SPAM

Forum serwisu Always - Bon Jovi Portal - http://www.bonjovi.pl

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

SPAM

Post autor: Scrooge »

Od jakiegoś czasu na forum mamy zalew spamu - takiego prawdziwego... jakieś linki do rosyjskich stron, reklamy tabletek na potencję itp., już niemalże codziennie coś takiego się pojawia. Może by tak wprowadzić aktywację nowych kont przez administrację / moderatorów? Już po samym adresie mailowym można często poznać, że konto będzie fikcyjne, druga sprawa, że nowych userów nie przybywa w tempie 100/dzień, także nie będzie znaczącego przyrostu obowiązków.
EVENo

Post autor: EVENo »

Obrazek
Awatar użytkownika
PePe
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 738
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 20:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: PePe »

Moim zdaniem to jest ofensywa Adiego na forum :D
Chce nas zarzucic smieciami bysmy przyznali, że HAND to najlepsza plyta wszechczasow a Lord GaGa i spółka zrobili najlepszą na świecie czołówke :D
mała-mi
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 392
Rejestracja: 17 września 2010, o 11:26
Lokalizacja: z Doliny Muminków

Post autor: mała-mi »

3 razy TAK!
"Nawet jeśli coś jest twoim przeznaczeniem, to wcale nie znaczy, że wyniknie z tego coś dobrego."
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Nie jestem przekonana czy to dobry pomysł. To trochę przedłuża proces rejestracji i może być zniechęcające dla osoby rejestrującej się.
Robimy co możemy...codziennie usuwam (i usuwamy, jak sądzę) boty z listy użytkowników.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
EVENo

Post autor: EVENo »

Agata BJ pisze:Nie jestem przekonana czy to dobry pomysł. To trochę przedłuża proces rejestracji i może być zniechęcające dla osoby rejestrującej się.
A jak bardzo się przedłuży? Gdy rejestrowałem się na Demotywatorach, Mistrzach i Komixxach to link aktywacyjny otrzymałem następnego dnia. Skoro tak wielkie portale mogą sobie pozwolić na opóźnienie, to myślę, że i My spokojnie możemy ;)
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

Myślę, że bardziej zniechęcające od poczekania na aktywację jest to, że wchodząc na stronę główną w rubryce forum na 4 ostatnie wiadomości 3 to spam z podejrzanymi linkami, cyrylicą, czy innym szitem (a było tak nie raz), kiedyś można było się z tego pośmiać, ostatnio to jakaś plaga. Moim zdaniem na oficjalnej stronie zespołu taka sytuacja jest niedopuszczalna. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę pisać na forum to odczekanie na aktywację konta go nie zniechęci, zniechęcić może co najwyżej osoby, które rejestrują się żeby napisać jednego posta - a po co nam tacy? Na sporej liczbie for muzycznych poświęconych zespołom i to nawet nieoficjalnych pisać można po aktywacji konta przez administratora, na podstawie swoich doświadczeń ośmielę się stwierdzić, że nawet na większości...
Awatar użytkownika
imp
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1900
Rejestracja: 7 stycznia 2011, o 13:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: imp »

Też jestem za!
Myślę, że nikt z rejestrujących mocno się nie zdziwi takim ograniczeniem.

A tak, to po wejściu na stronę zaczyna się szukać opcji: zmień język...
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Mi to różnicy nie robi, także nie odrzucam pomysłu :D Należy jednak sprawę poruszyć z Bodziem. To on o wszystkim decyduje.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
Bodzio
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 775
Rejestracja: 2 lutego 2005, o 23:33
Ulubiona płyta: Hmmm...
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Bodzio »

Od tygodnia jest zainstalowany trick, i boty już się nie rejestrują. Piszą, tylko te już zarejestrowane, a te są usuwane na bieżąco. Około 300 tylko w zeszłym tygodniu.
pozdrawiam serdecznie!

Artur

12-07-2019 - Warszawa, PL - BJ
19-06-2013 - Gdańsk, PL - BJ
13-10-2012 - Berlin, DE - RS
16-07-2011 - Mannheim, DE - BJ
10-06-2011 - Dresden, DE - BJ
25-05-2008 - Leipzig, DE - BJ
24-06-2007 - London, UK - BJ
25-05-2006 - Nijmegen, NL - BJ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Always - Bon Jovi Portal”