Solówki Richiego Sambory

Twórczość Richiego

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Twisted Sister
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 981
Rejestracja: 17 września 2005, o 08:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Solówki Richiego Sambory

Post autor: Twisted Sister »

Skoro były już tematy o najlepszych balladach czy naszych ulubionych fragmentach tekstów poszczególnych piosenek Bon Jovi, mój Sambofanatyzm nakazuje mi założyć temat o najlepszych solówkach czy w ogóle 'gitarowych momentach' Richiego :mrgreen: . Chodzi mi tu zarówno o nagrania i dema BJ, nagrania solowe czy utwory live. Mogą też być szczególnie zachwycające techniką gitarową utwory akustyczne :mrgreen:, czy utwory w których Ryszard wziął udział gościnnie :) .

Moje typy to:
Dry County
Wild Is The Wind
My Guitar Lies Bleeding
Wanted
Bed Of Roses
Let It Rock
Blaze Of Glory live Pamplona '95
Father Time
Ballad Of Youth
Lay Your Hands On Me
Does Anybody Really Fall...
Bitter Wine (demo)
Guitar Solo (live Holandia '84)
Heartbreak Eyes
Keep The Faith
Who I Am
Hell Is Living Without You (gościnnie w utworze Alice'a Coopera)
Little Wing (acoustic live)
You're Not Alone
Livin'On A Prayer
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2009, o 17:33 przez Twisted Sister, łącznie zmieniany 1 raz.
"I know life sometimes can get tough and I know life sometimes can be a drag, but people, we have been given a gift/a road and that's road's name is ROCK'N'ROLL" Kiss
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Bardzo fajny temat :)
Jak narazie nie nasuwa mi się zbyt wiele tytułów. Z resztą...jak zwykle, gdy chce sobie coś przypomnieć to niewiele mi z tego przychodzi :P
Jak narazie mam mało typów.
Napewno "Bed of Roses" - po prostu uwielbiam solówkę Rycha. A w połączeniu z teledyskiem, w którym stoi na tej ogrooooomnej skarpie, daje świetny efekt :D
No i napewno "Wanted Dead Or Alive" oraz "Lay Your Hands On Me" :D
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
CRUSHynka
Junior Admin
Junior Admin
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 252
Rejestracja: 28 lutego 2005, o 02:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: CRUSHynka »

Solówka w "Who I Am", część ze Strangera. I do "Damned". Będę myśleć dalej ^-^.

Aha, Dry County mówi samo przez się...? ;)
Proszę państwa, oto pyza :D :
Awatar użytkownika
Kasiunia
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 585
Rejestracja: 28 września 2005, o 09:01
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: Kasiunia »

Dużo by wymieniac!!.... Ale napiszę tylko: Cry County, Bed Of Roses, Somwhere Over The Rainbow :D
Awatar użytkownika
Tatiana
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 578
Rejestracja: 17 września 2005, o 06:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tatiana »

Mnie, tak jak Agacie narazie niewiele przychodzi do glowy, ale na pewno beda to Dry County i Bed Of Roses :)
Awatar użytkownika
michalb
It's My Life
It's My Life
Posty: 193
Rejestracja: 24 października 2005, o 14:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: michalb »

Napewno najlepsze momenty to:
Dry County :o
Hey God 8)
Something To Believe In :aniol:
Wanted Dead Or Alive
To są moje pewniaki.
In The World That Gives You Nothing We Need Something To Believe In....
Awatar użytkownika
Mustafa
It's My Life
It's My Life
Posty: 120
Rejestracja: 22 września 2005, o 14:04
Lokalizacja: Utopia
Kontakt:

Post autor: Mustafa »

Widać, że nie macie ogólnie pojęcia o tym, co i jak Richie zagrał :mrgreen: Polecam obejrzeć kilkanaście koncertów, to może otworzycie oczy i przestaniecie Dry County uważać za najlepsze :P Przynajmniej studyjną wersję... Słyszeliście może 4-minutowe intro Ryszarda przed Wanted w Kopenhadze w 1993 ? Nie ? To posłuchajcie :P Always z Wembley 1995 1st night... 2nd widzieli i słyszeli wszyscy - mam taka nadzieję :P Midnight rider - co ten człowiek na początku utworu wyczynia z gitarą... mmm :D Everyday acoustic version live, intro przed Wanted z 18.06.1995, It's all over now (Big Egg), When a blind man cries, Ava's eyes... Dużo tego :mrgreen:
Awatar użytkownika
CRUSHynka
Junior Admin
Junior Admin
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 252
Rejestracja: 28 lutego 2005, o 02:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: CRUSHynka »

Gdybyśmy tak mieli wymieniać "a najlepsze solo to Richie zagrał u cioci Davida na urodzinach", to by nie miało sensu :].

When A Blind Man Cries - solówka bardzo dobra, ale nie porywająca. I nie wiem, skąd tu to Midnight Ride, przecież to też nic rzucającego na kolana O_o. Everyday acoustic jest kiepściutkie, to wymaga prądu.

Tyle, panie ekspercie.
Proszę państwa, oto pyza :D :
Awatar użytkownika
michalb
It's My Life
It's My Life
Posty: 193
Rejestracja: 24 października 2005, o 14:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: michalb »

Wiesz, każdy jest inny :P Mi też bardo podoba się solówka rycha w Next 100 Years, jest odlotowa :brawo: Co do koncertów, to podobają mi sie nowe wersje wydłużone o solówki, ale nie zawsze dobrze to słychać.
In The World That Gives You Nothing We Need Something To Believe In....
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

Moze na poczatek zaczne od New Jersey, bo kiedy wychodzila to zaczalem sluchac BJ, wiec :P :
-Born To Be My Baby
-Lay Your Hands On Me
potem
-Wanted Dead Or Alive
-Wild In The Sreets
-Dry County
-Keep The Faith (szczegolnie wykonania live)
-Hey God

W ogole teraz ciezko cokolwiek mi sobie przypomniec :D , starosc nie radosc :P
Ale na pewno jest tego wiecej, tylko jakosc mi umknelo :D
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Awatar użytkownika
Mustafa
It's My Life
It's My Life
Posty: 120
Rejestracja: 22 września 2005, o 14:04
Lokalizacja: Utopia
Kontakt:

Post autor: Mustafa »

Gdybyśmy tak mieli wymieniać "a najlepsze solo to Richie zagrał u cioci Davida na urodzinach", to by nie miało sensu :].
temat o najlepszych solówkach czy w ogóle 'gitarowych momentach' Richiego . Chodzi mi tu zarówno o nagrania i dema BJ, nagrania solowe czy utwory live. Mogą też być szczególnie zachwycające techniką gitarową utwory akustyczne , czy utwory w których Ryszard wziął udział gościnnie.
To mowi samo przez sie :P
Everyday acoustic jest kiepściutkie
Może nie słyszałaś wersji live zagranej podczas jednego z wywiadów z ery Bounce'a dla jednej ze stacji radiowych...
I nie wiem, skąd tu to Midnight Ride, przecież to też nic rzucającego na kolana O_o
Po pierwsze Midnight rider. Może widzieliśmy niewystarczająco dobre wykonanie :D
When A Blind Man Cries - solówka bardzo dobra, ale nie porywająca.
Na pewno porywa bardziej niż Who I am ;]
Awatar użytkownika
Twisted Sister
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 981
Rejestracja: 17 września 2005, o 08:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Twisted Sister »

Mustafa pisze:
temat o najlepszych solówkach czy w ogóle 'gitarowych momentach' Richiego . Chodzi mi tu zarówno o nagrania i dema BJ, nagrania solowe czy utwory live. Mogą też być szczególnie zachwycające techniką gitarową utwory akustyczne , czy utwory w których Ryszard wziął udział gościnnie.
To mowi samo przez sie :P
No wiesz, nie wiem, czy to 'mówi samo przez się' jak to powiedziałeś.... może niektórzy forumowicze, którzy nie znają poza bonjoviowej działalności Richa byliby zdziwieni że umieściłam w swoim zestawieniu Hell Is Living Without You Alice'a Coopera. A poza tym nazwa tematu "Guitar Solo (s)..." itd. mówi raczej o solówkach (które z reguły kojarzą się z gitarą elektryczną), a mnie chodziło również o utwory, w których Richie popisał się na akustyku.
Więc aż tak bardzo się nie czepiaj :P ;) .
"I know life sometimes can get tough and I know life sometimes can be a drag, but people, we have been given a gift/a road and that's road's name is ROCK'N'ROLL" Kiss
Awatar użytkownika
CRUSHynka
Junior Admin
Junior Admin
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 252
Rejestracja: 28 lutego 2005, o 02:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: CRUSHynka »

Jeśli już tak czepiasz się słówek...

"Widać, że nie macie ogólnie pojęcia o tym, co i jak Richie zagrał"

Nie jesteś dla mnie żadnym autorytetem w tej kwestii, toteż domagam się oficjalnych przeprosin za negowanie mojego zdania (do którego mam prawo, pamiętasz XD?) oraz mojej wiedzy w tym zakresie.

"Polecam obejrzeć kilkanaście koncertów, to może otworzycie oczy i przestaniecie Dry County uważać za najlepsze"

Przepraszamy, że uważamy inaczej, niż ty, na przyszłość postaramy się poprawić.

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale ile ludzi, tyle gustów, więc wpajanie wszystkim, że powinno nas zachwycać to, co nas nie zachwyca (metody rodem z Gombrowiczowskiej szkoły XD) nie jest tu sposobem. I celowo neguję twoje "lepsze" wybory, by ci to wyłożyć, ale skoro uwziąłeś się, że ze mną walczysz, to proszę, walcz dalej.

PS. "Może nie słyszałaś wersji live zagranej podczas jednego z wywiadów z ery Bounce'a dla jednej ze stacji radiowych..."

...podczas której Richie podrapał się po głowie, a Jon powiedział, że było fajnie. :D :D
Proszę państwa, oto pyza :D :
Awatar użytkownika
Daroo
It's My Life
It's My Life
Posty: 216
Rejestracja: 28 września 2005, o 21:34
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: Daroo »

wiele solówek, gitarowych riffów, utworów, występów live strasznie mi się podoba, czekam na nowy album Sambory, jestem normalnie głodny jego wioślarskich dokonań, Richie jest najlepszym gitarzystą, często nie doceniany - np. w Polsce (zazwyczaj eh...) jest najlepszy, najlepszy i najlepszy - i koniec!
Awatar użytkownika
k.t
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 47
Rejestracja: 25 października 2005, o 17:19
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: k.t »

Każda solówka, którą gra richie is perfect... I wybieranie z nich jeszcze jest lepszej jest grzechem... :|
Richie Sambora 4ever... Guitar Power
k.t
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i płyty”