten szczegół nadrobią
Zgadzam się, ta solóweczka powinna być dłuższa. Po prostu aż się prosi aby ją pociągnąć.
Czekam na odpowiedź Jona bo coś czuję że te 'Walls' będzie dobre! :)
W kwestii wokalu, kto wie, może szczyt możliwości jest przed Rychem dopiero(jak będzie dbał o siebie). Bo wiadomo że Jon już jest po szczycie i wiele nie zrobi... ;)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Richie nagrywa

Post autor: monjovi »

To jest bardzo przyjemny utwór, chyba faktycznie najlepszy jaki dotąd wyszedł spod skrzydeł RSO, dobrze się tego słucha, aczkolwiek to ballada jak milion innych, jak dla mnie do zapomnienia po kilku dniach. Faktycznie przypomina One Last Goodbye, aczkolwiek tamten utwór miał nieco bardziej chwytliwy refren. Solówka prosi się o ciąg dalszy, przypomina nieco początek solówki do Always ?

A I got you babe mnie się podoba, w ogóle bardzo lubię te piosenkę ;)
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
REHABILEJKO

Re: Richie nagrywa

Post autor: REHABILEJKO »

Co do "Forever All The Way" to kawałek po prostu przeszedł obok mnie. Ładne i... to na tyle. Jakoś nie odnajduję się już w świecie Sambory. I jakkolwiek nie darzyłbym tego kawałka szacunkiem za zwykłą prostotę i szczerość to mimo tego ziewam ;) RSO to nie jest projekt dla mnie ;) Zresztą, być może Sambora też "nie gra w moim świecie" ;)
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Richie nagrywa

Post autor: Damned »

Balladka przyjemna i bodajże najlepsze solo Richiego od czasu odejścia z BJ.
"I Got You Babe" zdążyła już skomentować Cher:
Cher pisze: LOVE IT GOOD TO HEAR...I Just started to sing it again, with Son On Sreen. Son would Be HAPPY To hear this VERSION Always Loved Ritchie’s Voice & Playing‼️ He gave vocal harmony Sound to Bon Jovi
https://twitter.com/cher/status/961802850396381190


Obrazek
Awatar użytkownika
misiek_93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 763
Rejestracja: 24 września 2008, o 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Richie nagrywa

Post autor: misiek_93 »

Przez całe zamieszanie związane z nową trasą Bon Jovi i prawdopodobnym koncertem w Polsce prawie przegapiliśmy też ważnego newsa.
Richie w nowym filmie na kanale Norman Rare Guitars zapowiedział, że z pomocą Boba Rocka nagrywa nowy album solowy
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=O0rkI48NJLo&t=0s[/youtube]
To raczej wyklucza jego ewentualny powrót do kolegów z Bon Jovi, ale z drugiej strony pamiętamy jak dużo upłynęło wody w Wiśle zanim wydali album RSO.
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Richie nagrywa

Post autor: Dand »

Łooo Panie i to jest news ! Dzięki misiek ! Co prawda warunki w pracy pozwoliły mi wysłuchać tylko minutę ale najważniejszy news usłyszałem i widzę,że Rychu w świetnej formie (trzeźwy). Jaram się !
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i płyty”